Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako se sprijazniti z izgubo službe

kako se sprijazniti z izgubo službe

Ni še 2 tedna, kar sem doma. Na zavodu prijavlena, mrzlično iščem opcije…ne spim, ne morem jesti..
nekaj mesecev nadomestila…pa potem? stroški ostanejo, meni se bo zmešalo… 🙁

Od joka in stoka ne bo nove službe, sprejmi dejstvo in ukrepaj, da se to stanje čimprej spremeni. Nimaš drugega kaj premlevat. Kdor išče, ta najde, bodi optimist!

ni tako preprosto. Ker imam zdravstvene omejitve zelo težko najdem zaposlitev. Ravno zato mi je tako grozno, ker se zavedam, da lahko mine precej časa, pred mi bo uspelo.

Podpis pod tole. Nič nisi napisala kako velika je možnost da najdeš hitro novo zaposlitev (tvoj poklic, starost, regija). Iskanje službe je skoraj tako zahtevno kot odhajanje na delo, zato se loti iskanja intenzivno. Vmes pa išči priložnostna dela, delo na črno, da ne ostaneš na suhem. Tako sem jaz naredila in splavala. Srečno.

Ne paničari!
Svet se ne bo podrl. Službo boš dobila. In živela lepo življenje naprej.
Zadihaj. Piši prošnje. Rabijo delavce.
In ne more bit vse super od danes na jutri.
Vem kako je, bila sem na tem.
Samo ne paničari! Vse se bo uredilo. Službo boš dobila.

Jaoo…
Ženo…Napiši točno, kako težavo imaš. Tudi z omejitvami se boš morala znajti. Na črno..ne vem…Sprememba poklica….
Kaj sploh delaš?

imam 45 let, sem tekstilna tehnica a v svojem poklicu že dolgo ne delam.. imam 3 kat. inv. z omejitvami..

Izberi si delodajalca, firmo, ki ti ustreza in kliči tja. Potem pošlji svoj cv.
Hodi od vrat do vrat.

v katerem poklicu torej delaš? Zakaj so te dali stran v zadnji službi? Zakaj te niso dali delat po 4 ure?
Vse to obstaja v firmah..

v katerem poklicu torej delaš? Zakaj so te dali stran v zadnji službi? Zakaj te niso dali delat po 4 ure?
Vse to obstaja v firmah..
[/quote]

3. kategorija ni po 4 ure, je polni delovnik z omejitvami.

delala sem za določen čas kot pomočnica kuharja. Opravila sem prekfalifikacijo.

Na zavodu imajo zate subvencijo za delodajalca, če si v primerni starosti. Pozanimaj se.
Na njohpvem spletu tudi.

Super si dala mon pajacem nekaj za naslajat se, kar poglej so že prišli in pametujejo vsevprek. Svetujem ti da sem gor ne hodiš po pomoč ker so bebci

V gostilni Zajc Lahovče iščejo kader za v kuhinjo. Če ste iz tega konca se pozanimajte. Več pa ne vem, samo , da iščejo. Pomočnika v kuhinji.

Se vidi da večina monovcev nima nobene vwze z realnostjo. Če ne živi v Lj ali okolici bo službo zelo težko dobila z omejitvami ki jih ima. Poznam dve podobni osebi še nekaj let starejše. Ena je iskala službo 5 let druga še vedno išče.

Nova situacija te je vznemirila. Čisto človeško, ne beri tukajšnjih putk, ki jim še vejice predstavljajo težavo.
Vse bo dobro.

Sama sem se učila nemščino in vzpostavila kpntakt v Avstriji za delo kot skrbnik, oskrbnik starejših na njihovem domu, menjava z drugo na teden a!i dva tedna. Tam ti uredijo lastni sp, da si plačuješ penzijo in zdr.zavarovanje, okr 180 mesečno. Ni bogvekaj, je pa. Ostane ti nekje naš minimalec. Delo je pa takoj, kot se dogovoriš, tako, da te ta strah pred prihodnostjo mine in se potem v miru posvetiš iskanju zaposlitve pri nas.
Če želiš, dam kontakt, poglej na fb pod iščem nudim zaposlitev, lahko tudi sama daš.
Tudi tu so kontakti, vpiši avstrija nega na domu 24.
Ker jih veliko potrebujejo, ne boš dolgo brez dela in normalno boš zaposlena.
Za tečaj nemščine se pozanimaj takoj na zavodu, še vpisujejo.

180 plus minimalc cca 600 je 780 ojrov kar je majn ko minimalc v avstriji…. omenjena gospa se dela norca s tvoje stiske in išče ljudi v stiski da jih nategne….. ne daj se. Ne pusti takim, da porinejo še v hujše situacije…

Magna nudi nova delovna mesta blizu Mb. Potem še ti ostane kelnarija v Slo, če imaš v zaposlitvenem načrtu strežbo te kličejo ko nori z zavoda za prosta delovna mesta, najprej porabi do konca nadomestilo, potem pa je to začasna rešitev…..

Zavod naj ti plača NPK, pa pojdi za varnostnico. Moja soseda je dobila delo v eni zavarovalnici, dela na recepciji, na čistem, toplem, od pon do petka. Malo se je celo uredila, tako da ima frizuro in nohte. Minimalc plus malica plus vožnja. Za zdrave ni ravno služba za umret, za tebe, ki imaš omejitve pa super.

Ja res je. Večina ljudi tu gor in na splošno nima stika z realnim svetom. Ko izgubiš zaposlitev, je ne dobiš kar čez noč. pa če se razpočiš in raztrgaš od sprehajanja od firme do firme.

Sicer je res, da je povpraševanje za kuharji in kuharskimi pomočniki ogromno, ampak z omejitvami se te vsak delodajalec otepa na veliko.

Avtorica … ne vem kaj naj ti rečem v tolažbo. Sem bila sama dolgo na istem (sama nimam omejitev, imam pa previsoko izobrazbo, da mi me kar tako sprejeli na katerokoli delovno mesto). zdaj ne iščem zaposlitve zaradi drugih stvari, a naslednje leto tak čas me spet čaka to kar ti preživljaš sedaj.
Pogumno. Ni vse tako črno.

Ne oziraj se na nekatere komentarje. Dokler ni nekdo v tvoji situaciji lahko piše karkoli in daleč od realnosti.

“Yes, if the stones that we walked on could talk, they would surely tell our story.” ― Nico J. Genes

Poglej, upanje umre zadnje.
Sem na istem, le še nekaj več let imam kot ti, pa trenutno še s kopico drugih zdravstvenih težav, da niti iskati trenutno ne morem.
Prejemam tisto malenkost od SPIZ-a, pa preživi kakor veš in znaš. Rada bi te potolažila, vendar, če nisi iz LJ. je težka. Pa še tam ne vem, če ima invalid 3. kategorije sploh kakšno možnost. Kljub temu, da v moji okolici v proizvodnjah iščejo delavce kot po tekočem traku, pa invalidov nočejo. (poznam nekaj invalidov, ki nimajo velikih omejitev). Pa delo ni fizično težko, bi marsikateri invalid brez problema delal, pa priden je v večini primerov bolj kot morda kdo zdrav.
Jaz se tolažim s tem, glede na potrebe po delavcih, ki so vsak dan večje, da bo tudi delavcev zmanjkalo, potem bomo pa tudi mi prišli na vrsto. Verjemi, kmalu bo to, ko tebi preneha nadomestilo, jaz pa ozdravim. 🙂

Glej, samo ne obupat. Nekaj se bo sigurno odprlo. Piši prošnje, hodi osebno, morda dobiš delo na kakšni šoli kot pomočnica v kuhinji, ali kot čistilka.
Vem pa, da ni enostavno. Ampak ta situacija sigurno ne bo trajala večno.
Želim ti vse dobro. Boš videla, da bo šlo, kar pogumno!

Glavo gor. Ne iskati tu pomoči in tolažbe, ker se najde tu takšna polovica monovcev in monovk,ki
se bo naslajala nad tvojo stisko.
Bo že. Išči delo in bo že nekega dne.

obupana brez dela kot so dobronamerni tu napisali,saj bo,slej kot prej.
Tudi jaz sem se spopadala s tem.
Ni tako kot eni >>ta pametni

New Report

Close