Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obnašanje prodajalk, če si urejen ali če nisi

Obnašanje prodajalk, če si urejen ali če nisi

Zadnjih nekaj dni sem bila malo več po trgovinah z oblačili in obutvijo, kdaj direkt po službi, urejena, kdaj oblečena ležerno, nič kaj posebnega, siva miška.

Ko sem prišla urejena, so me trgovke nagovarjale, se ukvarjale z mano, bile kao prijazne itd.

V drugem primeru sem komaj dobila vprašanje, če iščem kaj določenega. Pa to ne v eni trgovini, ampak povsod, kamor sem stopila.

Se mi je zdelo za malo, kot da je tvoj denar manj vreden, če nisi tipi topi urejen.

Če stopiš v trenirki v neko ekskluzivno trgovino v centru Ljubljane, je res, te ne jemljejo resno.
Drugače pa nimam taki izkušenj, ker večinoma hodim nakupovat v tenirkah al pajkicah, ker mi ježe samo nakupovanje muka, da ne govorim o preoblačenju in probavanju, pa me kar resno jemljejo v trgovinah.

Jaz pa grem v trenirki še na volitve, odkar je Avdič video posnel o volivcih v trenirkah

nova
Uredništvo priporoča

Res se ne.
Marsikdaj prodajalke sploh ne vedo, koliko keša imam s sabo.
Oblečena sem vsakdanje, casual.
Ko pa vidijo, kaj vse si nabavim … se na koncu še pohecam z njimi.
Večkrat pa, ko opazim tiste – pardon izrazu, ampak ne morem drugače napisati, kot – butaste izraze na faci, kao ”ta pa ma dnar, sam lej, kašna je”, še na glas rečem ”a ne, gospa, si niste mislili, da bom kej več kupila, glede na to, kako sem oblečena”. Navadno potem zafarba in neki jeclja in se hoče kao ven izvlečt … jaz pa samo ”hvala in nasvidenje” z nasmeškom in grem.
Boli m briga, kaj si kdo misli, ko vstopim v kakšno trgovino.
🙂

Men so najbolj nadute prodajalke v drogerijah oz.parfumerijah,sploh pri kozmetiki visjega cenovnega razreda,že stojijo tam vzviseno in če nisi ravno top zrihtan te gledajo dost postrani…zadnjic sem sla po teku v muller v trenerki in zaripla v obraz,po lak za nohte od CC gledala me je kot da sem.klosar ko sem vzela 2 pa naenkrat prijazna da mi bi kmal se kosaro nesla do blagajne…kokoške

Meni se recimo samo v Ljubljani to zgodi. Ker imam prevec kg, si kupujem stvari, ki jih lahko spravim nase in ne stvari, ki so modne. Imam pa izredno lepe dolge lase in vedno sem zelo lepo nalicena. Prodajke so z mano vedno zelo prijazne, razen, kot sem ze zgoraj nalisala v Ljubljanskem najvecjem nakupovalbem srediscu sem naletela na kaksno ignorantsko, pa se to ne povsod!

Jaz se namensko bolj uredim, ko grem v trgovino s tehnično robo. Moški dajo veliko na fasado in so večinoma zelo naivni. Večino od njih pojma nima, da je “lepota”, ki jo oni vidijo lahko produkt trdega večurnega garanja v kopalnici (no, meni zadošča pol ure:)
Ko sem šla v trenirki, sem hotela kaj vprašat, pa so rekli “samo malo” in sem čakala pol ure, da bi mi kdo namenil drobec pozornosti. Ko pa sem se zrihtala v super cunjice, malo make upa, polikani lasje, kapljica parfumčka, pa sem bila takoj postrežena in tudi posvetili so se mi, brez naglice. Pravzaprav je to žalostno.

Haha moški pač..

Ne spomnim se, da bi kdaj imela take težave, pa v trgovino ne hodim nališpana in oblečena po zadnji modi.

Spomnle ste me na našo finančno direktorico katera je vedno hodila okoli tako , recimo nenavadno oblečena in obuta. Bil sem priča ko je ženska prišla v trgovino obuta v superge in v neki kvačkani ali štrikani črni obleki, najprej je skoraj niso hoteli postreči, ko je vendarle dobila kar je želele je plačala z zlato kartico , kar pa recimo 20, 25 let nazaj ni bilo ravno vsakdanje, tiste dolge face so bile neprecenljive….
Drugo pa je osebna izkušnja iz Remonta Labore Kranj kjer sem kupil avto, ker pa je bilo potrebno garancijsko popravilo so mi dali nadomestnega. Popoldne so me klicali da je avto popravljen , zato sem sedel v avto kar v delavni halji. Tam v salonu so bili trije prodajalci eden je tipu v kravati prodajal Cliota na kredit, jasno tip brez denarja niti za polog ni bilo, eden se je delal da nekaj bere , drugi se je delal da nekaj piše, vsake toliko sta me pogledala tako postrani, češ ali je še vedno tam, jaz sem imel pa čas, sem rekel da vidim kaj bo..To sicer ni moja navada, ampak sem rekel da vidim.. Mine nekih 10-15 minut, NIČ, počasi mi je postalo dovolj, stopol sem do enega od one dvojice…v glavnem tam me ne vidijo več, ne mrtvega ne živega !

Najbolj me razpenijo prodajalke, ki nekaj hvalijo, ti se pa v tistem ne počutiš dobro in ti v resnici ne pristoji. Ne maram hinavščine in podcenjevanja.
Zato imam najraje pri nakupovanju mir. Samo enkrat sem v xyz naletela na odličnega prodajalca v zgornjem štuku. Pa sem prišla tja v prašnih supergah, kavbojkah in navadni beli majici.

Jaz sem bila s prijateljico pozimi na nakupovalnem dopoldnevu, cez mejo, na sejmu in sva bili pac obleceni tako vsakdanje, toplo. In se je spomnila, da pogleda se nekaj, kar stane tam od 5 tisoc naprej, je pa ze gledala tisto zadevo v drugem mestu in so ji priporocili se v tem mestu, zaradi razlicnih modelov. In prodajalec je narefdil kljucno napako. Vprasal jo je, ce ve koliko to stane in ce ima toliko denarja. Jaz sem ji rekla, greva, ne puscaj denarja temu klepcu, ona pa mu je rekla, da cene pozna in seveda ima denar, ima platinasto ali ne vem kaksno kartico v torbici in bi lahko celo njegovo stacuno kupila, ne le en exemplar.

in se en moj primer, sem sla v trgovino, da si kupim en pregresno drag komplet spodnjega perila. In to v soboto, sem se ze pozno spomnila in se nisem nekaj hudo spedenala. In prodajalka je bila tako neprijazna, je pa skoraj za vrat skocila mozu neke recimo 15—20 let starejse zenske. Si je ocitno misila, da ji bosta pustila vec denarja tam, saj mogoce sta ga, samo pri meni je udarila posteno mimo.

Pol si pa ziher sestrična od barce.

Pa se zavedate, da vsi ti reveži delajo za minimalca? Eno veselje pa morajo imet v službi. 🙂

Niso sam oblekce in make up pomembni, tudi barva kože mora bit “taprava”:
..pred nekaj leti:
https://www.rtvslo.si/zabava/iz-sveta-znanih/prodajalka-zabrusila-oprah-te-torbice-so-predrage-za-vas/314948

Men je pa enkrat ena promotorka v drogeriji tezila s ponujanjem neke nove kreme za obraz, pri tem je celo tako neokusno komentirala mojo kozo, je rekla “vidim, da imate precej mastno in aknasto kozo”… ocitno je niso naucili mehkih vescin komunikacije. Sem ji rekla, da ima obupne socialne vescine in sva zakljucili.
.

In kdo misliš, da bo verjel tvoji zgodbici?

2 tedna nazaj sem šla kupovat oblekico za na fešto v eno manjšo trgovino. Trgovka samo pozdravi in to je to. Nakar pride v trgovino ena stranka po oblačilo za mamo. Ko me zagleda me začne spraševati o enem njegovem delavcu, ki dela za nas.ko trgovka ugotovi da se poznam s tisti privatnikom in kje delam je bila sladka kot med.

med “zadnjo modo” in prešvicano trenirko pa prašnimi supergami je kar nekaj razlike…

Pa se ti zavedaš, da to več pove o tvoji “kulturi” kot o njihovi?

Drugače se z oblačenjem ne ubadam. V trgovino nikoli ne hodim urejena kot za na kak eleganten dogodek, prav tako nikoli ne grem v trenirki ali neurejena. Tako da ne morem rečti, da se do mene obnašajo različno glede na oblačenje.

Sem pa tudi jaz opazila, da se pri fantih v kakih tehničnih štacunah splača zaigrati na karto rahlo zmedene prikupne blondinke 🙂 Sicer zmeraj točno vem kaj kupujem in specifikacije zadeve poznam vsaj tako dobro kot oni, ampak sem opazila, da se v prvem koraku to splača malenkost skriti. So veliko prijaznejši in hitrejši, jaz pa tako ali tako dobim tisto kar si želim 🙂 Ponavadi še s kakšnim popustom 😀

Točno tako. Ravno Müller je znan po takih trgovkah. One so tam samo zato, da kdo kaj ne ukrade in ne zato, da ti kaj svetujejo.

Mi je čisto vseeno, ali me prodajalka ocenjuje po oblačilih ali ne. V trgovini sem z namenom in če kaj rabim, povprašam. Ne pa da sem užaljena, če me kdo ne postreže. Je pa res, da me prodajalci takoj ogovorijo, prodajalke pa ne vse. Ampak tam kjer rabim pomoč, vedno najdem pravo osebo, ki mi zna svetovati in ima korekten odnos do stranke.

Točno tako. Ravno Müller je znan po takih trgovkah. One so tam samo zato, da kdo kaj ne ukrade in ne zato, da ti kaj svetujejo.
[/quote]
Sicer v trenirki ne hodim naokoli, ampak te Mulerjeve na drogeriji te že vzvišeno gledajo, če si brez make upa in z naravnimi lasmi, pa čeprav čisto lepo oblečena. Hehe, meni so hecne, jaz pa njim.

Jaz se opazim ne kako me kdo gleda. Izberem, plačam in grem. S trgovkami zelo redko komuniciram. Dober dan, hvala, nasvidenje.
Si pa dam duška pri shopingu ko grem v Zagreb. Ampak tja ne hodim vsak dan.
Sem pa našla en dober frizerski salon nazadnje v centru zagreba. Tam sva se pa s frizerko nacvekali. Popolna neznanka ampak sva se ujeli kar je redkost.

New Report

Close