Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri pralni prašek – po Dashu na 40 ali 60 stopinjah perilo smrdi?

Kateri pralni prašek – po Dashu na 40 ali 60 stopinjah perilo smrdi?

Že dolgo perem s tekočim Dashem, ker sem nekoč slišala, da naj bi bil še najmanj alergen. Zadnje čase pa ga sploh več ne prenesem, zdi se mi, da vse perilo nekako prav smrdi po njem. Kateri prašek mi priporočate, da ni preveč alergen – nekako prehud? Imam tudi čisto naravne Sonet, pa tudi ni ne vem kaj za 40 stopinj – ima perilo en čudenj vonj.
Nimam problema s tem, da prašek neopere, smrdi mi vonj po prašku. Mehčalca ne uporabljam. Kak nasvet?

Imaš čist pralni stroj? Kdaj si ga nazadnje oprala praznega?

uporabljam dash tekoči, mehčalca ne uporabljam… imam prašek z vonjem sivke in mi perilo lepo diši – pa ga dam manj kot je v navodilih in ga razredčim z vodo.

Ne vem kaj bi bil razlog, da tebi smrdi

Stroj ne smrdi, ker perem tudi na 90 in dajem noter kis. Moti me ta zoprn vonj po prašku.


Ok, če ni stroj umazan. Meni je leta nazaj Dash noro lepo dišal, od lani pa se mi zdi, da kar nekaj namešajo zraven. Ker to ni več njegov tapravi vonj. Pa sem imela klasičnega, ne onega s sivko ali kamilco. Sem že lani menjala za mnogo cenejšega, zelo blago dišečega, pa vseeno dobro opere. Dexal svetlo zelena flaša, velika, z alojo iz Eurospina. Če ga ne bojo tudi oni kaj začeli biksat z vonjem, ga bom kupovala še naprej. Dober in zelo poceni ( pa ne cenen).


Ok, če ni stroj umazan. Meni je leta nazaj Dash noro lepo dišal, od lani pa se mi zdi, da kar nekaj namešajo zraven. Ker to ni več njegov tapravi vonj. Pa sem imela klasičnega, ne onega s sivko ali kamilco. Sem že lani menjala za mnogo cenejšega, zelo blago dišečega, pa vseeno dobro opere. Dexal svetlo zelena flaša, velika, z alojo iz Eurospina. Če ga ne bojo tudi oni kaj začeli biksat z vonjem, ga bom kupovala še naprej. Dober in zelo poceni ( pa ne cenen).
[/quote] poznam tudi tega, samo ta je po dekleraciji samo za pranje do 40 st. – vsaj tisti, ki ga imam jaz, tako,da za več temp. uporabljam dashevega.

če imaš vmes kako kos perila, i je prešvican – lahko samo pod pazduho, ni nujno, da je športni kos po fitnesu, zna to zasmradet.

Drugače pa, praški v prahu, ja – emni tudi nekaj časa Dash kupljeni pri nas imel tak vonj po “nafti”, prenehali ga uporablat cca 1 leto nazaj. Sedaj samo tekoče gele za pranje, doziramo dirket v boben, pod perilo. Od gelov uporabljamo take z aloe vero.

Za preznojeno perilo (za fitnes in za tek oblačila) pa Perwoll tekoči gel za športna oblačila, ali pa Dexal iz Eurospina Elimina Odori ( odstranjevalec vonjav) piše gor.

Jaz dam oprano perilo še enkrat na izpiranje (vključim hitri program na 30 stopinj) in perilo nikoli ne smrdi.
Če se močno potite in so madeži mokri od potu, vam svetujem, da oblačila pustite nekoliko časa v mrzli vodi, ki ji dodate malo kisa, nato pa perilo vzamete ven in ožamete ter šele nato daste v pralni stroj.


Ok, če ni stroj umazan. Meni je leta nazaj Dash noro lepo dišal, od lani pa se mi zdi, da kar nekaj namešajo zraven. Ker to ni več njegov tapravi vonj. Pa sem imela klasičnega, ne onega s sivko ali kamilco. Sem že lani menjala za mnogo cenejšega, zelo blago dišečega, pa vseeno dobro opere. Dexal svetlo zelena flaša, velika, z alojo iz Eurospina. Če ga ne bojo tudi oni kaj začeli biksat z vonjem, ga bom kupovala še naprej. Dober in zelo poceni ( pa ne cenen).
[/quote]

Vidiš, meni pa ta prav smrdi, na sploh mi izdelki z aloe vero smrdijo in tisti z marejskim milom tudi.
Dash sem pa začela uporabljati pred kratkim in mi diši 🙂
Diši mi tudi Dexal bianco al nekaj takega.

Hehe, smo si različni, težko bo avtorica našla isti nos na Monu, bo morala vzet pot pod noge, v trgovino in prevohat praške 🙂

New Report

Close