Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženski hormoni in obupna utrujenost

Ženski hormoni in obupna utrujenost

Imam težave s ščitnico in jem tablete in stanje se je zelo izboljšalo, ampak vsekakor pa nisem ok.
Ostaja mi obupna uturjenost, nikakor se ne morem naspati, čeprav grem kar kmalu spati in tudi, če imam 8 spanja, ni dovolj. Veliko športam, ampak imam tudi dneve počitkov.
Utrujenost pa kar vztraja in vztraja. In zaspanost.
A so lahko krivi tudi estrogen, progesteron? Imam tudi tu totalno neravnovesje, preveč estrogena, premalo progesterona, policistične jajčnike…

Poskusi piti rman. V nekem obdobju me je prav stabilizirala skodelica na tešče.

Obščitnice ti niso pogledali?
Minerali selen, magnezij, bor in jod urejujejo vse te hormone, sinergistično, ne le en sam.
Že samo mazanje pazduhe in dimelj z magnezijevim kloridom ali namakanje nog v tej raztopini bi ti povrnilo del energije. Ni potrebno oralno.
Dodajaj še ostale minerale, zunanje, ker delujejo tudi čez kožo.

nova
Uredništvo priporoča

Nisem zdravnik pa vseeno predlagam. Jaz bi zabrisala kontracepcijske tablete v koš, če jih jemlješ. Če športaš, povečaj vnos železa in magnezija. Odpovej se pocukranim kavam z mlekom ali belim kavam. Pij kavo brez sladkorja in mleka. Pojej dovolj presne hrane, ki dajejo telesu vitalnost. Za začetek imaš dovolj.

Mene so utrudili jajčniki in ciste. Stalna utrujenost a spanja dovolj. Ko sem ugotovila, da več ko spim, bolj sem utrujena. Zdaj spim cca 6ur in je počutje neprimerno boljše.

Lahko je pomanjkanja zeleza…

Včasih sem spala 6 ur nobenih težave, pogosto tudi manj, kako noč čisto malo. Zdaj, če spim samo 6 ur sem crka. Če moram biti večji del noči pokonci, sem potem dva dni čisto adijo.
V meni še nisem.
KT ne jemljem. Kave sploh ne pijem. Jem veliko sadja in zelenjave. Železa imam dovolj, verjetno tudi magnezija glede na to, da nimam kakih simptomov pomanjkanja.
Rman bom pa vsekakor sprobala. Sicer ni ravno kaj prida okus, ampak probat ni problem. Itak ga imamo dovolj okrog hiše.

Katere tablete jemlješ za ščitnico? Kakšni so testi T3, T4?

Imaš trenutno kakšne probleme, ki se že nekaj časa vlečejo in jim nisi kos? Potreba po spanju in neprespanost lahko pomeni beg pred problemi. Možgani vključijo “odklop” .Poznam kar nekaj ljudi s to težavo. Premisli…

Lej, če nisi nikoli imela težave s ščitnico, prosim te ne piši takšnih oslarij!

Živijo,
jaz ti kure z rmanom, ne bi svetovala, saj je meni povzročil popolno zaustavitev menstruacijskih krvavitev, ki so že tako problematične za ženske s sindromom policističnih jajčnikov, ciste so se mi tako namnožile, da sem morala na operacijo. Kaj pa recimo kalij, vitamin D, imaš te vrednosti normalne? Meni najbolj pomaga izpostavljenost sončni svetlobi in uravnotežena prehrana, imam pa tudi jaz probleme z nenormalno utrujenostjo, nemočjo.

Verjetno si tudi v teh letih, ko se hormonsko razmerje spreminja. To ni neravnovesje, to je pač prilagajanje ravnovesja starosti.

Predvidevam, da se ginekološko ustrezno zdraviš oziroma si obravnavana?

Mogoče poskusiš s spremembo prehrane. Ne vem, kakšen je zdaj tvoj jedilnik. Pa pomembno je piti dovolj tekočine, najraje vode ali nesladkan čaj. Gibanje zelo pomaga proti utrujenosti (mogoče se sliši paradoksalno, ampak je res). Nekaterim ljudem z nizkim tlakom (če ga slučajno imaš, ne vem) pomagajo slane jedi … spet dvorezen meč včasih.
Kakšno smotano preverjanje, če sem robot!

Lej, če nisi nikoli imela težave s ščitnico, prosim te ne piši takšnih oslarij!
[/quote]

Oslarije? Si že kdaj slišala za povezavo uma in telesa? Najbrž ne. Je dobro in koristno kdaj zlest ven iz svojih mentalnih okvirjev.
Moja prijateljica, ki je bila vedno polna energije, je zbolela. Bolna je bila vedbo bolj in bolj. Neprestano bi spala. Zdravniki ji niso mogli več pomagat. V zakonu je prenašala psihično nasilje in varanje. Prepričevala sem jo, naj se loči. In se je. Po dolgih mukah. Ženska je danes popolnoma zdrava.
Lahko bi napisala esej o podobnih primerih. Zakaj nekatere ženske zbolevajo za rakom na prsih? Večini od njih je skupno, da so bile zagrenjene in so pestovale zamero do bivšega partnerja. Bolezen si marsikdaj sami prikličemo. Vso negativno energijo usmerimo v sebe, hote ali nehote. S svojimi zastrupljenimi mislimi, načinom življenja, prehranjevanjem dodatno spodbujamo bolezen.

Rman, da ustavi menstruaacijo? Pa to bi bilo sanjsko. MOje menstruacije so obilne in nenormalno dolge.
Pritisk imam previsok.
Pri hrani bi se dalo še kaj spremeniti. Delam na tem. Si pišem dnevnik prehrane, da si analiziram napake. Pri sladkarijah, beli moki imam še dosti za urediti.
Ja, težave imam. Bolezni v družini, spori, nezadovoljna v službi, slabe razmere v službi, tako, da ja, ta psihični del imam totalno razsut. Zdaj enih težav ne morem rešiti, mrtvega človeka ne morem zbuditi, bolnega ne morem ozdraviti. Ampak iščem pa novo službo. To bi znalo rešiti del težav. UPam,.
GInekološko sem že bila na operaciji, nič kaj pomagalo. Zdaj imam mireno, zaenkrat še slabše. Ampak sem jo pa komaj dobila. Bom videla.
Ščitnica – izvid ok.
Minerali, vitamini – ne vem.
Veliko pa sem v naravi, na soncu. Kolikor je pač možno poleg službe.

Oslarije? Si že kdaj slišala za povezavo uma in telesa? Najbrž ne. Je dobro in koristno kdaj zlest ven iz svojih mentalnih okvirjev.
Moja prijateljica, ki je bila vedno polna energije, je zbolela. Bolna je bila vedbo bolj in bolj. Neprestano bi spala. Zdravniki ji niso mogli več pomagat. V zakonu je prenašala psihično nasilje in varanje. Prepričevala sem jo, naj se loči. In se je. Po dolgih mukah. Ženska je danes popolnoma zdrava.
Lahko bi napisala esej o podobnih primerih. Zakaj nekatere ženske zbolevajo za rakom na prsih? Večini od njih je skupno, da so bile zagrenjene in so pestovale zamero do bivšega partnerja. Bolezen si marsikdaj sami prikličemo. Vso negativno energijo usmerimo v sebe, hote ali nehote. S svojimi zastrupljenimi mislimi, načinom življenja, prehranjevanjem dodatno spodbujamo bolezen.
[/quote]
Se zelo strinjam z napisanim. Psiha in telo sta zelo povezana.

Rekla si, da ne jemlješ KT??? Pa Mirena je kontracepcija, samo malo drugače deluje.
Daj najprej ven mireno – poglej si na internetu, kakšne stranske učinke vse ima!

Rekla si, da ne jemlješ KT??? Pa Mirena je kontracepcija, samo malo drugače deluje.
Daj najprej ven mireno – poglej si na internetu, kakšne stranske učinke vse ima!
[/quote]

Kot sem že napisala, sem mireno šele dobila. Utrujenost pa traja že več let.
Imam pa jo zaradi zdravstvenih težav.

Oslarije? Si že kdaj slišala za povezavo uma in telesa? Najbrž ne. Je dobro in koristno kdaj zlest ven iz svojih mentalnih okvirjev.
Moja prijateljica, ki je bila vedno polna energije, je zbolela. Bolna je bila vedbo bolj in bolj. Neprestano bi spala. Zdravniki ji niso mogli več pomagat. V zakonu je prenašala psihično nasilje in varanje. Prepričevala sem jo, naj se loči. In se je. Po dolgih mukah. Ženska je danes popolnoma zdrava.
Lahko bi napisala esej o podobnih primerih. Zakaj nekatere ženske zbolevajo za rakom na prsih? Večini od njih je skupno, da so bile zagrenjene in so pestovale zamero do bivšega partnerja. Bolezen si marsikdaj sami prikličemo. Vso negativno energijo usmerimo v sebe, hote ali nehote. S svojimi zastrupljenimi mislimi, načinom življenja, prehranjevanjem dodatno spodbujamo bolezen.
[/quote]

Nekaj je depresija, nekaj drugega pa težavo s ščitnico. Rak na prsih je v večini primerov povezan z genetiko. Depresiji podobne znake imaš lahko tudi če imaš težave v delovanju ščitnice. Pa tudi kakšne hujše psihične težave.

S tem ne mislim, da psiha ni povezana z boleznijo telesa, da se razumeva.

Na žalost pri nas tirologi poznajo samo eutirox (pri premajnem delovanju ščitnice), medtem ko že v Avstriji poznajo še kakšne druge tablete. Wau, pa ne boš verjela, da v Avstriji (Dunaj) zdravijo bolezen ščitnice veeeeliko bolj dosledno in kompleksno.

Kot sem že napisala, sem mireno šele dobila. Utrujenost pa traja že več let.
Imam pa jo zaradi zdravstvenih težav.
[/quote]

Aha, oprosti, to sem spregledala.
So še druge opcije namesto mirene, ampak prav to, kar opisuješ, povzroča tudi mirena: kronično utrujenost, brezvoljnost, celo hudo depresijo. Tako da glede na že obstoječe težave ni ravno idealna.

Si že kaj gledala po internetu, kako je z bioidentičnimi hormoni in koliko lahko težave ublažiš s primerno prehrano? Recimo dokazano je, da imajo vegetarijanke blažje menstrualne krvavitve od mesojedk (zdaj se bodo seveda usule vegetarijanke z močnimi menstruacijami, raziskave temeljijo pa na velikih vzorcih).
Na monu je forum o bio. hormonih, sicer menda ni več aktiven, ampak nekaj koristnih informacij pa gotovo lahko dobiš.

Aha, oprosti, to sem spregledala.
So še druge opcije namesto mirene, ampak prav to, kar opisuješ, povzroča tudi mirena: kronično utrujenost, brezvoljnost, celo hudo depresijo. Tako da glede na že obstoječe težave ni ravno idealna.

Si že kaj gledala po internetu, kako je z bioidentičnimi hormoni in koliko lahko težave ublažiš s primerno prehrano? Recimo dokazano je, da imajo vegetarijanke blažje menstrualne krvavitve od mesojedk (zdaj se bodo seveda usule vegetarijanke z močnimi menstruacijami, raziskave temeljijo pa na velikih vzorcih).
Na monu je forum o bio. hormonih, sicer menda ni več aktiven, ampak nekaj koristnih informacij pa gotovo lahko dobiš.
[/quote]

Glede mirene, tu sem se z ginekologi že dosti posvetovala, tudi bila na operaciji, zdaj nekako edina rešitev je bila mirena. Mi pa res ni bila odločitev lahka, ko sem prebrala stranske učinke, ampak zdaj jo vseeno imam.

To, glede vegi prehrane in menstraucij bom pa vsekakor vesela, če katera napiše kake dobre oz. tudi slabe prakse.
Sem že slišala, da naj bi vegetirajanke imele manj težav, tudi, da mleko škoduje— tako, da ja, bom vesela, če napišete izkušnje. Sicer ne jem ravno veliko mesa, jem ga pa, pojem pa veliko mleka in mlečnih izdelkov.

No, na tvojem mestu bi vsekakor dala ven mireno. Imela sem jo nekaj mesecev in mi je zelo škodovala, in sicer v takem smislu, da si sploh nisem bila več podobna, postala sem neodločna, lena, napihnjena, jokava.. vse to, kar sicer sploh niso moje osebnostne lastnosti. Osebnost se mi je močno spremenila. Zadnje čase sem imela tudi jaz obdobje utrujenosti, pa mi res pomaga hoja v hrib, veliko zelene solate in vsakodnevno dodajanje magnezija. Mislim, da magnezij tudi sicer dobro deluje na živce:) vso srečo!

Naj še enkrat napišem. Mireno imam nekaj dni, težave z utrujenost pa lahko štejem že v letih, ne samo v mesecih.

Nekaj je depresija, nekaj drugega pa težavo s ščitnico. Rak na prsih je v večini primerov povezan z genetiko. Depresiji podobne znake imaš lahko tudi če imaš težave v delovanju ščitnice. Pa tudi kakšne hujše psihične težave.

S tem ne mislim, da psiha ni povezana z boleznijo telesa, da se razumeva.

Na žalost pri nas tirologi poznajo samo eutirox (pri premajnem delovanju ščitnice), medtem ko že v Avstriji poznajo še kakšne druge tablete. Wau, pa ne boš verjela, da v Avstriji (Dunaj) zdravijo bolezen ščitnice veeeeliko bolj dosledno in kompleksno.
[/quote]

Ne govorim o depresiji. Se strinjam, da je v tujini zdravljenje boljše. Glede genetike pa… Vtipkaj v google “the power of thoughts a genes” in si poglej do kakšnih spoznanj prihajajo znanstveniki zadnja leta.

Rman ne ustavi menstruacije: meni osebno je ciklus ponovno vzpostavil na 28 dni (prej tudi na 14), normaliziral. Obilne, pogoste menstruacije telo izčrpujejo.

Obenem sem nekoč srečala gospo, ki je bila skoraj Pehta in takrat je povedala, da bi ženske imele veliko manj težav, če bi ga uživale.

P.S.
Obenem se poslavljam – nisem robot in novi pogoji zasebnosti ob oddaji sporočila so prebili plafon…

Ne govorim o depresiji. Se strinjam, da je v tujini zdravljenje boljše. Glede genetike pa… Vtipkaj v google “the power of thoughts a genes” in si poglej do kakšnih spoznanj prihajajo znanstveniki zadnja leta.
[/quote]

The power of thoughts and* genes

New Report

Close