Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Skrivam denar in se počutim krivo

Skrivam denar in se počutim krivo

Sva imela s partnerjem skupno malho, pa je bila vedno prazna, ker si je on vedno nekaj zmislil in sem jaz vedno popustila in se strinjala, da vzame iz skupne malhe. Sem človek ziheraš in imam rada eno majhno rezervo za krizne čase. Moj partner pa je tak, da bi vsak mesec porabil vse do zadnjega evra. Sva poskusila tudi tako, da sva si delila stroške in varčevala vsak zase. Na koncu je bilo tako, da sem jaz imela že lep kupček, on pa nič in ker je pri njemu spet prišla na površje ena želja glede hobija, sem se počutila krivo, da si on to tako želi, jaz pa imam denar pa mu ga ne bi dala. Prišla sem do spoznanja, da kljub temu, da je moj partner na vseh ostalih področjih ok, glede gospodarjenja z denarjem je pri njem popolna tema. Že nekaj časa varčujem skrivoma in imam namen zamenjat avto. Moj partner je prepričan, da nimam nič prihranjeno in želi, da vzamem avto na obroke. Hm, problem nastane, ker ne vem kako naj izpeljem nakup avta z gotovino, ker vem, da mi bo partner očital, da sem pred njim skrivala denar. Pa saj mi drugega ni preostalo, če bi vedel, da imam rezervo, je po njegovi zaslugi ne bi več bilo. Očital mi bo, ker me je parkrat vprašal, če imam kaj rezerve, pa sem se mu zlagala, da je nimam. Ahjoj…. Najraje bi se razkurila in mu ob njegovih očitkih zabrusila, da mu nisem jaz kriva, če v sak mesec razen sprotnih stroškov vse zagoni in si ni sposoben prihranit par evrov. Pa da še ne omenim koliko ima višjo plačo od mene.

Hahaha, in ti imaš slabo vest!
Ja, jo pa imej. Ok.

Avto kupi na obroke, skrivni fond obdrži in bodi še naprej tiho.

nova
Uredništvo priporoča

Pri moškem, ki tako brezbižno vse zagoni, bi tudi vztrajala pri rezervi, kjer ne bi imel on roke gor!

Tvojega zakona je že konec samo da to še ne veš.

Si pa hecna…ti bi se kr razhudla pa mu zabrusila…
Ma zakaj si sploh dovolila, da pride tako dalec…da mu ne upas rect kar te jezi.
Tule si kriva samo ti…Partner se je pokazal kakrsen je, ni skrival.
Ne glede, da je to zelo zoprna lastnost, k zapravlja ko sneta skira…ampak ne skriva. Tu sem tak sem.
Kaj pa ti…pred njim si nekaj kar nisi..in zdej po 3letih bo ugotovil, da lazes in skrivas…
Vidis kaksna bos izpadla cist po neumnem.
Verjamem, da si cistfajn …Sam kaj bos zdej…vedno ti bo metal naprej ti bos mela slabo vest in mu bos vse spet porinla v zapravljivo rit…oz se vec samo, da se mu odkupis…Pa se mu nikoli ne bos zal

Avtorica, ti samo naprej vodi svoj keš! Imaš prav!
Očitno ne zaupaš partnerju
– to ni nič takega. Kar naj telovadi s svojim kešem.

Eni pač živijo iz dneva v dan, v minusu – eni pa mirno spimo, če je nakaj na strani.
Tega se ne da dopovedat ‘zapravljivcem’! Pa lahko vseenu laufa odnos!

Jaz tudi šparam. Pod določeno mejo ne grem!! Okoli mene vsi (domači) veselo zapravljajo – tudi jaz uživam – ampak VEDNO imam keš, ko komu zagusti.


V nekem trenutku sem prikrajšal proračun za določeno vsoto! Največja porabnica je malce jamrala, jaz sem pa imel za pol stanovanja našparanega, ko sva šla narazen!
Ampak jaz imam vedno nekaj na lagerju!

Čist prav delaš, ne vem zakaj se počutiš krivo. Jaz skoz pravm, da skriti fond ni nič slabga. Je čist fajn, da ga imaš, pa tud če vse štima v familiji. Nikol ne veš do kdaj bo štimal. Sej vidš kaj vse se dogaja. Zato je kr fajn ga imet. Poznam kr neki družin, pa so srečne družine, vse štima, pa imajo skrite fonde.
Kup si avto na kredit ali leasing. Sej tako je ena moja žlahtnica tud nardila. Ima kr velik denarja našparanga v vseh teh letih, pa si je avto na leasing vzela, denar ima pa še zmer 😉 tist za polog je šlo pa iz skupnega fonda 😉

Kupi avto s prišparanim in šparaj tisto, kar bi dajala za kredit. Saj ti po vsem povedanem ne pregleduje plačilnih list in denarnice. Tako boš lahko še več prišparala, ker bo vedel, da zdaj plačujrš avto in nimaš več toliko sredstev kot prej.

Jaz pa skrivam pred babo, a ona že ve zakaj. In mojega zakona še ni konec ?


kuček pa pusti pri miru


kuček pa pusti pri miru
[/quote]

Če bom hotela še naprej imeti skriti fond, mi ne preostane nič drugega kot pa da vzamem avto na obroke. Samo mi je hudo za vstran vržen denar, ker bi z gotovino ob nakupu prihranila, z obroki pa se bo strošek nakupa povečal.

Običajno se lizing bolj splača kot plačilo z gotovino..
Kratek lizing npr 1 leto. Skriti fond pa pusti….

To je pa zelo grdo, da skrivaš denar pred zakoncem. Predlagam, da greš k spovedi h gospodu župniku, potem pa mu ta denar daruješ, da mož ne bo izvedel. Ker ni vredno, da ti zaradi denarja zakon propade. Se boš takoj počutila veliko bolje. Naj ti Jezusova luč stoji ob strani!

Če bom hotela še naprej imeti skriti fond, mi ne preostane nič drugega kot pa da vzamem avto na obroke. Samo mi je hudo za vstran vržen denar, ker bi z gotovino ob nakupu prihranila, z obroki pa se bo strošek nakupa povečal.
[/quote]

Mal prebrski po starih temah, je bila par dni nazaj tema, zakaj avtohiše silijo z nakupom avta na obroke. Baje, da sploh ne preplačaš tolk, pa ne vem, še ene ugodnosti imaš. Probi najt temo.

Hvala bogu, da si vsaj ti pametna, če že on ni. Jaz bi tudi črni fond pustila pri miru in ga še povečevala, avto pa vzela na lizing.

In ne vem, zakaj imaš slabo vest, bodi ponosna nase.

Mal prebrski po starih temah, je bila par dni nazaj tema, zakaj avtohiše silijo z nakupom avta na obroke. Baje, da sploh ne preplačaš tolk, pa ne vem, še ene ugodnosti imaš. Probi najt temo.
[/quote]

To se splača tistim, ko dajo vse živo zavarovat in imajo potem popust pri zavarovanju. Jaz avto vedno zavarujem samo osnovno tako. Če vzameš na leazing pa mislim, da moraš imet tudi kasko.

naj ti on kupi avto, če te ima rad. očitno vse porabi zase.

Moj mož tudi ne zna z denarjem. Enostavno nima koncepta denarja. In sem ugotovila, da je najbolje, da njegovo plačo zapraviva za nujne stvari, ker potem je mir. Torej plača položnice in čedalje pogosteje ga pošiljam v trgovino. Če pa jaz plačujem pol, on pol, pa ostalo zagoni v sekundi za bedarije. Kar naenkrat ima kup nekih želja in denar dobesedno izpuhti. Tako da bolje, da ga porabi za pametne stvari, jaz pa svojega pustim pri miru in ga imam vedno na zalogi, ko je treba. Denarja pa on ne sme imeti.

Moja dva sta imela dolg in uspešen zakon, ker mama ni povedala očetu za vse rezerve in je pametno gospodarila. H kruhu spravila dva otroka. To poznajo v ekonomiji kot črn fond. Ne delaš nič takega, kar drugi še niso pogruntal 🙂

Zelo se strinjam s teboj, da imas svoj kupcek na varnem.
Tocno ti je pa jasno, da to pomeni da v razmerju nekaj ni ok in to te matra. Vcasih se konec zacne pri denarju.
Skupna postelja, skupne finance?

To se splača tistim, ko dajo vse živo zavarovat in imajo potem popust pri zavarovanju. Jaz avto vedno zavarujem samo osnovno tako. Če vzameš na leazing pa mislim, da moraš imet tudi kasko.
[/quote]

Jap, to pa je res. Sam ok, mogoče tud kredite nudijo, ne sam leasing, pač pisal je financiranje. Sm glih takrat mal gledala po avtonetu in vidla, da imajo ene firme res eno ceno za nakup avta, če vzameš njihovo financiranje je pa cena nižja. In to sm gledala Golfe in vidla, da Porscheinteravto nud kredit in leasing. Lej, ne vem, ne bom preveč pametovala, najboljš da vprašaš tam, kjer bi avto kupla.

TOOOOOOOOO! ;))) Vsa čast! (vem, ker je isto pri nas)
In verjetno sploh ne pogrunta. In isto živite,

Tak steber za finance je dober imet imet v vsaki družini.
In ker si tako pedantna, laufa še vse drugo.

škodoželjna zaostala Majda 1948.

Še enkrat preberi tvoj komentar, ali veš, kaj pišeš???

New Report

Close