Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdrava živila za tiste s plitkim žepom

Zdrava živila za tiste s plitkim žepom

7 zdravih živil, ki se dobijo po ugodni ceni.

Na seznamu: ovsena kaša, polenta, fižol, rdeča pesa, čičerika, jajca, zelenolistna zelenjava.

Na linku imate opise, zakaj je neka stvar še posebej zdrava.

Jaz bi temu seznamu dodala: kisla repa, kislo zelje, ajdova kaša, prosena kaša, leča … Poznate še vi kako superživilo, ki ni prav drago, je pa zelo zdravo?

Link

http://100posto.hr/bubble/ovih-sedam-super-namirnica-moci-cete-si-priustiti-i-na-samom-kraju-mjeseca

Lanena semena, sončnična semena, rozine, suhe slive, lešniki, korenje, jabolka, banane.

Leča (vsebuje 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} biološko aktivnih beljakovin), kvinoja, chia semena, mandeljni, tofu, tempah …

Da ne bi o soji, če je govora o ZDRAVI hrani.

Chia – ni ne poceni, ne neka posebno zdrava hrana, je samo nateg za lupljenje ovc
tofu – kaj ja v soji tako ekstra zdravega?
tempah pa sploh ne vem kaj je, verjetno nekaj, kar privlečeijo z druge strani sveta

Tebi se zdi zrava prehrana tisto, kar privlečejo čez pol sveta?

To so samo nategi za naivneže.
Jejte raje repo, zelje, sadje…

lanena semena so boljša od chia semen
vsako jutro zmelji eno žlico lanenih semen in dodaj v jogurt, še bolje kefir (domač), bomba!

chia semena pa namočena v mleku ali jogurtu nasitijo za celo večnost, prav tako razni ovseni in drugi kosmiči, čez noč namočeni v jogurt ali mleko.

tofu je fermentirana soja, kar je zelo zdravo, vprašanje pa je, osnovno živilo, kje in kako je pridelano. Soja je sploh za ženske zelo zdrava, za moške pa čisto nič.

k osnovnemu seznamu avtorice bi dodala še gomoljno zeleno, brstični ohrovt, radič, skuta, humus, olive, avokado, jagodičevje, …

nekatere res niso najcenejše, se pa splača kupit. Manj je več!

Lenena semena jaz ne prebavljam dobro, ker mi je v trebuhu oziroma črevesju tako ropotal kot bi imela vojno notri.

Lenena semena jaz ne prebavljam dobro, ker mi je v trebuhu oziroma črevesju tako ropotal kot bi imela vojno notri.
[/quote]

si jedla sveže zmleta s kefirjem?
to ropotanje je čiščenje, nič slabega, mine, metlica pač pometa po črevesju.

si jedla sveže zmleta s kefirjem?
to ropotanje je čiščenje, nič slabega, mine, metlica pač pometa po črevesju.
[/quote]

Da navadni jogurt. Sem imela že čiščenje črevesja pa ni nikoli tako ropotalo zato sem prenehala s temi semeni. Ker meni ni bilo to normalno. Takoj ko sem nehala uživati je bilo vse o.k. od tega je zdaj že deset let drugače, samo ne bom pozabila. Vsakemu pač ne paše vsaka hrana. Jaz sem čutila, da ni dobro zame in sem prenehala.

Da navadni jogurt. Sem imela že čiščenje črevesja pa ni nikoli tako ropotalo zato sem prenehala s temi semeni. Ker meni ni bilo to normalno. Takoj ko sem nehala uživati je bilo vse o.k. od tega je zdaj že deset let drugače, samo ne bom pozabila. Vsakemu pač ne paše vsaka hrana. Jaz sem čutila, da ni dobro zame in sem prenehala.
[/quote]
seveda, vsak ve zase, 10 let je že dolg nazaj ..

jurčki, lisičke, dežnikarice, golobice, mavrahi, karželjni, hrastova zraščenka…
jagode, maline, robidnice, borovnice, brusnice, črni trn, šipek…

Da so gobe zdrave? Menda naj bi jih uporabljali bolj kot začimbo, ..

Zdaj mi pa iz teh živil naredi 10 polnovrednih jedilnikov. Bomo potem računali koliko je to poceni. ja, če je pri hiši en majhen otrok. Če so pa trije odraščajoči fantje, pa…

Ja, odlične so. Jaz jih pojem celo porcijo, najraje z jajcem.
Odlične so tudi kot gobova juha.
Naravnost obožujem jurčke.


To o gobah kot začimbi trajbojo mestni omejenci in prav je tako, oziroma bi bilo najbolje, da se za nabiranje gob uvedejo plačljive dovolilnice za mestno drhal, brezplačen vstop naj imajo le lastniki in bližnji domačini..

Avtorica, jebala te čičerika, to je podobno bobu in jo le redko kdo mara, pojavila se je pri nas v zadnjih dveh desetletjih, ko se je razmnožilo število “zdravoživečih” omejencev in trendovskih prismod s plolno ritjo, brez kančka pameti, ki so in in fit, samo da je nekaj novega, tudi če je zanič.

Segedin, žganci.
Za malega juhico, korenček, krompir, zelena kos in kos rumene kolerabe, kuhano vzameš ven in pretlačiš, juho zakuhaš, lahko z jajcem ali nekaj gresa, jajce mehko skuhaš.
Zvečer mlečno ali ostanke žgancev z mlekom.

Drugi dan polenta in pečena jajca, solata.

Tako naprej.
Meni zelo ustreza ajdova kaša, pri jedeh na žlico. Malo kaše se zelo nakuha.

Segedin, žganci.
Za malega juhico, korenček, krompir, zelena kos in kos rumene kolerabe, kuhano vzameš ven in pretlačiš, juho zakuhaš, lahko z jajcem ali nekaj gresa, jajce mehko skuhaš.
Zvečer mlečno ali ostanke žgancev z mlekom.

Drugi dan polenta in pečena jajca, solata.

Tako naprej.
Meni zelo ustreza ajdova kaša, pri jedeh na žlico. Malo kaše se zelo nakuha.
[/quote]Ponavadi ste najglasnejše in najpametnejše ravno tiste, ki nič ali zelo slabo kuhate. 🙂 Tako je, že miljonkrat videno.

Ajdova kaša pa res ni glih poceni no.

Ajdova kaša pa res ni glih poceni no.
[/quote]

Mercatorjevo dobiš v njihovih trgovinah za manj kot 2,5€ za kg…

imaš prav, ti kar še naprej jej kremšnite, pice, pohane piščance in pomfrit.
pa kakšen ogromen horsburger s kokakolo ali pivom…

Ajdova kaša pa res ni glih poceni no.
[/quote]

Sedaj je cenejša v hofru in hrvaški sosed je tudi dal svojo nazaj, ker mu druge nočemo pokupiti.
2,5 e kg, znese pa za dolgo, kot dodatek v zelenjavne omake in jedi na žlico.
Odlična beljakovina. Za ta denar je super.
Ne vem pa za ceno za proseno kašo, ki je uporabna sama, z zelenjavo ali sadjem, sploh s suhimi slivami, priljubljena jed naših babic.
Za stare in otroke perfektna.
Kvinoja mi pa ni všeč, ne zato, ker je predraga, mi ni tako okusna.

Sedaj je cenejša v hofru in hrvaški sosed je tudi dal svojo nazaj, ker mu druge nočemo pokupiti.
2,5 e kg, znese pa za dolgo, kot dodatek v zelenjavne omake in jedi na žlico.
Odlična beljakovina. Za ta denar je super.
Ne vem pa za ceno za proseno kašo, ki je uporabna sama, z zelenjavo ali sadjem, sploh s suhimi slivami, priljubljena jed naših babic.
Za stare in otroke perfektna.
Kvinoja mi pa ni všeč, ne zato, ker je predraga, mi ni tako okusna.
[/quote]

Jp ajdova je tabolš beljakovina, odkar ste malo čudni in fejst tumpasti. Prosena je pa še vedno zakon z domačim prekajenim mesom in nikakor drugače, tako so jedli včasih in še danes, veš?

Ne vem, zakaj misliš, da ne jem zdravo.
Od naštetega jemo pri nas, in še to občasno, kremšnite, pa še te so narejene doma.

V otroštvu sem bil nabiralec gob, jesti jih pa nikoli nisem mogel, velikokrat sem bruhal po njih. Pa smo nabirali kostanjevčke, turke, lisičke, golobice, marele, štorovke, pa tiste ježke, ki zgledajo kot korale, in še kaj. Nekako mi ne grejo v želodec, čeprav mi je kdaj bolj redko kremna gobova juhica tudi zadiši, pa kakšni jurčki z jajcem.

probaj brez strupenih, te niti za začimbo ne priporočam.

New Report

Close