Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vedno več predebelih odraslih

Vedno več predebelih odraslih

Kaj se dogaja, gledam odrasle ženske, ki jim je teža ušla čisto izpod nadzora.
30, 40, 50 kg preveč in več.

Pa če bi še nekako razumela revne, nepoučene, nee, tu gre za take izobražene, z dostopom do informacij, kako se prehranjevati, da se ne zrediš (tako zelo). Po starosti nekje 30 plus, ne kake starejše ženske, ki so živele v pomanjkanju.

Boste rekli, pa kaj me to briga, res je. Ampak me briga, ker to pa je taka teža, kjer že škodiš svojemu zdravju….. in to postaja vedno bolj nacionalni problem, saj poznamo tudi izraz epidemija debelosti.

Smo na anonimnem forumu, morda je kdo pripravljen deliti, kako se zgodi, da pride do takega poskoka kilogramov, je zadaj kaka huda stiska in se človek tolaži s hrano?

Tudi mene zanima kako se odrasli, izobrazeni osebi uspe razpujsati do take mere. Ni zdravo in predvidevam tudi udobno ne. In v koncni fazi je ves ta sprh in celulit tudi blazno neestetski.

Gledam tale the biggest loser in ljudje pripovedujejo kako imajo tezave pri zavezovanju cevljev???? Meni ue to nepredstavljivo… pri cca 30ih se ne mores pripogniti in zavezati cevljev in ti se naprej zres? Ker mas pac rad fizol z ocvirki? Res, raje mas jeben fizol z ocvirki kot sebe?? Vidis, to je ta del, ki ga jaz ne razumem. Dej nared neki zase! Zmanjsaj porcije, premakni se. Sori,ma meni je to bolano

pri odraslih moški po debelosti vodijo pred ženskami, zato ne vem, zakaj si se zapičila v ženske.
Po moje je odgovor, da je hrane enostavno preveč in se je težko držat nazaj. Mislim, da se že otroke preveč posiljuje s hrano, non stop gledam starše, ki letajo za otroki in jih futrajo na dve uri, otroci pa bežijo pred hrano.
Ko si odrasel pa hrane potrebuješ vedno manj in seveda vedno manj kalorično. Ponudbe pa je vedno več.
sama sem se zredila za 10 kil v enem letu samo zaradi tega, ker se zaradi poškodbe nisem mogla gibati kot bi se sicer, jedla pa sem enako (ja vem vem). Dol sklatit je pa problem, ne gre tako mimo grede, kot kile dobiti gor.

Se zelo strinjam z napisanim, lahko pa povem mojo izkušnjo
Odkar pomnim sem bila bolj okrogla, ne ekstremno debela, ampak bolj pri debelih. Vedno sem rada in za moje pojme kar veliko jedla, torej so bile moje kile izključno posledica preveč kalorij.
Ko je bilo najhuje sem se vzela v roke. Najhuje pomeni, da sem pri 43 letih in 165cm imela 83 kg. Moram povedat da res nisem izbirala kaj jem, kdaj jem, kako jem. Jedla sem vse in veliko, dvomim da bi lahko jedla še več. Res je, da od vsega najraje zelenjavo, ampak zato toliko več OH in zelo malo mesa. Od maščob pa najraje kakšne čipse in oreščke. Ne spomnim se da bi se s hrano tolažila, sem pa jedla, ko mi je bilo dolgčas.

Potem sem shujšala, zdej imam 64 kil, lahko bi še mal dol dala, ampak se čist super počutim tako kot je. Še vedno jem vse, le postim se še.

Zaključek: pojma nimam koliko dejansko lahko pojejo ljudje s 30 ali 40 ali še več viška kg, ampak očitno jejo ves čas.
Kaj izguba kil pomeni za zdravje človeka, pa itak ne bi pisala.

Sem zelo za to, da bi uvedli ekstremne davke na ceneno hrano in pijačo, na sladkorje in nezdrave maščobe ipd .. ter zaželi subvencionirati hrano, ki jo pridelujejo naši mali kmetje, da bi bila dosegljiva več ljudem.


Ni vzrok vse v glavi, ampak polarni se ne zaveda, da si ljudje ne morejo privosciti normalne hrane, ampak tiste skart, ker nimajo denarja. Ne jedo vsi ribe in divjacino kot ti, ker imas samo s tem okupacijo in moznost, ter prevec casa.
Ostalo naredi genetika in hormonski motilci, ki preko slabe hrane unicijo organizem.
Kdor se smeji pujsom, bo sam nastal pujs, da dozivi na lastni kozi pujsovanje.
Normalen clovek lahko poje tudi ocvirke s fizolom, ce je telesno aktiven, se ne bo poznalo, ce je pa druzinsko debel mu ni pomoci niti ce ima jabolko na dan bo debel.

kakšnih ekstremno debelih ljudi ne opažam veliko, mogoče skupno 5 oseb v mestu in ožji okolici, ostali z avtorico vred smo pa itak vsi debeli če nismo size 0 ali če se sklicujemo na zgrešene formule in modele kot so itm/bmi izračuni ipd.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

zdrava hrana je čisto poceni, recimo krompir, sezonska zelenjava (pozimi zelje in repa), sezonsko sadje, večina osnovnih sestavin, za pitje voda. Fižol z ocvirki je krasna hrana, ki jo sedaj fitneserji pribijajo na križ, zato da bi prodali več svojega šita od šita.

Delno se strijam, sicer pa mleko, skuta, jogurt, večina sadja in zelenjave ipd. v trgovinah ni najbolj zdravo še manj okusno. To sem imela v mislih, da bi jedli okusno-zdravo hrano, da ne pozabimo ..
Pred časom sem poslušala eno Slovenko, ki že 20 let živi v zda in je rekla, da ko pridejo domov v slo, se ne morejo načudit različnim okusom hrane, ker pri njih je vse istega, plastičnega okusa. Od jagod do mesa. Bojim se, da korakamo tudi mi v tisto smer. Je pa res to že druga tema.

Delno se strijam, sicer pa mleko, skuta, jogurt, večina sadja in zelenjave ipd. v trgovinah ni najbolj zdravo še manj okusno. To sem imela v mislih, da bi jedli okusno-zdravo hrano, da ne pozabimo ..
Pred časom sem poslušala eno Slovenko, ki že 20 let živi v zda in je rekla, da ko pridejo domov v slo, se ne morejo načudit različnim okusom hrane, ker pri njih je vse istega, plastičnega okusa. Od jagod do mesa. Bojim se, da korakamo tudi mi v tisto smer. Je pa res to že druga tema.
[/quote]

hja v hrano dajejo ojačevalce okusa, zato je preprosta, vendar zdrava hrana, precej nevpadljiva in zadiši tako kot makovka iz šit pekarne.


Ni vzrok vse v glavi, ampak polarni se ne zaveda, da si ljudje ne morejo privosciti normalne hrane, ampak tiste skart, ker nimajo denarja. Ne jedo vsi ribe in divjacino kot ti, ker imas samo s tem okupacijo in moznost, ter prevec casa.
Ostalo naredi genetika in hormonski motilci, ki preko slabe hrane unicijo organizem.
Kdor se smeji pujsom, bo sam nastal pujs, da dozivi na lastni kozi pujsovanje.
Normalen clovek lahko poje tudi ocvirke s fizolom, ce je telesno aktiven, se ne bo poznalo, ce je pa druzinsko debel mu ni pomoci niti ce ima jabolko na dan bo debel.
[/quote]

Nisem polarni (wtf??) Ampak 30letnica iz nasega glavnega mesta, slucajno tudi vegetarijanka. Tako da, ne vem od kod ti divjacina in ribe..

Druzinska debelost? Ne me spravljat v smeh. Izgovor je pa odlicen, se strinjam. Aja pa scitnica. Seveda… 🙂

Fizol je krasna hrana. Moj komentar se je navezoval na oddajo, ne na sam fizol z ocvirki. Nimam nic proti fizolu in ga ogromno pojem.

Kar se tice tega, da je zdrava hrana draga. Sama jem precej zdravo. Pridi, greva v shopping skupaj. Sem prepricana, da bo mij futr za en teden cenejsi od tvojega. In predvsem… zdrav. Ves, zdrava hrana ni samo fensi uvozena zita, razni dpdatki, divjacina… tudi zeljr, jabolka, koleraba, ajda, jesprenj… so super. In pa predvsem. Kolicine hudica!

Veliko debelih ljudi ima težave že iz otroštva, nekateri pa si težo pridobijo skozi leta. Pri prvih je veliko težje uravnavati telesno težo, saj so vzorci prehranjevanja že iz zgodnjega otroštva in imajo ti ljudje čustvene in osebne probleme in v veliki večini zelo nizko samopodobo.
Druga skupina ljudi, ki je težo pridobila skozi čas staranja imajo lažjo nalogo, saj običajno so kg pridobili zaradi neredne prehrane, pomanjkanja gibanja, večinoma sedečega dela in slabe skrbi za sebe. Z leti se metabolizem upočasni in leni postanejo še bolj leni, predvsem pa veliko ljudi čez dan ne je, potem pa se zvečer, ko pridejo iz službe nažrejo. Problem je tudi skrb za sebe in prehrano, ki jo v srednjih letih ne posvečamo veliko.

Fižol z ocvirki je bil omenjen zadnjič v tej oddaji, kjer izgubljajo težo. Zato smo si to zapomnili. 🙂
Neka zelo predebela punca je rekla, da ga ima rada, kazalo je sicer, kako je jedla nekaj drugega, ogromno porcijo.

Pri nas tudi jemo strocji fizol in krompir v kosih, gor pa enih par ocvirkov. Vemo, da je pri tej punci problem v kolicini.

Drugace pa tudi mene zelo moti, ko recejo, da zdrava hrana je draga in da nimajo denarja zanjo. Bi rekla, da je to bolj nevednost, ce ne kar izgovor.

Delno se strijam, sicer pa mleko, skuta, jogurt, večina sadja in zelenjave ipd. v trgovinah ni najbolj zdravo še manj okusno. To sem imela v mislih, da bi jedli okusno-zdravo hrano, da ne pozabimo ..
Pred časom sem poslušala eno Slovenko, ki že 20 let živi v zda in je rekla, da ko pridejo domov v slo, se ne morejo načudit različnim okusom hrane, ker pri njih je vse istega, plastičnega okusa. Od jagod do mesa. Bojim se, da korakamo tudi mi v tisto smer. Je pa res to že druga tema.
[/quote]

V ZDA je tudi zdrava hrana in polnega okusa, je pa res zelo draga in nekoliko težje dostopna in zelo pomembno je v kateri zvezni državi živiš.

V ZDA je tudi zdrava hrana in polnega okusa, je pa res zelo draga in nekoliko težje dostopna in zelo pomembno je v kateri zvezni državi živiš.
[/quote]
Ja sej to mi je jasno, seveda. Problem je ravno v tem, da je hrana s pravim okusom zelo draga in ljudje pozabljajo, kakšnega okusa bi hrana morala bit. MI še imamo pravo hrano, ampak se preveč zapravlja in konzumira neprave.

Nisem polarni (wtf??) Ampak 30letnica iz nasega glavnega mesta, slucajno tudi vegetarijanka. Tako da, ne vem od kod ti divjacina in ribe..

Druzinska debelost? Ne me spravljat v smeh. Izgovor je pa odlicen, se strinjam. Aja pa scitnica. Seveda… 🙂

Fizol je krasna hrana. Moj komentar se je navezoval na oddajo, ne na sam fizol z ocvirki. Nimam nic proti fizolu in ga ogromno pojem.

Kar se tice tega, da je zdrava hrana draga. Sama jem precej zdravo. Pridi, greva v shopping skupaj. Sem prepricana, da bo mij futr za en teden cenejsi od tvojega. In predvsem… zdrav. Ves, zdrava hrana ni samo fensi uvozena zita, razni dpdatki, divjacina… tudi zeljr, jabolka, koleraba, ajda, jesprenj… so super. In pa predvsem. Kolicine hudica!
[/quote]

Polarni, umiri se in pazi da se od besa ne zrediš, ker pride ura ttudi zate.
Poznam enega in eno žensko, oba nad 30. Točno to jejo kar pišeš zelje, jabolka, ajdo, jesprenj, oba imata 115 kil, vsak dan se vozita 2uri s kolesom, z odmorom. Kruha ne takneta, testenin ne, krofov ne, pizze ne.
A misliš da jih bom spravljal v obup, da se uničita in ustrelita, ker sta debela in bolana?
Ne ju pustim pri miru in upam, da bi bilo bolje.
Sta imela post ob vodi, zelenjavne sokove, tečaje in postenje, teža ni šla dol.
Dvignili so roke od njih zdravniki in razni postniki.
Puste ljudi primiru, če jim ne pomagate konkretno.

Polarni, umiri se in pazi da se od besa ne zrediš, ker pride ura ttudi zate.
Poznam enega in eno žensko, oba nad 30. Točno to jejo kar pišeš zelje, jabolka, ajdo, jesprenj, oba imata 115 kil, vsak dan se vozita 2uri s kolesom, z odmorom. Kruha ne takneta, testenin ne, krofov ne, pizze ne.
A misliš da jih bom spravljal v obup, da se uničita in ustrelita, ker sta debela in bolana?
Ne ju pustim pri miru in upam, da bi bilo bolje.
Sta imela post ob vodi, zelenjavne sokove, tečaje in postenje, teža ni šla dol.
Dvignili so roke od njih zdravniki in razni postniki.
Puste ljudi primiru, če jim ne pomagate konkretno.
[/quote]

lej pusti polarnega, saj je tudi sam predebel.
Ni pa treba zaradi tega gor popat nekih lažnih zgodbic. V koncentracijskih taboriščih so čisto vsi shujšali, celo do smrti. Taledva tvoja nekaj lažeta.


Ja sej to mi je jasno, seveda. Problem je ravno v tem, da je hrana s pravim okusom zelo draga in ljudje pozabljajo, kakšnega okusa bi hrana morala bit. MI še imamo pravo hrano, ampak se preveč zapravlja in konzumira neprave.
[/quote]

Ni tako zelo draga, če znaš sam kaj pripraviti iz osnovnih sestavin, je pa problem, ker ni tako ugledna.
Kislo zelje je poceni, ne redi in vir vitaminov , ampak mene nikoli ne napade volčja lakota po njem, tako kot če zavoham sveže pečen krof.

Po potadkih našega zdravstva je 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odraslih žensk predebelih in kar 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moških predebelih.
Tako, da ja, debelost je hudo v porastu. Še posebej pa je kriza med otroci. Tudi ti so vse bolj in bolj debeli.

Ni tako zelo draga, če znaš sam kaj pripraviti iz osnovnih sestavin, je pa problem, ker ni tako ugledna.
Kislo zelje je poceni, ne redi in vir vitaminov , ampak mene nikoli ne napade volčja lakota po njem, tako kot če zavoham sveže pečen krof.
[/quote]

To je zato, ker kislo zelje ima v sebi same naravne zadeve, krof in ostale “dobrote” pa imajo notri vmešane kakšnedodatke, od katerih človek postane odvisen in ko telo to zavoha, se sproži potreba po teh dodatkih 🙂 meni se to pri krofu ne dogaja, pri čipsih pa.

Ja med moškimi je veliko več predebelih kot med ženskami.
Pri otrocih pa je kriza ne samo to, da jih starši futrajo z vso mogočo nezdravo hrano, ampak tudi ne gibajo kaj prida. Včasih so šli v šolo peš. Zdaj jih peljejo vsakih par metrov za avtom. Zato so pa čisto zapujsani. Pa včasih so otroci tekali zunaj, zdaj jim ta stari dajo mobilce in računalnike in je mir pred otroki. Pa včasih so otroci doma kaj pomagali, zdaj pa še 20 letniki ne mignejo nič. Pač mama poskrbi za sončka. Sonček pa postaja pujsek.

Ja med moškimi je veliko več predebelih kot med ženskami.
Pri otrocih pa je kriza ne samo to, da jih starši futrajo z vso mogočo nezdravo hrano, ampak tudi ne gibajo kaj prida. Včasih so šli v šolo peš. Zdaj jih peljejo vsakih par metrov za avtom. Zato so pa čisto zapujsani. Pa včasih so otroci tekali zunaj, zdaj jim ta stari dajo mobilce in računalnike in je mir pred otroki. Pa včasih so otroci doma kaj pomagali, zdaj pa še 20 letniki ne mignejo nič. Pač mama poskrbi za sončka. Sonček pa postaja pujsek.
[/quote]
a ti to svojga sončka opisuješ?


a ti to svojga sončka opisuješ?
[/quote]

Meni na kraj pameti ne pade zdravega otroka vozit za vsakih par metrov za avtom. Ali pa mu v roke tiščati mobilca in računalnik, namesto, da bi tekal zunaj v naravi. Aja, verjetno zato, ker nisem iz mesta in mi ni normalno, da se otroke zavija v vato, ampak mi je normalno, da otrok dirka zunaj v naravi, da gre kam peš in tako naprej.

Pišem zase: 40+, sedeče delovno mesto, cca 15kg viška, nikoli telovadila.

Ne da se mi. Ne da se mi telovadit in ne da se mi kuhat. Šoping hrane mi je bolj stresen od vseh službenih projektov skupaj. Ne maram kuhati. Ne da se mi ukvarjati s kombinacijo hrane. Nimam najljubše hrane. Nimam hrane, ob kateri se mi slina nabira v ustih. Če me v tem trenutku kdo vpraša “kaj ti skuham, skuham kar želiš” bom samo odmahnila z roko “NIČ” in “pusti me pri miru”.

Nisem gurman ne pri hrani ne pri pijači. Včasih poslušam kake frende, ko govorijo o hrani pa kako se jim je nekaj zaluštalo, zraven pa kozarec ta pravega vina pa oh in sploh. Me ne gane. Nič. Sodelavka razlaga o izvrstnem receptu in končnem izdelku. Whatever.

Najlažje mi je v restavracijah, pa še to le v tistih, kjer se nič hrane ne voha. Kaj izberem v restavracijah? Kar mi takrat najmanj smrdi. Dobesedno. Hrana se mi je zamerila. In se mi ne da ukvarjati z njo. Napiši mi spisek kaj moram kupiti in bom kupila. Ne da se mi vsak dan ukvarjati s tem kuhanjem. Pa šoping kaj kupiti za cel teden, da ni treba vsak dan v trgovino, pa kombinacije…too much!

Od kje moji kg viška? Neki pa moram jesti. In ker imam tak odpor do hrane in pripravljanja hrane, so hitre že narejene zadeve najbolj pri roki. Največ mrzle hrane, da ni vonja ob pečenju. Sladkarij ne maram. Ne počutim se dobro po njih. Mogoče kdaj kaka čokolada ali sladoled. Drugega nič.

Telovadba mi je pa dolgčas. Ne maram in tega ne počnem. Obožujem dolge sprehode, gorsko kolesarjenje, kidanje snega mi je zimski fitnes. Ampak to je občasno, ni to tedensko. Ko mi zapaše.

Evo, zraven zgornjih ugotovitev: dnk, družinski vzorec, ščitnica, …kamot dodate še mojo: izguba želje po hrani.

ko sem jaz zaradi stresa izgubila željo po hrani, sem shujšala en dva tri.
Zakaj potem ješ, če ti itak nič ne paše? Pojej pol manj, pa boš imela težavo rešeno.

Tudi meni ni jasno, kako lahko dobi človek 40, 50 kg viška. Mater…saj to je kilaže za eno odraslo osebo he he he

Jaz brez da stopim na tehnico vem kdaj sem dobila 2 kg čez, ker mi postanejo hlače pretesne. In mi je že to preveč.

Saj najbrž poleg vsega ostalega (zdravje) je problem tudi nakup oblek pri taki debelosti.

New Report

Close