Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Agresivni ribiči na Velenjskem jezeru

Agresivni ribiči na Velenjskem jezeru

Povedali so mi, da je Velenjsko jezero super za veslati. In ker sem imela opravke na Koroškem sem se oglasila še na Velenjskem jezeru.
Lepo jezero, lepo urejena okolica, čista voda. Super.
Grem malo veslati. Lepo umirjeno, na soncu, si ogledujem labode, okolico. Potem pa šok. En tip se začne dreti name in me zmerjati. Sicer sem opazila ljudi na obali že prej. So tam namreč klopce in mislim, da sprehajalna pot. Nisem pa videla kaj ta možakar počne. No začne tuliti name in me zmerjati. Sem ga vljudno vprašala, če je kaka prepoved glede veslanja na jezeru pa je še bolj tulil. Da on tam lovi ribe. Tega nisem prej opazila. Če bi vedela, da je ribič, ne bi veslala v tisto smer.
Sem vljudno, brez nesramnosti, celo vikala sem ga, čeprav je on mene zmerjal in tikal, omenila, da nisem vedela kaj tam počne in da bi lahko prijazno mi povedal in bi brez problemov šla drugam. Začel je še bolj tuliti. In potem še en tip. Ta pa v čolnu. Tam sta bila dva moška. Tudi nisem vedela, da sta ribiča. Začne zmerjati, da sem glupa, da bo prišel do mene, če ne izginem in tako naprej. V glavnem grozil s fizičnim nasiljem. Šokirana čisto. Žal sem bila tako daleč, da nisem mogla videt kdo so ti moški, ki bi kar trije pretepli eno žensko.
Sem jim pa lepo mirno povedala, da so nesramni in da, če bi lepo opozorili, da oni tam ribarijo, da ne bi bilo težav. Da ta nesramnost, grožnje s pretepanjem, da to pa ni ok, in da bom poklicala policijo.
V glavnem lep izlet so mi kar pokvarili. Veslam naprej, stran od njih, proti drugi stran, spet ribiči. Oz. saj nisem videla, če so, samo na daleč sem se jih umaknila. Ker so bili čolni.

Potem grem nazaj proti Velenjski plaži in tudi tam več ribičev, ti pa na obali. Sem se potrudila, da sem se jih ognila.
Me je zabavalo pa to, da sta potem tam mimo veslala še dva. Ne vem ali so njiju tudi tako napadli. Mogoče ne, ker sta bila moška in verjetno moškim ne upajo groziti, da jih bodo pretepli.

Kaj imajo povsod ribiči take izpade? Saj razumem, da jih motijo kopalci, veslači, ampak, jaz žal ne morem vedet kaj oni tam počno. Če bi vedela, da lovijo ribe, bi veslala kje drugje. Pa tudi nikjer ni nobene prepovedi za veslače in plavalce, da bi bile kake omejitve, kje ne smeš biti.

A se na da to povedat na kulturen način? Brez, da trije možakarji grozijo eni ženski? In to s fizičnim nasiljem? Žal mi je, da sem bila tako daleč, da jih nisem videla tako, da vem le, da so bili moški. Opisat jih ne morem.

Pa še kak nasvet kako se ženske odzovete, ko vam kaki tipi grozijo, da vas bodo pretepli?

Dandanes je večina ljudi takih, da grozijo z nasiljem takoj ko jim kaj ni v redu. Drugačni časi, drugačne rešitve. Policija tako ali tako nima nobenih pooblastil, pred sodiščem pa, no ja, če oni koga iz tam pozna potem tudi iz tožbe ne bo nič. Dejstvo je, da ne bo ukrepal nihče, lahko pa storiš tako kot storimo vsi ostali zgledni državljani, da se oborožiš in da se vpišeš na tečaj borilnih veščin.

nova
Uredništvo priporoča

…. ribiči so problem, že od nekdaj. Vprašaj koga, ki je modelaril.

O tem ne dvomim, da so ti tipi tudi drugače nasilni. Verjetno tudi žene dobijo batine.
Samo ta agresivni napad me je res šokiral.
Že samo zmerjanje in žaljenje, grožnje s fizičnim nasiljem so pa višek. Pa ne dvomim v to, da bi tip to res naredil, če bi bila dovolj blizu.

…. ribiči so problem, že od nekdaj. Vprašaj koga, ki je modelaril.
[/quote]

Se pravi, da se na modelarje tudi spravljajo? Samo na ženske ali si upajo tudi na moške?

Se pravi, da se na modelarje tudi spravljajo? Samo na ženske ali si upajo tudi na moške?
[/quote]
Na vse. Čeprav modelarili so večinoma otroci.


Na vse. Čeprav modelarili so večinoma otroci.
[/quote]

Pa kaj to res vsak psiho dobi dovoljenje za ribolov? Ker očitno potem agresija ribičev ni tako redek pojav.

Pa kaj to res vsak psiho dobi dovoljenje za ribolov? Ker očitno potem agresija ribičev ni tako redek pojav.
[/quote]No , če si psiho ni problem, ker ribolov menda pomirja. Ne morem se spomniti, kje je bil primer, kjer je med špetirom nekomu zabil ribiško palico v oko… par let nazaj.

No , če si psiho ni problem, ker ribolov menda pomirja. Ne morem se spomniti, kje je bil primer, kjer je med špetirom nekomu zabil ribiško palico v oko… par let nazaj.
[/quote]

No vsekakor se bom izogibala dosegu ribiških palic :).
Tipi so očitno nori.

No vsekakor se bom izogibala dosegu ribiških palic :).
Tipi so očitno nori.
[/quote]
A seveda so nori, ti imaš vso pravico, ki prideš iz mesta bit butasta in ne vedet kaj človek z ribiško palico na obali počne in kot da ne moreš dovolj stran od ribiča veslat. Večian koliko jih poznam, ti ne bi nič kričali, glede na to, da praktično vsak obvlada natančne mete, bi ti le vsaj 100 gramski svinec zabil z metom trnka v nevzgojeno betico in te sklatil s čolna. To bi bila edina prava šola zate, pa še ne bi mogla dokazat, da je storil namerno, ampak je šlo za nesrečo. Ne dolgo nazaj ste kokodakale, da imate vso pravico se sprehajat in igrat s cucki po travnikih in da bi na planiskih pašnikih morali lastniki krav plačati kazni, ker se počutite ogrožene, sploh kadar se sprehajate s cucki. N a, zdaj pa že voda na vrsti, probaj še it v kak ribnik veslat, da vidiš ko boš ti letela s svojo noro ritjo. 🙂

Saj tudi kaki mestni ribilči znajo bit nesramni, sespomnim enega dogodka v Brestanici, meče on lepo čez po moji liniji, jaz pa nalašč preko njegovega laksa, ker sem imel vrvico, ne laks, potem sunkovito z vso silo potegnem, komaj je plaico zadržal in sem mu vse potrgal in sfleštral, je lahko šel kar domov nazaj v blokovski bunker, kjer je vse njegovo, na ribniku se pač ne more tako obnašat. Pa še vsi so se mu režali.

Res ne vem no, kako to mestna drhal, najglasnejše v tem ste ponovno itak babe, nič ne opazite, nilč ne veste in je vse vaše? Kako pa lahko jaz opazim in spoštujem ribiča, pešca, kolesarja, invalida, krave na pašniku in če že moram , bom šel mimo njih in jih ne vznemirjal, zasebne parcele, kjer ni poti in ne bom stopal na njih, itn.

Glede na to, da si ribiči prisvojite(jo) vse luže, ki imajo več kot dva kvadrata, se malo… slikaj.

Kot veslač jih mnogokrat srečam; zaenkrat še noben ni nič tulil ali zmerjal, pa čeprav jih mnogokrat presenetim (ponavadi jih opozarjam s kašljanjem)…
V rekah mnogokrat stojijo s hrbtom obrnjeni proti toku, pa ne vidijo čolna ki se jim bliža.

Zakaj pa ne zmerjajo ne vem; dvomim da je glavni razlog le to, da nisem ženska.
Avtorica – lahko si imela tudi samo smolo – ali pa res nisi gledala kam voziš. Malce medsebojne uvidevnosti je lepa reč.

Ve se in vobče je znano, da gredo ribarit le tipčki, ki več ne morejo sexat.

ribiči so tisti, ki ne morejo več seksat

in

če lahko ubije ribo, bo tudi tebe

Stavim da na dedcea ali na vec dedcev ne bi vpili.aKer si pač upajo in vidijo da se lahko izzivljajo.
Kaj pa vem, a je to sploh dovoljeno vpit in zmerjat veslače ali pa kogarkoli ki mirno pride v njihovo območje, če že z vpitjem niso rib podili, so pa morbit JRM kršili, žalitve so to če so ti djali da si glupa in podobne besede.

Glede na to, da si ribiči prisvojite(jo) vse luže, ki imajo več kot dva kvadrata, se malo… slikaj.
[/quote]Ja saj, jaz povem kot je, če sem jaz lahko uvideven do drugih in jih opazim, potem naj bodo še drugi do mene in sam zagotovo ne bom kričal, samo šus svinca dobiš v glavo, da boš imelo pošteno buško dva meseca in bo šlo pač za “nesrečo”, kaj si pa skočilo pred mene, ravno ko sem metal in dedc baba je pri meni vseeno, če je nevzgojeno in neolikano, veš? 🙂

Veš takega, da vidiš kako je fajn. 🙂

[img]http://www.som.si/slike/carsys12.jpg[/img]

Ja saj, jaz povem kot je, če sem jaz lahko uvideven do drugih in jih opazim, potem naj bodo še drugi do mene in sam zagotovo ne bom kričal, samo šus svinca dobiš v glavo, da boš imelo pošteno buško dva meseca in bo šlo pač za “nesrečo”, kaj si pa skočilo pred mene, ravno ko sem metal in dedc baba je pri meni vseeno, če je nevzgojeno in neolikano, veš? 🙂

Veš takega, da vidiš kako je fajn. 🙂

[img]http://www.som.si/slike/carsys12.jpg[/img]
[/quote]
Se že tresem.


Se že tresem.
[/quote]Vem da se ne, ker samo na monu visiš, kar pa ne pomeni, da imaš kako oliko in spoštovanje do koga, kažeš, da nimaš in ko bi ernkrat šlo iz mesta je vse tvoje, kar dnevno vidimo ljudje na periferiji. So sicer tudi izjeme, ki niso taki, tem vsa čast.


Tisti, ki ne more je pa ribič, ali pa grapar na MON-u!

Vem da se ne, ker samo na monu visiš, kar pa ne pomeni, da imaš kako oliko in spoštovanje do koga, kažeš, da nimaš in ko bi ernkrat šlo iz mesta je vse tvoje, kar dnevno vidimo ljudje na periferiji. So sicer tudi izjeme, ki niso taki, tem vsa čast.
[/quote]

Lej prjatuček, tema je o tem kakšni kreteni so ribiči. Tvoj odgovor je v skladu s tem. To je vse. Kje in kako jaz visim in do koga imam spoštovanje, se te pa ne tiče. Mimogrede, živim ob reki in se budal ki zganjajo ribičijo, otepam že vse življenje.


Ti imas vso pravico veslati po velwnjskem jezeru:sploh pri.plazi in colnarn;tako kot lahko oni lovijo;ce jh pa to moi;pa naj ribiski butci grejo lovit na skalsko jezero ali sostanjsko ; drugic poklici medobcinsko inspekcijo oz mestni redarstvo oz se kar zapelji na korisko cesto tam pri komunali in ga prijavi in oojdi skupaj z mestnim redarjem bedaka kulture naucit;oa tud gren stavit da je bil sved ; a ti je rekel jaj tajega: ves kaj ti;nemas ti kaj tu veslatiii ko ja tu ribe lovim; sam delal ja 40 let na sahtu in man vikend tam na kunta kinte ;imam ja pravo da tu ribice lovim

Lej prjatuček, tema je o tem kakšni kreteni so ribiči. Tvoj odgovor je v skladu s tem. To je vse. Kje in kako jaz visim in do koga imam spoštovanje, se te pa ne tiče. Mimogrede, živim ob reki in se budal ki zganjajo ribičijo, otepam že vse življenje.
[/quote]Jp, krasne marnire imaš, ni kaj :-), enako kot tupoglava “veslačica”, seveda pa vsi drugi slabi, kako pa če drugače bit.


Ti imas vso pravico veslati po velwnjskem jezeru:sploh pri.plazi in colnarn;tako kot lahko oni lovijo;ce jh pa to moi;pa naj ribiski butci grejo lovit na skalsko jezero ali sostanjsko ; drugic poklici medobcinsko inspekcijo oz mestni redarstvo oz se kar zapelji na korisko cesto tam pri komunali in ga prijavi in oojdi skupaj z mestnim redarjem bedaka kulture naucit;oa tud gren stavit da je bil sved ; a ti je rekel jaj tajega: ves kaj ti;nemas ti kaj tu veslatiii ko ja tu ribe lovim; sam delal ja 40 let na sahtu in man vikend tam na kunta kinte ;imam ja pravo da tu ribice lovim
[/quote]
Spet si nažreno, pa kdo vraga ti sploh da pijačo?

New Report

Close