Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali vaši mladostniki gredo na maturantski ples ali ne?

Ali vaši mladostniki gredo na maturantski ples ali ne?

Zakaj ne gredo, razlog?

Ena deklica ne gre, ostsli vsi.
Punca se mi zelo smili. Je malo močnejša in
predvidevam, da je to razlog. Vem, da denar ni problem pri tisti familiji.

A to se že menijo, kdaj ga pa imajo? Že letos (2017) ali drugo leto (2018)?

nova
Uredništvo priporoča

Naša gre, čeprav mi ne paše plačat 120 EUR po osebi za tisto brezvezno večerjo in nakladanje Vida Valiča.

jaz nisem šla, ker nisem imela soplesalca, bedno je, da nimaš nikogar in da moraš najeti nekoga iz plesne šole, da pleše s teboj. potem ker stane, pa tudi ta oprava mi ne sede kar vsi nosijo, visoke pete, elegantne obleke.

120 € po osebi pa zagotovo ni karta, je okoli 50 €. Res pa vse skupaj od plesnih, obleke, frizure … kar nanese.

120 € po osebi?
A ni 50 € po osebi?
Če je tako, potem pa jaz in mož ne greva, naj gre sin kar sam! Da bom dala pol moje težko prislužene plače za cigu migu.
Sploh pa, maturantski ples bi moral biti, potem ko je konec mature in nazdravijo s plesom za uspešno opravljeno šolanje!
Zakaj je ta maturantski ples …. še preden je sploh matura!
Ogabni kapitalizem, ki bi samo sral denar. Fuj!
Vse, ampak čisto vse kar delamo … se vrti okoli denarja in ne pravega bistva.

Zemlja pravi pekel, kjer nas pečejo na žaru.

Gre cela familja na maturantski ples, skeširaš npr.300 €, potem pa sonček ne naredi mature par let….

Letos naš ni šel, ni bil edini, Sam se je tako odločil.

Ne, ne gre. Iz istega razloga kot nisem sla jaz na mojega: neokusna parada malomescanstva me ni zanimala.

jaz tudi nisem šla, pa mislim da sem bla edina, ali pa še ena ko ni šla. Pa je bla moja lastna volja in želja da nisem šla…

Ali je to res tako poseben večer, da je nuno biti zraven?
Kaj je sploh bistvo, da maturanti zaplešejo (15 minut) in organizatorji mastno zaslužijo?

1985 sem šel, stolkel avion, stolkel hotel, pokrado vse pepeljare in biu pijan teden skupaj.

120 € po osebi?
A ni 50 € po osebi?
Če je tako, potem pa jaz in mož ne greva, naj gre sin kar sam! Da bom dala pol moje težko prislužene plače za cigu migu.
Sploh pa, maturantski ples bi moral biti, potem ko je konec mature in nazdravijo s plesom za uspešno opravljeno šolanje!
Zakaj je ta maturantski ples …. še preden je sploh matura!
Ogabni kapitalizem, ki bi samo sral denar. Fuj!
Vse, ampak čisto vse kar delamo … se vrti okoli denarja in ne pravega bistva.

Zemlja pravi pekel, kjer nas pečejo na žaru.
[/quote]
Maturantski plesi so že od nekdaj, no vsaj zadnjih 40 let, odkar sem ga jaz imela, pa še malo dlje, enkrat spomladi, pred maturo. Je bil še socializem takrat. Pa smo tudi kupovali nove oblekce, čevlje, punce smo šle prej k frizerju … Seveda v skladu s tistim časom. Je pa res, da takrat ni bilo treba plačevat nobenih animatorjev, ni bilo večerje za starše in se sploh ne spomnim, koliko, če sploh, so starši takrat prispevali. Če so, prav dosti (oziroma toliko kot je danes 50 evrov na osebo) prav gotovo ne.
Kar se mene tiče, imam na maturantski ples, na četvorko, ples z očetom, prekrasne spomine in to je bistvo vsega. Tudi maturantsko obleko še imam, je taka precej klasična in sem jo še tu pa tam kdaj oblekla, mogoče jo tudi še bom kdaj.

Če drži, da nekje karte za maturanca prodajajo po 120 EUR, potlej bi organizatorjem direktno svetovala, naj si jih vtaknejo tja, kamor sonce ne posije in otroku dala denar za 4 vstopnice, pa naj gre po Evropi, kamor želi.
Mi smo za karto na Gospodarskem razstavišču v Lj. pred dvema letoma plačali 50 EUR.
Mislim – ne spomnim se več dobro – da sta duhovičila Slon in Sadež, bilo je nekaj plesnih točk nekih plesalcev, v ceno je bil vštet tudi bife – pojma nimam, ali topli ali hladni, ker zvečer nimam navade jesti in ker mi gre na živce drenjanje pred posodami s hrano.
Na hčerini gimnaziji je bilo 6 paralelk, torej je bila gneča velika, sedeli smo precej stlačeni na stolih, postavljenih na nekakšnih podijih, predstavitve razredov so bile vse razen ene precej dolgočasne – kot ne bi šlo za mlade, temveč za 60-letnike brez domišljije.
Na srečo je hči popolnoma nezahtevna glede oblačil in si je preko neta kupila luštno koktajl 50’s oblekco, čevlje je našla nekje v BTC-ju, šla je k prijateljici, da ji je naredila skuštran čopek in to je to.
Oblekco in čevlje še vedno nosi, če gre plesat ali v teater.
Pošteno bi pa razmislila, če bi morala na tak čredni dogodek še enkrat, ker dejansko ni vreden svojega denarja – morda nekaterim maturantom predstavlja nek simbol slavnostnega prehoda v mlado odraslo dobo, pompozen zaključek nekega obdobja, ampak meni osebno se je predstava zdela precej trapasta.

Dobro si tole opisala. Drenjanje. Gužva. Animatorji. Hladni bife. Trapasta predstava.

Ko smo bili 2 leti nazaj na valeti na Gospodarskem razstavišču je bila taka beda od bede, da mi je še danes žal ne samo denarja, ampak predvsem časa.
Upam, da so je vsaj maturantski večer bolj na nivoju. A ponavadi gredo vsi iz razreda?
Kako so bili pa mladi zadovoljni s tem večerom?

Dobro si tole opisala. Drenjanje. Gužva. Animatorji. Hladni bife. Trapasta predstava.

Ko smo bili 2 leti nazaj na valeti na Gospodarskem razstavišču je bila taka beda od bede, da mi je še danes žal ne samo denarja, ampak predvsem časa.
Upam, da so je vsaj maturantski večer bolj na nivoju. A ponavadi gredo vsi iz razreda?
Kako so bili pa mladi zadovoljni s tem večerom?
[/quote]
Iz hčerine gimnazije so šli na maturantski ples menda (nisem poznala podrobnosti) skoraj vsi dijaki (na maturantski izlet pa v povprečju 1/3 ali 1/2 razreda).
Hči je rekla, da bi ji bilo žal, če na ples ne bi šla, ker je vendarle šlo za neko sklepno formalnost (četudi pred maturo), da pa bi bila zadeva lahko izvedena bolj profesionalno.

Jaz sem šla, ker so tudi vsi ostali šli. Pa mi je bilo bedno. Stroški precejšni, denarja doma pa ni bilo.
Vzdušje pa kar neki. Ni mi bilo fajn. Ena taka brezvezna parada. Ampak pač, takrat si nisem upala biti edina, ki ne bi šla.

Kaj pa ce si brez plesalca in ne pleses, a je zelo cudno to?

Dolgo je že od tega, kar sem končal srednjo šolo. Na maturantski ples nisem šel iz nekakšnega brezveznega revolta in tudi dobro se spomnim, da nas je bilo v razredu 31, maturantskega plesa pa se je udeležilo le 8 sošolcev.
Danes mi je žal, ker nisem šel. To je le dogodek, ki je samo enkrat v življenju in na to ima človek lepe spomine. Potem se po navadi organizirajo obletnice mature, ki jih mi nikoli nismo imeli. Vsem bi priporočal, da ne izpustijo ta dogodek.

Prav žalostno vas je brati. Vse je brez veze, vse je predrago, vse je……
Se strinjam, da je ratalo preveč balasta v smislu raznih animatorjev, voditeljev prireditvi, najem Cankarjevega doma yer drag catering, ampak temu se lahko uprete in zmanjšate stroške.
Čisto osebna odločitev je ali bo hči kupila obleko za 25 eur ali za 200. Ali bo šla k frizerju, na nohte, solarij, kozmetičarki…

Lej sama sem uživala na maturantskem plesu. Bilo je neko slovo. Nismo bili tok obremenjeni z materialnimi stvarmi. Z veseljem smo odplesali četvorko kot že tok generacij pred nami in bili ponosni nase, da nam je uspelo.
Ena mama pravi, da ne misli dajati celo plačo za ta dogodek. Haloo saj ti ni potrebno, ni pa fer do tvojega otroka. Jaz bi že sedaj dajala mesečno denar na stran saj točno vem, da maturantski ples bo in da bodo dodatni stroški. Ampak ne vam je to vse brez veze a ni škoda, da gledate s takimi očmi. Lahko je vse brez veze, lahko ima vse svoj pomen.

Se to me zanima, a vec sosolcev sedi za isto mizo s starsi in a se to sami zmenimo, kdo bo kje sedel in s kom?

S strinjam s tabo, da je maturantski fajn, se strinjam, da je obleka lahko 25 ali pa 250€, ampak obvezni del je predrag in je enostavno pljačka staršev.
Lani nas je nekaj staršev predlagalo malo drugačen ples in večina dijakov je bila za, bi idejo sicer predelali in prilagodili sebi, ampak starši so vztrajali pri kalsiki in bila je klasika. Saj ni bilo slabo, otroci so pripravili izjemen program in osebno sem uživala v predstavah vseh osmih razredov, ampak dijakom je bilo vse skupaj odveč, bedno, brez veze, vsi isto že leta in leta, oni so si žleli nekaj drugače, a se jim ni izšlo.

Cene pa, ma, 50€ na osebo je mal preveč. Meni je to drago, pa čeprav pri nas denar ni tak problem in smo mimo kart zapravili vse skupaj s plesnimi, darili, oblačili, obutvijo in fotkami in še kaj, cca 200€

Marjetica
Ce greste 4 dobis mizo za 4 in tuki vi sedite.
Ti gres na ples ob 4 starsi pridejo ob 8
Tko da maste cajt mize videt kje stojijo.
Pol se povadite ples ali sedite tm.
Cakate starse.
Ce pa bi rabila kako oblekco za maturanski ples.
Pa z veseljem. St 36 38
Ti jo dam

Pri nas je imel vsak razred predstavnike, ki so pobirali prijave in kdo bi s kom sedel ter potem to dali na en kup i poslali organizatorju, mize so bile večinoma za 8, torej za dve familiji, mi trije smo sedeli s sošolčevo 5 člansko družino. Imeli smo nekaj vpliva na lokacijo mize, ampak ne kaj dosti. Prišli smo pa vsi skupaj, nihče ni hodil prej.

New Report

Close