Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Center za socialno delo – sram naj jih bo

Center za socialno delo – sram naj jih bo

Nisem vedela, da so na Centru za socialno delo tako hudobne ženske. Prej sem dobila socialno za 3 mesece.

Sedaj sem začela delati kot prostovoljka.
1. Najprej so hoteli odločbo vnaprej, ker nazaj ne plačujejo.
2. Potem so hoteli ure za nazaj, naslednji mesec, ker mi ne dali dodatka za prostovoljstvo.
3. Dobila sem socialno za 1 mesec, čeprav imam pogodbo o prostovoljstu za 3 mesece.

Ko pa pride en cgan ali šipatar z veliko družino. Pa ni problema 5.000 €vrov na mesec za veliko družino. Ni problema. Ko pa pride Slovenec, se bodo pa od foušje in zavisti za tistih 80 evrov na mesec skoraj požrli.

Sram naj jih bo. Slovence je**ajo v glavo za 80 €vrov, pa pride en čef**r ves sladek, ko cuker, sladko in lepo govori, da jim skoraj pride zraven, vse pocukrane in stopljene z mehkimi koleni.. pol pa eno kuverto pod mizoda, pa pade 2.000 €vrov na mesec od socialne…

Točno tako je in čisto nič drugače ni v tej državi.

Res jih je lahko sram. Za marsikaj….in oni se potem gredo neke socialce!!

Vse bi bilo potrebno ukiniti csd, zavod za zaposlovanje, varuha človekovih pravic, predsednika, informacijsko pooblaščenko, sindikate…itd Njihov učinek je raven nuli!Ne potrebujemo preplačanih samovšečnih egocentrikov!


jaz rada delam, sem trenutno brez službe in upam,da jo kmalu dobim… ampak sem pa po tehtnem razmisleku vedno bolj naklonjena uvedbi UTD za vsakega državljana… pa to kot rečeno ne zato, da ne bi želela delat, ampak da bi se končala ta birokracija, plačevanje teh zaposlenih za to nesposobno delo in poniževanje ljudi v njihovih stiskah…
Ukinili bi se vsi transferji od štipendij državnih, otroških dodatkov, dodatkov za velike družine itd., socialne, varstvenega dodatka – vse to stran in vsakemu državljanu dati utd… pa nagrade občin različne – pa en dobi za otroka, drugi ne… nič tega – ko se otrok rodi ima utd kot vsak državljan do svoje smrti
in bo pol manj birokracije – stroškov države s temi dodeljevanji in pisarijami, izkoriščanj privilegijev in poznanstev pri dodeljevanju…
ostala bi samo porodniška kot dohodek, ki ga urejaš za časa porodniške namesto službe in plačevanje za skrajšanega del. časa v času starševstva… in urejanje drugih pravic glede dopustov, preživnin in to, ipd.
In bi te ženske na csd-jih delale tudi bolj učinkovito in imele časa za drugo bolj vsebinsko delo…
seveda za pošteno delo tovrstno moraš biti sam najprej pošten kot oseba – marsikatere izmed njih na katere sem jaz naletela, pa tudi to niso in delujejo po privat vezah in interesih in izrabljajo za ta namen svoj šiht.

Tole nima nobene zveze s hudobijo, saj veš to?

Kako naj ti dajo dodatek na prostovoljstvo vnaprej?

In nikjer ne piše, da moraš dobiti odločbo kar za tri, štiri…mesece. Lahko jo tudi samo za enega.


jaz rada delam, sem trenutno brez službe in upam,da jo kmalu dobim… ampak sem pa po tehtnem razmisleku vedno bolj naklonjena uvedbi UTD za vsakega državljana… pa to kot rečeno ne zato, da ne bi želela delat, ampak da bi se končala ta birokracija, plačevanje teh zaposlenih za to nesposobno delo in poniževanje ljudi v njihovih stiskah…
Ukinili bi se vsi transferji od štipendij državnih, otroških dodatkov, dodatkov za velike družine itd., socialne, varstvenega dodatka – vse to stran in vsakemu državljanu dati utd… pa nagrade občin različne – pa en dobi za otroka, drugi ne… nič tega – ko se otrok rodi ima utd kot vsak državljan do svoje smrti
in bo pol manj birokracije – stroškov države s temi dodeljevanji in pisarijami, izkoriščanj privilegijev in poznanstev pri dodeljevanju…
ostala bi samo porodniška kot dohodek, ki ga urejaš za časa porodniške namesto službe in plačevanje za skrajšanega del. časa v času starševstva… in urejanje drugih pravic glede dopustov, preživnin in to, ipd.
In bi te ženske na csd-jih delale tudi bolj učinkovito in imele časa za drugo bolj vsebinsko delo…
seveda za pošteno delo tovrstno moraš biti sam najprej pošten kot oseba – marsikatere izmed njih na katere sem jaz naletela, pa tudi to niso in delujejo po privat vezah in interesih in izrabljajo za ta namen svoj šiht.
[/quote]

rdeči bodo že našli dovolj drugih variant za zaposlitev svojih volilcev

že zdaj delajo zaposleni v državi najmanj pol manj kot tisti v gospodarstvu

in tako polovica folka v luft gleda druga polovica pa životari ob malih plačah in neplačanih nadurah


jaz rada delam, sem trenutno brez službe in upam,da jo kmalu dobim… ampak sem pa po tehtnem razmisleku vedno bolj naklonjena uvedbi UTD za vsakega državljana… pa to kot rečeno ne zato, da ne bi želela delat, ampak da bi se končala ta birokracija, plačevanje teh zaposlenih za to nesposobno delo in poniževanje ljudi v njihovih stiskah…
Ukinili bi se vsi transferji od štipendij državnih, otroških dodatkov, dodatkov za velike družine itd., socialne, varstvenega dodatka – vse to stran in vsakemu državljanu dati utd… pa nagrade občin različne – pa en dobi za otroka, drugi ne… nič tega – ko se otrok rodi ima utd kot vsak državljan do svoje smrti
in bo pol manj birokracije – stroškov države s temi dodeljevanji in pisarijami, izkoriščanj privilegijev in poznanstev pri dodeljevanju…
ostala bi samo porodniška kot dohodek, ki ga urejaš za časa porodniške namesto službe in plačevanje za skrajšanega del. časa v času starševstva… in urejanje drugih pravic glede dopustov, preživnin in to, ipd.
In bi te ženske na csd-jih delale tudi bolj učinkovito in imele časa za drugo bolj vsebinsko delo…
seveda za pošteno delo tovrstno moraš biti sam najprej pošten kot oseba – marsikatere izmed njih na katere sem jaz naletela, pa tudi to niso in delujejo po privat vezah in interesih in izrabljajo za ta namen svoj šiht.
[/quote]

Aja … pa veš, da je predlog, da z uvedbo UTD ukinejo tudi pokojnine??

rdeči bodo že našli dovolj drugih variant za zaposlitev svojih volilcev

že zdaj delajo zaposleni v državi najmanj pol manj kot tisti v gospodarstvu

in tako polovica folka v luft gleda druga polovica pa životari ob malih plačah in neplačanih nadurah
[/quote]
jah glej no – vsaj izgovorov ne bodo imeli,da nimajo cajta,ker morajo gore odločb pisat… ni odločb nobenih, ni nobenega zlorabljanja državljanove zasebnosti in brskanja po njegovih računih – ampak lepo vsak ima utd, ker je to njegova pravica in pika. Ne bi bilo stroškov za nepotrebne programske opreme, ki potem ne delujejo pa njihovo vzdrževanje … cel kup vsega odpade.
Pa tudi med narodom ne bi bilo več tega si na sociali mi delamo in plačujemo zate… ker bi prav vsak dobil isto. Od novorojenčka do upokojenca.

Aja … pa veš, da je predlog, da z uvedbo UTD ukinejo tudi pokojnine??
[/quote]
pa kaj barca spet nekaj pišeš – a sem kje napisala,da govorim o kakšnem konkretnem podanem predlogu – nisem:
jaz sem napisala za kaj se zavzemam – in ne nisem napisala,da se zavzemam za to,da bi se z utd ukinile pokojnine, ker pokojnino si si plačeval z delom in takšno ko si si zaslužil z delom in plačevanjem jo imaš pravico dobiti. To je edina logika. Pokojnina že sedaj ni bila del sociale in socialnih transferjev. In je povsem nerazumno in nelogično, da bi jo ukinjali z utd-jem. Potem je isto kot če ukinemo tudi plače v JS, ker tud te gredo iz proračuna ane… Potlej po tej logiki bi se tud to moralo ukinit in bi tisti zaposleni v JS dobivali samo utd.

Malo logično je treba premisliti…

Barca – pa še tale link
kot tukaj piše – po tem predlogu je jasno napisano da bi upokojenci poleg pokojnine prejeli še utd. tako,da ne vem o katerem morebiti drugem butastem in nelogičnem predlogu si pa ti to govorila.
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/bi-bil-univerzalni-temeljni-dohodek-izvedljiv-v-sloveniji-da/389159


dodam še samo predno me napadeš – vem,d a je to za Švico – ampak govori o predlogih kako lahko zgleda utd v državi.
Da pa pri nas bi samo pobirali davke in prispevke, izplačevanje pravic pa čimbolj ukinili – taki butasti predlogi pri nas so nekje stalnica…
zato sem prilepila primer predloga zgledne in urejene države, kjer je red…

Načeloma sem za utd, vendar mi nekaj ni jasno, eni trdijo da bi se plača zaposlenih zmanjšala za visino utd, v tem primeru sem proti, ker bi zopet podpirali nedelo. V kolikor ostanejo plače in pokojnine identične sem za, ostale transferje lahko ukinejo.Na ta način bi vsak državljan, prejel znesek utd, in ne tako kot do sedaj, izključno lenuhi, voluharji, izkoriščevalci, paraziti,in delomrzneži.Delo je podcenjeno, birokracija je precenjena, to je nov turistični slogan Slovenije!

Aja … pa veš, da je predlog, da z uvedbo UTD ukinejo tudi pokojnine??
[/quote]

Je treba nekje poiskat milijone za odškodnino Jajotu & company. Vse na račun skromnega prebivalstva.
Vse to plača upokojena raja, ki VAM je nekaj ustvarila pa ste vse razprodali, uničili.


se strinjam – jaz sem tudi za to.
Edino kar bi se še ukinjalo poleg državnih socialnih transferjev –

bi bile razne bonitete iz proračunskega denarja – ala plačevanje prostovoljnega pokojninskega zavarovanja s strani države zaposlenim v JS, tega, ki si ga morajo ostali navadni smrtniki sami plačevati
in nadomestila plač ministrom še nevem kolk mesecev po tem ko že niso več ministri in podobne fore, ki zapravljajo davkoplačevalski denar zato,da priviligirajo samo nekatere… in podobne subvencije v državnem zboru – tist nek dnar, ki ga imajo na voljo za svetovanje poslancem in stranka… v glavnem take brezveznosti zapravljanja denarja… pa službena stanovanja za poslance in podobno… to pa ja vse ukinit – in verjamem, da bi se nabralo čisto dovolj dnarja za dostojen utd vsem državljanom

Je treba nekje poiskat milijone za odškodnino Jajotu & company. Vse na račun skromnega prebivalstva.
Vse to plača upokojena raja, ki VAM je nekaj ustvarila pa ste vse razprodali, uničili.
[/quote]
to pa je poseben problem – bi se moralo uvest odgovornost sodnikov, ne pa da država plačuje za njihove greške…


to pa je poseben problem – bi se moralo uvest odgovornost sodnikov, ne pa da država plačuje za njihove greške…
[/quote]

Greške sploh niso bile! Jasno? !!
Sam zanalašč niso izpeljali postopkov do konca. Ker se levi bojijo desnih in obratno!
Ali pa imajo vsi lovke umes in se ščitijo – ista golazen!
Niso levi tak nesposobni!

LJUDJE – ČE BI MI VEDELI, KAM GRE NAŠ DENAR – SE NAM ZMEŠA!!!

Med sabo se jebbejo koritneži (vse plačamo mi) in pol še odškodnine pa razne komisije, pa sodstvo, pa svetovalci, odvetniki……. pa parlament….. pa 1000 (z besedo tisoč) enih funkcij, brez odgovnosti in dela…….sam plačo vlečejo v par taužent ojrov!

– živahna polka za rajo, ki vse skešira, 🙁 🙁

NIKOLI pa spremljave do konca! A arest? Kaj pa un/a ? Je kaj vrnil?
ELITA! Nč, ker so vsi isti,

Jaz sam vidim v Lady, koga ni na sceni. Aha, temu mal gori pod nogami. :-))))

Se oproščam, ker sem malo zašla.

CSD je pa spet svoja (nesposobna) svojat.

ZaposlenE imajo kompleks večvrednosti. In ljudje, ki tja pridejo se delajo ponižne!

TO JE PRVA NAPAKA! Oni so tam plačani, da vam pomagajo.

Vse te inštitucije (od CSD, do Zavoda za zaposlovanje…….. in v končni fazi politikov) MI PLAČUJEMO, da imajo kruh!!

In namesto da pomagajo, komplicirajo. Na vsakem koraku težijo in dolgovezijo. Zgovarjajo se en na drugega. Čeprav je problem rešljiv v enem dnevu, bodo ti muzlarji težili cele mesece.

Eno samo brezplodno gobcanje!

To je res, spet je vse preko vez, da maš za celo leto pogodbo, delala sem jaz 75 ur ne 25 ur kar je letna obveza poleti. Dobila samo 1 mesec dodatek socialne pomoči, več pa ne, ker je to trajalo 10dni. V 10 dneh opravla 75 ur. ( 3kratno letno obvezo 3 krat 25ur v 10 dneh)

In potem ostala brez dodatka…. res so pokvarjeni, gnili sistemi v tej državi …

Sicer pa zdaj čakam še ostale, za Bavčarja tud nismo vrjeli da bo enkrat na hladnem….

res sem vesela, da na CSD urejam samo otroški dodatek.

tako zelo ne morem gledat tistih napihnjenih ženščin tam, da-čeprav imam do CSD/ja 2 min hoje-rajši oddam priporočeno pošiljko. do pošte imam 5x dlje.

bom med prvimi, ko če se bo podpisovalo ukinjanje te institucije.

Tako je delala ena socialna delavka in prihajala domov noseča, vsak mulček ni bil od atija, ampak bosanca s trdim L. Ko je mož zvedel, jo je vrgel čez balkon. Na žalost je preživela.

Jaz sem bila na CSD zaradi sporazumne ločitve, otroka stara 12 in 14 let.
SPORAZUMNE!!
Samo ločila sva se z možem.-… vse je ostalo isto, dom, otroka doma, brez prepirov. Pa mož se je odselil k drugi. 🙂
Te KOZE na CSD so hotele na razgovor vabit najina otroka!!
Ko sva jima dotajčila (komaj), da otroka ne bova vlačila v te njihove socialne ‘pomoči’ in razglabljanja!
Kdaj kdo pri komu…. kakor bo nama ustrzalo. In kdo ima koga rajši, pa kje bi bil rajši!! Tudi to sprašujejo. Da ti je slabo!
Pa sva izobražena in sva se jim lahko postavila po robu!!
Kako ena sirotinja, vsa ponižna vse uboga??

Na sodišču niso niti pogledali teh njihovih CSD papirjev. 15 minut in sva bila ločena!
Šla na kofe in čao!!

In na referendumu so Svicarji to zavrnili…

Tule http://data.si/blog/2016/09/28/vsakemu-slovencu-300-evrov-in-16-dodatkov-manj/ pa lahko preberes, kako bi ga uvedli pri nas.

Ja pa kaj še. Trenutno nekaj deset tisoč ljudi dobiva po par sto evrov mesečno, pa par sto tisoč po kakih deset do sto evrov… potem pa bi kar dva milijona po 300? Ni šanse.

UTD bi potem bil pod 100eur na osebo, kar pa ni dovolj za življenje, s tem da tisti, s službami, bi se to malo poznalo, tistim, ki so pa že zdaj na sociali, bi pa to pomenilo 2/3 manj dohodka

In na referendumu so Svicarji to zavrnili…

Tule http://data.si/blog/2016/09/28/vsakemu-slovencu-300-evrov-in-16-dodatkov-manj/ pa lahko preberes, kako bi ga uvedli pri nas.
[/quote]

Joj barca se mi ne da, ker ocitno ne razumes. Pac brezveze.

Njihov učinek je raven v – za vrednost njihovih plač

New Report

Close