Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Norveška: višji standard, manjše hiše, manj avtov

Default avatar

kako to

Norveška ima bistveno višji standard kot mi, ampak hiše tam gor so bistveno manjše kot pri nas?
Vozni park tak kot pri nas, če ne slabši. Zakaj pri nas, kjer je slabši standard tako velike hiše pa tako fajn avti, tam gor pa ne?
Default avatar

saj niso

kako to je napisal/a:
Norveška ima bistveno višji standard kot mi, ampak hiše tam gor so bistveno manjše kot pri nas?
Vozni park tak kot pri nas, če ne slabši. Zakaj pri nas, kjer je slabši standard tako velike hiše pa tako fajn avti, tam gor pa ne?
Niso vse hiše pri nas velike.
Default avatar

kako to

saj niso je napisal/a:
kako to je napisal/a:
Niso vse hiše pri nas velike.
Tudi vsi vikendi niso veliki, jih je pa ogromno pri nas.
Default avatar

od kje to

od kje ti podatek, da je vozni park slabši kot pri nas?
Default avatar

ni težko ugotovit

kako to je napisal/a:
Ker imajo malo več v buči. Slovenci so znani da bodo šli tudi z glavo skoz zid.

ornk bajta. ornk avto. ornk sosedi.

Na Norveškem se ljudje ne sekirajo in tekmujejo s sosedi.
Default avatar

Butl TM

kako to je napisal/a:
a ti to na pamet lupaš??
(N) so bili do 1980 revni kot cerkvene miši - potem pa so našli plin v morju ...
nepremičnine so hudo obdavčene in se ne zidajo (kot sos se v Yugi ) za par rodov - materiali so enostavni.
Vozni park pa ... zelo veliko je električnih vozil, hibridov, ki so ob nabavi manj obdavčeni.
Pa javni transport deluje in je razvit.
V bistvu so (N) blizu jar se pojmuje kot socializem ☺
Default avatar

penelopa13

Ker niso tako pohlepni. Slovenci smo svoje frustracije in bes, ker smo ponovno izgubili državo in ne živimo v svobodi preusmerili v pohlep. Četudi na kredo, samo da se počutim nekaj več od soseda.
Default avatar

kako to

Podobno stanje je tudi na Švedskem.
Default avatar

res je res je

od kje to je napisal/a:
razen teesel imajo res slabši vozni park kot mi. Toliko BMW ladij kot srečaš v LJ in jih v skoraj nobenem drugem mestu.
Default avatar

Gunnar

povprečen slovenček se "mora" kazat in dokazovat skozi materialne stvari in kaj je ustvaril/a, ker to po tem odnese s seboj v grob, da se še tam hvali, kaže in dokazuje...
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar

kako to

Razdalje za prevozit pa so tam gor ogromne. NIso tako kratke kot pri nas.
Tako, da avte v bistvu bolj rabijo kot mi. Samo očitno jim avto ni statusni simbol.
Hiše pa v povprečju bistveno manjše, vendar pa izkoriščene.
Velja za Švedsko in Norveško.
Default avatar

dejansko je tako

Vozni park imajo starejši kot mi, in to občutno starejšega. Enako Italijani. Nemci in Avstrijci imajo približno enako starega. Verjetno je pa boljši.
Skandinavci stvari radi potrošijo do konca in niso mahnjeni na nove avtomobile. Poleg tega jih je zaradi ekstremnih vremenskih razmer enostavno škoda. Za premagovanje daljših razdalj imajo raje vlak in letala.
Bivališča so razmeroma skromna ja, zato pa ima zelo velik del prebivalstva nekje še vikendico. Skromnejši so tudi pri oblačenju itd.

Imam prijatelja z Norveške, dr. ekonomije, predava na faksu, odlično zasluži, pa je zgrožen, ko pride v LJ, kaj se to vozi po cestah. Pri njih tega ni. Zgrožen je bil tudi, ko je videl nabasan parking pred ekonomskim faksom in ko so mu povedali, da to niti niso samo avtomobili predavateljev (pa že nad voznim parkom predavateljev je bil pretresen, pri njih se uni predavatelji ne mečejo ven z avti, očitno imajo kaj za pokazat tudi med nogami). Da bi se pri njih študenti vozili z avtom na predavanja - bi bilo zelo nenavadno.
Default avatar

brezveze

res je res je je napisal/a:
od kje to je napisal/a:
razen teesel imajo res slabši vozni park kot mi. Toliko BMW ladij kot srečaš v LJ in jih v skoraj nobenem drugem mestu.
Lahko bit pameten če maš ogromne zaloge plina in nafte. Če bi ves svet laufal na elektriko, me zanima od kje bi jo proizvedli.
Default avatar

čigave hiše

upoštevajte, da v Sloveniji v večini hiš živita najmanj dve družini, pa tam nekje do 5.
Default avatar

dejansko je tako

čigave hiše je napisal/a:
upoštevajte, da v Sloveniji v večini hiš živita najmanj dve družini, pa tam nekje do 5.
Bivalni standard imajo dejansko skromen oziroma recimo temu racionalen. In tudi tam poznajo večstanovanjske hiše :)
Default avatar

Zigzit

Ja, radi pa zapravljajo, veliko potujejo in si marsikaj privoščijo. Ni primerjave, marsikaj je drugace, stvari delujejo, veliko se gradi...
Default avatar

kako to

Torej Slovenci radi vlagamo v materialno, čeprav bo hitro izgubilo vrednost - recimo v avto.
Oni pa raje v nekaj, kar bo za njihovo duš, torej recimo potovanja, hobije?
Ja, hiše so pri njih predvsem racionalne.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net