Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ima kdo sjogrenov sindrom

ima kdo sjogrenov sindrom

ima kdo to diagnozo, so vam delali teste v bolnici, koliko časa ste ostali tam, simptomi?

med drugim imam tudi https://www.revma.net/priro-nik-za-revmatike/revmati-ne-bolezni/sj-grenov-sindrom/

https://www.youtube.com/watch?v=lfW2OybBKg0

to sem že pogledala, hvala vseeno, kakšne konkretne simptome si imela ti, vse te, ki so našteti, še kakšnega zraven?
kaj pa diagnoza in testi?

to sem že pogledala, hvala vseeno, kakšne konkretne simptome si imela ti, vse te, ki so našteti, še kakšnega zraven?
kaj pa diagnoza in testi?
[/quote]

težko rečem, ker imam več potrjenih diagnoz glede avtoimunskih bolezni in se ti simptomi oz. težave odražajo na vsemogoče načine, diagnoza mi je bila potrjena pred več leti, se pa več ne spomnim, kaj in kako si mi to diagnosticirali. Trenutno sem na bioloških zdravilih in jemljem umetne solze.

sama sem v revmatološkem društvu, kjer imamo srečanja s svetovanji, kontakte z revmatološkimi zdravniki, tu boš dobil/a največ informacij, ti priporočam, da se včlaniš, lp

jaz imam bolečine v sklepih, komolec, zapestje, kolena, kolki.. recimo 14 dni, pa 14 dni boljše, težko požiram suho hrano že par let, sem tudi bila na testih in slikanju požiralnika, vse OK, boleče oči, skelenje, pojavljajo se mi episkleritisi na očesu, potem suha koža na določenih predelih, utrujenost po kakšni lažji telesni vadbi, zaspanost,občasno pozabljanje, potem recimo ob močnem smejanju me takoj sili na kašelj, občasno rahla povišana temperatura.
Vsi krvni testi ok, tudi za revma faktor, tako da raz,mišljam da bi lahko bilo to, zdravnica pravi, da bomo videli, da me bo poslala na testiranje.

Živjo
Sama imam sum na Sjorgenov sindrom. Čakam na preglede. Me lahko kontaktiraš na [email protected].?

Hvala

Jaz imam ta sindrom .Na revmatološki ambulanti so mi naredili teste, še isti dan se gre domov, to naredijo ambulantno. Simptomi so:suha usta, suhe oči, suha nosna sluznica, utrujenost začetek osteoartroze, suha koža.To je avtoimuna bolezen, odkrili so mi jo pred tremi leti.

Lp,tudi jaz imam od letos to dijagnozo,utrujenost,suhe oči,usta…Se kdo poslužuje alternative?Oziroma kako si pomagate?

Pozdravljena,

jaz imam diagnozo sjogrenov sindrom. Simptomi so bili pri meni boleči sklepi in nič drugega. V revmatološki ambulanti so mi naredili test in sicer vstavijo ti listek v konec očesa, na ta način zmerijo solze, potem ti dajo vijolično tekočino v oči, da preverijo roženico, na koncu pa če ne morejo določiti (meni niso mogli) ti odvzamejo iz ustnice žlezo slinavko in naredijo test. Nič od tega ni boleče in neprijetno, tako, da brez skrbi. Navodila za testiranje ti bodo poslali po pošti. Hodim na redne preglede na kliniko 1-letno vzamejo kri in vodo, imam pa res veliko srečo, da bolezen miruje in nimam nobenih znakov, razen na krvi se vidi.

Lp, K.

Kaj se ti vidi na krvi, imaš kakšne vnetne faktorje povišane? RF? protitelesa?

Odgovor na objavo uporabnika
zanima me kajj, 06.10.2017 ob 09:13

ima kdo to diagnozo, so vam delali teste v bolnici, koliko časa ste ostali tam, simptomi?

IMam diagnozo.

Delala vse preiskave in dobila da imam sjegrenov sindrom.

Imam vsakodnevne težave. Kakšen dan se bolje počutim kaksen slabše. Pri meni je največji problem da me mož nd razume. Lp

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10456, 17.10.2022 ob 15:49

IMam diagnozo.

Delala vse preiskave in dobila da imam sjegrenov sindrom.

 

New Report

Close