Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Salzburg-Munchen kaj točno

Default avatar

zanima me kaj

Tukaj veliko veste, pa me zanima, če bi mi kdo znal pomagat. Kaj bi bilo na tej relaciji zanimivega za pogledat konec oktobra, z otrokom, zadnja triada OŠ?
Kaj bolj tehničnega, modernega.
Default avatar

Barca

Ni sicer tehnicno, greste na grad Ludvika Bavarskega na Chiemsee-ju (peljete cisti mimo jezera), greste z malo ovinka v Bechesgaden na Orlovo gnezo, pa se z malo vecjim ovinkom do Hallaina v rudnik soli.
Default avatar

Nubiru

Kot je napisala Barca (chiemsee, pa orlovo gnezdo, pa rudnik soli je zanimiv). Mi smo sli se v tehnicni muzej ter bmw welt in bmw muzej- veliko navdusenje je bilo.
Default avatar

moje mnenje

Tehnični muzej v Munchnu, še posebej izpostava z letali in tista z avtomobili. Muzej BMW.
Default avatar

detektivi

Poleg rudnika soli in tehničnega muzeja v Münchnu zelo priporočam voden ogled Münchna z http://www.stadtdetektive.com/ Imajo res super programe za odkrivanje Münchna za otroke (izjemno zanimivo tudi za odrasle).
Default avatar

zanima me kaj

hvala za namige, veliko tega smo že videli, nekaj še bomo.
pri našem fantu ni toliko zanimanja za avtomobile, bolj ga potegne glasba, v tehničnem smislu pa računalniki ipd., če ima kdo še v tej smeri kakšno idejo?
Default avatar

Amadeus TM

zanima me kaj je napisal/a:
je bil doma v Salzburgu ☺
Default avatar

Amadeus TM

Wiki - Salzburg, Gugl Salzburg ... a več kot MON na netu ne poznaš ☺
Default avatar

Barca

Ja, tehniški muzej, mogoče pogledate kaj drugega, ne ravno računalnike .... nisem pa preverjala, ali imajo zdaj kako gostujočo razstavo.

Dachau pa - če je vsaj malo seznanjen s tem, kaj se je dogajalo takrat, potem ja, bo pa verjetno potreboval še kako pojasnilo, razlago ... vstopnin v spominske centre nimajo, ponekod pobirajo simbolično parkirnino (kolikor se spomnim, v Dachau ja, v Mauthausnu npr.je vsaj letos poleti niso) in je simboličen prispevek za audio-guide ali vodene ture.
Default avatar

Joanna123

Salzburg - haus der Natur
Red Bull Hangar-7
Eden od gradov Ludvika (Linderhoff, Chiemsee, Neuschweinstein)
Default avatar

zanima me kaj

Joanna123 je napisal/a:
Ja red bull Hangar je ena od opcij in tale muzej, super zadeva, tole bo pa zagotovo na sporedu, hvala!!

@Barca hvala tudi tebi!!
@Mocart, je fino poleg tube in googla mal povprašat ljudi, ki se spoznajo na tiste konce,ne?

Če ima kdo še kakšen zanimiv predlog, bo zelo dobrodošel.
Default avatar

Amadeus TM

glej ... glede na to, da je Salzburg bogat z vsem, je brez veze opisovati posametne hiše, dogodke ...
npr:naj ti vse to tipkam - zakaj?
https://www.tripadvisor.com/Attractions ... _Alps.html
Default avatar

zanima me kaj

Amadeus TM je napisal/a:
Sej v resnici je bilo tisto retorično vprašanje, ampak glede na to da mi veliko potujemo, vem kakšna je razlika med uradnimi turističnimi ponudbami in tistim, kar v resnici nekdo, na nekem prostoru doživi.
Nemško govorečega sveta ne poznam kaj dosti, čeprav smo marsikje že bili (preverjene zadeve pač), zato pa mi je prišlo na misel, da povprašam tukaj. Mestnih tur ipd. itak nisem pričakovala, ampak par idej sem pa tu dobila in sem res vesela in hvaležna :)
V resnici gremo na en koncert in ko bomo že tam, bi radi še kaj videli in doživeli.

@še tole .. dober predlog, ga izkoristiva enkrat sama, z možem :)

še kakšna ideja :) ?
Default avatar

zanima me kaj

še tole je napisal/a:
tega pa res nisem videla, se mi zdi tale kompleks s tobogani zunanji del, lahko se motim, če bo slabo vreme pa res mogoče.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net