Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Sloveniji naj bi bilo med 3.000 in 6.700 brezdomcev

V Sloveniji naj bi bilo med 3.000 in 6.700 brezdomcev

Pred 10. oktobrom, mednarodnim dnem brezdomcev, so na Sursu opozorili, da natančno število brezdomcev v Sloveniji ni znano, se pa ocene gibljejo med 3.000 in 6.700 osebami brez strehe nad glavo.

http://www.rtvslo.si/slovenija/v-sloveniji-naj-bi-bilo-med-3-000-in-6-700-brezdomcev/434184

Še dobro, da država zagotovi skoraj 2000 €/mesečno za posameznega ekonomskega migranta.

Slovenec brez strehe nad glavo in hrane bo že preživel brez denarja. Ekonomski migrant s pametnim telefonom, več bančnimi karticami in oblečen v draga oblačila pa ne.

če bi se ubogi pred vojno???? bežeči migranti lačni potikali po državi in ne bi ielii kje napolnii dragih ajfonov,že premier je reel da moramo biti solidarni

Migranti, ki jih poznam, v veliki večini delajo in hodijo v šolo ter se trudijo za boljše življenje. Žal v mnogih primerih zakoni ne dopuščajo, da bi si sami najeli sobo, stanovanje. Tisti, ki so tukaj dovolj časa, so to že storili. Kar se tiče stanovanj, ki jih begunskim družinam (Sirijcem s statusom begunca) – svetujem vsakemu podležu, ki ima doma plesnivo, vlažno stanovanje potrebno adaptacije, da izkoristi paranojo drugih državljanov in posledično pomanjkanje takih kapacitet ter za svojo podrtijo računa državi več kot 700 evrov, čeprav je nikomur drugemu ne bi mogel oddati. Vojno dobičkarstvo je namreč trenutno dobičkonosen posel.
Ukvarjala sem se tudi z brezdomci, jih spoštujem kot ljudi, ampak pogosto je v ozadju alkohol, mamila, na žalost pa tudi duševne bolezni (malokatera družina ima potrpljenje za sobivanje s temi ljudmi, na žalost in nekateri se pač ne obnesejo ali ne dobijo prostora v bivalnih skupnostih).

Bla bla bla bla. Niti enkrat še nisi govorila z nobenih brezdomcem, Pišeš nebuloze, da opravičuješ druge, slednje pa tlačiš. Take kot si ti jaz niti pod razno ne bi sprejela v kakšen center za pomoč. Pomagaj vsem brez obtoževanj ali pa nobenim, ker manj škode naredite.

Bla bla bla bla. Niti enkrat še nisi govorila z nobenih brezdomcem, Pišeš nebuloze, da opravičuješ druge, slednje pa tlačiš. Take kot si ti jaz niti pod razno ne bi sprejela v kakšen center za pomoč. Pomagaj vsem brez obtoževanj ali pa nobenim, ker manj škode naredite.
[/quote]
Natančno preberi – nikogar ne obtožujem. Alkoholizem in odvisnost od drog sta bolezni, bolezni odvisnosti. Te ljudi sprejemam take kot so, jim pomagam, ker si zaslužijo pomoč.
Sram bodi tebe, da provociraš z bedno temo in primerjaš ene reveže z drugimi. Zgolj z namenom, da širiš ksenofobijo in nestrpnost. Ljudje se delijo samo na dobre in slabe in ti si slab. Grem stavit, da se brezdomcu niti nasmehneš ne, kaj šele, da bi poklepetal z njim ali kupil Kralje ulice.


Natančno preberi – nikogar ne obtožujem. Alkoholizem in odvisnost od drog sta bolezni, bolezni odvisnosti. Te ljudi sprejemam take kot so, jim pomagam, ker si zaslužijo pomoč.
Sram bodi tebe, da provociraš z bedno temo in primerjaš ene reveže z drugimi. Zgolj z namenom, da širiš ksenofobijo in nestrpnost. Ljudje se delijo samo na dobre in slabe in ti si slab. Grem stavit, da se brezdomcu niti nasmehneš ne, kaj šele, da bi poklepetal z njim ali kupil Kralje ulice.
[/quote]Če brezdomce etiketiraš, da so alkoholiki in drogeraši, potem še povej da so arabski migranti pedofili, zoofili, nasilneži, preprodajalci drog, ki so nevernikom rezali glave ….., sem so pa prišli samo zato, da bi brez dela živeli bolje kot bi doma z garanjem. Pri njih doma lenuhom in kriminalcem ne dajo nič. Pri nas pa dobijo zastonj stanovanje hrano, zdravstveno oskrbo, šolanje….. pa smo med najbolj škrtimi v EU, tako da k sreči nismo najbolj zaželena končna destinacija.

Če brezdomce etiketiraš, da so alkoholiki in drogeraši, potem še povej da so arabski migranti pedofili, zoofili, nasilneži, preprodajalci drog, ki so nevernikom rezali glave ….., sem so pa prišli samo zato, da bi brez dela živeli bolje kot bi doma z garanjem. Pri njih doma lenuhom in kriminalcem ne dajo nič. Pri nas pa dobijo zastonj stanovanje hrano, zdravstveno oskrbo, šolanje….. pa smo med najbolj škrtimi v EU, tako da k sreči nismo najbolj zaželena končna destinacija.
[/quote]

Malo manj glej NovoTv :-). Sicer se pa ne bom več bodla s teboj, trobilo priskutno ozkosrčno nerazgledano.

Če brezdomce etiketiraš, da so alkoholiki in drogeraši, potem še povej da so arabski migranti pedofili, zoofili, nasilneži, preprodajalci drog, ki so nevernikom rezali glave ….., sem so pa prišli samo zato, da bi brez dela živeli bolje kot bi doma z garanjem. Pri njih doma lenuhom in kriminalcem ne dajo nič. Pri nas pa dobijo zastonj stanovanje hrano, zdravstveno oskrbo, šolanje….. pa smo med najbolj škrtimi v EU, tako da k sreči nismo najbolj zaželena končna destinacija.
[/quote]

Kdo zdaj koga etiketira? Preveč gledaš NovoTv trobilo priskutno brezsčno. Se ne bom več pregovarjala s teboj, udobno se še naprej valjaj v svojem sovraštvu.

Da je sociala v državi zelo pomembna in da bi bilo prav, da bi se vzpostavil v državi tak sistem, da bi bilo nič revežev. Glede na majhnost naše države bi bilo lahko to tudi možno, zato je tudi zaščita naših državljanov in prednost pred priseljenci zelo pomembna. V Arabskih Emiratih imajo to dobro urejeno in so njihovi čistokrvni državljani do smrti preskrbljeni.

Da vas ni sram! Se vidi da imate polne riti vsega, čeprav verjamem, da tudi vas tepe življenje, le da po drugačni poti. Karma se nikoli ne zmoti in tisti, ki govoričite neki na pamet ..no, vas bo že udarilo tja kjer bo najbolj bolelo.
Sicer ne vem, zakaj sem pristal na ulici.
Bilo je l. 2003 in na cesti sem preživel do l.2009, ko sem si rekel, da je dovolj, da zdaj je pa res dovolj, naredil, dobro premislil; načrt, plan kako se bom potegnil ven iz tega. Sicer ti država nudi neko denarno pomo, sam sem jo prejemal 3 mesece, vmes si zrihtal stanovanje, službo in štartal na novo. V obdobju, ko sem premleval, kako naj začnem, kje naj začnem, mi je bilo jasno, da sam ne bom zmogel. Morda sebično ( ali pa tudi ne), sem spoznal eno punco, nekako sva se začutila, simpatija je bila obojestranska, zaljubila sva se. In se skupaj pobrala iz ceste. Imela sva isti cilj, zato nama je uspelo.
Nekateri ljudje, so hoteli najin uspeh ( sej je uspeh če realno pogledam) izkoristiti za samopromocijo, pa smo jih hitro prizemljila, da se je vse začelo v najini glavi, z načrtom in tace stran od neke kvazi samopromocije. Na začetku je socialna delavka, kjer sem si zrihtal soc. pomoč , se je na vse pretege hvalila, kako je ona tista, ki ljudem pomaga. Najbrž na račun “uspešno rešenih problemov” dobijo večjo plačo, odstotke, stimulacijo..kdo ve..Sem pa jasno povedal, da za svojo abstinenco in drugačnim življenjem stojim sam in nobena A.A
Kar se tiče brezdomstva..Nihče noče biti brezdomec, verjemite mi. V tak položaj ljudje ne gredo, ker bi bili moteni, ali nebi imeli drugega dela. V (a le navidezno) brezizhodni situaciji se ljudej znajdejo iz različnih vzrokov , razlogov, tako kot smo si tudi sicer različni. NE POSPLOŠUJTE, NE MEČITE VSEH V ISTI KOŠ, KER SO LJUDJE, TAKO KOT VI!
Ko si na cesti, imaš občutek, da se je cel svet zarotil proti tebi. Kriviš druge za svojo nesrečo, jambraš kako ti je hudo in ni čudno, da se zgodi vsako leto toliko in toliko samomorov. Pred lastnimi očmi sem videl “prijatelje”, ki so umirali zaradi ozeblin, ciroze in ostalih stanj, ki jih ne bom eksplicitno navajal. Lahko pa vam povem, da sem doživel družbeno in osebnostno dno in ko človek pade kjer sem padel sam, takrat imaš samo dve možnosti. Ali boš vstal in zaživel tako kot treba ali te bo pa hudič vzel. IN jaz sem se odločil za življenje. Edino, kar mi je morda včasih hudo je ta hudobija, žlehtnoba ljudi.
Na cesti so razmere krute, razmišljaš kje boš spal, nimaš nič, razen sebe in širnega neba, ljudje so ti zadnja briga. Edini socialni krog je družba odvisnikov, pijancev, klošarije in glede na to, da so to ljudje ki so praviloma izkusili najtežje stvari v življenju, jim je v interesu, da imajo samo mir. Verjemite, da med klošarji ni neke žlehtnobe, razen ko so pijani, prekomerno zadrogirani..ja, potem delajo neumnosti, drugače pa nikjer na svetu nisem srečal bolj toplih, empatičnih, prizanesljivih ljudi.
Ko se danes sprehodim mimo starih punktov, tu pa tam še srečam koga, ki še kar “vztraja” in ti ljudje so veseli zame. Vedo, kako težko je vztrajati v tem krutem, brezčutnem svetu, zato sva z ženo zanje in osebje ki se s takšnimi situacijami ukvarja “zgleden , a dragocen primer” upanja, ki nikoli nebi smelo umreti s človekom.
Tega se v sebi zelo dobro zavedam. Nisem pozabil kje sem bil, toda ko prideš do točke dna, si niti ne želiš naprej. Kot sem že povedal. Večina od njih doseže dno, ampak nimajo nikogar, ki bi jim pomagal ven iz tega dreka.
Zato sem osebno, vsak dan znova hvaležen, za to izkušnjo. Izkušnjo, ki mi je odprla oči. Izkušnjo, po kateri na življenje, ljudi, dogodke gledam drugače.
Brezdomci so okoli nas in to je dejstvo. Mesto Ljubljana ima zelo dobro organizirano javno mrežo raznih klubov, delavnic za tiste, ki bi radi naredili spremembo. Vse se da, če se hoče. Le začetek je včasih malce težak. Se pa da in odvisno je od nas. Človek pa mora imeti tudi dobre zglede v življenju, ki mu pri tem pomagajo. Prijatelje, partnerja, deloma tudi strokovno podkovan državni kader..Na koncu pa si vedno sam. Obkrožen z ljudmi, a sam s svojo resnico, pravico, odločitvijo.

Prosim Vas, da brezdomstva ne obsojate, če ga sploh ne poznate, oz. ga niste izkusili. Bodite raje tiho in se brigajte zase če nimate spodbude za te ljudi. Nimate pojma čez kaj vse so šli, iz kakšnih družin so, na cesti je ogromno mladih, tudi sam sem bil zelo mlad ko sem padel v to sceno. Starejši so tisti, ki so najbolj ranljiva starostna skupina klošarjev, odvisnikov…Medtem, ko se mlad človek lahko sorazmerno hitro ponovno “sestavi”, pa je starejšim mnogo težje.

V Sloveniji brezdomci niso pomembni v Slovneiji štejejo samo tujci. Pa še tem ni všeč naša država, ker je revna a Cmerar kar ustraja
https://www.youtube.com/watch?v=6JLk7TBntXo
https://www.youtube.com/watch?v=_7OP-sMOyJA

New Report

Close