Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Suhe ustnice

Suhe ustnice

Zdaj mi gre pa že res na jetra, večno imam suhe, pekoče ustnice.
Po torbicah in predalih imam na kupe Labell, ampak jih imam na sumu, da imajo nekaj notri, kar še dodatno izsušuje. Se namažem, pol ure v redu, pa spet !
Potem sem se poskusila mazati z navadnim vazelinom, pa z doma narejeno ognjičevo kremo, pa ni kaj dosti razlike. Včasih me tako moti, da se grem sredi noči namazat.
Pijem dovolj, drugače nimam občutljive kože.
Samo ta usta…prej je bilo tako vsaj samo pozimi, zdaj pa kar celo leto.
Kaj pomaga?

kupi si kokosovo olje (extra deviško, hladno stiskano). jaz uporabljam za vse, za nego kože, lase, v kuhinji pri peki in je res top. Uporabljam ga tudi namesto labele, ker je mastno dobro navlaži kožo, odpravi razpokanost

Kupi ali Melem (v lekarni ali DM) – majhna okrogla kovinska škatlica ali pa Blistex medplus (modra).
Labele se na daleč ogni.

Hvala obema, bom probala vse. Res mi mori.


Tudi jaz priporočam Blistex.


Tudi jaz priporočam Blistex.
[/quote]

Je tudi meni boljši – ampak le moder – medplus!

Samo stran z labelo, tudi meni še bolj izsuši.
Že ene 2 leti uporabljam elanosol od Medexa in po vsem, kar sem probala, je to še najboljše. Aja, pa pozimi, ko je res najhujše, si ustnice, občasno namažem z medom. Pa tudi roke.

Najboljša je mešanica medu, olivnega olja in limoninega soka. Dela čudeže!

Meni je daleč najboljši Blistex daily lip conditioner, majhna okrogla škatlica, zelen napis.
Kokosovo olje je tudi super.

jas tudi sumim, da imajo nekaj notri te k…e labelle :)))

Bolj sem se mazala z labelo, slabše je bilo. Tako kot si napisala: vsepovsod sem jo že imela in čisto spokane in suhe ustnice.
Sedaj se na vse svete nsmažem s smolnim mazilom in nimam nobenih problemov več. Ne z vetrom ne z mrazom ne s soncem, niti … nič.

Samo Carmex pomaga – spletna trgovina Carmex.si, pa videno tudi v DM-u….

https://www.google.si/search?q=target+carmex+triple+pack+price&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjjru2Q_9TWAhVJJ1AKHURbDFAQ_AUICigB&biw=1440&bih=839

Pardon, Salma.si, ne Carmex.si 🙂

Ustnice si pred spanjem fajn namažeš z ribjim mazilom. ki obnavlja kožo (Ribodermin), pa tudi roke, komolce….ustnice tudi čez dan….ali pa si jih namažeš s kapljico, dvema ricinovega olja (je dobro tudi za obrvi), …dobi se v lekarni…probaj, boš videla, kako je fajn….

Meni so se ob uporabi raznoraznih label delali mozolji okrog ustnic. Potem sem za darilo dobila https://nonaluisa.com/izdelek/balzam-za-ustnice-sivka-in-ognjic/. Zelo sem zadovoljna.

Sem imela enak problem kot ti, dokler nisem pred leti odkrila ALVERDE balzam za ustnice- obvezno OGNJIČEV (calendula), imajo več vrst ampak ta je edini pravi, za mene 🙂

Najdeš ga v vsaki DM PRODAJALNI, ALVERDE je njihova znamka.

http://www.planet-lepote.com/members_data/caeda85393/images/300/alverde-lippenbalsam-calendula.jpg

Najboljsa labela je Justova krema za noge…pedicrem.za noge za roke in pa tudi za vneto otrosko ritko.

Bolj ko sem mazala z Labelo, Blistex in temi s.r.a.n.j.i več težav z ustnicami sem imela. Včasih se mi je do odprtih ran izsušilo. Par let nazaj nehala uporabljati vse. Prvi hladen mesec, mi je bilo čudno, a od takrat dalje ustnic ne mažem z ničemer (šmink ne uporabljam) in že nekaj let nisem imela nobenih težav z izsušenimi ustnicami.

Ricinus, draga. Vedno, sploh pozimi. Ustnice ti bodo hvaležne.

Uf, ne obrvi, bo zraslo grmovje. No, razen za tiste, ki so brez. Trepalnice pa ja.
Usta podnevi, ponoči, tudi pozimi. Najboljše.

Blistex v kremi, za eno silo. Precej bolje pa Nuxe medena za ustnice v loncku… cez to ga pa ni.

Se strinjam, tudi jaz prisegam na Nuxe medeno nego v lončku. Drago ko hudič (čez 10 € lonček), ampak vredno vsakega centa. Pa več kot enega na leto ne rabiš, namažeš ustnice zvečer pred spanjem in to je to.

New Report

Close