Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj nevoščljivost samskim?

Zakaj nevoščljivost samskim?

Sem samska že celo večnost pa bi raje, da bi bilo drugače.
Čudi pa me, da tisti, pogosto tako nevoščljvo gledajo na samske. Vsaj poročene ženske.
Sploh, ko grem na dopust. Takrat stalno pripombe, da jaz si pa lahko privoščim, one pa ne (čeprav imajo višjo plačo kot jaz, ter moža z bistveno višjo plačo). Pa, da zdaj kar naj grem, ker potem en bo šlo več (ko ne bom samska).
Zakaj gre poročenim tako v nos, če si samski privoščimo dopust, hobije, izlete? Finančno smo ponavadi bolj švoh kot tisti poročeni.
Bi morali samski doma čepeti in se sebi smiliti?
A vezane sploh kdaj pomislijo, da samskim vseeno ni tako lepo kot one mislijo? Nihče te ne objame, nihče te vesel ne pričaka doma…


Pomembno je kaj o sebi misliš ti!

Eh pa kaj se sekiraš. Se strinjam samskim je težje na več frontah pa še čudak izpadeš, ker znaš uživat v tem. Men pa prav paše ta občutek. Ampak saj veš, samska vendar ne osamljena 🙂

Nevoščljivost samskim? Ne, prej pomilovanje. Uboga ženska, kaj je z njo narobe, da je (še kar) sama. Ali: le kaj je z njim narobe, da nima nobene (resne)?

To me ne moti, če me imajo za čudakinjo.
Mi je pa nadležna vsa ta fovšija. Ne vem, a res mislijo, da bi morale samske ženske doma čepeti. Takoj, ko greš na dopust, izlet, ko imaš hobije, ko športaš, začnejo zganjat fovšijo.

Hm, zakaj pa potem grožnje v stilu, da zdaj si privošči, ko si samska, ker boš videla, da potem tega ne bo več. In jamranje kako one pa ne morejo tako okrog kot jaz.

Enkrat sem slišala en luškan vic, zakaj samski in poročeni drug drugemu zavidajo: samski mislijo, da poročeni več seksajo, poročeni pa, da samski. Evo.
Vsak zase najbolje ve, kako živi in zakaj tako in ne drugače. In a mu je to v redu ali si želi kaj drugega. Mi pa ni jasno, zakaj se kdorkoli tako zelo obremenjuje s tem, kaj pravijo “drugi”, da gre o tem odpret temo na nekem forumu.
Poleg tega, vsak, ki ni samski, se lahko odloči in to (spet) postane, če misli, da bi tako bolje živel. Samski se pa ne more kar čez noč odločit in ne bit več samski.

Ampak v mislih pomilujem tistih,ki nimajo druzine ker lepsega od tega res ni.

Verjetno se ti veliko ljudem smisliš, ker nimaš svojega lajfa :).

Res je, poročen lahko komot postane samski, obratno pa žal ni tako komot.

Najhujše je, ko tiste mamke z družino praviloma so vse postale nenačrtovano mame) in brez drugega lajfa, začnejo kot po tekočem traku objavljat fotke svoje srečne družine na facebooku. Da s tem omilijo svojo lastno bolečino in zavist nad tistimi, ki dejansko znajo živet. In ki imajo tudi kaj od lajfa, ko rodijo otroka, ki je načrtovan.

To me ne moti, če me imajo za čudakinjo.
Mi je pa nadležna vsa ta fovšija. Ne vem, a res mislijo, da bi morale samske ženske doma čepeti. Takoj, ko greš na dopust, izlet, ko imaš hobije, ko športaš, začnejo zganjat fovšijo.
[/quote]

Poročene in vezane se bojijo za svoje moške, da jih bojo izgubile in te bolj kot prijateljico vidijo kot konkurentko. Glej, ne oziraj se na druge, živi tako kot misliš, da je prav. Samskost ne pomeni, da moraš biti priklenjena doma, ampak pomeni neko svobodo, da lahko greš kamor ti srce poželi, seveda, če ti finance dopuščajo. Izkoristi to brez slabe vesti, mogoče na svoji poti srečaš nekoga, ki to tudi počne in bi to še raje počel s tabo. 😉

Poročene in vezane se bojijo za svoje moške, da jih bojo izgubile in te bolj kot prijateljico vidijo kot konkurentko. Glej, ne oziraj se na druge, živi tako kot misliš, da je prav. Samskost ne pomeni, da moraš biti priklenjena doma, ampak pomeni neko svobodo, da lahko greš kamor ti srce poželi, seveda, če ti finance dopuščajo. Izkoristi to brez slabe vesti, mogoče na svoji poti srečaš nekoga, ki to tudi počne in bi to še raje počel s tabo. 😉
[/quote]

Vidiš na to pa sploh nisem pomislila. Bi znalo držati. Pravzaprav marsikaj pojasni.
Hvala za lepe želje.

Mene bolj zanima kje si ti to ‘izvedela’ da ljudi boli k* ali si ti samska ali ne ?
Bolj mi se zdi čas da obiščeš kakšnega psihologa.
Svašta…
Punca, če se ne boš zdravila boš kmalu zašla v paranoju.

Mene bolj zanima kje si ti to ‘izvedela’ da ljudi boli k* ali si ti samska ali ne ?
Bolj mi se zdi čas da obiščeš kakšnega psihologa.
Svašta…
Punca, če se ne boš zdravila boš kmalu zašla v paranoju.
[/quote]

Kaj je pa s tabo narobe, da tako blazniš ob tako lepem soncu?

Čemu obremenjevanje kaj si drugi mislijo?

Sem ločena in srečno samska že 5 let. In nikoli, ampak res nikoli, nisem imela občutka, da mi poročene prijateljice ali kolegice to zavidajo, da me obravnavajo kako drugače kot prej, ko sem bila poročena …
Sedaj pa ne vem, ali imam res takšno srečo, da me obkrožajo takšni ljudje, ali pa enostavno ne opazim, ker se ne ukvarjam s tem in se ne smilim sama sebi.

Aja, pa še to: tudi, ko sem bila poročena, me zato doma ni pričakal topel objem … zato pa nisem več 🙂

No ja, na ločenke ponavadi povsem drugače gledajo kot na samske. Sploh, če imajo otroke.

Glej ga zlomka. Pri meni je isto. Imava pa res srečo ;).

Ločenke se ponavadi ljudem smilijo.
Samskim so pa fovš.

Jaz sem bila samska vsa 20-ta leta, nato sem pri 30-ih končno dobila fanta in se poročila od tedaj je že več kot 16 let. Vsa 20-a leta sem si želela imeti fanta, a ga nisem imela. Zato sem vedno zavidala tistim, ki so v dvoje. Nikdar, nikdar, nikdar nočem več biti samska, ker mi je bilo takrat preveč hudo.
Pa, moj pogled.

Ti to resno ali se hecaš?
Kaj ti je bilo tako grozno, ko si bila samska?
Kako tvoj tip to prenaša? Ko te berem, je več kot jasno, da naravnost dušiš tega ubogega možakarja.
Daj mu malo dihat, ne da mu daješ vtis, da boš umrla, če bo šel za par dni na potep.
Daj mu dihat.

Ocitno tem tvojim kolegicam neki skripa v zvezi pa so ti fous, ker si samska… cist simpl.

Poročene in vezane se bojijo za svoje moške, da jih bojo izgubile in te bolj kot prijateljico vidijo kot konkurentko. Glej, ne oziraj se na druge, živi tako kot misliš, da je prav. Samskost ne pomeni, da moraš biti priklenjena doma, ampak pomeni neko svobodo, da lahko greš kamor ti srce poželi, seveda, če ti finance dopuščajo. Izkoristi to brez slabe vesti, mogoče na svoji poti srečaš nekoga, ki to tudi počne in bi to še raje počel s tabo. 😉
[/quote]
No tale je pa res mimo! Zakaj že bi se morale poročene in vezane ženske bat za svoje moške? Pa saj jih nismo (vsaj večina ne) na silo prignale v skupno življenje in se zdaj tresemo, da bodo pobegnili s prvo samsko, ki bo prišla mimo! V petindvajsetih letih skupnega življenja niti ene samske ženske nisem videla kot svoje konkurentke. In v vseh teh letih sem se bala za svojega moškega samo takrat, ko se je huje poškodoval.


No tale je pa res mimo! Zakaj že bi se morale poročene in vezane ženske bat za svoje moške? Pa saj jih nismo (vsaj večina ne) na silo prignale v skupno življenje in se zdaj tresemo, da bodo pobegnili s prvo samsko, ki bo prišla mimo! V petindvajsetih letih skupnega življenja niti ene samske ženske nisem videla kot svoje konkurentke. In v vseh teh letih sem se bala za svojega moškega samo takrat, ko se je huje poškodoval.
[/quote]

Ti ne, ampak večina ostalih poročenih žensk pa so kot psice čuvajke za svoje partnerje, da se ja ne bi slučajno s kako samsko družili.

New Report

Close