Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Menjal bi šiht pa J... delodajalci ne dajo nič konkretnega v razpise

Default avatar

Ja itak

Če bere to kakšen delodajalec?
Zanimajo me naslednje stvari: Delavnik od-do, med xy in xx, fiksno, fleksibilno... enoizmensko, dvoizmensko, tri. štiri.... dopoldan - popoldan - nočna
Plača fiksni del variabilni del, razni dodatki s številko Neto ali bruto osnova
Vikendi delavna sobota, nedelja, oboje, prost vikend
Dopust kolektivni, individualno...
Zakaj je to tako težko napisat, saj boste največ vi prihranili, predvsem na vašem času, za katerega pravite da je denar. Zakaj potem ne date konkretnih številk v razpis pa naj pridejo tratit vaš dragoceni čas samo tisti, ki jim ustreza ponujeno, ne pa da na razgovoru prvo kar je poveste da ste dobili preko 100 ponudb in bo v prvem krogu kratek razgovor. Na kar me sprašujete vse kar je opisano v mojem CV-ju.
Default avatar

sandda

Seveda da ne povejo da boš delal kot črna živina za minimalca!
Potem še tisti obupanci ki upajo, da bo mogoče kaj pametnega na razgovoru nebi poslali ponudbe, kaj šele da bi se napotili k potencialnemu šefu.
Default avatar

točno

Tudi meni gre na živce, da ni osnovnih informacij o pogojih in delu.
Default avatar

mica cica

Kaj pa ko razpišejo enoizmensko delo, aranžerja, pozabijo pa napisat da je to nočno delo.
Jaz sem prišla na razgovor za aranžerko, pa so mi rekli da v bistvu bolj rabijo dekle, ki bo pripravljalo in odpremljalo pakete!

Na koncu je direktorica rekla da tako vsaj kdo pošlje ponudbo.
Default avatar

Janko O

Keri amaterji.
Sam res zakaj izgubljate delodjalci po nepotrebnem čas.

Napišite da poujate minimalca, za več kot 8 urni delavnik, dopust, ko ni dela, delavne sobote, štiri izmene.
Zaposlimo ljudi iz držav EU in ex YU, Bulgarija, Romunija, Slovaška, Albanija...
Default avatar

Saj ne zaposlijo redne kršitve

Janko O je napisal/a:
Keri amaterji.
Sam res zakaj izgubljate delodjalci po nepotrebnem čas.

Napišite da poujate minimalca, za več kot 8 urni delavnik, dopust, ko ni dela, delavne sobote, štiri izmene.
Zaposlimo ljudi iz držav EU in ex YU, Bulgarija, Romunija, Slovaška, Albanija...
Delodajalci sploh ne zaposlijo.
Zaposlijo zanje agencije, oni na podjemno, čeprav ne bi smeli.
Če pa že, pa dva za polovični delovnik. Nič od nič.
Default avatar

samo res je

Žal imate prav, kar ste predhodniki napisali.
Potem pa kar nekaj.
Ali pa, to, da imajo razpis, odgovora pa ni in ni.
V tujih razpisih je dostikrat objavljena tudi plača. Pri nas nikoli.
Default avatar

5ruška hruška

Minimalc je pa ja poslovna skrivnost.
Default avatar

Ihahaha

5ruška hruška je napisal/a:
Minimalc je pa ja poslovna skrivnost.
Ta je pa dobra!!!
Default avatar

Butl TM

točno je napisal/a:
a to, da se živciraš, zaračunaš že na prvem razgovoru ☺
Default avatar

Točno

Butl TM je napisal/a:
točno je napisal/a:
O a si se prepoznal?
Ne ne zaračunavam dela ki ga ne opravim, ker se na take razpise niti ne javim.
Default avatar

manja II

Če bi dal v osnovi podatek o plači se jim nebi noben javil.
Default avatar

Kdojekralj

Veseli bodite da je sloh kakšen pripravljen nudit delo razvajencem ki bi imeli place direktorjev delali bi pa pol urni šiht.
Default avatar

zeliščarkapehta

To je res, razpisi za delovna mesta so skromni, niti ni lokacije, kje bo delo (pomembno zaradi vožnje, posebej če si vezan na javni promet), pogosto niti ni opredeljeno delo - piše samo delo v proizvodnji, pa ni vseeno kakšna proizvodnja je - kakšni so pogoji dela, ali je hrup, strupene snovi, delo na stroju, ročno delo...
Na koncu pa še to, prideš ker je razpisano ene vrste delo, potem pa ti tam rečejo, ali bi delal čisto nekaj drugega. Da bi pa napisali višino plače, to korajžo imajo redki delodajalci, lahko samo ugibaš, da bo minimalec. Res je na ta način onemogočajo, da bi človek sam boljše izbral in prišel za tisto delo, ki ga bo res lahko dobro delal. Tako prisilijo, da se mnogo ljudi prijavlja na vse mogoče razpise in s tem delajo sami sebi nepotrebno delo. In te postavljajo v vlogo, da ti sam nič ne veš, le mogočni delodajalci vejo vse. Neprijetno!! Še najbolj so skrivnostne agencije, ki iščejo delavce za druge. Na take razpise tipa maček v žaklju se ne prijavljam več.
Default avatar

rocker

Dobro jutro, cela Slovenija je ena sama sociala, ne glede na to, koliko se vodstveni kader, trudi olepševati resnico.
Default avatar

No way

Priblizno ze iz naziva delovnega mesta, lahko vidis kaksni so pogoji dela. Delavec v proizvodnji, lahko pricakuje tudi dvo ali vec izmensko delo, medtem ko za vodjo sektorja in podobno to ne velja. Placa je taka kot se spogajas. To da dobijo po vec 100 prosenj na delovno mesto drzi samo za kaksno atraktivno delovno mesto, za slabo placana delovna mesta v proizvodnji ali trgovini, to vec ne drzi. Ljudje pac nocejo vec delati na pol zastonj, in prav imajo.
Default avatar

Delo ni zaposlitev

Kdojekralj je napisal/a:
Veseli bodite da je sloh kakšen pripravljen nudit delo razvajencem ki bi imeli place direktorjev delali bi pa pol urni šiht.
Nudit delo, hahaha...
Nudit bi moral zaposlitev, redno delo, za polni in nedoločen čas, seveda, s preizkusno dobo, jasno. Z rednim izplačilom.
Plus z normalno komunikacijo z zaposlenimi, obveznim spoštovanjem do svojih zaposlenih in sodelavcem. Mobing nesprejemljiv za delodajalca!

Vse ostalo ni niti delo, kaj šele zaposlitev.
Default avatar

Kompetentnost delodajalca

Butl TM je napisal/a:
točno je napisal/a:
Delojemalec mora točno vedeti o kakšnem delu, naravi in pogojih dela gre.
Če tega ni, delodajalec ni kompetenten za nobenega kandidata, ne glede na njegovo strokovnost.
Tudi čistilka mora to vedeti, ne le inženirji, dr znanosti.
In čistilke hitro razberejo primernost delodajalcev.
Default avatar

rocker

Slovenski delodajalci so jude, sotone, monstrumi, in antikristi!