Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vsi kritizirajo horoskop?

Zakaj vsi kritizirajo horoskop?

Zakaj morajo vsi ljudje ko recem da se zanimam za horoskop imeti nekaj proti temu…veliko ljudi verjame v boga pa Jim jaz ne recem da je bog bedarija ampak oni meni pa..ne govorim od tistega kar pise o revijah ampak o praveh horoskopu kjer poznas polozaje planetov soncev znak lunin ascedent.. Vecina ljudi misli da obstaja samo soncev znak.. Kakor koli pac se mi zdi veliko bol verjetno kot pa da nas je naredil bog (kljub dokazanim okostji nasih prednikov) da imamo moski in zenske razlicno rebr da zemlja ni okroga in da obstajajo nebesa.. (ce sm kaj narobe povedala se opravicujem ampak se ne zanimam za to) kakor koli se prosim ne zalite ljudi mi verjamejo v horoskop

Recimo nekdo, ki bi bil rojen danes, bi rekli, da je po horoskopu tehtnica. Je res? No pa preveri, če se ozvezdje tehtnice v tem času res pojavi na nebesnem svodu.
No kakih 2 tisoč let nazaj je bilo na nebu v septembru in začetku oktobra gor res ozvedje tehnice. In so ljudem rojenem v tem času rekli, da so tehtnice. Tistim rojenim v začektu septebra pa, da so device, ker je bilo takrat gor ozvezdje device. No to je bilo v času, ko so sestavili horoskope.
Ampak danes pa je stvar drugačna. Danes pa je prišlo do zamika in to za celo 1/12. Tako, da v tem času ne vidiš ti nobene tehtnice tam gor, ampak sosednje ozvezdje.
Da ne omenjam tega, da so horoskopi nastali takrat, ko so poznali teh 12 ozvezdij. Zdaj jih poznamo dosti več pa še kak planet pa kako dodatno zvezdo in tako naprej.

Ljudje pa, ki verjamejo v horoskope tega razvoja v naravi niso dojeli. Še kar verjamejo v stvari, ki so bile veljavne pred tisočletji. Niso dojeli, da se je v tako dolgih letih že marsikaj spremenilo.
Zato se ljudje posmehujejo horoskoparjem, zaradi njihove nevednosti.

Pol uni k verjamejo v boga sploh niso dozvel razvoja hahahahhahahha kaki butli

nova
Uredništvo priporoča

Recimo nekdo, ki bi bil rojen danes, bi rekli, da je po horoskopu tehtnica. Je res? No pa preveri, če se ozvezdje tehtnice v tem času res pojavi na nebesnem svodu.
No kakih 2 tisoč let nazaj je bilo na nebu v septembru in začetku oktobra gor res ozvedje tehnice. In so ljudem rojenem v tem času rekli, da so tehtnice. Tistim rojenim v začektu septebra pa, da so device, ker je bilo takrat gor ozvezdje device. No to je bilo v času, ko so sestavili horoskope.
Ampak danes pa je stvar drugačna. Danes pa je prišlo do zamika in to za celo 1/12. Tako, da v tem času ne vidiš ti nobene tehtnice tam gor, ampak sosednje ozvezdje.
Da ne omenjam tega, da so horoskopi nastali takrat, ko so poznali teh 12 ozvezdij. Zdaj jih poznamo dosti več pa še kak planet pa kako dodatno zvezdo in tako naprej.

Ljudje pa, ki verjamejo v horoskope tega razvoja v naravi niso dojeli. Še kar verjamejo v stvari, ki so bile veljavne pred tisočletji. Niso dojeli, da se je v tako dolgih letih že marsikaj spremenilo.
Zato se ljudje posmehujejo horoskoparjem, zaradi njihove nevednosti.
[/quote]

Puzabu sm citirat al karkol hahahhahahah kokr kol horoskop s mi zdi vlik bols k bog cprav s ne zanimam tuk z to…btw kku pa pol objasnis ascedente ha ha nmoors hehe

Js sama ne verjamem ampak pa spostujem tiste ki…sicer ne spostujem ljudi ki verjamejo v boga ampak vem za ene ki delajo obratno in so mi cudni…ce bi v kej verjela bi v horoskop ne pa v boga

Pred casom sem spoznala soimenjakinjo, celo v priimku imava prve tri crke iste, rojeni sva isti dan, mesec in leto, cas rojstva se razlikuje za manj kot eno uro, kraj rojstva pa kar nekaj (ena v Sloveniji, druga v Nemciji).
Zivljenje nama poteka popolnoma razlicno, zanimajo naju popolnoma razlicne stvari, po znacaju sva precej razlicni, zeliva razlicne stvari in ob enakem dogodku odreagirava razlicno…


Kulturno kondicioniranje nedvomno dosti prispeva (SLO vs NEM je kar razlika), ampak …
pa vajina ascendenta sta tudi ista? (tu je najbolj važen čas rojstva, asc. se menja na 2 uri)

Drugače pa bi zunanji opazovalci gotovo našli podobnosti med vama, ki so vama prikrite. 😉

Meni je zelo zanimiv, ne jemljem vsega za čisto sveto, ampak mi je ful všeč in je nekaj na tem definitivno!

Recimo nekdo, ki bi bil rojen danes, bi rekli, da je po horoskopu tehtnica. Je res? No pa preveri, če se ozvezdje tehtnice v tem času res pojavi na nebesnem svodu.
No kakih 2 tisoč let nazaj je bilo na nebu v septembru in začetku oktobra gor res ozvedje tehnice. In so ljudem rojenem v tem času rekli, da so tehtnice. Tistim rojenim v začektu septebra pa, da so device, ker je bilo takrat gor ozvezdje device. No to je bilo v času, ko so sestavili horoskope.
Ampak danes pa je stvar drugačna. Danes pa je prišlo do zamika in to za celo 1/12. Tako, da v tem času ne vidiš ti nobene tehtnice tam gor, ampak sosednje ozvezdje.
Da ne omenjam tega, da so horoskopi nastali takrat, ko so poznali teh 12 ozvezdij. Zdaj jih poznamo dosti več pa še kak planet pa kako dodatno zvezdo in tako naprej.

Ljudje pa, ki verjamejo v horoskope tega razvoja v naravi niso dojeli. Še kar verjamejo v stvari, ki so bile veljavne pred tisočletji. Niso dojeli, da se je v tako dolgih letih že marsikaj spremenilo.
Zato se ljudje posmehujejo horoskoparjem, zaradi njihove nevednosti.
[/quote]

Ne dojameš. Očitno ne. Astrologija je nekaj več. Ko so odkrili Uran so mu pripisali lastnosti te dobi, isto velja za Neptun in kasneje za Pluton. Lastnosti so porazdljene po opazovanjih. Vse je razdeljeno na 4 naravne elemente, tudi planeti, ki se jih uporablja in zanmenja. Voda, zrak, zemlja, ogenj…. Skratka pojma nimaš, če misliš, da nič ne stoji za tem in da za tem ni logike. Ne podcenjuj naših prednikov! Če so znali narediti piramide, ki jih še vedno noben ne zna razvozlat so znali tudi še kaj drugega.

še vsaka stvar, ki sem jo o sebi prebrala (naj bo to samo sončni ali bolj poglobljen horoskop) je bila totalno generična ali celo napačna

horoskopi so vedno napisani tako, da lahko skoraj povsod vzklikneš – “točno to velja zame!”

pa lep pozdrav od najbolj introvertirane levinje, kar jih je 🙂


Kulturno kondicioniranje nedvomno dosti prispeva (SLO vs NEM je kar razlika), ampak …
pa vajina ascendenta sta tudi ista? (tu je najbolj važen čas rojstva, asc. se menja na 2 uri)

Drugače pa bi zunanji opazovalci gotovo našli podobnosti med vama, ki so vama prikrite. 😉
[/quote]

Ena ura razlike je lahko kot dan in noč, ker se spremenijo hiše, torej področja zanimanja. Že samo nekaj minut lahko pomeni drug ascedent in s tem način kako ga drugi vidijo.

Itak, ker je pravi horoskop težek, ker je to analiza vseh aspektov, hiš, znamenj itd.. Pravi horoskop ni tisti, ki ti ga naredi računalnik (tak program ne obstaja na svetu). Pravi horoskop ti lahko napiše le pravi astrolog (ne sme biti šarlatan), ker je možnosti na miliojne oziroma milijarde in ne obstaja računalnik, ki bi bil zmožen take analize astrološke.

Ena ura razlike je lahko kot dan in noč, ker se spremenijo hiše, torej področja zanimanja. Že samo nekaj minut lahko pomeni drug ascedent in s tem način kako ga drugi vidijo.
[/quote]
No, saj! 😉

Zvezde, ki jih vidimo jih ni več. To je daljna preteklost. Planeti tudi izginjajo. Tako kot vse. Tudi zemlja bo. Zato ne verjamem v horoskope. Ker nekdo, ki mi napoveduje prihodnost mi piše preteklost, ki jo ni več.

Saj tudi dvojčki, ki se rodijo na isti dan, ob skoraj isti uri….nekaj minut razlike…so lahko popolnoma različni karakterji.


Kaj se nekateri toliko obregate v te zvezde nesrečne… Zvezde so zgolj referenčne točke na nebu.

Saj tudi dvojčki, ki se rodijo na isti dan, ob skoraj isti uri….nekaj minut razlike…so lahko popolnoma različni karakterji.
[/quote]

Res je, zato pa v zvezde in horoskope ne verjamem…

Nadvse zanimivo je to, da je horoskop kot neke vrste zvezdna ura in kaže točen čas posameznika.
Kozmični čas posameznika ali posameznice…in kako to preračunati.
Zemeljska tehnika ne zadošča.

drug drugega programiramo

Avtorica, oboji – tisti, ki verujejo v boga in tisti, ki verujejo v horoskope, so labilni, verjetno horoskopqrji se bolj. Dejte no, saj ste ja odrasli.


Kaj je tu za verjet? Preveri, razišči dejstva in potem sodi.

Verjeti ali ne verjeti, to niti ni bistveno…mi je pa fascinantno, ko berem široko razlago za svoj znak (karakterne značilnostri itd) in se najdem v 90-95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podatkov, če pa grem brat razlago o bilokaterem drugem znaku, pa se najdem samo v 10-20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podatkov…ne verjamem da je to naključje…

Jp, tudi v drugem zanmenju bi se enako našel, ker so horoskopi pisani všečno, tako da vsak najde nekaj zase in se “prepozna”, če si tako želi. 🙂

Ampak Barca ga pa vžge najbolj od vseh, ga ni ozvezdja, ki bi bilo zmožno vpliavt na to, da bi še ena enaka njej nastala kjerkoli na svetu, to bi pa ja lahko vedela. 🙂
[/quote]

Lahko bi se našel, ampak v redkih značilnostih…tolk si spet nismo različni med seboj…

Ja, bo že držalo, če smo v tem…. hmmmm…. najboljše …..))))
pa potrdim tudi lahko, da drži:)))) sam verjamem pa ne…samo kako trofijo???? :))))

Astrologija ? Podobno kot meteorologija. Nic ne skoduje, ce zna clovek napovedati, kaksno BO vreme in temu ustrezno nacrtovati… tako tudi astroloske karte znajo povedati marsikaj.

Da pa bi polozaj zvezd zapecatil znacaj posameznika?!? Ta se mi pa zdi bosa. Taksnega vzorca pa zal ni moc ustrezno podkrepiti in tudi glavni znwcajski tipi se pojavljajo po vseh t.i. horoskopkih znamenjih enakomerno..

New Report

Close