Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je kdo kdaj zaradi imena, ki ga imate, mislil, da ste drugega spola kot ste v resnici?

Ali je kdo kdaj zaradi imena, ki ga imate, mislil, da ste drugega spola kot ste v resnici?

Ali je kdo kdaj zaradi imena, ki ga imate, mislil, da ste drugega spola kot ste v resnici?

Meni se še ni zgodilo, se je pa to zgodilo znancema: Saši (fant z imenom Saša) in Petji (fant z imenom Petja).

Ne, imam običajno žensko ime, ki ga ni mogoče zamenjati z moškim imenom. Se mi pa malo smilijo tisti z novodobnimi imeni, ko ne veš pri čem si in, če sploh gre za človeško ime, da ne slučajno za ime kakšnega hišnega ljubljenčka.

In kaj te tako zelo moti pri Genogefa? Če imaš probleme z mano, povej meni, pusti moje otroke pri miru, ker imajo prav lepo ime!

Ne.

Sem pa jaz za enega službenega znanca s Finske mislil da je ženska – dokler se nisva osebno spoznala. Je bilo pa zabavno, ker sem pričakoval gospo.
Njegovo ime pa je Ilkka…

Jaz sem ženska, imam pa moško ime. :/

Mitja

Na monu se jih tako večina, ki so pod multiniki, z vzdevkom poimenuje srednje spolno, tako da tudi v reali ne preseneča.

Ne, seveda ne.

Je pa zanimivo, ce ti je ime Vanja, Saša…

Rene – ženska 🙂

Smo mel sestank za projekt, pridm se predstavim in mi en reče, da so pričakoval moškega 🙂

To si tista iz serije allo allo, ki igra natakarja? 🙂

Pri nas v bloku je ženska z imenom Denis. Baje so v službi smešnce, ko govori prek telefona s strankami in ko jo kličejo. Zmer išejo gospoda Denisa 🙂

To si tista iz serije allo allo, ki igra natakarja? 🙂
[/quote]

Kako si vedu?:)

Jaz sem nekoč imel opravka s korejsko osebo po imenu Tae-hee (izg. tê hi). Sem vprašal Korejce, ki so bili prisotni ob meni, pa se je izkazalo, da gre za ime, ki je 50-50! Ne moreš določiti, a je moški ali ženska. Zato sem v mailih pisal “Dear Mr/s Won” (priimek).

Bil je moški, visok blizu 2 m in v bistvu kar good-looking! ;-))

Veliko je angleških imen, ki so v uporabi tako za Ž kot M – Sam, Cameron, Taylor, Sidney, James, Teddy. Pa še cel kup jih je, se mi ne da zdaj preveč razmišljat.


Mogoče je Denise? Poznam tud jaz punco s tem imenom


James, Teddy? Ne gledam sicer toliko filmov, a ju nisem še zasledil kot obojespolni imeni, temveč moški?
Misliš Jamie?


Mogoče je Denise? Poznam tud jaz punco s tem imenom
[/quote]
Eno Denis sem tudi jaz že srečal, tako da verjamem.
Lahko bi si nehala komplicirat življenje in preprosto naglaševala i 😉


James, Teddy? Ne gledam sicer toliko filmov, a ju nisem še zasledil kot obojespolni imeni, temveč moški?
Misliš Jamie?
[/quote]
Za James bi pri ženski prej pomislil kot priimek.

Smo mel sestank za projekt, pridm se predstavim in mi en reče, da so pričakoval moškega 🙂
[/quote]

Tudi pri meni se dogaja, da so pricakovali moskega. 😀
Sicer se moje ime ne konca z A-jem.

Rok-1, na Finskem je veliko moskih imen, ki se konca z A-jem. Tam je tudi Juha (tukaj kot jed) mosko ime. 😀 😀

Smo mel sestank za projekt, pridm se predstavim in mi en reče, da so pričakoval moškega 🙂
[/quote]

Tudi pri meni se dogaja, da so pricakovali moskega. 😀
Sicer se moje ime ne konca z A-jem.

Rok-1, na Finskem je veliko moskih imen, ki se konca z A-jem. Tam je tudi Juha (tukaj kot jed) mosko ime. 😀 😀
[/quote]

Dobra tale!
Zdaj pa samo še počakamo, da bo kdo dal svojemu otroku ime Juha.


Mogoče je Denise? Poznam tud jaz punco s tem imenom
[/quote]

Ne, ona je sam Denis. Sej si je že dostkrat hotla spremenit ime, pa je kr odlašala, zdej se je pa že navadla in zdej se še ona sama zabava po telefonu s tistimi strankami, ki je še ne poznajo in mislijo da je moški.

Juha je drugače krajše za Juhani, germansko Johan, Johannes.


Kot pri nas Miha iz Mihael.

Ja, sina. Še najbolj bedno pa je bilo,ko so 5letno hči prepričevali, da nima bratca, ampak sestrico…
Ime mu je pa Jaša.

New Report

Close