Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rada bi delala v knjižnici, kako?

Rada bi delala v knjižnici, kako?

Pozdravljeni!
Stara sem 44 let, po izobrazbi dipl. organizator manager, delala sem od del poslovne sekretarke, del v računovodstvu, v prodaji, marketingu. Vse zaposlitve so bile za določen čas, nekaj nadomeščanj, javnih del.

Zanima me ogromno stvari, se rada in uspešno učim. Zadnje čase sem doma, se izpopolnjujem v računalniškem znanju, jezikih. Obožujem knjige. Čedalje bolj razmišljam, da bi se izobrazila v taki smeri, da bi delala v knjižnici. Lahko tudi kot ne vem, kaka pomočnica, res mi je to veliiika želja.
Kaj mi je storiti? Kako se doizobraziti? Vse, ki imate tovrstno znanje in delo, mi lahko kaj svetujete?
Najlepša hvala in eno čudovito nedeljo vsem!

Lepo, vendar lahko samo sanjaš, še šolane knjižničarke ne dobijo službe:(. Lahko pa povprašaš v vaši knjižici, če jemljejo prostovoljke. Pri nas jih, seveda pa to delo (razen prevoza in malice) ni plačano.

v knjižnici ne boš dobila službe samo zato ker imaš rada knjige – jst kot gej obožujem tiče pa ne morem bit urolog. knjižničarji imajo bolj zahtevno izobrazbo kokr si sploh lahko misliš, edino kar ti lahk dam za predlog je, da greš v knjižnico in vodjo vprašaš, če ti lahko da kakšno informacijo, če bodo koga vzeli preko javnih del (pejdi čim prej ker so razpisi za november ponavadi za knjižnice), malo jim zapihej na dušo da računajo nate, in če slučajno jemljejo preko javnih del je to to, za eno leto si lahko knjižničarka

Lahko se izobraziš, ampak dela ne boš dobila. Že tiste z UNI izobrazbo, mlade bibliotekarke ne dobijo služb. Mnogim je to tudi sanjski poklic že od otroških let.
Meni pa ne. Se mi zdi, da bi si non-stop umivala roke. Skozi koliko oslinjenih prstov gredo tiste knjige….

Delo v knjižnici se najde! Predvsem v splošni in šolski. So starejše, ki so zasidrane in jih je treba odsidarat in poslat v penzijo. Samo kaj ko nočejo bit doma, ker ne vedo kaj počet sami s sabo.

En primer – starejši knjižničar dela v dveh knjižnicah, torej cel dan. V eni dopoldan, v drugi popoldan, to pa samo, da mu ne zasedem mesto… Grrr. Po tem ko je videl moje zanimanje…se je odločil za ta korak in mu je uspelo. :((

Zakaj mora matematik delat v šolski knjižnici? Ker ni knjižničarjev ali ima prof.slo pouk.

Za šolsko knjižničarko, moraš imeti univerzitetno izobrazbo oz. današnji bolonjski magisterij, pedagoško andragoško izobrazbo (ki jo lahko dodatno narediš na FF) in enoletni študijski program izpopolnjevanja za bibliotekarje (tudi na FF, 45 KT).

V šoli štartaš v 30 pl. razredu, v knjižnici pa odvisno ali si knjižničar s SŠ, všji knjižničar, bibliotekar pomočnik ali bibliotekar.

Več je v ZKnj,
39.a člen, ga pa nisem v celoti prekopirala

(izobrazba strokovnih knjižničarskih delavcev)

Dela knjižničarja lahko opravlja, kdor ima srednjo splošno oziroma srednjo strokovno izobrazbo in opravi program strokovnega izpopolnjevanja za knjižničarje, ki ga določi nacionalna knjižnica.

Dela višjega knjižničarja lahko opravlja, kdor ima izobrazbo, pridobljeno po študijskih programih za pridobitev višješolske izobrazbe, oziroma raven izobrazbe, pridobljeno po študijskih programih, ki po zakonu ustreza višješolski izobrazbi, in opravi program strokovnega izpopolnjevanja za višje knjižničarje, ki ga določi nacionalna knjižnica.

Dela bibliotekarja pomočnika lahko opravlja, kdor ima najmanj visokošolsko izobrazbo, pridobljeno po študijskih programih prve stopnje, oziroma raven izobrazbe, ki v skladu z zakonom ustreza izobrazbi prve stopnje, s področja bibliotekarstva. Dela bibliotekarja pomočnika lahko opravlja tudi, kdor ima najmanj visokošolsko izobrazbo, pridobljeno po študijskih programih prve stopnje, oziroma raven izobrazbe, ki v skladu z zakonom ustreza izobrazbi prve stopnje:

– z drugih področij in je opravil študijski program za izpopolnjevanje iz bibliotekarstva v obsegu najmanj 20 kreditnih točk po evropskem kreditnem prenosnem in zbirnem sistemu (v nadaljnjem besedilu: ECTS) iz vsaj naslednjih temeljnih vsebin: osnove bibliotekarstva in organizacija knjižnic, notranja organizacija in delo knjižnic ter informacijska služba in uporaba knjižničnega gradiva,

– z drugih področij in mu je bilo v formalnem postopku pri akreditiranem visokošolskem zavodu, ki izvaja javnoveljavni študijski program s področja bibliotekarstva, na podlagi opravljenih izobraževalnih vsebin in dokumentiranih dosežkov na področju knjižnične dejavnosti priznanih najmanj 20 kreditnih točk po ECTS iz vsaj naslednjih temeljnih vsebin: osnove bibliotekarstva in organizacija knjižnic, notranja organizacija in delo knjižnic ter informacijska služba in uporaba knjižničnega gradiva.

Dela bibliotekarja lahko opravlja, kdor ima najmanj visokošolsko izobrazbo, pridobljeno po študijskih programih druge stopnje, oziroma raven izobrazbe, ki v skladu z zakonom ustreza izobrazbi druge stopnje, s področja bibliotekarstva. Dela bibliotekarja lahko opravlja tudi, kdor ima najmanj visokošolsko izobrazbo, pridobljeno po študijskih programih druge stopnje, oziroma raven izobrazbe, ki v skladu z zakonom ustreza izobrazbi druge stopnje:

– z drugih področij in je opravil študijski program za izpopolnjevanje iz bibliotekarstva v obsegu najmanj 20 kreditnih točk po ECTS iz vsaj naslednjih temeljnih vsebin: osnove bibliotekarstva in organizacija knjižnic, notranja organizacija in delo knjižnic ter informacijska služba in uporaba knjižničnega gradiva,

– z drugih področij in mu je bilo v formalnem postopku pri akreditiranem visokošolskem zavodu, ki izvaja javnoveljavni študijski program s področja bibliotekarstva, na podlagi opravljenih izobraževalnih vsebin in dokumentiranih dosežkov na področju knjižnične dejavnosti priznanih najmanj 20 kreditnih točk po ECTS iz vsaj naslednjih temeljnih vsebin: osnove bibliotekarstva in organizacija knjižnic, notranja organizacija in delo knjižnic ter informacijska služba in uporaba knjižničnega gradiva.

“v knjižnici ne boš dobila službe samo zato ker imaš rada knjige – jst kot gej obožujem tiče pa ne morem bit urolog.” XD XD XD

Hvala.

Sem hotla delat v knjižnici in to že od otroštva. Sem magistrica bibliotekarstva. Služb NI!!! Razen če imate veze. Naredit morate faks; potem pa: nekje se morate zaposliti vsaj za 6 mesecev, medtem delate seminarsko in se pripravljate na bibliotekarski izpit, na katerega greste lahko SAMO, če ste zaposleni. Ker služb ni, veste, kaj vas čaka … Večinoma jemljejo v šolskih knjižnicah za DOLOČEN čas + imeti morate pedagoški izpit. Itak v šolskih po navadi iščejo poleg še učitelja nekega predmeta.
Sama delam v trgovini za minimalca. Tako, da vidite, kam so me sanje pripeljale. Da vidite, kam me je pripeljal faks. Aja, pa katerikol tečaj za COBISS na faksu – brezveze. Velja toliko kot dr.ek. Morate vse posebej delati vsak COBISS tečaj za vsako malenkost.

Delo v knjiznici naj bi spadalo med najmanj stresne poklice, ampak ko jaz vidim knjiznicarke(je)… marija in jozef pomahajta, ti ljudje so v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zagrenjeni in izgubljeni! Ce si se tako super, ob njih tezko ostanes normalen.
Govorim za ljubljanske knjiznice.

New Report

Close