Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek LCHF sekta na FB

LCHF sekta na FB

Sem iz zdravstvene stroke in v prostem času trenerka. Ukvarjala sem se s športom, kjer je prehrana zelo pomembna. Lchf prehrana ima svoje pluse in minuse. So raziskave za in proti. Tudi sama jo prakticiram in s tega stališča, če veš kaj delaš, je ok. Jasno je pa, da ni edini učinkovit in zdrav način prehranjevanja. Za dosego nekih rezultatov je super.

Tu je nekaj skupin, ki jih žal vodijo ljudje brez znanja in sploh izkušenj na tem področju. Ce nekaj ne preizkusiš na nekaj 100 ljudeh, se ne moreš it strokovnjaka. Dejstvo je, da ljudje izločajo iz prehrane dobesedno vse in to ni zdravo.

Smernice lchf govorijo samo, kaj je treba pretežno največ jest ne pa da npr. ne smeš pojest koščka jabolka. Ali celo – ja, ne moreš verjet – korenčka. En košček korenčka, če je ostala hrana brez oh, ti ne bo naredil nič. Ker gleda se vnos oh skozi cel dan. Samo tega ne dojamejo ljudje. In potem izkočijo vse. Da se jedilnik napisat tako, da ti ni treba izločit toliko stvari. Zato je bolje da če ne veste kaj delate, da vam jedilnik napiše strokovnjak.
Pa še ena grozna stvar – ljudje se obnašajo kot da imajo vsi motnje hranjenja. Ko ti postane glavna skrb in središče sveta en košček korenčka, je to motnja hranjenja. (Folk, a se je vsem čist spipalo). Vem kako zgledajo motnje hranjenja. Iz sebe 20 let nazaj in še hujših primerov. Imam prijateljico, danes je povedala da je shujšala 30 kg. Super. Po lchf. Zdaj je na zdravi prehrani in ne strogo lchf. Recimo temu pač podobno z malo več oh. Kar je čisto ok. Važno da ne gre nazaj na stari način. S temle se res ne bo zredila, pa očitno ji ustreza mal več oh. Enim pa pač manj. Lchf tudi ni kar za vsakega. Upam da veste.

Se strinjam. Vse kar gre v skrajnost vedno vodi v pogubo.
Mene osebno ta način prehranjevanja zelo mika, a se ga ne znam lotit predvsem v glavi. Namreč, vedno znova ko pričnem, mi uspeva nekaj dni, potem pa mi zmanjka idej za glavne obroke, ker jest bolj ali manj meso, maščobe in nadzemno zelenjavo, mi je dolgočasno in tako podlezem “prilogi za družino”, se pravi rižu ali krompirju. Enostavno bi rada kakšen konkreten nadomestek. Kakšna dobra ideja?

Zelo dobro si opisala zadevo. Se popolnoma strinjam. Vsaka skrajnost je škodljiva. Lchf se mi zdi sicer ok, ampak vse ima svoje meje. Ko imaš blokado v glavi, da ne moreš shujšat tudi ne boš. Primanjkuje nam zdrave kmečke pameti. Če ti postane šport način življenja, ti tudi enostavni OH ne pridejo do živega. Sladkor je skrit skoraj v vseh živilih. Jogurtih, kosmičih, omakah…ok razumem, nadomestiš z izdelki brez. Da pa se greš odpovedat korenju, ki je poln vitaminov zaradi OH ali GI, je čas za obisk psihologa.

Me veseli, da se še kdo strinja z menoj. In tudi povem po pravici, zakaj sem kritična do tega. Pri nekaj čez 20 (cca 15 let nazaj) sem naletela na portala moj trener in maxximum portal. Poznala sem nekega trenerja, ki je imel ogromno znanja in me je veliko naučil in imel je do prehrane zdravorazumski pristop (in ga nisem upoštevala) Moj trener portal je pisal Mark Goran Lorencin in bili so ful v redu članki in on je pravi športnik zame. Jaz pa pač sem brala dosti maxximum, ki je bil pa ful v skrajnosti naravnan. In jaz, takrat brez znanja, sem se takrat v piko držala nasvetov. In za tiste čase lahko rečem, naredila ogromno napak. Ker sem si vsa navodila in nasvete narobe razlagala. Hrana je bila enolična. In požrla sem vse dodatke k prehrani kar je bilo možno dobit, tudi tiste prepovedane. Delala sem nekatere prav iste napake kot jih zdaj večina ljudi v teh skupinah. Prav nobene hrane več ne jedo. Jaz je tudi nisem. In če sem se prekršila, sem imela ful slabo vest. Hrana je bila središče vsega. In treningi. S tem sem pretiravala. Ne znam opisat občutka – kako sem res šla v skrajnosti in jok če nisem šla 1 dan na trening. In slaba vest od koščka čokolade npr. Ko niti nisem imela preveč kg. Pač nenormalno. Z izločanjem hrane pa si narediš res škodo. To so motnje hranjenja. Ljudje ki jim je središče življenja kako so videt, nekaj ni ok z njimi. Grom je vsekakor strokovnjak za hrano in vem, da v ni mišljeno da se kar vse izloči. In maxximum portal je za body builderje, ne za običajne ljudi. Samo so si gor prišli, da je fajn da razširijo ciljno publiko. Pač jasno zakaj. Samo ljudje pač to po svoje. Prej so jedli običajno hrano, zdaj pa gredo na hrano, kjer izločijo vse. Mi je kolegica, ki je shujšala 30 kg rekla, da ve da bi mogla samo jagodičevje jest in ona še kaj drugega. Ja hvala bogu, tako je sploh mišljeno. Če poješ 1 breskev, ne bo narobe nič ali pol. Odvisno od tega kaj boš potem jedel. In se ni nič zredila, še vedno ji gre dol. In o hrani več ne razmišlja, ji je postalo rutina. Kar ti mora. Če non stop študiraš če lahko ješ peso ali ne, to ni rutina. Motenj hranjenja je pa ogromno in pol nam še mediji perejo možgane. Nekaj punc poznam ko so anoreksijo prebolele. Ena tekmuje v športu, ko sem tudi sama. Je prebolela. To je bilo tako težko gledat. In ko jo vidim jest čokolado, pa je to stvar, ko če bi se prekršil v eni od fb skupin, bi te vrgli ven. Jaz sem pa vesela, ker je pozdravljena. Naj jo je. Jo samo košček ali dva. Brez slabe vesti. To je pomembno. Grem stavit da so v skupinah tudi otroci. Ena mi je na zs pisala, če ji jedilnik za hujšat napišem. Vzela sem si čas, da sem ji napisala na dolgo, da ne rabi hujšat, samo zdravo jest in se gibat in bo ok. Ker ima cca 2 kg preveč. 0. In ji tega nisem povedala. Ker bistvo je, da se zmaš sprejemat s tisto kilo več. Šle bodo same stran. Te skupine res spremljajo otroci. Ne vidiš po sliki vćasih da je nekdo star 15.njim to res dela škodo.

Avtorica, ko sem jaz hujšala in preoblikovala postavo -25kg( po premagani avtoimuni bolezni, je v remisiji sedaj že 8 let), sem črtala določeno hrano takoj: kruh, dodajanje sladkorja in soli, ocvrto hrano, belo moko, bele testenine, beli polirani riž, nobene delikatese, nobene hitre prehrane, nobene diskontarske industrijsko in ostale predpripravljene hrane.

Nikoli pa jedla nobenih prehrambenih in športnih dodatkov – ne topilcev maščob, ne aktivatorjev mišic( BCAA, arginin, kar so tako priporočali, ipd), energijskih ploščic, sirupov, napitkov za regeneracijo po vadbinobenih beljakovin iz praškov, samo živalske beljakovine v primarni obliki ( skuta, meso). Pri vadbi le vodo z naravnim limetinim sokom.
Preživela tudi po 4x na teden po 2 uri na ciljani vadbi. Z namenom kurjenja maščob in preoblikovanja postave. Je lilo dol z mene v potokih. Upravičeno in nagrajeno. Obdržano prigarano zadnjih 5 let brez težav. Ker sem spremenila tudi življenski slog -več spim, manj se sekiram, ne jem več po 18. uri.Čimveč se prevozim s kolesom , namesto z avtomobilom.

Kaj hočem povedati? Ja, je treba črtat določeno prehrano. Jaz sem določeno že v času avtoimune bolezni ( naprimev vse razhudnikovke – krompir, paradižnik, ipd, ker sta mi povzročala vnetne in bolečinske reakcije), ker sem s tem odstranila prožilce vnetij in bolečin. In ko ti ni treba več jesti niti hudiz zdravil, kot so kortikosteroidi, si zmagal.

In jasno, ulična prehrana ala kebab, burek, burgerji, menzna prehrana -tudi tega ne jem.

Črtanje določene hrane in živil je nujno za uspeh in vzdrževanje pridobljenega uspeha, tudi po preoblikovanju postave. Je pa treba poslušat svoje telo, kaj ti sporoča po vnosu nekaterih živil – ali sprejme, ali zavrne ( z bolečino, vnetji).

Črtat določene stvari ali ne, je odvisno čist od vsakega posameznika posebej. Nismo tu vsi enaki. Eni imajo uspehe na več OH, spet drugi pa na čist minimumu.

Jaz sem črtala stvari iz pšečnice, zaradi bolezni, ki jo imamo v družini, rak na črevesju namreč. In sem imela sama določene težave zaradi tega. Zdaj jaz sicer moram priznat, da občasno tu grešim in to zaradi zgoraj navedenega razloga ni pametno. Zredim se pa zaradi tega ne niti gram.

Moja prehrana je na splošno zdrava. Držim se načela, sa je v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zdrava, ostalih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cca si pa dovolim odstopanja. Tudi moja prehrana ni predpripravljena. In to resnio mislim že 15 let.

No jaz belega riža, testenin, kruha ipd. že 15 let skoraj nič ne jem. To ne pomeni, da tega tu in tam ne jem. Ocvrtega ne jem, edino pri mami na kosilu, ko se pa zgodi na 2 meseca.

Skrajno sem pretiravala pri nekaj čez 20. Jaz govorim o tem, da se ljudje odpovedo celi vrsti zelenjave in sadja. In jedo enolično in to ni prav. Pa jaz en jem dosti sadja tudi ne, tega v tistem obdobju sploh nisem. In pač žal ga niti ne maram preveč. Za lchf je to OK. Tudi če pojem eno slivo. Jaz pojem eno slivo na leto in se ne hecam. In pojem en korenček na 14 dni. Je kao prepovedan na LCHF. En korenček v celem obroku, če ga je res tako malo, ne bo pokvaril rezlutatov.

Pa npr. nikoli mi ni bilo res treba hujšat, sploh ne takrat, ko sem bila na najbolj strogem režimu prehranjevanja. Potem se mi je pa enkrat zgodilo, da sem mogla – imela sem bolezen, ko sem pol leta preživela po bolnicah, doma se nisem 2 meseca smela vstat iz postelje, razen do WC. Moje hujšanje takrat je bilo po točno določenem preračunanem jedilniku. 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} OH, 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} M, 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} B in vsak dan uro in pol intenzivnega treninga. Prvi mesec sicer na 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} beljakovin, 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} OH 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} M. Kalorični deficit. In hrane toliko, da ne moreš pojest. Vse, čisto vse mi je šlo dol, pa sem celo jedla zraven BEL kruh, zjutraj en toast mislim da. Pa mimogrede – jaz pri svojih letih okoli 40 nimam celulita in ne nič (pomeni, da imam dovolj mišične mase in takrat sem jo pridobila). Kruh sem jedla zato, ker nisem mogla pojest toliko zelenjave da bi bilo toliko OH kot sem želela. Nisem več mogla toliko pojest in teža mi je šla veliko prehitro dol, kot sem želela da gre.

Eno stvar moraš še razumet, ki je kljupčna pri ženskah. Je razlika, ko lahko en živilo ješ pri 20ih , kot si ga ti ( napirmer kruh, ostale OH), ali pa pri 40ih. Ker hormoni in metabolizem popolnoma drugače delujejo, kurijo in nalagajo. To je še bisvteno….. Večina tukaj je pa starih vsaj 35+, ko bi rade shujšale, ne več 20 🙂

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11086917
Saj bo v nekaj letih papež prodal Vatikan Vahabitom in ker bo to konec sveta bom pobrala svoje stvari in se pobrala v Sibirijo.

http://nova24tv.si/svet/o-papez-francisek-se-je-sestal-z-generalnim-sekretarjem-muslimanske-svetovne-lige-ki-je-bila-povezana-s-financiranjem-teroristicnega-napada-11-septembra/
Lepo je biti ATEIST. Kako lepo. Če bodo muslimani začeli klati jih bomo pač morali pobiti in pometati v Hudo jamo. Saj smo že navajeni. Za enkrat se pa kar lepo obnašajo in počnejo bedarije samo po Švedskem, samo imajo glede tega čisto prav. Naj švedske cipe plačajo za J. Assangea.

Eno stvar moraš še razumet, ki je kljupčna pri ženskah. Je razlika, ko lahko en živilo ješ pri 20ih , kot si ga ti ( napirmer kruh, ostale OH), ali pa pri 40ih. Ker hormoni in metabolizem popolnoma drugače delujejo, kurijo in nalagajo. To je še bisvteno….. Večina tukaj je pa starih vsaj 35+, ko bi rade shujšale, ne več 20 🙂
[/quote]

Verjetno nisem vsega dosti podrobno in razumljivo napisala. Pri nekaj čez 20 sem se držala strogega načina prehrane, pa mi ne bi bilo treba. Ko sem pa dejansko mogla hujšat – sem bila pa sigurno ene 34 🙂 Tisto ko sem napisala, da sem jedla bel kruh za zajtrk – hm recimo enkrat na teden in po pravici povedano, bil je na seznamu prekršlov ne kot del diete. Sem sicer namerno uvrstila kruh v dieto (ampak bil bi naj iz polnovrednih žit, ajdov, v tistem trenutku pač ga nisem imela pri roki), ker pač mi je bil cilj pojest 25 g vlaknin na dan in enostavno nisem mogla pojest take količine zelenjave. Ne moreš. Je pa res, da sem športnica in imam dosti mišic že tako, tako hitro jih ne izgubiš, tudi če pol leta nič ne delaš. Mišice kurijo maščobo in meni jo verjetno hitreje kot nekomu drugemu.

Kakšni so pa ‘prepovedani dodatki’?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Uf. Jih je bilo včasih možno dobit, ker nekaj časa se je to v ZDA celo lahko prodajalo in v prosti prodaji. Dokler jih ni ene par pobralo.

Uf. Jih je bilo včasih možno dobit, ker nekaj časa se je to v ZDA celo lahko prodajalo in v prosti prodaji. Dokler jih ni ene par pobralo.
[/quote]

In so ti pognale dlake? 😛

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ta način sem poskusila predvsem zaradi slabega počutja po obrokih, kljub recimo temu dokaj zdravi prehrani.
Po 14 dneh pa nisem več znala naravnost hoditi. Meni ta način ne ustreza. Ravnotežja nisem imela skoraj nič več, padala sem skupaj.. In skupina, ki jo omenjaš, je to še tretirala kot nekaj povsem običajnega in normalnega oz. bo bolje čez ne vem pol leta? Skratka verjamem, da nekomu ustreza. Meni ni.
Zdrava prehrana je občutno izboljšala počutje, svoje so dodali še dodatki vitaminov pa je.

Uf. Jih je bilo včasih možno dobit, ker nekaj časa se je to v ZDA celo lahko prodajalo in v prosti prodaji. Dokler jih ni ene par pobralo.
[/quote]

In so ti pognale dlake? 😛
[/quote]
:))) Niso bili steroidi. Haha.

Sam… res mi ena raste, tam ko ni treba. Hm.

Ti LCHFjevka, povej mi kako to, da kolesarji, ki dosti kolesarijo, največ pojedo špagetov, riža, torej ogromno OH pa so tako vitki?


Lahko povem, zakaj je tako. Eni pravijo da je “keto gripa”. Hm… pri veliki večini v teh skupinah, ko ne vedo kaj delajo, dvomim. Lahko se hitro zgodi, da pojedo veliko premalo. Jedo samo dva obroka na dan (kar ja, ni nič narobe, ampak večina premalo poje). Zato je izguba teže logična posledica. Vseen ok za tiste z res 30 kg preveč, ker to je nevarno preveč kg, dejansko že skoraj ni važno, kako to dol spraviš, samo da spraviš čim prej in razbremeniš srce.

Kdor je prej jedel fast food, pice, sendviče, tipično kosilo meso + priloga, belo moko ipd. Taki niso navajeni take količine vlaknin kot jih tak volumen zelenjave vsebuje. Če je sploh pojedo dovolj. Iz lastnih izkušenj – ko sem si res naredila natančen jedilnik po nekih pravilih, sem si mogla naredit takega še 300 kcal manj, ker več nisem mogla pojest. To v bistvu ni OK. Na nek daljši rok tako zmanjšat vnos.

In še nekaj – ni LCHF za vse. Eni rabite več OH. Čisto prav je,da poslušašsvoje telo, če se ne počutiš dobro. Ni se treba silit v nekaj, kar pač ne deluje, ker ja – tudi drugi načini prehranjevanja so zdravi. Na dolgi rok jih sam tudi bolj zagovarjam. Meni trenutno paše LCHF, jaz OH ne rabim veliko, do nekje 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vnosa na dan mi pa ne škodi. Sicer takrat nisi v ketozi, ampak nekako ne vidim razloga, da bi mogla bit. Zakaj že?

Osebno sem zagovornik čim manj predelane hrane, lokalnega izvora, ekološke (z vrta mislim, ker cene v trgovinah so take, da pač žal, kupim kar je najceneje). Pazite tud pri kakih novih produktih na trgu – ki so kao zdrav in naravni.Če malo poznaš stvari, ti je jasno kam pes taco moli.


Če bi dobro prebrala vse napisano, bi videla, da nisem strogi zagovornik LCHF, ker dejansko sploh nisem, sem prej za kak drug način prehranjevanja. In o tem pišem. Nimam pa proti LCHF nič proti, če se dela prav. Ni za vsakega in ni res, da morajo vsi bit na nizkem vnosu OH. Ker pač se ukvarjam s prehrano in treningi, prilagodim dieto življenjskemu stilu posameznika in njegovim karakteristikam, aktivnostim in niti slučajno ne navijam za LCHF. Daleč od tega. Če poznaš stvari, pač tega ne delaš. Temo sem odprlakot kritiko na skupine, ki širijo napačno resnico. In se gredo prehranske strokovnjake, pa to niso. Moj nick je pa pač samo nick, nima vezez s tem kaj zagovarjam.


Če bi dobro prebrala vse napisano, bi videla, da nisem strogi zagovornik LCHF, ker dejansko sploh nisem, sem prej za kak drug način prehranjevanja. In o tem pišem. Nimam pa proti LCHF nič proti, če se dela prav. Ni za vsakega in ni res, da morajo vsi bit na nizkem vnosu OH. Ker pač se ukvarjam s prehrano in treningi, prilagodim dieto življenjskemu stilu posameznika in njegovim karakteristikam, aktivnostim in niti slučajno ne navijam za LCHF. Daleč od tega. Če poznaš stvari, pač tega ne delaš. Temo sem odprlakot kritiko na skupine, ki širijo napačno resnico. In se gredo prehranske strokovnjake, pa to niso. Moj nick je pa pač samo nick, nima vezez s tem kaj zagovarjam.
[/quote]

Aha, po niku in temi sem sklepala, da si zagovornica LCHF.
Torej priznavaš, da največ rabimo OH v prehrani?


Če bi dobro prebrala vse napisano, bi videla, da nisem strogi zagovornik LCHF, ker dejansko sploh nisem, sem prej za kak drug način prehranjevanja. In o tem pišem. Nimam pa proti LCHF nič proti, če se dela prav. Ni za vsakega in ni res, da morajo vsi bit na nizkem vnosu OH. Ker pač se ukvarjam s prehrano in treningi, prilagodim dieto življenjskemu stilu posameznika in njegovim karakteristikam, aktivnostim in niti slučajno ne navijam za LCHF. Daleč od tega. Če poznaš stvari, pač tega ne delaš. Temo sem odprlakot kritiko na skupine, ki širijo napačno resnico. In se gredo prehranske strokovnjake, pa to niso. Moj nick je pa pač samo nick, nima veze s tem kaj zagovarjam.
[/quote]

Aha, po niku in temi sem sklepala, da si zagovornica LCHF.
Torej priznavaš, da največ rabimo OH v prehrani?
[/quote]

Da potrebujemo največ OH? Ne, tega ne trdim. Ker pač ni res. In tudi ni kratkega odgovora ja ali ne. Je pač odvisno od marsičesa. Aktivni posamezniki, jih potrebujejo več, pa sploh ne nujno. Vir energije je tudi maščoba. Enim mogoče LCHF ustreza. Poročajo o odličnih rezultatih. Mene bolj skrbi na dolgi rok – 30 let in gor. Kaj se bo takrat pokazalo pri nekem večjem vzorcu. Jaz nisem na strogem LCHF oz. keto. Ni mi treba. Kdor bi dejansko videl moje obroke, bi jih imel za normalno prehrano. Praktično ne izločam nič, še kromprija ne (to je spet 1 mali na par mesecev, ker pač – ne maram krompirja). V okvirih dovoljene količine OH. In v določenih obdobjih se odpovem žitaricam, pšenici se zaradi alergij res probam 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ostalo v nekih obdobjih jem. Mimogrede- jaz pri hrani ne kompliciram. Kompliciram zaradi drugih. Ki bi radi hujšali. Prehranjevanje ni neka znanost, mi smo si to zakomplicirali. Dejstvo je, da če greš iz fast fooda na zdravo prehrano, niti ni pomembno kak način prehranjevanja izbereš, samo da se slabih navad znebiš.

Aha, po niku in temi sem sklepala, da si zagovornica LCHF.
Torej priznavaš, da največ rabimo OH v prehrani?
[/quote]

Da potrebujemo največ OH? Ne, tega ne trdim. Ker pač ni res. In tudi ni kratkega odgovora ja ali ne. Je pač odvisno od marsičesa. Aktivni posamezniki, jih potrebujejo več, pa sploh ne nujno. Vir energije je tudi maščoba. Enim mogoče LCHF ustreza. Poročajo o odličnih rezultatih. Mene bolj skrbi na dolgi rok – 30 let in gor. Kaj se bo takrat pokazalo pri nekem večjem vzorcu. Jaz nisem na strogem LCHF oz. keto. Ni mi treba. Kdor bi dejansko videl moje obroke, bi jih imel za normalno prehrano. Praktično ne izločam nič, še kromprija ne (to je spet 1 mali na par mesecev, ker pač – ne maram krompirja). V okvirih dovoljene količine OH. In v določenih obdobjih se odpovem žitaricam, pšenici se zaradi alergij res probam 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ostalo v nekih obdobjih jem. Mimogrede- jaz pri hrani ne kompliciram. Kompliciram zaradi drugih. Ki bi radi hujšali. Prehranjevanje ni neka znanost, mi smo si to zakomplicirali. Dejstvo je, da če greš iz fast fooda na zdravo prehrano, niti ni pomembno kak način prehranjevanja izbereš, samo da se slabih navad znebiš.
[/quote]

In če ješ normalno, zakaj se potem obremenjuješ z LCHF?
To je pač nezdrava modna muha.
Vsak bimbo ve, da je to nezdrava dieta. Škodljiva zdravju. Samo totalni bimboti pa se gredo te diete. To ali pa kako drugo. Vse so neke modne smernice, škodljive zdravju. Namenjene bebavim ovcam.

Da potrebujemo največ OH? Ne, tega ne trdim. Ker pač ni res. In tudi ni kratkega odgovora ja ali ne. Je pač odvisno od marsičesa. Aktivni posamezniki, jih potrebujejo več, pa sploh ne nujno. Vir energije je tudi maščoba. Enim mogoče LCHF ustreza. Poročajo o odličnih rezultatih. Mene bolj skrbi na dolgi rok – 30 let in gor. Kaj se bo takrat pokazalo pri nekem večjem vzorcu. Jaz nisem na strogem LCHF oz. keto. Ni mi treba. Kdor bi dejansko videl moje obroke, bi jih imel za normalno prehrano. Praktično ne izločam nič, še kromprija ne (to je spet 1 mali na par mesecev, ker pač – ne maram krompirja). V okvirih dovoljene količine OH. In v določenih obdobjih se odpovem žitaricam, pšenici se zaradi alergij res probam 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ostalo v nekih obdobjih jem. Mimogrede- jaz pri hrani ne kompliciram. Kompliciram zaradi drugih. Ki bi radi hujšali. Prehranjevanje ni neka znanost, mi smo si to zakomplicirali. Dejstvo je, da če greš iz fast fooda na zdravo prehrano, niti ni pomembno kak način prehranjevanja izbereš, samo da se slabih navad znebiš.
[/quote]

In če ješ normalno, zakaj se potem obremenjuješ z LCHF?
To je pač nezdrava modna muha.
Vsak bimbo ve, da je to nezdrava dieta. Škodljiva zdravju. Samo totalni bimboti pa se gredo te diete. To ali pa kako drugo. Vse so neke modne smernice, škodljive zdravju. Namenjene bebavim ovcam.
[/quote]
Škodliva zdravju je na način kot jo razume večina. Dobila je negativen prizvok. Neko ime so mogli dat nekemu recimo bolj zdravemu načinu prehranjevanja. Mi nismo jedli nikoli tako kot se tradicionalno prehranjuje (cmoki, štruklji, kruh, testenine – zakaj že? V družini ni debelosti in ni bolezni). Ko si na nekem pikniku, se kao prehranjuješ normalno, v resnici so razmerja hranil po LCHF (jaz piva ne pijem, sladkih pijač ne pijem, krompirja pa ravno toliko ne maram, da ga pač ali sploh ne jem ali pa maksimalno 1 – in zdaj mi povej, kaj bi imela od tega, da pojem pol kile krompirja in se nažrem, da ne morem ne vstat ne nič? A to se ti zdi zdravo? ) Na pikniku jaz jem čevapčiče in zelenjavo in nič drugega in tako pri nas delamo v družini že od kar se spomnim. Kruha ne jem, ker pač tudi ne vem zakaj bi se basala s kruhom, če mi je dosti meso in zelenjava. In kake so koristi od belega kruha npr?.

Pa da povem – moj način prehranjevanja ne vključuje tega, da zraven jem maslo na žlico. Pa a se je vsem čist spipalo no. Si pa polijem konkretno količino olja po solati – to je edina razlika od prej, ko sem pazila kaj in koliko in ugotavljam, da mi ustreza.

In če ješ normalno, zakaj se potem obremenjuješ z LCHF?
To je pač nezdrava modna muha.
Vsak bimbo ve, da je to nezdrava dieta. Škodljiva zdravju. Samo totalni bimboti pa se gredo te diete. To ali pa kako drugo. Vse so neke modne smernice, škodljive zdravju. Namenjene bebavim ovcam.
[/quote]
Škodliva zdravju je na način kot jo razume večina. Dobila je negativen prizvok. Neko ime so mogli dat nekemu recimo bolj zdravemu načinu prehranjevanja. Mi nismo jedli nikoli tako kot se tradicionalno prehranjuje (cmoki, štruklji, kruh, testenine – zakaj že? V družini ni debelosti in ni bolezni). Ko si na nekem pikniku, se kao prehranjuješ normalno, v resnici so razmerja hranil po LCHF (jaz piva ne pijem, sladkih pijač ne pijem, krompirja pa ravno toliko ne maram, da ga pač ali sploh ne jem ali pa maksimalno 1 – in zdaj mi povej, kaj bi imela od tega, da pojem pol kile krompirja in se nažrem, da ne morem ne vstat ne nič? A to se ti zdi zdravo? ) Na pikniku jaz jem čevapčiče in zelenjavo in nič drugega in tako pri nas delamo v družini že od kar se spomnim. Kruha ne jem, ker pač tudi ne vem zakaj bi se basala s kruhom, če mi je dosti meso in zelenjava. In kake so koristi od belega kruha npr?.

Pa da povem – moj način prehranjevanja ne vključuje tega, da zraven jem maslo na žlico. Pa a se je vsem čist spipalo no. Si pa polijem konkretno količino olja po solati – to je edina razlika od prej, ko sem pazila kaj in koliko in ugotavljam, da mi ustreza.
[/quote]

Torej hočeš povedat, da se mašiš z mastno hrano?
Pa to se da v enem stavku napisat, ni treba pisat celih romanov.
Ti pač paše, da se mastiš z mastno hrano in kaj zdaj? Je treba cele romane napisat tu gor?


Škodliva zdravju je na način kot jo razume večina. Dobila je negativen prizvok. Neko ime so mogli dat nekemu recimo bolj zdravemu načinu prehranjevanja. Mi nismo jedli nikoli tako kot se tradicionalno prehranjuje (cmoki, štruklji, kruh, testenine – zakaj že? V družini ni debelosti in ni bolezni). Ko si na nekem pikniku, se kao prehranjuješ normalno, v resnici so razmerja hranil po LCHF (jaz piva ne pijem, sladkih pijač ne pijem, krompirja pa ravno toliko ne maram, da ga pač ali sploh ne jem ali pa maksimalno 1 – in zdaj mi povej, kaj bi imela od tega, da pojem pol kile krompirja in se nažrem, da ne morem ne vstat ne nič? A to se ti zdi zdravo? ) Na pikniku jaz jem čevapčiče in zelenjavo in nič drugega in tako pri nas delamo v družini že od kar se spomnim. Kruha ne jem, ker pač tudi ne vem zakaj bi se basala s kruhom, če mi je dosti meso in zelenjava. In kake so koristi od belega kruha npr?.

Pa da povem – moj način prehranjevanja ne vključuje tega, da zraven jem maslo na žlico. Pa a se je vsem čist spipalo no. Si pa polijem konkretno količino olja po solati – to je edina razlika od prej, ko sem pazila kaj in koliko in ugotavljam, da mi ustreza.
[/quote]

Torej hočeš povedat, da se mašiš z mastno hrano?
Pa to se da v enem stavku napisat, ni treba pisat celih romanov.
Ti pač paše, da se mastiš z mastno hrano in kaj zdaj? Je treba cele romane napisat tu gor?
[/quote]
Niti se ne. Ni treba posploševat vsega kar napišem. Ja, razlika je ta, da se ne obremenjujem več z vsakim gramom maščobe. To je edina razlika od prej. Pa da si na solato zlijem olja, toliko kot ga je včasih stara mama zlila. Z ničemer se ne obremenjujem. To se drugi. In razlagam zaradi drugih.

New Report

Close