Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšne dohodke imate in kako sami zgurate skozi mesec?

Kakšne dohodke imate in kako sami zgurate skozi mesec?

Tisti, ki ste samski in tudi živite sami, kake stroške in kake dohodke imate? Vam kaj ostane za hobije, dopust?
Kaj pa tisti, ki imate bolj nizke dohodke, vseeno živite sami ali živete s starši/sorodniki/znanci?

Samski stan je kar krepko draga zadeva.

Celotni prihodki na mesec: 1.700€
Najemnina s stroški-enosobno novo stanovanje: 580€

Ostanek: varčevanje, hobiji, dopust, avto…skoraj ni omejitve.

Celotni prihodki na mesec: 1.700€
Najemnina s stroški-enosobno novo stanovanje: 580€

Ostanek: varčevanje, hobiji, dopust, avto…skoraj ni omejitve.
[/quote]

Ob taki plači pa gre :).

Kaj pa tisti, ki imate recimo 600, 700, 800€ plače? Živite sami?

Živim v hiši staršev – svoje stanovanje. Hobiji samo kar minimalno stane, mesečne redne vodene vadbe odpadejo. Komaj zvozim skozi mesec. Dopust vsako drugo leto in vsak večji strošek me spravi na kolena. Drek.

Jaz sicer za hobije imam, dopust tudi, ampak samo zato, ker tudi ne živim na svojem, ampak podobno kot ti. Selim pa se na svoje in ko računam in računam koliko bodo večji stroški, me boli glava.
Tako, da ugotovljam, da neko spodobno samsko življenje, da si tudi na svojem, ni ravno enostavna zadeva.

Ziviva v bloku ……podnajemnici imam soloobveznega otroka je veckrat kriza ..,….ni dopustov, hobijev,frizerja…….velikokrat so noci budne in glavoboli od skrbi….lp vsem

Imam to srečo, da se s starši zelo dobro razumemo. Zato mi ni težko biti v družinski hiši. Sama z najemnino mi ne znese. So pa stroški v hiši večji (streha, fasada, peč…), odpadejo pa drugi. Nekaj plus in nekaj minus.
Če se mi avto pokvari se lahko samo zjokam. Neprespane noči in računanje v glavi.

Seveda samski stan ni za vsakega, pa tudi privoščiti si ga ne more vsak, čeprav bi tako zelo radi…Zato pa pride do poplav zmerjanja s strani nesrečno vezanih, ki nam zavidajo.

Kaj pravite, koliko bi moral biti dohodek samske osebe, ki živi na svojem (in mu ni kdo drug kupil ali pomagal kupiti stanovanja – torej stanovanje povsem sam plačuje, najema, kreditira), da kolikor toliko solidno živi?
Ne mislim, da se nekaj preserava. AMpak, da pa vseeno po plačanih položnicah in obveznostih, vseeno ostane še za dopust, hobije? Če seveda sam kuha, da ne hodi po gostilnah, da ne kupuje dragih znamk opreme, oblačil, da se ne meče ven z avtom?
Jurja je verjetno premalo? Govorim o spodobnem življenju, ne o životarjenju, da ne bo kdo napsial, da se da preživet s 600€. Preživeti že, ampak to je vegetiranje. Mene pa zanima spodobno življenje. Ne luksuzno, vseeno pa spodobno.

Z dobrim tisočakom in pol kljub sem kljub kreditu finančno dobro preskrbljena in ni ovir pri mojih (sicer relativno skromnih) željah. Na drugih področjih pa žal stvari ne grejo tako gladko.

1500-2000

tretjina za stanovanje/popravila, tretjina za redne mesečne stroške in nakupe, tretjina za občasne (potovanja, prireditve, nadgradnja elektronike, kvalitetnejši kosi oblačil, obutve)

V Ljubljani 1200. Drugod bi bilo verjetno jurja dovolj. Sicer kaj je spodobno je subjektivno.

V Ljubljani 1200. Drugod bi bilo verjetno jurja dovolj. Sicer kaj je spodobno je subjektivno.
[/quote]

K sreči nisem v LJ. Samo vseeno mi je jurja nekam premalo.
Ne pravim, da se ne da, ampak kaj veliko si pa ne moreš privoščiti.

Upokojenec.
Sam.
Lastniško stanovanje.
Dohodki 700 €/mesec
Zadovoljen, živim dobro.

Upokojenec.
Sam.
Lastniško stanovanje.
Dohodki 700 €/mesec
Zadovoljen, živim dobro.
[/quote]

Hja, ko imaš stanovanje, potem gre, dokler pa ga nimaš… je pa druga pesem.

Jaz sicer nisem samska,imam otroka in moža,ki nič ne zasluži,torej sem na slabšem (finančno) kot če bi bila samska.
Čudi m,da tisti,ki pravite,da Živite pri starših,da vas vsak dodatni strošek vrže na kolena. A to ste brž službe oz tako slabo zasluzite?

Kaj pa socialni prispevki, ki jih imaš?
Kaj pa mož, ki vse pogosodinji? To ni nič vredno?

Nimam nobenih socialnih prispevkov,otroskega 48 eur. Mož gospodinji,ja,nisem rekla,da mi ne ustreza,da je doma,ampak to nima veze s financami ce on gospodinji al ne.
Če mi 3-je z 1 plačo preživimo,ne razumem zakaj bi bilo samsko življenje tako težko. Je pa res,da nimam minimalca.

Kredit+stanovanje+avto in “lagodno življenje” 2000 EUR zunaj Ljubljane.

Medve z drago imava skupaj okrog 5000 evrov in ne shajama. Imava premalo.

Živim sama v najemniškem enosobnem stanovanju. Plača cca.1000 (z malico). Stroški cca. 550 €, tankom bencina in vključenim mobitelom. Perilo perem pti starših. Vsak mesec si dam nekaj vstran, s tega si potem registriram avto, par dni sem bila na morju (torej za to dvoje si moram čez leto privarčevat). Če bi bil kakšen izdatek, popravilo, ne vem…(privarčevat si nimaš kaj). Jest je tudi treba, oblečt se tudi moraš. Za hobije ipd.ni denarja oz.si hobije moreš prilagodit finančnemu stanju (sprehod, občasno aerobika). Za kakšna potovanja, ipd.ni denarja, bi pa šla.
Torej za preživet je, za terat luksuz ali si kaj več privoščiti pa ne. Kar recimo moji prijatelji, ki živijo pri starših oz.so imeli druge možnosti ne razumejo, da mi ne znese. Res je pa da sem se sama tako izbrala in šla v najem.

Mi smo štiričlanska družina in imamo v povprečju dohodek cca 1500 € in čisto normalno živimo, sicer brez nekega luksuza, morje par dni enkrat letno.
Pa otroci hodijo tudi na popoldanske dejavnosti, da ne bo kdo mislil, da se na njih špara.
Vse gre, je pa treba premisliti, kam in kako boš dal denar.

Po moje 1500 bi morala imeti,ce plačuješ najemnino,da živiš normalno.ce nimaš najemnine,pa 1000. Kar je manj,pa tenko piskas,se da,samo je eno samo sparanje.
Sem živela v podnajemu 1 leto,potem pa smo postrgali prihranke in kupili garsonjero…
Ampak tega je že dolgo. Imela sem že vse sorte situacije,ampak ni srečen tisti,ki ima veliko,ampak tisti,ki malo potrebuje. Mi živimo po tem principu in ničesar ne pogrešamo.

1000e prihodkov, najemnjina, stroški…pač mora iti

Težko. Bolan in imam 400, od tega je to za hrano, račune, oblačila, bencin.

New Report

Close