Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NE GOVORITE, DA NI PROSTIH DELOVNIH MEST SO, LE POISKATI JIH JE TREBA IN ZAČETI DELATI!

NE GOVORITE, DA NI PROSTIH DELOVNIH MEST SO, LE POISKATI JIH JE TREBA IN ZAČETI DELATI!

Poglejte na spletne strani, koliko oglaševalcev išče in zaposluje nove delavce. Ne govorite da ni del, če ste preleni in vam je iz pod časti sprejeti delo, ki ne zadostuje vašim normam ali izobrazbi.

Ne rečem, da so (ste) ljudje par mesecev na zavodu za zaposlovanje, ampak ne razumem pa tistih, ki so (ste) tam po več let!! Tudi moj mož je v prejšnjem podjetju izgubil delo, a je v tem času, ko je bil doma tudi nekaj naredil iz sebe (kot tudi za našo družino). Potrudil se je in našel novo službo, ki jo je tudi v dokaj kratkem času dobil in jo še dandanes z veseljem opravlja.

Povedati želim to, da služba ne pride z neba, ampak je za to potrebno nekaj ukreniti. Mož je v tem času izkoristil svoj čas za nova izobraževanja, saj je v tem obdobju, ko ni imel službe opravil številne tečaje kot so: (maser, varnostnik, voznik avtobusa). Res je, da ne opravlja tistega dela za kar se je izobraževal, a pomembno je to, da dela in da bo nekega lepega dne prišel do svoje zaslužene penzije.

Ne bodite vsi tako črnogledi ampak se enostavno brcnite v rit in naredite nekaj iz sebe! Veliko je takih služb samo videti jih je treba in sprejeti. Treba se je potruditi in verjemite mi, da se vam bo to tudi na dolgi rok še kako splačalo.

Lp, pa veliko sreče pri iskanju nove zaposlitve vsem, ki jo potrebujete.

P.s. Me prav zanima kaj vi porečete na to kar sem napisala?

Služb za katere je zahtevana poklicna izobrazba in za minimalno plačo je veliko. Ostalih služb je pa malo.

Tvoj mož je opravil tri tečaje, ki smo jih mi plačali a zdej tega ne dela. Predvidevam, da je bil tvoj mož cca 2 leti ali celo več doma in ni dosti boljši od drugih.
Lej 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, ki so na borzi ne iščejo službe ker so socialni transferji enaki kot minimalna plača. 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih ne ișče ker partner solidno zasluži one so pa “gospe”. Tistih 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa jo sorazmerno hitro najde.

nova
Uredništvo priporoča

Velika razlika je, če si brez službe nekaj mesecev ali nekaj let, ker po nekaj letih te nihče noče vzet.

Izobraževanja niso brezplačna, je treba večinoma kar malo globje seči v žep in nekdo brezpselen si to težko privošči.

Biti doma ali v službi, v obeh primerih lahko narediš veliko za svojo družino, vsaka situacija ima svoje pluse in minuse.

Trg dela se odpira, a je še vedno premalo delodajalcev, ki so se spametovali in so pripravljeni delavce pošteno plačat, še vedno preveč delodajalcev pričakuje vrhunski top kader za minimlca ali pa tistih 100€ več, če res potrebujejo nekoga z diplomo.

sposobni hitro napredujejo!

Jaz se kr strinjam s tem. Sm tud sama mnenja, da tist, ki res hoče delat, bo službo dobil, kdor noče oz tist katermu ni sila, je pač ne bo. Ne vem, a vsi izobraženi mislijo, da bodo že takoj na začetku imel “bogovske” plače? Ja, v določenih podjetih je možn, v večini pa ne, si je treba izkušnje nabrat, te pa lahk začneš pridobivat tud na nižjih del.mestih z nižjo plačo in spotoma napreduješ. Jih poznam kr neki takih. Npr je imela končano VI.stopnjo, se je zaposlila kot navadna prodajalka, po kakšnem letu dni, ko se je odprlo novo del.mesto, je šla na del.mesto poslovodkinje.
Poznam eno, isto VI.stopnja izobrazbe, zaposlila se je v eni od bank na del.mestu z zahtevano V.stopnjo, se je odprlo čez čas novo del.mesto vodje oddelka in zdaj je tam. V tem času, ko je delala na nižjem del.mestu je dobila tud izkušnje, dodatnega znanja.
Sploh pa ta primer, tud to se dogaja: Osebno poznam tipa s končano poklicno šolo, se je zaposlil v enem skladišču kot skladiščnik, po par letih so v istem podjetju rabil prodajalca, dal prošnjo in bil prodajalec. Spet po določenem času, ker je bil pridn, velik se je v podjetju naučil, je napredoval v namestnika poslovodje, vse to s končano sam IV.stopnjo izobrazbe.

sposobni hitro napredujejo!
[/quote]

Točno to.

sposobni hitro napredujejo!
[/quote]

Točno to.
[/quote]

Ne pridemo vse v štiklah, miniki in dekoleteju na razgovore. Prav tako se ne mečemo direktorju pod nos. Ene zato, ker nimamo teh atributov, večina pa zato, ker imamo dostojanstvo!

Avtorci pa toplo priporočam naj se ne obuva tuijih čevljev, ker tiščijo in so zelo neudobni!

Jaz se kr strinjam s tem. Sm tud sama mnenja, da tist, ki res hoče delat, bo službo dobil, kdor noče oz tist katermu ni sila, je pač ne bo. Ne vem, a vsi izobraženi mislijo, da bodo že takoj na začetku imel “bogovske” plače? Ja, v določenih podjetih je možn, v večini pa ne, si je treba izkušnje nabrat, te pa lahk začneš pridobivat tud na nižjih del.mestih z nižjo plačo in spotoma napreduješ. Jih poznam kr neki takih. Npr je imela končano VI.stopnjo, se je zaposlila kot navadna prodajalka, po kakšnem letu dni, ko se je odprlo novo del.mesto, je šla na del.mesto poslovodkinje.
Poznam eno, isto VI.stopnja izobrazbe, zaposlila se je v eni od bank na del.mestu z zahtevano V.stopnjo, se je odprlo čez čas novo del.mesto vodje oddelka in zdaj je tam. V tem času, ko je delala na nižjem del.mestu je dobila tud izkušnje, dodatnega znanja.
Sploh pa ta primer, tud to se dogaja: Osebno poznam tipa s končano poklicno šolo, se je zaposlil v enem skladišču kot skladiščnik, po par letih so v istem podjetju rabil prodajalca, dal prošnjo in bil prodajalec. Spet po določenem času, ker je bil pridn, velik se je v podjetju naučil, je napredoval v namestnika poslovodje, vse to s končano sam IV.stopnjo izobrazbe.
[/quote]

Točno to.
[/quote]

Ne pridemo vse v štiklah, miniki in dekoleteju na razgovore. Prav tako se ne mečemo direktorju pod nos. Ene zato, ker nimamo teh atributov, večina pa zato, ker imamo dostojanstvo!

Avtorci pa toplo priporočam naj se ne obuva tuijih čevljev, ker tiščijo in so zelo neudobni!
[/quote]

Si pa ful brihtna, vsaka ti čast. Od kje pa teb ideja kakšna sm jaz šla na razgovore? Dej mi objasn to.

Jaz se kr strinjam s tem. Sm tud sama mnenja, da tist, ki res hoče delat, bo službo dobil, kdor noče oz tist katermu ni sila, je pač ne bo. Ne vem, a vsi izobraženi mislijo, da bodo že takoj na začetku imel “bogovske” plače? Ja, v določenih podjetih je možn, v večini pa ne, si je treba izkušnje nabrat, te pa lahk začneš pridobivat tud na nižjih del.mestih z nižjo plačo in spotoma napreduješ. Jih poznam kr neki takih. Npr je imela končano VI.stopnjo, se je zaposlila kot navadna prodajalka, po kakšnem letu dni, ko se je odprlo novo del.mesto, je šla na del.mesto poslovodkinje.
Poznam eno, isto VI.stopnja izobrazbe, zaposlila se je v eni od bank na del.mestu z zahtevano V.stopnjo, se je odprlo čez čas novo del.mesto vodje oddelka in zdaj je tam. V tem času, ko je delala na nižjem del.mestu je dobila tud izkušnje, dodatnega znanja.
Sploh pa ta primer, tud to se dogaja: Osebno poznam tipa s končano poklicno šolo, se je zaposlil v enem skladišču kot skladiščnik, po par letih so v istem podjetju rabil prodajalca, dal prošnjo in bil prodajalec. Spet po določenem času, ker je bil pridn, velik se je v podjetju naučil, je napredoval v namestnika poslovodje, vse to s končano sam IV.stopnjo izobrazbe.
[/quote]
[/quote]

To se ti sam zdi.


Se strinjam popolnoma.

No, jaz pa mislim, da je čisto prav, da ljudje nočejo delat za minimalca. Bo že enkrat premik, če ne bodo delodajalci ponudili več, bo pa sociala propadla. Ampak hodit v sluzbo za plačo, ki ti ne omogoča osnovnega preživetja pa res ni smiselno. In jim dam čisto prav, naj bodo na borzi. Če lahko iz proračuna financiramo marsikatero bedarijo, bomo pa še socialno. Me nič ne moti, da gre od moje plače še za to. In tudi sama za pod 1000 mesecno ne grem delat, pa cetudi sem čistilka. Za kaj? Da se bo direktor afnal na jahtah, dragih vecerjah, v oblačilih za ne vem kolk denarja, jaz bom pa za cel mesec poštenega dela, po plačilu položnic samo kuhan krompir jedla?

En velik podpis pod tole.

Ne pridemo vse v štiklah, miniki in dekoleteju na razgovore. Prav tako se ne mečemo direktorju pod nos. Ene zato, ker nimamo teh atributov, večina pa zato, ker imamo dostojanstvo!

Avtorci pa toplo priporočam naj se ne obuva tuijih čevljev, ker tiščijo in so zelo neudobni!
[/quote]

Si pa ful brihtna, vsaka ti čast. Od kje pa teb ideja kakšna sm jaz šla na razgovore? Dej mi objasn to.
[/quote]

Sama si pisala, da si šla od firme do firme, da si fehtarila za razgovore in v sedanji naletela na direktrja. In… eni nimamo spomina kot zlata ribica 😉

Ok, minimalc je ca 800€ bruto. Kolk je pa soc.pomoč?

Si pa ful brihtna, vsaka ti čast. Od kje pa teb ideja kakšna sm jaz šla na razgovore? Dej mi objasn to.
[/quote]

Sama si pisala, da si šla od firme do firme, da si fehtarila za razgovore in v sedanji naletela na direktrja. In… eni nimamo spomina kot zlata ribica 😉
[/quote]

In to kar sm napisala zate pomen tud da sm šla v štiklah, v miniki, z dekoltejem….jao punca, prosm te.
Ja, res sm šla od vrat do vrat, ne fehtat, ampak spraševat, če rabijo, to če ne štekaš, je velka razlika. In zato mi ni bilo treba ful sprehoda, sam 4 firme 😉 kolk ponudb pa si ti poslala? Jaz niti ene same, ker se mi je zdel tak način še najboljši.
Oblečena sm bila pa veš kako? Čist kontra tvojih sanj. Oprijet jeans, balerinke in majčka 😉 si morš mislt 😉 čist preprosto, nič vpadljivo.

Ok, minimalc je ca 800€ bruto. Kolk je pa soc.pomoč?
[/quote]

Socialna pa je odvisna od članov v družini. Pa saj je znano, da je boljše 4 članski družini na socialni kot 4 članski z enim zaposlenim. In takih družin je največ. En sam je pa sigurno na boljšem če vleče socialno in zmes kaki fus naredi. Plača bi morala biti sestavljena tako, da se da z njo normalno preživet, to je vsa umetnost vse druge kalkulacije se brezpredmetne.


Služb s poklicno izobrazbo in to dobro plačanih je kolikor hočeš samo takih delavcev ni ker vsi drvijo v gimnazije in potem na fakultete, poklicne šole pa zapirajo oddelke zaradi premajhnega vpisa sicer se zadnje 2-3 leta nekaj izboljšuje je pa še vedno premalo poklicnih profilov, za te tvoje ostale službe kar pomeni čičanje v pisarni in drkanje računalnika pa res ni povpraševanja.

Kdo bi zaposlil mene? Recimo od 1.1. do 30.6. Spoznam se na vse.

En velik podpis pod tole.
[/quote]
Podpis k temu! Premnogi direktorji si kupijo cevlje (da o obleki ne govorimo) v vrednosti delavske place. Delavec pa mora s tem istim zneskom zonglirati pri placevanju stroskov stanovanja, hrane, sole, otroskih tecajev..pa nismo niti prisli do najcenejsih cevljev in oblacil,ki si jih lahko enkrat letno privosci. No respect s strani delodajalcev in ekstremno nic empatije. Vse to ”trpljenje” stevilnih,da bi si direktor in par izbrancev lahko prisluzili se mastno letno nagrado na racun ”optimizacije stroskov”. Klinc jih gleda res.

Ok, minimalc je ca 800€ bruto. Kolk je pa soc.pomoč?
[/quote]

Socialna pa je odvisna od članov v družini. Pa saj je znano, da je boljše 4 članski družini na socialni kot 4 članski z enim zaposlenim. In takih družin je največ. En sam je pa sigurno na boljšem če vleče socialno in zmes kaki fus naredi. Plača bi morala biti sestavljena tako, da se da z njo normalno preživet, to je vsa umetnost vse druge kalkulacije se brezpredmetne.
[/quote]

No ja, tuki sm misla bolj na samsko osebo. Ok, če zravn še fuša, se mu itak splača, v nasprotnem pa ne, ker soc.je za samsko osebo ca 200€.
Sej poznam tud jaz par tipov, ok, eni res tud soc.prejemajo, eni pa ne, ker tud na zavodu niso prijavljeni zato jim ne pripada, pa vseen se sploh ne trudjo, da bi iskal službo, ker jim ni sila, denarja pa imajo.


Služb s poklicno izobrazbo in to dobro plačanih je kolikor hočeš samo takih delavcev ni ker vsi drvijo v gimnazije in potem na fakultete, poklicne šole pa zapirajo oddelke zaradi premajhnega vpisa sicer se zadnje 2-3 leta nekaj izboljšuje je pa še vedno premalo poklicnih profilov, za te tvoje ostale službe kar pomeni čičanje v pisarni in drkanje računalnika pa res ni povpraševanja.
[/quote]

Poznam tipa, je nardil poklicno za keramičarja. To je bilo par let nazaj in mislm, da je takrat rekel, da jih je bilo v razredu 10.
Ampak ok, že ob šolanju je pomagal enmu keramičarju, se učil pri njem, takoj po končanem izobraževanju se je pri njem tud zaposlil za neki časa, tolk da si je nabral izkušenj. Dans ima svojo firmo in služ par 1000€ mesečno. Sodeluje že neki časa z enim vodovodarjem, se je od njega v teh letih tud ful naučil in dans sam nardi npr celo kopalnco in s tem je tud takoj več denarja.

Jaz se kr strinjam s tem. Sm tud sama mnenja, da tist, ki res hoče delat, bo službo dobil, kdor noče oz tist katermu ni sila, je pač ne bo. Ne vem, a vsi izobraženi mislijo, da bodo že takoj na začetku imel “bogovske” plače? Ja, v določenih podjetih je možn, v večini pa ne, si je treba izkušnje nabrat, te pa lahk začneš pridobivat tud na nižjih del.mestih z nižjo plačo in spotoma napreduješ. Jih poznam kr neki takih. Npr je imela končano VI.stopnjo, se je zaposlila kot navadna prodajalka, po kakšnem letu dni, ko se je odprlo novo del.mesto, je šla na del.mesto poslovodkinje.
Poznam eno, isto VI.stopnja izobrazbe, zaposlila se je v eni od bank na del.mestu z zahtevano V.stopnjo, se je odprlo čez čas novo del.mesto vodje oddelka in zdaj je tam. V tem času, ko je delala na nižjem del.mestu je dobila tud izkušnje, dodatnega znanja.
Sploh pa ta primer, tud to se dogaja: Osebno poznam tipa s končano poklicno šolo, se je zaposlil v enem skladišču kot skladiščnik, po par letih so v istem podjetju rabil prodajalca, dal prošnjo in bil prodajalec. Spet po določenem času, ker je bil pridn, velik se je v podjetju naučil, je napredoval v namestnika poslovodje, vse to s končano sam IV.stopnjo izobrazbe.
[/quote]

Kje bi tvoja mami sedaj lahko iskala in dobila delo, ker za atka bi bilo vseeno lažje?
Bi ti bilo fajn jo gledat, kako se na stara leta muči, ko jo za mesec dni vzamejo, je zopet na cesti, jo vzamejo zopet drugje za polovični delavnik in čez tri mesece zopet na cesto in tako v nedogled… Ali pa kar honorarno, po podjemni, brez, da ti tečejo leta, si zavarovan itd.

Že s tridesetletniki in manj je tako, kaj šele z onimi čez 40.
Ne vem no, čecnimaš pravih izkušenj, ne govorit na počez, samo, da se oglasiš.
Moja sorodnica je lani ostala na cesti, firma v stečaj, do sedaj delala že v dveh firmah, v zadnji podaljševali iz meseca v mesec, nasledni mesec zopet na cesti.
Delala za minimalca, brez pritožb, v hudem mrazu in smradu dan za dnem.
Kaj naprej, se bo videlo.
Takih je še in še, mladih in ljudi, ki rabijo še pet let do penzjona.


Služb s poklicno izobrazbo in to dobro plačanih je kolikor hočeš samo takih delavcev ni ker vsi drvijo v gimnazije in potem na fakultete, poklicne šole pa zapirajo oddelke zaradi premajhnega vpisa sicer se zadnje 2-3 leta nekaj izboljšuje je pa še vedno premalo poklicnih profilov, za te tvoje ostale službe kar pomeni čičanje v pisarni in drkanje računalnika pa res ni povpraševanja.
[/quote]

Evo me, se javljam, pridna, sposobna, nekonfliktna, zanesljiva. Kam se naj oglasim?

New Report

Close