Forum.Over.Net

Starševski čvek

kateri Bepanthen za tattoo?

Default avatar

tattooo

Grem se tetovirat, pa me zanima kateri Bepanthen je najbolj priporočljiv za mazanje. Nekje berem da mora biti absolutno bepanthen mazilo, drugje pa spet da je bolj priporočljiv bepanthen plus?
Default avatar

Vseeno

Uporabi enega ali drugega. Tatoo se smatra kot opeklina in je potrebno mazat in negovat.bo ok.
Default avatar

Zblj

Bepanthen je bolj namenjen negi suhe, hrapave in razpokane kože. Bepanthen Plus pa je bolj za nego manjših ran, odrgnin, opeklin itd.
Obe kremi pospešujeta celjenje in preprečujeta vnetja, zato menim, da lahko za nego tattooja uporabiš eno ali drugo.
Najboljše, da za nasvet vprašaš tistega, ki ti bo tattoo delal (kaj oni priporočajo, s čim imajo dobre izkušnje...) ali pa vprašaš v lekarni, kjer boš kremo kupila.
Default avatar

Bepanthen mazilo

Obvezno bepanthen mazilo. Bepanthen plus je zaradi učinkovin, ki so namenjene celjenju odprtih ran, neprimeren za tattoo. Lahko ti celo razpaca barve in uniči tattoo. Priporoča se le v primeru, da pride do kakšne okužbe, ipd.

Meni se je drugi tattoo vnel (je bilo vse gnojno - alergija na modro barvo). Tetovator mi je svetoval, da mažem z bepanten plusom, ker uniči bakterije in me hkrati opozoril (tako kot pri prvem), da bo zadeva verjetno razpacana, vendar je bilo zdravje na prvem mestu. Po parih dneh se je nehalo gnojit, po treh tednih se je tattoo čisto pocajtal, vendar je bil razpacan. Ker je bilo to posledica alergijske reakcije in ne neprimerne skrbi za tattoo, mi ga je tetovator čez pol leta brezplačno popravil in je zdaj super.

Še boljše kot bepanthen mazilo pa so izdelki, ki so izključno namenjeni negi po tetoviranju (npr. dermalize pro).

Zelo pomaga tudi folija, ki jo v zdravstvu uporabljajo za večje opekline. Sicer en teden, kolikor jo imaš gor,izgleda grozljivo (se naredi mehur, poln tekočine...), a ko daš dol,je tattoo krasen. (Laibach ink in Tavči tattoo sta to folijo en čas uporabljala, ne vem, če še).
Default avatar

Ulala88

A vam tisti pri katerem si delate tatu, ne da kreme zraven? Ali pa da jo vsaj lahko kupite pri njemu? Jst sem jo še vsakič tam vzela, ker se mi neda posebej po Bepanthen hodit.
Default avatar

sanđa

Mene pa zanima koliko časa je pri vas trajalo, da vam je tattoo popolnoma prerasla nova koža?
Default avatar

Bepanten plus

Bepanthen mazilo je napisal/a:
Jaz sem uporabljala bepanten plus, pa mi ni nič razpackalo tattooja. Verjetno malo odvisno od kože do kože.
Default avatar

Schlomi

Pravi zagretezi za samo-pohabljanje z "umetnostjo" se namazejo s Tabascom.

Pickice in umetniki se pa z Bebepantenom.
Default avatar

odlična krema

Bepanthen je zdravilo in gre pod kožo v sluznico, zato ni za daljšo uporabo ...
Za nego in celjenje ran po tatoviranju je odlična krema TATTOO CARE, ki jo dobiš že pri večini tattoatorjev.
Default avatar

sanđa

Mazala sem si z bepanten mazilom sedaj pa si z tattoo care. Tattoo sem si na ramenu naredila aprila, manjši napis, na nekaterih delih je tattoo ze lepo prerasla nova koža, na nekaterih pa še ne. Zato sem vprašala koliko časa rabi da tattoo popolnoma preraste nova koža.
Default avatar

Ejdnwj

Js sm meu Bepanthen plus
Default avatar

superr_nova

pred 25imi leti je delo odlično opravila navadna solea
mastna krema, na debelo namazana pred tuširanjem (za zaščito pred vodo), drugače malo debelejši sloj čez dan.
bemtiš, še danes ga imam. pa bi moral po 5ih letih zbledet (so rekli)
Default avatar

Ultra sposoben

Preveč komplciras. Svinjska mast ti je boljša. Najboljše mazilo, ki je dobra za vse.
Default avatar

Ohjej

Problemi prvega sveta.
Default avatar

Bepantenplus

Po bepantenu plus se je razpacal tatu???!!!! Ha ha a si imela gor nalimano tatoo nalepko iz čigumijev??!!
Js sem uporabljala bepanten plus in je čist ok.
Default avatar

edf2r5

Vseeno je napisal/a:
Vi niste normalni. Zato ljudi s tatuji normalni in zdravorazumski ljudje ne jemljemo resno, oziroma si o njih mislimo, kar pač si.