Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Vneto oko, vztrajno

Vneto oko, vztrajno

Pozdravljeni!

Sredi avgusta je 13-letni sin prišel s tabora z vnetim levim očesom, oko je bilo rdeče. Z možem sta prišla na morje, mož ni opazil rdečega očesa in zato nista odšla takoj k zdravniku. V tamkajšnji lekarni so nam najprej dali Proculin, ki ni pomagal, čez 4 dni sva odšla k zdravnici doma. Dobili smo Tobrex kapljice in mazilo, po navodilih smo dajali 7-10 dni. Med jemanjem je bilo dobro, že čez nekaj dni po koncu jemanja se je rdečina ponovila. Spet smo dobili Tobrex. Zgodba se je ponovila, zato naju je po koncu jemanja zdravnica poslala k oftalmologu. Dobili smo kortikostiroidne kapljice, imena se žal ne spomnim, škatlo sem že zavrgla. Dajali smo po navodlih, do izboljšanja (1 teden) trikrat dnevno, potem še en teden dvakrat. Zdaj je nekaj dni od konca jemanja kapljic, oko pa je še vedno bolj rdeče od desnega. Mislim, da sicer sin ni imel nikoli povsem belih beločnic, a vidi se, da je levo oko še vedno «prizadeto«. Šla bova nazaj do oftalmologa, a zanima me vaše mnenje. Sem kar zaskrbljena. Hvala in lep pozdrav.

Seveda brez oftalmološkega opisa obolelega očesa ne morem podati mnenja. Se pa tem očesom nekaj dogaja. Prve kapljice so bile le zdravilo, ki skrči žilice in oko postane lepše na pogled in brez rdečine. Tobrex je že antibiotik, ki zdravi infekcijo . Kortizonski preparat je antiflogistik ( le protivnetno sredstvo) in ni antibiotik.Če se bo vnetje ponovilo pojdite skupaj s sinom k oftalmologu, ki vam bo gotovo pojasnil obolenje očesa in vas pomiril.
S spoštovanjem, dr. Gorazd Kolar.

*******************************************

New Report

Close