Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Dolenjska in Bela krajina sta me povsem razočarali glede turizma

Default avatar

Nič posebnega

Bila sem že po vsej Sloveniji v kar nekaj krajih. Skoraj povsod je lepo. Primorska je vsa čudovita, in sicer vse od morja do doline Soče. Gorenjsko krasijo gore, jezera. Štajerska zelo razgibana. MB je res zelo lepo mesto. Tudi Prekmurje je lepo. Na Koroškem pa še nisem bila.

Kar se pa tiče Dolenjske in Bele krajine, pa ostalim pokrajinam v Sloveniji ne sežeta do kolen (no, edino Zasavje je še bolj obupno). Oprostite, ampak tako pač je. Novo mesto je zamorjeno, nič kaj lepo. Vse raztrešeno. Ribnica in Kočevje. Kraja sredi mlakuže. Osilnica. Bogu za hrbtom v zaprti "luknji". Dolenjske Toplice. Bolj groznega kraja še nisem videla. Črnomelj obupen. Edino Krka in Kolpa sta vredni ogleda, vse ostalo pa izguba časa. To je moje mnenje.

Vaše mnenje o Dolenjski in Beli krajini?
Default avatar

Zasanjana Dolenjska

Vprašaj Nizozemce, obožujejo.
Dolenjska je očarljiva, meni zasanjana. Zrak fantastičen. Edino kar me moti, je vojaško letališče in njihov teror v zraku.
Default avatar

lepalepa

Dolenjska je lepa.. samo prave kraje moraš poznat..
Default avatar

uuaa

moj mož ni Dolenjec, pa pravi, ni lepšega kot gričevnata Dolenjska. No, zraven spada odmaknjena Bela krajina,
ki je za Belokranjce najlepši košček sveta, saj je tudi klima prijaznejša, vinogradi, Kolpa. .Gorenjska ga sploh ne
zanima, resnično, vsake oči imajo svojega malarja.
Default avatar

To so čari

Nič posebnega je napisal/a:
Bila sem že po vsej Sloveniji v kar nekaj krajih. Skoraj povsod je lepo. Primorska je vsa čudovita, in sicer vse od morja do doline Soče. Gorenjsko krasijo gore, jezera. Štajerska zelo razgibana. MB je res zelo lepo mesto. Tudi Prekmurje je lepo. Na Koroškem pa še nisem bila.

Kar se pa tiče Dolenjske in Bele krajine, pa ostalim pokrajinam v Sloveniji ne sežeta do kolen (no, edino Zasavje je še bolj obupno). Oprostite, ampak tako pač je. Novo mesto je zamorjeno, nič kaj lepo. Vse raztrešeno. Ribnica in Kočevje. Kraja sredi mlakuže. Osilnica. Bogu za hrbtom v zaprti "luknji". Dolenjske Toplice. Bolj groznega kraja še nisem videla. Črnomelj obupen. Edino Krka in Kolpa sta vredni ogleda, vse ostalo pa izguba časa. To je moje mnenje.

Bogu hvala, da Bela krajina ostaja takšna kot je in brez turistov.
Default avatar

ostan v Ljubljani

Nič posebnega je napisal/a:

Ti kar v Ljubljani ostani. Tam je zate najlepše. Pa hodi po tistih pasjih drekih, okoli Stožic.
Default avatar

Komentatorm

Potem uzivaj v pokrajini ki ti je lepsa.
Grdo je potem s prstom kazat na tisto kar ti ni tako vsec. Tako ceneno izpades.
Default avatar

NIZOZEMCI KLOŠARJI

Zasanjana Dolenjska je napisal/a:
Dolenjska je očarljiva, meni zasanjana. Zrak fantastičen. Edino kar me moti, je vojaško letališče in njihov teror v zraku.
Zakaj bi nizozemci bili merilo?
Default avatar

Butl TM

ravno v tem je SVN fenomen - vsake 1/2 ure vožnje z avtom povsem drugačna pokrajina, arhitektura ... običaji, narodne noše, različne živali na paši ...
Default avatar

semdolenjkaa

Sem Dolenjka, Novo mesto. Se povsem strinjam z zapisanim.
Default avatar

f3tf

Živim na Gorenjskem in mi je zelo všeč. Po izvoru pa sem z Dolenjske, Kostanjvice na Krki, tudi tja se zelo rada vračam. Meni je lepo.
Default avatar

nnekdo kar tako

Ne samo njene lepote, ljudje Belokranjci delajo to deželo lepo in gostoljubno. Kar se pa lepot tiče, je vsa Slovenija prelepa, samo videti moraš te lepote, to pa je dar, ki ga nimajo vsi, zlasti plehki in nečimerni ljudje ne.
Default avatar

cela je lepa

Celotna Slovenija je lepa. Če iščeš najdeš povsod skrite bisere
Default avatar

jadee

Dolenjska je prekrasna, čista voda, ogromno zanimivih gradov, peš poti, vinske poti, skriti in mirni kotički. Kot smrklja sem hodila kampirat na Gorjance, na Gospodično na vampe (brrrr) Sedaj sem že dolgo v Lj, ampak vedno, ko se vračam domov se ustavim v KnK in grem en krog. Obožujem jo. Na enem izmed okoliških gričev sem preživela najlepše dni mladosti.
Default avatar

Listnato drevje

NIZOZEMCI KLOŠARJI je napisal/a:
Zasanjana Dolenjska je napisal/a:
Zakaj bi nizozemci bili merilo?
Ker od njenih lepot skoraj znorijo. Grički, drevje, trte.
Meni so listnata devesa, ki so tam, fantastična. Zatem pa neverjetna arhitektura starih hiš, podov, sploh vseh vrst kozolci. Reke. Glasba. Govorica.
Default avatar

semNovomescanka

Sem Novomeščanka, bila marsikje po svetu... a trdim da je Dolenjska zelo lepa. Tudi Novo mesto je zelo prijetno mestece... staro mestno jedro, ozke ulice na Bregu... reka Krka, Kapitelj, Klošter, Šolska ulica, Ragov Log, Portoval, Zupančičevo sprehajališče, Marof... pa okoliški kraji...mestno jedro skušajo oživljati (tako kot druga mesta v Slo.)... po obnovi upam, da uspe v polno. Lepa je Trška gora, Hmeljnik, Otočec je rajski, Mirna Peč z Golobinjekom, z Zijalom in reko Temenico, gričevnata in topla Pavčkova pokrajina... obdelana polja, vinogradi, zanimiva arhitektura, prizadevni kmetje...dobrodušni ljudje. Podgorje, Gorjanci. Pa veliko kolesarskih in sprehajalnih možnosti. Novomeški glavni trg je največji mestni trg v Sloveniji, z Kettejevim vodnjakom in njegovo poezijo...
Tako, na kratko :)
Default avatar

semNovomescanka

Moram dodati še Trebnje. Trebanjski vrh z obeležjem 12 poldnevnika, lepo cerkvico sv. Jakoba, pa Jurijeva domačija v Občinah nedaleč stran, pa Zaplaz z romarsko cerkvijo.
Pa proti jugu Kostanjevica, Pleterje, Šentjernej, Klevevž pri Šmarjeških toplicah...
Mnogo kotičkov je... znanih in manj znanih.
Default avatar

neup

Vprašanje je, kaj iščeš. Po mojem se da tudi na Dolenjskem marsikaj lepega in zanimivega videti: že Stična, pa Kostanjevica na Krki, Otočec, Zaplaz itn. itn. Bela krajina je pa itak čista terna.
Default avatar

ruml

Jah, ringlšpilov res ni
Default avatar

Neverjeten razgled

semNovomescanka je napisal/a:
Moram dodati še Trebnje. Trebanjski vrh z obeležjem 12 poldnevnika, lepo cerkvico sv. Jakoba, pa Jurijeva domačija v Občinah nedaleč stran, pa Zaplaz z romarsko cerkvijo.
Pa proti jugu Kostanjevica, Pleterje, Šentjernej, Klevevž pri Šmarjeških toplicah...
Mnogo kotičkov je... znanih in manj znanih.
Uf, lepo si to opisala.
Mogoče bi še mesto kozolcev, Šentrupert, pogled s hriba, kamor je Rugelj zahajal, Šentjernej, Kostanjevica.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net