Najdi forum

Mislim, da mi fant krade denar

Pozdravljeni,

zmedena sem, zato se obračam na vas. Namreč imam otroka od prej, ostala sem sama proti koncu nosečnosti, ker si je premislil, da to pač ni zanj. Lahko bi si nekoliko prej, a to zdaj ni rdeča it te teme. Vglavnem, spoznala sem fanta, s skupnimi interesi, enakimi pogledi na svet. Najin prvi zmenek je bil na igrišču z mojim otrokom. Vglavnem ideal. Skupaj sva 6 mesecev..sem zelo delavna in šparavna mamica. Zelo rada bi si kupila centralno, pa sem šparala denar v kasi v najini spalnici. Ne vem od kje in kdaj natanko nimam večine tega denarja. Kar izpuhtel je. Enostavno ni ga. Za ključ sva vedela le midva. On je imel veliko popravilo avtomobila in od takrat mi fali. Je res da je bil ključ vedno nastavljen, in je lahko kdo drug tudi vzel denar, a resnično dvomim. Kaj narediti? Super je do mene, do otroka. Skos nama kaj peče, kuha, naju razvaja. A ko gremo kam na večji izlet, veliko večino plačam jaz. On žii pri meni, a ne plačuje ničesar. Prosim, pomagajte mi.

lp,izgubljena

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Če bi meni izginil denar, bi to prijavila na policijo, še prej pa bi to povedala v družini, pač ljudem, ki bi lahko nemoteno prišli do tega denarja. Da ga ni in grem na policijo.

Glede na vse ostalo, kar si še dopisala, bi se pa mogoče veljalo pozanimati, kako sta on in denar kaj v žlahti … ima dolgove, zapravlja, koliko sploh zasluži itd. Kakšen moški/človek je to, da namesto da bi nekomu v takem položaju, kot si ti, življenje olajšal, ga finančno zažira oziroma morda celo krade?

Kako je lahko nekdo super do tebe, če nista po 6mesecih skupnega bivanja sposobna izkomunicirat glede osnovnega preživetvenega sredstva, kot je denar?
Kaj je zdaj super v tem?
Da ti pijan ne razbije čeljust, te zbuta na tla, tebe in otroka?
Ali je res TO človeška meja spoštovanja in dostojanstva?
Vse ostalo (kraja npr.) pa je SUPER?!?
Zbudi se ženska in postavi zase in otroka!
Nič ni super, če imaš partnerja s katerim nisi sposobna dogovora glede osnovnih vsakodnevnih preživetvenih obveznosti. Kdo kaj in koliko in zakaj..
In nič ni super, če človek ne premore niti toliko spoštovanja in poguma, da drugega (in to celo partnerja, ki naj bi ga imel vsaj rad!) VPRAŠA, ali vsaj ZAPROSI, če mu lahko posodiš denar.
Vprašaj ga, in opazuj odgovor.
Če se bo mrtvo hladno zlagal, zanikal ali tudi razjezil, je vse skupaj še manj super.
Ampak potem boš vsaj vedela, da imaš lažnivca in človeka, ki ti verjetno še kaj drugega prikriva in laže.
Te NE SPOŠTUJE, ampak IZKORIŠČA in te to verjetno še bo, tudi kje drugje.
Zato, ker lahko.

nova
Uredništvo priporoča

najpej najlepša hvaa za tako hitre odgovore.

Razumem kaj mislite povedati glede tega da bi se mogla dogovoriti glede denarja. Sem se poskušala že neštetokrat. Vedno mi pove, da si lahko vse deliva, da kar je njegovo je tudi moje in obratno, a resnično njegovega denarja še nisem videla. Službo imal lepo, plačo ima kar fajno, sem videla izplačilno listo, dolgov nima..Včeraj me je želel naplahtati, da so ga dali v nižji razred in bo dobil plačo dosti manjšo..kar pa skoraj da ni mogoče. Vem da ni to res. Še vedno ne vem, zakaj.. To, da je super do naju dva mislim s tem, da mojega otroka sprejme kot svojega, rad se igra z njim, veliko krat gresta kam sama, ko jaz delam. Vedno me pričaka topel obrok ko pridem iz službe, nikoli ni problem me peljati kam. Opere če jaz ne utegnem, zlika, posodo pomije, vse vglavnem…razen denarja. Nor je nanj. Mu naj povem, da mi je izginil denar? ali naj nastavim nekaj denarja, pa da vidim če bo izginil?

Izgubljena

Veliko večino plačaš ti, tisto, kar pa plača on, pa sune tebi. Ne vem sicer zakaj bi mu nastavljala, če pa si to že naredila in ti je izginil.
Kaj boš dobila s tem? Nič več dokazil ne boš imela, kot jih že imaš sedaj. Seveda bi mu morala omenit. Pa povedat tudi, da od njega pričakuješ, da ti denarja ne jemlje brez vrašanja, ne glede na okoliščine.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Dobra ideja. Po moznosti ga se “zaloti” pri dejanju. Potem pa ne napadi, ampak se mirno usedi. Ker ce je to res storil on, po drugi strani pa je super, zna obstajati problem. Mislim, da bo zanikal in se pocutil napadenega. Zato ze v naprej povej, da razumes ce je to storil ker blabla…Potem pa se pogovri. Ker ce je res to storil in ne bo priznal, ter se opravicil in dal ciste racune na mizo, potem je pomoje boljse da je med vama konec. Ni vse v denarju, je pa vse v zaupanju. Srecno

Lahko si predstavljam tvojo razcepljenost. Koncno tip ki te razvaja in je nor na otroka, po drugi strani pa luknje pri osnovnih stvareh: zaupanje, odkritost, upat si povedat svoje zelje, skrbi. Dzabe med in mleko, ce temeljev ni. Razumes to zanko? Ne upas odkrito spregovorit o manjkajocem denarju, ker te je strah da se bo ta pravljica koncala.

Poglej dejstva. 6 mesecev sta skupaj. On gospodinji, ko tebe ni (in ti verjetno obratno).

Kdo je dal pobudo za ziveti skupaj? Kdaj je padla kocka da placujes stanovanjske stroske samo ti? Sta se sploh kdaj zares pogovarjala o tem ali sta se v navalu hormonov samo odlocila za skupno zivljenje?

Kako dolgo si bila samska, ko je oce tvojega otroka sel, in do tega tipa? Kaksne odnose inas z otrokovim ocetom? Ali placuje prezivnino?

Ce sama krijes vecino/vse stroske, pomeni da imas tudi sama “lepo placo”. Stekam, ne gre zato da ne bi mogla placevat, ampak za princip.

Mene je tudi en tip razvajal po dolgem in pocez… seveda po tistem ko si je od mene sposodil denar za “svoj biznis”. Denarja nikoli nisem videla. Dolg ni bil strasno velik, ostal pa je grenak priokus. Koliko sem zares vredna, da se me nategne (tako in drugace), za odprte karte pa nisem dovolj “vredna”?

Ampak ja, isces dokaze, ker se izogibas odkritemu pogovoru, ki lahko v odnos privlece morje stvari, ki jih prej ni bilo videt: manipulacijo, mesanje megle, izgovarjanje, lazi, sprenevedanje, celo zalivke.

Kako ves da dolgov nima in ali imas vpogled v njegovo posto ali pac vohunis za njim? Placna lista ni nekaj kar ima vsak vpogled. Kaksno dinamiko imata v resnici? Se mi zdi da tudi ti nekaj prikrivas.

Ce ni zaupanja, je dzabe vse leporecje in sajenje rozic. Ker je vse fejk. Zlagano. In pol se zbodes v prst in ti ni vec jasno, kdo je ta clovek, ki naj bi bil tvoj super moski.

Pac pogledat je treba tud vase. Ker veza je produkt obeh.

Pozdravljeni.

Hvala za vaš prispevek. Zelo neprijetna situacija. Čuti se vaša razdvojenost. Po eni strani vam je partner izredno všeč zaradi vsega kar počne za vas, po drugi strani ne veste, ali mu lahko zaupate glede denarja. Zdi se, da podzavestno pristajate na to, da v večji meri za vse plačujete vi, v zameno za to, kar dobrega on počne za vas. Saj ni nič narobe s takšno ureditvijo (če bi bila plod dogovora), težava je v tem, da očitno oba počneta veliko stvari podzavestno.

Strinjam se z ostalimi, da bo potrebno v vajine vedenjske rituale prinesti več zavedanja. Možno je, da je on vzgojen okoli vzorca, ko je en starš varčeval in drugi skrivoma jemal, in potem zaradi slabe vesti naredil vse za partnerja. Ljudje lahko glede določenih dejanj ustvarijo popolno disociacijo, kar pomeni, da se nečesa res zavestno ne spomnijo. Zaenkrat bi izključil možnost, da je vaš partner sociopat.

Morali ga boste soočiti s situacijo. Se pogovoriti. Če ste 100%, da ni mogel nihče drug vzeti denarja (tudi vi), in bo zanikal tudi on, potem imate veliko težavo. Težavo, ki je ne smete več ignorirati. Tudi predlog glede policije je na mestu.

Če on živi pri vas, in služi denar, potem je prav, da za stroške gospodinjstva prispeva nek pravičen delež. Če gresta v kino je prav, da enkrat plačate vi in drugič on. V kolikor bo vedno znova pozabljal na svojo finančno odgovornost (klub jasnemu dogovoru) potem je to znak, da vaš partner odnosa do denarja nima pod zavestno kontrolo in potrebuje terapevtsko pomoč oz. ima kakšno od težjih osebnostnih motenj.

Pogovorita se. Razumem, da vas je strah, da ga izgubite, vendar pa verjetno veste, da je situacija takšna kot je, dolgoročno nevzdržna. Dokler se situacija popolnoma ne razjasni odsvetujem vsakršne akcije, kjer bi vi za njega prevzeli kakšen dolg, kredit, mu posodili denar ipd.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Uh, po Boštjanovem odgovoru mi je padlo na pamet: glede na to, da skupaj živita, in če ima dolgove (kar je čisto možno, če ni mogel popravila avta plačati s svojim denarjem), bi to lahko zadelo tudi tebe kot njegovo partnerko!
To pa že niso več heci.

Uf, so me ti odgovori malo streznili. Vidim, da bo zal odgovor dr. Bostjana drzal. Res pod zavestno v zameno za vse dobro kar naredi, se niti prevec ne upiram temu da placam vecinski delez jaz.

Tako, danes sem mu nastavila denar. Obnasam se normalno, brez kakrnih koli sprememb. Po eni strani upam, da bo denar izginil, da si ne bom vec metala peska v oci.

Javim kaksen je bil rezultat vsega. Pa najlepsa hvala vsem!

Izgubljena

Lepo dobro jutro vsem!¨

Kot vidite sem že zgodaj zjutraj aktivna. Počutim se razočarano, izkoriščeno in ne najdem pravega vzroka zakaj je temu tako, ko pa je poleg naju dveh imel vse, saj mi je izginil nastavljen denar. Takoj po tem ko sem ga nastavila.

Ko sem prišla sobo, me je vprašal če je kaj narobe, saj je videl da stojim pri omari, kjer je bil denar. Rekla sem, da nič in ostala normalna skulirana tako da ni nič sumil. Nisem mogla napasti, niti ga ne bom. To zvezo bom končala. Preseneti me kako lahko nekdo, ki da toliko name, ima super plačo, super izgleda, krade. Lahko bi imela vse, no natančneje, on bi imel vse, midva z otrokom bi bila prej ali slej brez vsega, če smo natančni.

Najbolj od vsega me jezi, da ve, da sem imela že dva krat v teh pol leta Burn out zaradi preobremenjenosti, ker toliko delam. Ve, da delam vse da bi otrok mel, ne pijem, ne kadim, ne hodim ven, nimam nobenega luksuza, ne umetnih nohtnov, skratka ničesar (sem osebna trenerka, tako da zapuščena vsekakor nisem, le ne dam nič na vstran metanje denarja na tak način). pač pa šparam denar za študij in centralno..

In še to, danes imam rojstni dan..ve da si neznansko želim pesmarico tuje izvajalke. S poštnino vred pride 11 eur..in veste kaj? Včeraj mi je sunil denar, za pesmarico pa mu je bilo škoda vstran vreči denar. Vem, da je tako bilo, ker sem dobila eno vrtnico, kar je sicer lepo in n bi bilo nič narobe, če bi pri drugih stvareh tudi bil tak šparaven. Kar se tiče njega. Recimo srajca za 80 eur itd.

Žal mi ga je, ni slab fant, le eno veliko napako ima, ki vse dobre lastnosti v trenutku zasenči.

Najlepša hvala vsem, pomagali ste mi veliko več kot si mislite.

Izgubljena

Razumem vašo stisko. Ni lahko, če vidiš, da ne moreš zaupati osebi, ki jo imaš rad. In glede na napisano ji res ne morete zaupati – vsaj kar se denarja tiče. Zdi pa se, da se še vedno ne zavedate, da ima vaš partner duševno težavo / bolezen (preberite si več o kleptomaniji in obsesivno-kompulzivnih motnjah). Vaš partner, se verjetno ne zaveda dobro tega kaj počne. Velika verjetnost je, da bi krajo celo zanikal, tako kot bi alkoholik, ki smrdi po alkoholu zanikal, da je pil. To bi morali vi še posebej dobro razumeti, saj kljub večkratni izgorelosti, še vedno uničujete sebe, svoje telo in družino (otrok nima od vas nič, če ste konstantno izgoreli ali na robu le tega).

Primerjava sicer ni čisto na mestu, vaš partner ima precej večji problem, ki zahteva ne samo psihoterapevtko obravnavo, ampak tudi psihiatrično, vendar pa se mi zdi prav, da vas opozorim na vašo destruktivnost in samouničevalne tendence. Ljudje z dobro samopodobo in dobrim stikom s telesom ne bodo nikoli izgoreli.

Če se ne želite več ukvarjati s partnerjem, potem ga pač zapustite, če pa vam je do njega še vedno mar, bi bilo prav, da ga soočite s situacijo in ga skušate prepričati, da poišče strokovno pomoč.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Bostjan, zal je vas komentar cisto na mestu. Zivela sem do nedavnega pri mami, ki je depesivna ze leta. Vso depresijo in probleme, ki jih je vedno stresala name. Ze od takrat, ko pomnim. Sama imam dovolj problemov in zal ne rabim se takih podlih kot je ta z denarjem. Poskusala mu bom pogamati, ce si bo dal, ce ne, odstopam iz igre. Prosim povejte mi, kaj naj naredim sama s sabo? Naj delam.manj?

Izgubljena

Težava ljudi, ki so živeli s takimi starši je, da ne glede na to, da ogromno naredijo, še vedno imajo občutek, da ni dovolj, da ni dobro in da je premalo. Zato, ker so jih starši vedno znali le kritizirati, ne glede na to, kaj in koliko so naredili.
Kritizirati se da prav vsakega, če smo naravnani tako, da iščemo in vidimo le napake. Žal si to prepričanje ponotranjila s pomočjo mame, kateri nič ni bilo dovolj dobro zanjo oziroma mogoče je bilo, pa ti tega ni znala pokazati ali ubesediti.
Zdaj se moraš sama naučiti (o)ceniti svoje delo, ne glede na to, kaj mama reče ali kaj bi mama rekla na to ali kdorkoli drug. Če čezmerno delo škodi tvojemu zdravju in poleg tega tudi otroku, družini, nima nobenega smisla garati čez svoje zmožnosti, saj nobenemu ne koristiš, ne sebi, ne družini. To dvoje pa je najpomembneje, kar imaš.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pri izgorelosti gre poenostavljeno za to, da se telo po telesnem / psihološkem naporu ne zna regenerirati / resetirati. Nekaj časa gre, potem se poruši vse, kar se lahko poruši. Okrevanje je počasno, nekateri poročajo o tem, da se nikoli ne vrnejo na staro produktivnost / kreativnost.

Na izgorelost vpliva vse, kar je povezano s hormonom kortizolom. Tukaj sem spada telesni napor, psihološki napor, in vse drugo, kar nam povzroča stres, torej tudi naši notranji in zunanji konflikti. Žal se temelji naše tolerance na kortizol ustvarijo že v času nosečnosti in v prvih letih življenja. Če je bila vaša mama depresivna in tudi sicer pod velikim stresom v času vašega odraščanja potem ste veliko podzavestnih odzivov telesa ‘podedovali’.

Ni nujno, da se bo karkoli spremenilo, če boste manj delali. Večina stresa vam verjetno ne povzroča delo kot tako, ampak notranji ‘podzavestni programi’, ki vas držijo v konstantni napetosti in mentalni pozornosti. Na teh stvareh pa moramo delati sistematično in dolgoročno. Najbolje seveda s pomočjo psihoterapevta.

Izgorelim klientom svetujem, da v svoje življenje uvedejo nekaj zdravih ritualov glede prehrane (kakšen je vaš delež telesne maščobe – sprašujem, ker ste osebna trenerka in je verjetno prenizek), gibanja, meditacije in spanja. Sicer pa delam na njihovi samopodobi in sposobnosti doseganja homeostaze. Najboljše zdravilo za stres so sicer dobri medosebni odnosi in dotiki. Od dotikanju se izloča hormon oksitocin, ki pomaga zmanjševati stres, in človeku omogoča, da se lažje ‘resetira’.

Nekaj osnovnih drugih napotkov vam lahko napišem tudi na e-pošto.

Želim vam vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Se strinjam z napisanim. Prav to dejstvo mi tudi vecino stresa povzroca. Se trudim nauciti sebe ceniti in imekti rada, a mi ne uspeva kot bi si zelela. Sem pa se odlocila, da bom delala malo manj, po moje mi bo dobro delo.

G. Bostjan, delez telesne mascobe je res nizek, a mislim da ni nek ekstrem, saj imam res rada obline “pescene ure” . Tam nekje od 10 do 15 %. Prehrano imam kar lepo urejeno, se tudi veliko izobrazujem na tem podrocju, spim dovolj kakih 5-6 ur.

Da samo omenim, ppvedala sem partnerju da denar manjka, da je bil nastavljen in da pac ga ni mogel vzet noben drug razen on sam. Seveda je vse zanikal, jaz pa ga nisem obtozevala. Rekla sem mu samo, da bi lahko imela vse, druzino, hiso, ljubezen, povzdignila bi ga v tekmovalca ( bodybuilding), nic nam ne bi manjkalo in da je skoda. Rekla sem da ne vem cemu je bilo to potrebno. Rekel je, da me ima rad in da ni bil on. Odgovorila sem da bi bilo lazje ce ne bi tajil, tako pa stvar se otezi in da ga imam tudi jaz.

Zal mu ne verjamem vec nicesar, to da me ima rad, pa vidim, a zal vcasih to ni dovolj.

Kam vam lahko posljem mail?

Lp, izgubljena

Moj e-naslov je v podpisu.

Verjamem, da ste strokovnjakinja na področju prehrane, toda eno je gledanje na prehrano iz stališča fitness estetike, in nekaj drugega, če gledamo iz stališča hormonov in čustev. Načeloma lahko gremo nekoliko nižje od priporočenega % telesne maščobe, če zaužijem dovolj kvalitetnih maščob in drugih hranil, vendar pa je dolgoročno 10 % že za moškega minimum, za žensko pa sploh. Tudi 5-6 ur je zelo malo spanja.

Zelo fit telo lahko imate tudi pri 20% telesne maščobe. Seveda pa smo tukaj takoj pri samopodobi in temu, kakšen stres vam povzroča občutek pogleda na telo, ki ne ustreza idealizirani podobi, ki jo nosite v sebi.

Bodite dobro. Upam, da se situacija s partnerjem uredi.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Nastavi kamero.Ko ga ujameš ga prijavi.Seveda mu ne smeš izdati kar nameravaš


Butasta ideja in za zdravo razmerje nepotrebno.

Avtorica, kako stara je hcerka? Kaj ce ga je ona vzela? V prvem postu si napisala, da ga skoraj nihce drug ni mogle vzeti. Zakaj skoraj nemogoce. Kaj pa tisti procent mogocega?

Poleg vsega se mi zdi da ni tezava samo v tem izginulem denarju, pac pa tudi da nic ne prispeva za stroske. Je tako? Ko greste ven na iet, kdo placuje lokale, bencin, s katerim avtom se vozite? Mogoce je to zdaj ze brezpredmetno, vseeno vprasam.

New Report

Close