Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pik čebele

Pik čebele

Ali je oteklina(na roki) po piku čebele takoj znamenje za alergijo? Ali lahko vsak dobi po piku oteklino in to ne pomeni nujno alergijo. Mi kdo to razloži, prosim.

Otrok je veckrat imel oteklino, ki je splahnela. Nazadnje pa ni . Dva dni po piku pa vijolicen prst in zelo otekla noga. Dobil je antibiotik. Sedaj moramo bit pozorni ob naslednjem piku.

Moža je letos v nogo pičila čebela in je imel zatečen gleženj, ko bi imel zvitega..nima alergije.. Nečakinja pa ima alergijo in je po piku začela zatekati, da je že težko dihala in so jo morali peljati na urgenco..

Jest mam še 2 tedna po piku ose rdeč flek na koži (pa sem se mazala z mazilom proti pikom iz lekarne), pa 3 tedne po piku čebele bolj otrdelo in rdečo kožo. Nikoli nisem bila alergična.

Menda so tile strupi termolabilni. Ali kdo prakticira segrevanje na mestu pika? Menda to spremeni kemijsko sestavo strupa in zadeva postane manj agresivna. Jaz si nekako ne upam, vendar se razlaga zdi smiselna.
Sicer pa oteklina na mestu pika je normalna, kakšen teden celo. Nam proti bolečinam in srbenju pomaga olje čajevca, čim prej nanešeno (ga skoz nosim v torbici).

Pik je treba takoj namazat s čebulo, najbolje prilimat gor rezino čebule, čez pa led, da še hladi.

Oteklina naj bi bila alergična reakcija oziroma reakcija na strup, ni pa to tista življenjsko ogrožujoča alergija. Eni imamo hudo oteklino po piku komarja, po piku ose pa otrdelo in pordelo mesto vboda še tri tedne pozneje.

Ob pikih je treba biti pozoren na počutje, dihanje, do alergične reakcije pride zelo hitro, ker je pri nas to v družini, vedno vzamemo 2 Claritina za vsak slučaj, čprav še nikdar nismo imeli alergične stiske.

Ce je samo oteklina kak dan in boli samo na mestu pika…nic bat. Me je ze 100000x vsekala. Ce te pa zacne dusit al kar koli hujsega in da otrklina ne izgine, pol pa gas k zdravniku

Jaz sem pri otroku to ob piku čebele naredila in …drugi dan je bilo vidno le mesto vboda…brez otekline, brez rdečini. Sem bila prav presenečena.

Segrevam vedno, po piko komarja, čebele, ose … potem pa še namažem z aloe vera gelom ali pa kar z gelom za po sončenju.

Segrevam vedno, po piko komarja, čebele, ose … potem pa še namažem z aloe vera gelom ali pa kar z gelom za po sončenju.
[/quote]

Aja, po piku komarja se 1/2 ure ne pozna nič več, srbi sploh ne, po piku čebele ali ose se samo pozna mesto vboda. Alergični razen partnerja nismo, on pa po poku čebele potrebuje zdravniško pomoč.

Segrevam vedno, po piko komarja, čebele, ose … potem pa še namažem z aloe vera gelom ali pa kar z gelom za po sončenju.
[/quote]

Barca po piku komarja…kdaj segrevaš…takoj po piku ali lahko tudi kasneje…našega večkrat opikajo ponoči in…je zjutraj ves bulast…

Segrevam vedno, po piko komarja, čebele, ose … potem pa še namažem z aloe vera gelom ali pa kar z gelom za po sončenju.
[/quote]

Barca po piku komarja…kdaj segrevaš…takoj po piku ali lahko tudi kasneje…našega večkrat opikajo ponoči in…je zjutraj ves bulast…
[/quote]

Ko opazim 🙂

Barca po piku komarja…kdaj segrevaš…takoj po piku ali lahko tudi kasneje…našega večkrat opikajo ponoči in…je zjutraj ves bulast…
[/quote]

Ko opazim 🙂
[/quote]

Hvala! Bom jaz tudi…pa mogoče po pikih komarjev ne bo ves bulast.

Naša tamala je imela poleti po piku čebele tako zatečen gleženj, da ni mogla hodit. Pri zdravniku ni dobila ničesar. Bilo je rečeno, da moramo hladiti nogo in jo imeti dvignjeno. Na svojo roko sem ji dala sirup proti alergiji in je bilo takoj vidno bolje. Tako, da lahko trdim, da je šlo za alergijo.

Kateri sirup ste dali otroku? Se dobi v prosti prodaji? Hvala


Claritine se daje, sirup ali tablete. Dobi se v prosti prodaji v lekarnah.
Sicer pa za pike os neverjetno pomaga navlažen aspirin. Po minuti neha boleti in otekline ni. Tableto se namoči v malo vode in nanese na mesto vboda.

New Report

Close