Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ali je to demenca

Default avatar

vprašanjeo

Babica pozablja kateri dan v tednu je in velikokrat sprašuje iste stvari. Ali je to demenca in kako huda je že? Zdravil proti demenci noče. Ali ji to hitreje poslabša stanje?
Default avatar

niočp

nič posebnega, še jaz kdaj pozabim ker dan je, sploh če je že okrog 80, kako naj 80 letnik vsak dan ve, kateri dan je, če mu je vsak dan isti in ne hodi v službo itd..
Default avatar

ni nujno

Ne razumem dobro. Praviš, da zdravil za demenco noče jesti. To pomeni, da je bila pri zdravniku in je demenca potrjena??
Default avatar

penzička

jaz sploh ne sprašujem več ... meni je vsak dan nedelja :)
Default avatar

vprašanjeo

ni nujno je napisal/a:
Ne razumem dobro. Praviš, da zdravil za demenco noče jesti. To pomeni, da je bila pri zdravniku in je demenca potrjena??
Pri zdravniku ni bila že kar lep čas, in tudi noče na pregled. Demenca takrat ni bila potrjena. Ima pa 84 let.
Default avatar

dema

vprašanjeo je napisal/a:
ni nujno je napisal/a:
Pri zdravniku ni bila že kar lep čas, in tudi noče na pregled. Demenca takrat ni bila potrjena. Ima pa 84 let.
o kakšnih zdravilih potem ti govoriš?

če vas skrbi, naj gre k osebnemu zdravniku, s par zelo lahkimi testi bo ugotovil, če gre za demenco. Najbolj znan je ta, da človeka vprašaš kolk je star in če ti pove letnico rojstva, namesto let, kolikor jih šteje, potem že ni vse ok. Tudi s številčnico na uri se hitro ugotovi, kako kaj spomin. Pa če ves čas o denarju govori in zelo pogosto na WC hodi (ker je pozabila, kdaj je nazadnje bila), tudi ni ravno obetaven znak.Drugač pa si poglej društvo Spominčica.
Default avatar

samo fprašam

penzička je napisal/a:
a ješ vsak dan govejo župo?
Default avatar

Župca

samo fprašam je napisal/a:
penzička je napisal/a:
Eni pa ste za hoče😁😉
Default avatar

to ke

dema je napisal/a:
vprašanjeo je napisal/a:
ni nujno je napisal/a:

če vas skrbi, naj gre k osebnemu zdravniku, s par zelo lahkimi testi bo ugotovil, če gre za demenco. Najbolj znan je ta, da človeka vprašaš kolk je star in če ti pove letnico rojstva, namesto let, kolikor jih šteje, potem že ni vse ok. Tudi s številčnico na uri se hitro ugotovi, kako kaj spomin. Pa če ves čas o denarju govori in zelo pogosto na WC hodi (ker je pozabila, kdaj je nazadnje bila), tudi ni ravno obetaven znak.Drugač pa si poglej društvo Spominčica.
Najboljši test je, da se črkuje nazaj besedo. Naprimer medved moraš takoj povedati nazaj črke.
Default avatar

samo fprašam

Župca je napisal/a:
samo fprašam je napisal/a:
penzička je napisal/a:
Eni pa ste za hoče😁😉
a misliš Hoče? tu blizu sem doma, ja
Default avatar

1969

dema je napisal/a:
vprašanjeo je napisal/a:
ni nujno je napisal/a:

Ojoj, mogoče sem tudi jaz dementna! Tudi meni je lažje povedati mojo letnico rojstva kot leta, in to že dolgo. Enkrat sem nehote rekla 3 leta manj, in od takrat raje povem letnico rojstva.