Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakupovanje v Avstriji

Nakupovanje v Avstriji

Pozdravljeni!
Decembra se nameravam podati na nakupovalni izlet v Avstrijo in sicer v Gradec. Zanima me če so stvari res cenejše kot pri nas, predvsem pa kvalitetnejše. Grem izključno po oblačila. Predvsem za vsak dan. Kako je z izbiro v Zari, HM, C&A?

Ne, ni res. Oblačila so popolnoma enaka kot pri nas v istih trgovinah, cene so približno enake, nikakor pa ne nižje. Je vseeno, če kupiš v Ljubljani in si prišparaš pot.

Cene so iste, če ne verjameš imaš spletne trgovine pa preveri :).
Izbira je mogoče malo večja, ampak ne veliko, če kaj ne najdeš v slovenski štacuni naročiš pač na netu.
Bi razumela da greš nakupovat v kakšno trgovino ki je pri nas ni, da pa greš v H&m čez mejo in pričakuješ da boš nekaj čudovitega kar je pred slovenijo skrito dobil je pa smešno.

V au in it imaš velike outlete kjer se najdejo super stvari zelo ugodno. Včasih ceneje kot zara ipd.. Pa še oblečen nisi isto kot vsak srednješolec v ljubljani.

Ne nasedaj forumskim provokatorkam. V Avstriji oblačila nikakor niso cenejša. Pa v kakšnem ogromnem centru znaš imeti celo manjšo izbiro kot v našem City parku. Razen če si navezana na točno določeno znamko in recimo veš, da je v Avstriji večja trgovina. Seisberg pri Gradcu – hodili cel dan, kupili NIČ. Zara, H&M slabša izbira kot v Celju. Nikoli več.
Outletov pa ne poznam.

Oprostite,ampak kvaliteta je obcutno boljsa kot pri nas!!!

Malo morgen.

idi v autlete .
v Zaro in H&M smo pa hodili še preden so sploh prišli k nam.
sedaj samo še Autleti laufajo tako Avstrijski kot Italijanski.
80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sezonskih pblačuil za vso družino tam kupujemo.Kvaliteta dobra ,prav tako solidne cene.
Tako v teh dotičnih trgovinah me bolj ne vidijo . Sem slab kupec.

Ne,nikakor ni res…. Avstrijci in Nemci izbirajo rasširnjene kolekcije, kot so tukaj v SLoveniji….. Več je ponudbe v H&M-u.

Drugače pa, avtor – v Grazu, centrer Siersberg, vse se vrti okoli Primarka. Samo na tistem koncu je huda gneča, po ostalih predelih pa mrtvilo – H&M, C&A, S. Oliver,……prazno….., sploh nobene frekvence. In to v sobot, ko je glavni nakupovalni dan v tednu.

Ne,nikakor ni res…. Avstrijci in Nemci izbirajo rasširnjene kolekcije, kot so tukaj v SLoveniji….. Več je ponudbe v H&M-u.

Drugače pa, avtor – v Grazu, centrer Siersberg, vse se vrti okoli Primarka. Samo na tistem koncu je huda gneča, po ostalih predelih pa mrtvilo – H&M, C&A, S. Oliver,……prazno….., sploh nobene frekvence. In to v sobot, ko je glavni nakupovalni dan v tednu.
[/quote]

Tako kot sem rekla. Ker nimaš kaj kupit. Tudi Primark ne bo več dolgo aktualen.

Ne,nikakor ni res…. Avstrijci in Nemci izbirajo rasširnjene kolekcije, kot so tukaj v SLoveniji….. Več je ponudbe v H&M-u.

Drugače pa, avtor – v Grazu, centrer Siersberg, vse se vrti okoli Primarka. Samo na tistem koncu je huda gneča, po ostalih predelih pa mrtvilo – H&M, C&A, S. Oliver,……prazno….., sploh nobene frekvence. In to v sobot, ko je glavni nakupovalni dan v tednu.
[/quote]

Tako kot sem rekla. Ker nimaš kaj kupit. Tudi Primark ne bo več dolgo aktualen.
[/quote]

To si ti misliš… Lej, jaz veliko kupim po outletih v Italiji, Avstriji, tudi po Ameriki, Kanadi, pa nam je Primark za določene stvari zelo OK, preizkušena kvaliteta, dosti boljša od H&M &Co…. Sploh športni program ( dobiš zelo dobre športne copate za fitness z memory peno noter po 11, 12, eur – imam dvoje, že velikokrat oprane v pralnem in so kot novi), , Kakšne tematske majice,ki so drugod ponavadi zelo drage ( Star wars, Pokemon ipd), kakšni copati, ( med 3 in 6 eur, imam ene 4x oprane že v stroju, pa so obdržali in obliko in vse šive) čevlji, spodnje perilo ( tisti multipacki spodnjic in spodnjih majic, pa multipakiranje nogavic, modrci – sploh dvojno pakiranje – pa športni nedrčki)……Kakšen dober nahrbtnik ali torbica za smešno nizek denar se tudi najde. Imam en dober rukzak, ma že najmanj 5x je bil v stroju opran, prepotoval tudi že 2 drugi celini, pa je nepoškodovan in nezgonjen. Enako ena sončna očala za 3 eur :). Ne moreš verjet – nič odrajsana , mlahava na ročkah… Pa kupujem tudi v tujini v trgovinah, kot so TJ Maxx, TK Maxx, Marcus Niemann Last Call, outleti McArthurglen po Avstriji, Nemčiji in Italiji.

Saj tega, da se čiva v istih fabrikah kot za H&M, Zaro in podobno, samo druge všivne etikete gor in z drugimi kontejnerji v Evropo, za različne naročnike, vam pa tudi ne kapne, kajne. 🙂

Vsaka poslovalnica ima svojega “nabavnega”, ki presoja, kaj bo v določenem okolju šlo v promet. Zato je v različnih trgovinah, različna roba.
Tudi v globalnih koncernih.
Ikea ima zato v avstrijske naboru vec svetlega lesa, italijani temnega in crne.. svicarji omejenih serij.. mi pa se cakamo 🙂

De omnibus disputandum..

… mi imamo pa za 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj jagod v sadnem jogurtu, pač prilagojeno za Slovenijo.

… mi imamo pa za 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj jagod v sadnem jogurtu, pač prilagojeno za Slovenijo.
[/quote]

Ja, to je izgovor proizvajalcev, da delajo Evropo dveh kvalitet.. izgovarjajo se na lokalni “okus”.. kjer pa nihče ni jič vprašal, kaj si želimo..
So pa društva za varstvo potrošnikov (Čehi) pognale procese znotraj EU, da se s tem preneha.. bomo videli.
L. 2003 so komisarji obljubljali, da bo sprejeta zakonodaja, ki bo predpisala izdelavo avtomobilov tako, da bo vsak uporabnik lahko sam menjal žarnice, glavne in ostale.. (izjema xenonke).
Zgodilo se ni nič. Ginekološke sposobnosti ali pa odhod na servis.

De omnibus disputandum..

Cene so enake, ponudba pravzaprav tudi … pač varira od velikost trgovine. Izjema so pač uborni centri ponekod v Sloveniji, kjer je ponudba res okrnjena. Samo po oblačila hodit v tujino, si blesav. V ljubljani dobiš vse.

Zuvim juzno od Maribora, tako da mi je Graz blizji.

In ka te zaj – do zaj še te nisi skrivnosti Gradca povoho? ja, kaki te Štajerc pa te si ? Fsi grejo čimprej ta.

Za HM, C&A in podobno, bo cisto vseeno kje kupis, imajo povsod isto sr anje. Da bo v mon stilu se moram pohvaliti, da kupujem izkljucno v tujini, ker v tujini tudi zivim. Tudi Avstrija in Nemcija nimate neke kvalitete v H&M, pojdi vsaj v s Oliver, Esprit, … saj imajo toliko znizane robe, da ni neke razlike v ceni.

je boljša kvaliteta, vsaj v C&A in v OVSju. Cene so nižje kot pri nas.

Tako kot sem rekla. Ker nimaš kaj kupit. Tudi Primark ne bo več dolgo aktualen.
[/quote]

To si ti misliš… Lej, jaz veliko kupim po outletih v Italiji, Avstriji, tudi po Ameriki, Kanadi, pa nam je Primark za določene stvari zelo OK, preizkušena kvaliteta, dosti boljša od H&M &Co…. Sploh športni program ( dobiš zelo dobre športne copate za fitness z memory peno noter po 11, 12, eur – imam dvoje, že velikokrat oprane v pralnem in so kot novi), , Kakšne tematske majice,ki so drugod ponavadi zelo drage ( Star wars, Pokemon ipd), kakšni copati, ( med 3 in 6 eur, imam ene 4x oprane že v stroju, pa so obdržali in obliko in vse šive) čevlji, spodnje perilo ( tisti multipacki spodnjic in spodnjih majic, pa multipakiranje nogavic, modrci – sploh dvojno pakiranje – pa športni nedrčki)……Kakšen dober nahrbtnik ali torbica za smešno nizek denar se tudi najde. Imam en dober rukzak, ma že najmanj 5x je bil v stroju opran, prepotoval tudi že 2 drugi celini, pa je nepoškodovan in nezgonjen. Enako ena sončna očala za 3 eur :). Ne moreš verjet – nič odrajsana , mlahava na ročkah… Pa kupujem tudi v tujini v trgovinah, kot so TJ Maxx, TK Maxx, Marcus Niemann Last Call, outleti McArthurglen po Avstriji, Nemčiji in Italiji.

Saj tega, da se čiva v istih fabrikah kot za H&M, Zaro in podobno, samo druge všivne etikete gor in z drugimi kontejnerji v Evropo, za različne naročnike, vam pa tudi ne kapne, kajne. 🙂
[/quote]

Poznam jaz Primark dobro iz Nemčije, zato vem, da tale v Gradcu ni P od Primarka. In vztrajam pri svoji oceni.

To si ti misliš… Lej, jaz veliko kupim po outletih v Italiji, Avstriji, tudi po Ameriki, Kanadi, pa nam je Primark za določene stvari zelo OK, preizkušena kvaliteta, dosti boljša od H&M &Co…. Sploh športni program ( dobiš zelo dobre športne copate za fitness z memory peno noter po 11, 12, eur – imam dvoje, že velikokrat oprane v pralnem in so kot novi), , Kakšne tematske majice,ki so drugod ponavadi zelo drage ( Star wars, Pokemon ipd), kakšni copati, ( med 3 in 6 eur, imam ene 4x oprane že v stroju, pa so obdržali in obliko in vse šive) čevlji, spodnje perilo ( tisti multipacki spodnjic in spodnjih majic, pa multipakiranje nogavic, modrci – sploh dvojno pakiranje – pa športni nedrčki)……Kakšen dober nahrbtnik ali torbica za smešno nizek denar se tudi najde. Imam en dober rukzak, ma že najmanj 5x je bil v stroju opran, prepotoval tudi že 2 drugi celini, pa je nepoškodovan in nezgonjen. Enako ena sončna očala za 3 eur :). Ne moreš verjet – nič odrajsana , mlahava na ročkah… Pa kupujem tudi v tujini v trgovinah, kot so TJ Maxx, TK Maxx, Marcus Niemann Last Call, outleti McArthurglen po Avstriji, Nemčiji in Italiji.

Saj tega, da se čiva v istih fabrikah kot za H&M, Zaro in podobno, samo druge všivne etikete gor in z drugimi kontejnerji v Evropo, za različne naročnike, vam pa tudi ne kapne, kajne. 🙂
[/quote]

Poznam jaz Primark dobro iz Nemčije, zato vem, da tale v Gradcu ni P od Primarka. In vztrajam pri svoji oceni.
[/quote]

Dobro zate…..

To si ti misliš… Lej, jaz veliko kupim po outletih v Italiji, Avstriji, tudi po Ameriki, Kanadi, pa nam je Primark za določene stvari zelo OK, preizkušena kvaliteta, dosti boljša od H&M &Co…. Sploh športni program ( dobiš zelo dobre športne copate za fitness z memory peno noter po 11, 12, eur – imam dvoje, že velikokrat oprane v pralnem in so kot novi), , Kakšne tematske majice,ki so drugod ponavadi zelo drage ( Star wars, Pokemon ipd), kakšni copati, ( med 3 in 6 eur, imam ene 4x oprane že v stroju, pa so obdržali in obliko in vse šive) čevlji, spodnje perilo ( tisti multipacki spodnjic in spodnjih majic, pa multipakiranje nogavic, modrci – sploh dvojno pakiranje – pa športni nedrčki)……Kakšen dober nahrbtnik ali torbica za smešno nizek denar se tudi najde. Imam en dober rukzak, ma že najmanj 5x je bil v stroju opran, prepotoval tudi že 2 drugi celini, pa je nepoškodovan in nezgonjen. Enako ena sončna očala za 3 eur :). Ne moreš verjet – nič odrajsana , mlahava na ročkah… Pa kupujem tudi v tujini v trgovinah, kot so TJ Maxx, TK Maxx, Marcus Niemann Last Call, outleti McArthurglen po Avstriji, Nemčiji in Italiji.

Saj tega, da se šiva v istih fabrikah kot za H&M, Zaro in podobno, samo druge všivne etikete gor in z drugimi kontejnerji v Evropo, za različne naročnike, vam pa tudi ne kapne, kajne. 🙂
[/quote]

Poznam jaz Primark dobro iz Nemčije, zato vem, da tale v Gradcu ni P od Primarka. In vztrajam pri svoji oceni.
[/quote]

Saj verjetno pa res ne misliš, da v isti fabrki šivajo za Primark drugače za Nemca, kot za Avstrijca- glede na to da gre z isto kontejnersko ladjo v Evropo…. Ali pa tudi pač tako misliš? 😛 Ok, kolekcije morda re so drugačne glede na izvrinost nemških in avstrijskih stiliostv, samo materiali, surovine so pa isti in končni izdelek v AVstriji ni nič manj kvaliteten od tistega v Nemčiji. To je bistvo.

Glede ponudbe – ja, verjetno ima Nemc več ku Avstrijc – sej jih je koneckoncev 83 milijonov. Velik trg.

Ti pa priporočam, da greš kdaj malo pogledat kak Primark na Irskem. :))))). Ali pa UK, bo tudi OK. Se nemška ponudba lahko skrije !

O velikosti trgovine in izbiri govorim. Sem bila v Graškem Primarku, pa me ne vidijo več. Vsekakor ni vredno vožnje.

Mah, seveda :). Ti kar ostani lepo zvesta nemškemu, graški bo pa še naprej za nas dober, za doštukat

Če se mi iz Ljubljane vozimo v Primark, odkar so nam naši štajerski kolegi povedali zanj, VERJEMI da je vredno vsak kilometer vožnje.

Sam center Seirsberg je totalno brezvezen in isto lahko kupiš v LJ (Zara, H&M,..), ampak Primark je pa vrhunski za cene, ki so smešno nizke, kvaliteta pa sploh ni tako slaba. In to lahko povem kot moški, ki je nosil Armanije, Hugo Boss, Versace in ostale močno precenjene znamke.

Samo upam, da ne odprejo te trgovine v LJ, ker bo pol Ljubljane nosilo iste majice:)))

Če se mi iz Ljubljane vozimo v Primark, odkar so nam naši štajerski kolegi povedali zanj, VERJEMI da je vredno vsak kilometer vožnje.

Sam center Seirsberg je totalno brezvezen in isto lahko kupiš v LJ (Zara, H&M,..), ampak Primark je pa vrhunski za cene, ki so smešno nizke, kvaliteta pa sploh ni tako slaba. In to lahko povem kot moški, ki je nosil Armanije, Hugo Boss, Versace in ostale močno precenjene znamke.

Samo upam, da ne odprejo te trgovine v LJ, ker bo pol Ljubljane nosilo iste majice:)))
[/quote]

Hkmmmm, brez zamere. Primark ti je bolj ali manj pofl, pa še za moške ni nobene izbire. Bila enkrat in nikoli več.
Upam, da se sališ, ko primerjaš Boss in Primark.

New Report

Close