Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Poznate ljudi brez otrok

Default avatar

Fgh

Koliko poznate ljudi brez otrok v starosti recimo med 25-45 letom?
Jaz zagotovo 10 (posameznikov ali parov), pa se mi zdi kar veliko.

Potem pa ni čudno, da nas je tako mallo. Izumrli bomo kmalu:-(
Default avatar

tako pač je

Jaz sem do pred kratkim mislila, da jih ne poznam veliko, ker se pač družimo bolj z ljudmi, ki imajo familije. Zadnje čase pa bolj intenzivno razmišljam o ljudeh, ki sem jih poznala že prej in začuda ugotavljam, da jih je res ogromno brez otrok, tudi samsih je zelo veliko.

Nič nimam proti ljudem, ki nimajo otrok. Sem še celo mnenja, da tisti ki ve da ni sposoben bit starš, bolje da ni. Hudo mi je ap za tiste, ki ne morejo .. in ja, nič dobrega za narod ni to.
Default avatar

črna_vrtnica_neprij

Kar nekaj takih poznam, ki nimajo otrok in so tam 40-50 let stari. Po drugi strani pa jih poznam tudi kar nekaj ki imajo 5 in več otrok. Tako da ni bojazni, da bi izumrli, kajne?
Default avatar

ja seveda

Poznamo.
Te še kaj zanima?
Default avatar

jao jao

naravnost obožujem (Tako kot naša država) ljudi brez prihodkov in brez služb ki kar štemajo otroke drug za drugim! seveda je 5 otrok normalno med ker si potem oproščen davka in podobne ugodnosti, bog ne daj da si nekdo od življenja želi več kokr pa pri 25ih ostat doma pa skrbet za 4 otroke. kaj pa tiste ki so stare 30 pa ne morjo met otrok? babo na grmado ker narod upada!

nekje si vidla žensko ki je 10 let starejša od tebe, brez otrok in živi kakovostno življenje bolj kot ti, pa si rekla da greš malo lajat po forumih?
Default avatar

kaj je kakovostno življenje

jao jao je napisal/a:
naravnost obožujem (Tako kot naša država) ljudi brez prihodkov in brez služb ki kar štemajo otroke drug za drugim! seveda je 5 otrok normalno med ker si potem oproščen davka in podobne ugodnosti, bog ne daj da si nekdo od življenja želi več kokr pa pri 25ih ostat doma pa skrbet za 4 otroke. kaj pa tiste ki so stare 30 pa ne morjo met otrok? babo na grmado ker narod upada!

nekje si vidla žensko ki je 10 let starejša od tebe, brez otrok in živi kakovostno življenje bolj kot ti, pa si rekla da greš malo lajat po forumih?

Stara sem 50 let in bi res rada vedela, kaj je kakovostno življenje. Nimam otrok, veliko sem potovala, veliko izletarila, brala, se družila......pa mi je popolnoma jasno, da moje življenje v kakovosti ne dosega sestrinega, ona je kljub vsemu temu vzgojila dva čudovita človeka in sedaj se posveča vnučkoma in zaradi nje, tudi sama kdaj pa kdaj pridem do te radosti, da počuvam dvojčici svoje krščenke.
Iluzorno je misliti, da je kvaliteta in sreča zunaj, ta je namreč točno tam, kot pred 100 leti, znotraj nas in ljudi, ki so nam blizu, vse ostalo so mašila.
Default avatar

Življenje tudi jemlje

Tudi tisti, ki smo otroka izgubili, smo primorani živeti kakovostno.
Že samo to, ko gledamo enako stare otroke ali smo celo v stikih z njimi, je velika radost.
Življenje nam jemlje in tudi podarja.
Default avatar

slovenkaaaaa

Jaz pa ne vem, zakaj se misli, da ljudje z otroki ne potujejo. Tisti z otroki, ki ne potujejo, po mojem ne bi potovali, tudi če ne bi imeli otrok. Midva z možem imava dva, tretji na poti, hči je bila že v 15 državah, pa je v 4. razredu OŠ. Ko je bila stara eno leto, smo šli z letalom v Barcelono. Vsako leto gremo enkrat kam z letalom, za prvi maj pa teden dni z avtodomom, poleti na morje... In jaz ne bi rekla, da so ljudje brez otrok tisti pri 25ih, pri tistih se še ni začelo. To se lahko presoja pri ljudeh, ki so zaključili z rodno dobo. In ja, ne imejmo otrok zato, da ne bomo izumrli, to se mi ne zdi dober razlog za imeti otroke. Ampak zato, ker jih imamo radi, ker jih radi gledamo, kako odraščajo, kako so super male brihte. Kakovostno lahko živiš z otroki ali brez, vsak zase ve, kaj ga veseli. Je pa tako, da sem bila sama po potovanjih po svetu, življenju in študiju v tujini, doktoratu..., zelo presenečena, kako posebna izkušnja je bila dobiti otroka. Kot da bi se mi odstrnila zavesa nad polovico življenjem, ki mi je bila prej zastrnjena. Sicer je bil po svoje šok, omejitev svobode naenkrat, a obenem toliko ljubezni, otrok, ki je samo tvoj, iz tvojega telesa, ki ga tvoj glas takoj pomiri, mleko nahrani... in postopoma postajajo vse bolj samostojni, kot bi trenil gredo v šolo, začnejo prijateljstva, sami hodijo na RD zabave in sprašujejo 1001 stvar.
Default avatar

moj pogled

jao jao je napisal/a:

raje 5 otrok in srečo, kot pa beganje in iskanje sreče. Moja mama je imela 5 otrok, najdlje je potovala do Benetk in je srečna 75 letnica, ljudje so zelo radi z njo, ata je pa itak še vedno na svoj način zaljubljen vanjo ;).
Teta je pri 68 en sam kup nesreče, zanjo ni nič dovolj dobro, nonstop nekaj primerja, ko se zjutraj zbudi je nergava......odgovor o kvalitetnem življenju ti je najbrž jasen.
Default avatar

ZAKAJ LE

ZAKAJ živite s tem v glavi da MORATE imeti otroke, da ste DOLŽNI imeti otroke? Imam kolegico ki je stara 26 let in pravi da če do 30 leta ne bo imela vsaj 2 otrok da je največja luzerka. PA KDO VAM GOVORI TAKE STVARI? Otrok je zelo zelo zelo osebna odločitev, otrok ni avto, za nekatere ljudi bi bilo celo bolje da otrok sploh nimajo! ampak ker jim je družba rekla da otroci morajo biti se pa zgodi tista uboga 2 leti stara deklica in podobno. Življenje je kakovostno če si ga kakovostnega narediš, z otrokom ali brez otroka. A zdej mislite da pa ko vam gre vse slabo in ne živite kot želite, da bo pa otrok to rešil? Še hujši so pa uni pari ko jim gre tok bed da mislijo da rabijo naredit otroka da bo življenje pravljica srečno do konca dni
Default avatar

000

Poznam 3 pare, ki ne morejo imeti otrok. Tudi medicina jim na žalost ni mogla pomagati. Želje po otrocih so velike, ampak usoda je pač takšna kakršna je.
Zelo jim je hudo, ker nimajo otrok, zato, ljudje ne obsojajte ljudi brez otrok.
Default avatar

poznam nekaj

Poznam nekaj parov in nekaj samskih . Povej, zakaj te zenima?
Default avatar

imajo pa cucka

Važno, da imajo ti ljudje psa.
Default avatar

vsesoret nas je

ZAKAJ LE je napisal/a:
ZAKAJ živite s tem v glavi da MORATE imeti otroke, da ste DOLŽNI imeti otroke? Imam kolegico ki je stara 26 let in pravi da če do 30 leta ne bo imela vsaj 2 otrok da je največja luzerka. PA KDO VAM GOVORI TAKE STVARI? Otrok je zelo zelo zelo osebna odločitev, otrok ni avto, za nekatere ljudi bi bilo celo bolje da otrok sploh nimajo! ampak ker jim je družba rekla da otroci morajo biti se pa zgodi tista uboga 2 leti stara deklica in podobno. Življenje je kakovostno če si ga kakovostnega narediš, z otrokom ali brez otroka. A zdej mislite da pa ko vam gre vse slabo in ne živite kot želite, da bo pa otrok to rešil? Še hujši so pa uni pari ko jim gre tok bed da mislijo da rabijo naredit otroka da bo življenje pravljica srečno do konca dni
in vsi živimo tako, kot znamo in zmoremo. Tisti z otroki imamo samo eno izkušnjo več in odprt nam je določen aspekt, ki tistim brez otrok ni, zato tisti ki tega niste doživeli, težko razumete tiste, ki so.
Izkušnjo biti brez otrok smo namreč doživeli vsi, obratno pa ne.
Default avatar

Vednovec

Vedno več jih je. Suhih vej družbe.
Včasih so jih kar zlahtniki, znanci, sodelavci,..poparckali pa je bilo. Zdaj se pa vsi bojijo. Bojijo se rect komu kaj, spoznat, ob prvi negativni življenski preizkusnji rep med noge in vecat ta strah pred partnerstvom. Otroci so pa ze prava misija nacrtovanja.
Tako je sigurno v 80%
Strah pred življenjem ali pa en velik hedonizem.
Default avatar

Bom jaz

jao jao je napisal/a:

... preverila, kako je kaj s petimi in oprostitvijo davka. Po porodniški bom morala kar lepo nazaj v službico, da bova dokončno odplačala kredite.

Moje sodelavke ki imajo po enega ali dva otroka so mi vse dale vedeti, da se mi ne splača več nazaj v službo.

Zakaj pa potem nima vesoljna Slovenija po pet ali več otrok, če je to tolk fajn?
Default avatar

Usoda

Nikoli se ne igraj z njo. Usoda si včasih zaželi, da ljudje nimajo otrok, rodijo otroka in ga potem izgubijo, rodijo bolnega otroka, otroka s posebnimi potrebami, imajo zdrave otroke, a problematične, so otroci, ki ne izpolnujejo pričakovanj staršev, je pa veliko otrok, ki imajo probleme z osamosvojitvijo od staršev,... ne vtikajte se v druge in poskrbite za svoje probleme, čejih pa še nimate pa ne kličite usode, da vam jih prinese!
Default avatar

milomather

Usoda je napisal/a:
Nikoli se ne igraj z njo. Usoda si včasih zaželi, da ljudje nimajo otrok, rodijo otroka in ga potem izgubijo, rodijo bolnega otroka, otroka s posebnimi potrebami, imajo zdrave otroke, a problematične, so otroci, ki ne izpolnujejo pričakovanj staršev, je pa veliko otrok, ki imajo probleme z osamosvojitvijo od staršev,... ne vtikajte se v druge in poskrbite za svoje probleme, čejih pa še nimate pa ne kličite usode, da vam jih prinese!
Pa saj ne misliš resno?
Default avatar

SASKACIVAN

Se kar strinjam z Usoda-tko je.....
Poznam pa najmanj 10 parov v starosti 40 let, par so vsaj 10 let...
Default avatar

Grda resnica nep

Poznam. Super ženska je.