Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako je to mogoče – recenzije prebranih knjig

Kako je to mogoče – recenzije prebranih knjig

Kakšen mesec dni nazaj sem v reviji Vikend (priloga sobotnih Slovenskih Novic) zasledila članek v rubriki “Draga Tv” ali “Pisma Bralcev” ali nekaj takšnega, kamor pišejo gledalci, bralci,…in postavljajo vprašanja in potem jim nekdo odgovori.
Skratka, tam sem prebrala en članek, kjer sta se dva prijatelja stavila za denar, glede ene knjige, ali je dobra ali ni in sta potrebovala mnenje strokovnjaka. Odgovoril jima je en gospod (Samo Rugelj) nekako v stilu: “—da knjiga ni najboljša, vsekakor pa ni najslabša”.
Potem pa sem se odločila, da bom to knjigo tudi sama prebrala in si o njej ustvarila svoje lastno mnenje in doživela kar nekaj šokov:

-knjigo je skoraj nemogoče dobiti, imajo jo mislim da v manj kot 10 slovenskih knjižnicah. Jaz sem jo dobila s pomočjo medknjižnične izposoje
-glede na to, da jo skoraj v nobeni knjižnici nimajo, nisem imela nekih velikih pričakovanj, ker sem si mislila, da obstaja razlog za to, da je tako slabo zastopana
-in potem šok. Knjige nisem mogla odložiti oziroma je nehati brati. Me je potegnila vase, kot še nobena.

Sedaj pa mene zanima, kdo v Sloveniji je odgovoren za nabavo knjig, da ni ta knjiga (namenoma nisem napisala avtorja, da ne bo zvenelo kot reklama!), ki je bila izdana že leta 2012 pa vse do danes tako slabo prisotna v naših knjižnicah. Gre za slovenskega avtorja!

Povpraševanje in ponudba

Očitno ni vsem ta knjiga zanimiva

Tudi ti bi jo lahko kupila in s tem podprla samega avtorja

Drugače pa: Google

npr prvi zadetek:
http://www.mklj.si/gradivo/predlogi-za-nakup

pa izvoli pisat

Namen recenzij je, da knjigo kupiš. Samo Rugelj je založnik in ima svojo založbo UMco. Izdaja revijo Bukla, kjer so recenzije novih knjig v slovenščini. Sem tudi jaz prebrala tisto recenzijo. Knjižnice ne bodo kupile nekaj, kar se ne bere velikih količinah. Slovenskih avtorjev itak nihče ne bere … Knjižnicr nabavljajo tuje ljubezenske, erotične, zgodovinsko-ljubezenske romane v velikih količinah, ker največ članov (da ne rečem članic) to največ in najraje bere. Ne da se s tem strinjam, amak … Ni nujno, da bodo ugodili tvoji prošnji.

nova
Uredništvo priporoča

Knjige ni mogoče kupiti nikjer, sva gledali s knjižničarko!
Knjiga je bila izdana v 50 izvodih v samozaložbi. Očitno gre za bolj “butično” zadevo ali za petičneže ali kako bi se izrazila.

Če knjige ni možno kupiti, potem tudi reklame ne moreš delati, če izdaš naslov knjige. Bomo vsaj vedeli o čem se pogovarjamo.

Samozaložba je takrat, ko ti nihče noče izdat knjige, kakšna velika založba, ki seveda tudi krije stroške in naredi kakšno promocijo, pa zaslužiš lahko kaj kot avtor, ne pa za petičneže ali butično.

Povej ze za katero knjigo gre?

Če ti jaz napišem, katere knjige so bile meni vauuuuu in jih boš ti prebrala, boš razočarana (verjetno). Saj veš, da imamo ljudje zelo različne okuse (na srečo)? A če je to Samo Rugelj, bi moral pa kar po defoltu vse hvaliti, ali kako?

Lej, če je bilo izdanih samo 50 knjig, od tega vsaj 4 v NUKU, pa zagotovo ene 10 žlahti in podobnim, prav dosti knjig ne ostane. Je še veliko, če jih je 10 v knjižnicah. Problem samozaložb je, da nimaš marketinga, ki bi ti knjigo spravil v revije, recenzije, na večere, sejme in nenazadnje tudi na police. Pa še potem je važno, na katere police in kako…

Upam, da ni nič narobe če napišem naslov knjige…..sicer je pa tako ali tako bilo v časopisu (Vikend).

Torej naslov knige je Plačanec, avtor Aleš Fidler (1977), gre pa za full napeto kriminalko, ki jo prebereš v dveh urah, no vsaj jaz sem jo kar “požrla”. Nič ni tistega “mrtvega teka” ampak se vseskozi dogaja. Drugače bi knjiga lahko imela več strani, ampak se je avtor odločil, da se bo zgodba “dogajala non stop”. Res akcija, humor, napetost,….te prav not potegne in te zanima kaj se bo zgodilo naprej. Aja pa protagonist je bolj anti-junak z vsemi svojimi pomankljivostmi (alkoholizem, prostitucija, igre na srečo, grobost…) ampak vseeno ostane zanimiv in nekako “navijaš zanj” čeprav ga avtor prikaže kot anti-junaka. Po mojem je ravno v tem fora….nič ni “holivudski” ampak gre za povsem navadnega človeka z vsemi svojimi pomankljivosti, ki pa se znajde in je neverjetno cool (čeprav kao ne bi smel biti…). Kar srh me spreleti ko se spomnim.
Branje v večernih urah ne priporočam…..jaz sem jo k sreči brala na plaži, nisem šla dve uri nič v vodo in me je ožgalo-hvala avtor 🙁

:))))))))))))))

Jaz sem prebrala eno drugo knjigo tega avtorja z naslovom Trst iz leta 2008 in je tudi bila zelo napeta, kot se za pravi Triler spodobi.
Zanimivo, da je šel v samozaložbo, ker tisto knjigo Trst imajo v vsaki knjižnici. Ta o kateri govori avtorica se pa res težko dobi, jaz je še nisem uspela dobiti.
Sem pa videla naslovnico in izgleda kot nekakšna prepovedana “črna” knjiga.

Isti avtor ima še Trst : ljubezensko-politični triler.

Prebrala, odlična knjiga!

na Bolhi se prodajata obe dve knjigi po polovični ceni:

http://www.bolha.com/knjige-revije-stripi/leposlovje/romani/knjiga-roman-trst-placanec-ales-fidler-1328883298.html

New Report

Close