Forum: Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Poznate kakšnega sociopata?

Odgovori Nova tema
Default avatar Sapiens 13 Sep 2017 12:27

Berem na Dnevniku o sojenju punci, ki je zabodla svojega fanta. Punca je očitno motena, mati žrtve jo je označila za sociopatko.
Ali ste kdaj imeli opravka s sociopatom ali pa celo živeli v njegovi bližini? Meni je bilo k sreči s tem prizaneseno.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Katra 1 13 Sep 2017 13:28

ja, sodelavka in je obup!

Default avatar Peg 13 Sep 2017 13:30

Žal ja, nekaj njih, eni bolj, drugi manj očitni.

Default avatar Sodelavec je 13 Sep 2017 13:33

Zal poznam, Igor Valentincic. Povsem zabrisana meja med dobrim in slabim, clovek premnogih obrazov, kronicni laznjivec ....

Default avatar Sociopatija 13 Sep 2017 13:56

Sociopati so brez vesti in ne ponotranjijo notranjih norm ter so kronični lažnivci. Te lastnosti imajo tudi psihopati, ki so bolj hladnokrvni. Sociopati so bolj impulzivne narave in za razliko od psihopatov prej izgubijo živce, torej jih je lahko razburiti. Sociopati so za razliko od psihopatov manj inteligentni in imajo pogosto zelo nizko izobrazbo. Čustev niso sposobni, morda nekaj čutijo do svojih najbližjih. Pogosto imajo še druge psihične težave, OKM in druge.
Sicer pa se za vse uporablja izraz disocialna motnja, ker je zelo tanka meja med disocialno motnjo, sociopatijo in psihopatijo. Vsi navedeni ne upoštevajo družbenih norm, osebe z disocialno motnjo se pogosto zapletejo v kriminal, medtem ko se psihopati redkeje.

Default avatar bilaporčena 13 Sep 2017 14:01

Bila poročena s psihopatom ...

Default avatar rocker 13 Sep 2017 14:01

Cel slovenski parlament, velika večina direktorjev, in managerjev, velika večina zdravnikov, pravnikov, in učiteljev. Rezultati so vidni.

Default avatar JaDra 13 Sep 2017 14:06

Ja, kaksno leto nazaj sem ga spoznala. Ko sem ugotovila, da z njim ni vse OK, sem prekinila stik.

Default avatar prvič takole 13 Sep 2017 14:16

Prikaži citatJaDra napisal:
Ja, kaksno leto nazaj sem ga spoznala. Ko sem ugotovila, da z njim ni vse OK, sem prekinila stik.
kakšne znake je kazal in obnašanje?

Default avatar JaDra 13 Sep 2017 14:44

Prikaži citatprvič takole napisal:
Prikaži citatJaDra napisal:
kakšne znake je kazal in obnašanje?
Ne bom o podrobnostih.. Me pa se zdaj preganja misel, obcutek, da kje prezi, da mi bo spet kaj podtaknil, da me bo po domace povedano zajebaval.

Default avatar Grda resnica nep 13 Sep 2017 14:46

Hb ne. Samo še tega se mi manjka.

Default avatar ja poznam 13 Sep 2017 15:56

Sem poznala enega s foruma, pa še enega v krogu znancev, katerega partnerka je hud konec vzela.

Default avatar tarči 13 Sep 2017 16:28

Prikaži citatrocker napisal:
Cel slovenski parlament, velika večina direktorjev, in managerjev, velika večina zdravnikov, pravnikov, in učiteljev. Rezultati so vidni.
Drži. Vsi so sposobni plezat po truplih.

Default avatar Kam spada Modri 13 Sep 2017 16:47

med psihopate ali sociopate?

Default avatar Sociopatija 13 Sep 2017 17:09

Sociopati uživajo, ko prizadenejo druge. Medtem ko se "normalni" ljudje izogibamo konfliktov, jih sociopati iščejo. Po domače rečeno "podjebavajo" kjerkoli morejo, torej nagajajo samo zato, ker lahko. Tudi jaz žal poznam eno žensko in se ji ne morem izogniti. Imam to srečo, da se je spravila name kot glavno tarčo.

Default avatar Sociopatija 13 Sep 2017 17:21

Prikaži citatpolarni sij nepr napisal:
Večina multinikov je na monu čistih sociopatoh, sploh samske in ločene babe. Tu imajo svoje osje gnezdo, če dregneš vanj, deset let ne nehajo brenčat. :-)
Dolgočasen si. Eno in isto.

Stran 1 od 1
Na vrh