Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Poznate kakšnega sociopata?

Default avatar

Sapiens

Berem na Dnevniku o sojenju punci, ki je zabodla svojega fanta. Punca je očitno motena, mati žrtve jo je označila za sociopatko.
Ali ste kdaj imeli opravka s sociopatom ali pa celo živeli v njegovi bližini? Meni je bilo k sreči s tem prizaneseno.
Default avatar

Katra 1

ja, sodelavka in je obup!
Default avatar

Peg

Žal ja, nekaj njih, eni bolj, drugi manj očitni.
Default avatar

Sociopatija

Sociopati so brez vesti in ne ponotranjijo notranjih norm ter so kronični lažnivci. Te lastnosti imajo tudi psihopati, ki so bolj hladnokrvni. Sociopati so bolj impulzivne narave in za razliko od psihopatov prej izgubijo živce, torej jih je lahko razburiti. Sociopati so za razliko od psihopatov manj inteligentni in imajo pogosto zelo nizko izobrazbo. Čustev niso sposobni, morda nekaj čutijo do svojih najbližjih. Pogosto imajo še druge psihične težave, OKM in druge.
Sicer pa se za vse uporablja izraz disocialna motnja, ker je zelo tanka meja med disocialno motnjo, sociopatijo in psihopatijo. Vsi navedeni ne upoštevajo družbenih norm, osebe z disocialno motnjo se pogosto zapletejo v kriminal, medtem ko se psihopati redkeje.
Default avatar

bilaporčena

Bila poročena s psihopatom ...
Default avatar

rocker

Cel slovenski parlament, velika večina direktorjev, in managerjev, velika večina zdravnikov, pravnikov, in učiteljev. Rezultati so vidni.
Default avatar

JaDra

Ja, kaksno leto nazaj sem ga spoznala. Ko sem ugotovila, da z njim ni vse OK, sem prekinila stik.
Default avatar

prvič takole

JaDra je napisal/a:
Ja, kaksno leto nazaj sem ga spoznala. Ko sem ugotovila, da z njim ni vse OK, sem prekinila stik.
kakšne znake je kazal in obnašanje?
Default avatar

JaDra

prvič takole je napisal/a:
JaDra je napisal/a:
kakšne znake je kazal in obnašanje?
Ne bom o podrobnostih.. Me pa se zdaj preganja misel, obcutek, da kje prezi, da mi bo spet kaj podtaknil, da me bo po domace povedano zajebaval.
Default avatar

Grda resnica nep

Hb ne. Samo še tega se mi manjka.
Default avatar

ja poznam

Sem poznala enega s foruma, pa še enega v krogu znancev, katerega partnerka je hud konec vzela.
Default avatar

tarči

rocker je napisal/a:
Cel slovenski parlament, velika večina direktorjev, in managerjev, velika večina zdravnikov, pravnikov, in učiteljev. Rezultati so vidni.
Drži. Vsi so sposobni plezat po truplih.
Default avatar

Kam spada Modri

med psihopate ali sociopate?
Default avatar

Sociopatija

Sociopati uživajo, ko prizadenejo druge. Medtem ko se "normalni" ljudje izogibamo konfliktov, jih sociopati iščejo. Po domače rečeno "podjebavajo" kjerkoli morejo, torej nagajajo samo zato, ker lahko. Tudi jaz žal poznam eno žensko in se ji ne morem izogniti. Imam to srečo, da se je spravila name kot glavno tarčo.
Default avatar

Sociopatija

polarni sij nepr je napisal/a:
Večina multinikov je na monu čistih sociopatoh, sploh samske in ločene babe. Tu imajo svoje osje gnezdo, če dregneš vanj, deset let ne nehajo brenčat. :-)
Dolgočasen si. Eno in isto.
Default avatar

poznamm

Poznam enega pa včasih mam občutek da sem tudi jaz ena od njih.
Default avatar

Majstr

Sociopatov je ogromno, vendar jih ne prepoznamo. Praviloma so to ljudje, ki zelo veliko naredijo za svoj dober imiđ in na mimobežnih ljudeh puščajo vtis fantastičnih oseb in strokovnjakov.

V službi smo imel en tak primer, ko je bil en tip super IT strokovnjak, eden redkih motiviranih in sveznalac. V resnic pa je vzpostavil tako kompliciran sistem, da ga ni noben štekal. To je tipu omogočal, da je dobesedno kradu. Ko je blo zunanjim izvajalcem javljeno, da je model v kazenskih postopkih, niso mogl verjet.

Sociopati so zanimivi osebki.
Default avatar

čurimuri

Moja babica je sociopatka. Prva generacija njenih otrok jo je najbolj nadrsala, tretja generacija potomcev smo pa nekateri še kar normalni ;)
Nekateri, ki so bili med vojno najstniki, niso nikoli zrasli v normalne odrasle, vendar je to kar malo tabu tema, o tem se v naši družbi ne govori.
Default avatar

vsi poznmo

Vsi poznamo enga, pa tud v tej temi se je že oglasu. Sploh ne rabim povedat, kdo to je, ker itak vsi vemo.
Default avatar

robott

Sociopatija je napisal/a:
Sociopati uživajo, ko prizadenejo druge. Medtem ko se "normalni" ljudje izogibamo konfliktov, jih sociopati iščejo. Po domače rečeno "podjebavajo" kjerkoli morejo, torej nagajajo samo zato, ker lahko. Tudi jaz žal poznam eno žensko in se ji ne morem izogniti. Imam to srečo, da se je spravila name kot glavno tarčo.
Prav eno takšno ****** smo nekoč imeli za sodelavko. Kdo ve, če ni celo ista? Iz katerega konca si?