Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Krompirjeve počitnice-Slovaška in Češka

Default avatar

Nicki

Za krompirjeve počitnice nameravamo na Slovaško in Češko za 3-4 dni in sicer z dvema otrokoma starima 13 in 9 let...je kdo že bil in kaj priporočate?
Spati v hostlih malo iz mesta (Praga, Bratislava) in potem po mestih z javnim prevozom? Na Dunaju se je tako super obneslo...Kaj priporočate pogledati? ZOO, gradove?
Kakšne so pa kaj cene v teh dveh državah?
Default avatar

poceni

V primerjavi z Dunajem sta Češka in Slovaška precej poceni. V kakih manjših mestecih se najde zelo poceni za spat in za jest, hrana pravzaprav nikjer ni draga, pivo nadpoceni.
Zelo lepo mesto je Češky Krumlov, pa Budjejovice, Praga tudi ni za spustit, mi smo šli potem bolj proti zahodu, Marianske Lazne, pa Karlovy Vary, vzhodni del še pride na vrsto. Gradove imajo krasne, malo poguglaj.
Od Slovaške smo videli samo Bratislavo, ki ni naredila kakega posebnega vtisa.
Če imate čas, potegnite še kak dan ali dva, da ne bo samo dirkanje in vožnja.
Default avatar

slovaska

poceni je napisal/a:
V primerjavi z Dunajem sta Češka in Slovaška precej poceni. V kakih manjših mestecih se najde zelo poceni za spat in za jest, hrana pravzaprav nikjer ni draga, pivo nadpoceni.
Zelo lepo mesto je Češky Krumlov, pa Budjejovice, Praga tudi ni za spustit, mi smo šli potem bolj proti zahodu, Marianske Lazne, pa Karlovy Vary, vzhodni del še pride na vrsto. Gradove imajo krasne, malo poguglaj.
Od Slovaške smo videli samo Bratislavo, ki ni naredila kakega posebnega vtisa.
Če imate čas, potegnite še kak dan ali dva, da ne bo samo dirkanje in vožnja.
Poleg Bratislave, ki res ne naredi posebnega vtisa je grad Devin, ki pa pusti vtis :)
Default avatar

švejk

Mi smo bili v Pragi. (otroka 10 in 11 let)
Iz Ljubljane v Prago imaš ugodno železniško povezavo. Pri SŽ imaš ugodne družinske povratne karte, Vem, da so karte toliko stale, kolikor bi nas stal bencin in vinjete. Voziš se 11-12 ur. Časovno ugodno, odhod zjutraj, prihod zvečer.
Kar se tiče Prage je za videti ogromno, tako da je 3-4 dni premalo. Že sam ZOO ti vzame cel dan. Enega najboljših živalskih vrtov na svetu so odprli leta 1931 v Pragi. Živalski vrt, ki je v severnem delu mesta, se razprostira na 41 hektarih in ima 670 vrst živali (skupno 4.400).
Muzej tramvajev.... Praški grad, karlov most, mestna hiša z astronomsko uro, 60 m stolp na Petrinem hribu, tam so tudi sobe labirint z ogledali... katedrale, praški stolp, staro mesto...
imaš poceni večdnevne terminske karte, ki veljajo za ves transport metro, tramvaj, bus... Zajtrkovali smo v apartmaju inkamor smo se po celo dnevme vpotepanju vrnili zvečer. Jedli smo zunaj. Hrana s pijačo vred je ceneje kot pri nas. Jedli smo v restavracijah. Lahko pa prideš še ceneje skoz s hitro prehrano...
Zelo ugodne apartmaje najameš na airbnb ali booking, najbolje v bližini metro postaje ali tramvaja... priporočljivo in najlepši del je ob progi tram 22 tam naprej od hradčanov, brusmice malovanka, kajti z vožnjo z 22-ico imaš lep panoramski razgled na celo prago.
Nam je bilo prekrasno in se bomo še vrnili.
Default avatar

Nikolaj1231

Jaz sem bil v obeh mestih. V Pragi z ženo in v Bratislavi z ženo in otroki starimi 8 in 10... Mojim otrok je bilo tam zelo zanimivo. Ugodne vstopnice pa imajo Slo železnice. Sem pa tudi učitelj turistične vzgoje in mi se bomo z učenci odpravili v Budimpešto nato še v Bratislavo, Dunaj in Prago. Bolj zanimivva je Praga
Default avatar

Slo23

Zivjo, potovali smo iz Slovenije do Bratislave po A6, in smo cisto pozabili na vinjeto. Kaj lahko sedaj naredimo?

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net