Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Nizka temperatura dojenčka

Nizka temperatura dojenčka

Spoštovani!
Imam vprašanje glede nizke telesne temperature 8-mesečne dojenčice. V četrtek zvečer je digitalni termometer na čelu izmeril od 34 do 35.5 v roku dveh ur. Ves cas sva s partnerjem preverjala točnost na sebi in nama je kazal pravilno temperaturo. Ko je zaspala sva izmerila še z živosrebrnim termometrom, ki je pokazal 35.5. Na otip je imela zelo hladno čelo in zatilje. Kljub nizki temperaturi se poti v glavo – plenicka pod glavo je mokra. Na urgenci so ji z usesnim termometrom izmerili 36.5, crp je bil 9, ušesa, grlo in pljuča ok. Ko se je malo gibala, se je temperatura dvignila. Ponoči ji je zopet nihala. Ko je bila tako nizka, da je digitalni termometer izpisal low, sva jo zbudila in nosila. Zjutraj je bila temperatura ok. Okoli poldneva pa je ponovno padla v spanju in nato kljub gibanju vztrajala nizko (34-35) nekaj časa. Popoldne je ponovno nihala od 34.1 do 36.5. V sredo je bila cepljena (tretja doza namesto v 6. mesecu). Uvedene ima vse obroke, po skoraj vsakemu in ponoči se doji. Ima alergijo na mleko in jajca. Plenice so polulane in pokakane. Klicala sem pediatrinjo, vendar je rekla, da ni razloga za skrb, da je to vse normalno.
Jaz sem zelo zaskrbljena, saj do sedaj punčka ni nikoli imela nizke temperature. Kaj menite o nizki temperaturi in nihanju (v spanju in ko je pokonci)?
Najlepša hvala za odgovor.

Med spanjem se vsi procesi v telesu upočasnijo, pade frekvenca dihanja, pade frekvenca pulza, pade telesna temperatura. Če je otrok zdrav, pri pregledu ni najti odstopanj in je krvna slika v redu, je najbolje nehati meriti temperaturo, saj s tem dobivamo samo nepotrebne informacije, ki nas skrbijo brez razloga.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close