Najdi forum

Pozdravljeni,imam samo eno vprašanje..kako si lahko dvigneš samozavest?

Da pocnes stvari, v katerih uzivas in v katerih si dober, uspesen.

Jaz počnem stvari v katerih sem uspešen pa je samozavest še vedno na dnu. Samozavest je zame samo v primeru, da imaš razlog zanjo. Če ga nimaš je pač kot pri meni.

nova
Uredništvo priporoča

Ti si notoricno nezadovoljen s svojim zivljenjem, to je drugace. Ce bi bil res sprijaznen s sabo in s svojimi odlocitvami, bi bil samozavesten. Saj ta prihaja od znotraj, ne od zunaj.

Ko nekaj pocnes in si pri tem uspesen, te to navdaja s ponosom, tudi hvaleznostjo. Sam si rekel da po sluzbi gres v sobo in klikas igrice. To ni neka miselna/gibalna okupacija, ki bi prinasala realne uspehe.

Torej pač to, da počneš nekaj kar si uspešen ne drži, kot pravim. Igram občasno igrice, ne pa vsak dan. Počnem tudi še kaj drugega kot to. Samozavest je pa stvar za katero človek rabi razlog oz da ga ima za samozavest, se pravi zgleda lepo itd. Ostalo je samo slaba tolažba določenih ljudi, ki se ne sprijaznijo z realnostjo.

Pozdravljeni.

Samo-zavest govori pravzaprav o tem kako se zavedamo sebe. Če imamo glede sebe in svojih sposobnosti dober občutek smo samozavestni. Normalno je, da glede določenih sposobnosti nismo samozavestni. Težava nastopi, če nismo samozavestni na področjih, ki so za nas zelo pomembna ali če je na splošno naša samopodoba tako slaba, da tudi objektiven uspeh vidimo kot neuspeh. V tem primeru smo lahko v nečem perfektni, pa vendar kljub temu nimamo dobrega občutka glede sebe.

Šibka samozavest praviloma nastane že v otroštvu, če smo kot otroci od okolja dobili več zavrnitev kot podpore in če smo podedovali šibek ego.

Samozavest se napaja iz pozitivnega občutka lastne vrednosti in sposobnosti lastne presoje glede kvalitet in šibkih točk. Človek, ki se ceni in ima dobro samopodobo, bo brez slabega občutka rekel, v tem pa nisem najbolj doma, bom drugim, ki so boljši od mene, prepustil to in to.

Samozavest na enem področju lahko izboljšamo s treningom (telesnim in umskim). To bo pozitivno vplivalo tudi na druga naša področja. Toda, če je naša samopodoba res slaba, potem to ne bo dovolj, da se bi počutili bolje. Med ljudmi, ki so dosegli vse, kar se je doseči dalo, boste našli zelo nesrečne, depresivne, zaskrbljene in prestrašene ljudi.

Zakaj pišem vse to? Ker želim ponazoriti, da je težko podati splošen recept za izboljšanje samozavesti za vse ljudi.

Zagotovo pa nam lahko pri povečanju samozavesti pomaga vse, kar povzroča aktivacijo serotonina, dopamina, oksitocina in ostalih hormonov sreče v našem telesu:
– šport oz. fizična aktivnost
– doseganje ciljev,
– socialna interakcija, seksualnost, igrivost, ples, smeh …
– energetske in dihalne vaje
– uravnotežena prehrana
– dober spanec
– meditacija
– psihoterapija

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Igranje igric je STRAN VRŽEN čas. Ubupnostreanvržen. Ker življenje še zdaleč NI igra.

Virtualno preigravanje ravno tako.

Za dobro samozavest je treba narediti nekaj otipljivega. Ne pa biti svetovni spletni prvak…

Igranje igric je STRAN VRŽEN čas. Ubupnostreanvržen. Ker življenje še zdaleč NI igra.

Virtualno preigravanje ravno tako.

Za dobro samozavest je treba narediti nekaj otipljivega. Ne pa biti svetovni spletni prvak…
[/quote]

Zate mogoče je, zame pač ni.

Kot pravim za samozavest je treba imeti razlog, četudi delaš nekaj “otipljivega”, kar recimo sam tudi počnem, sam razloga za samozavest pač nimam. Tako, da posledično, tudi samozavesti nimam. Se pa zavedam kaj lahko in kaj ne in si ne delam utvar, da nekaj lahko, kar mi je jasno, da ne morem.

Pozdravljeni,star sem 15 let in imam težave z jecljanjem.Jecljam že kakih 5-6 let.Vendar ne gre za tipično jecljanje…npr. ko je treba v šoli brati pred celim razredom ali kaj povedati se mi zatakne ali pa komaj kaj spravim iz sebe,ko pa sem v manjši skupini ali pa doma lahko govorim normalno. Tudi s tujci nimam nobenih težav,če se je potrebno pogovarjati. Potem mi je nekdo svetoval,da naj si dvignem samozavest in me zanima kako naj to naredim.


Dvig samozavesti bi vam verjetno res pomagal. Priporočam vam sicer, da si poiščete dobrega logopeda, ki vam bo pomagal pri vaši težavi.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close