Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vikend v New Yorku

Vikend v New Yorku

Punco bi rad presenetil in jo odpeljal v New York. Nekaj sem že gledal na turistični agenciji Kompas in palma in obe dve ponujata 5 dni (3 noči) za 1250 eurov na osebo + en kup doplačil za vsak ogled itd….

Je pa tako, da naju te neke znamenitosti sploh ne zanimajo. Midva bi rajši šla po barčkih, restavracijah, shopping itd…ker tisti trije dnevi itak hitro minejo. Verjetno bi si spotoma tudi kaj ogledala, drugače naju pa to sploh ne zanima. Bolj se gre zato, da se lahko pohvališ da si pač šel v New York na kavico haha.

Zdaj pa mene zanima je kakšna cenejša varianta od te Kompasove in Palmine? Recimo v lastni režiji letalo+hotel in kje?

Druga stvar ki me zanima je pa ta, kako najceneje potovati po New Yorku (taxi, podzemna, avtobus,vlak,…)?

In pa še tretja stvar ki me zanima, a lahko tisti ki ste že bili v New Yorku poveste kam se splača iti v shopping? Prepričan sem, da je New York precej drago mesto, zato me neke fancy trgovine ala “Tiffany” ne zanimajo. Zanimajo me bolj takšne “žepu prijaznejše” trgovine, kjer si tudi lahko kaj kupiš. Baje je full znana 5 avenija ampak tisto je po mojem bolj “high society”, kakšen Bronx me pa tudi ne zanima, tako nekaj normalnega. Kaj se splača kupovati v New Yorku? Recimo ali je kaj kar je celo v New Yorku cenejše kot pri nas npr, oblačila, obutev, nakit, drogerija,….karkoli.

Tisti, ki ste že bili v New Yorku a lahko poveste kaj splošnih nasvetov, predlogov,…nekomu kot sem jaz ki gre prvič v New York?

New Yorker mas v BTC .Gres z sedmico ali 2 kupis si pa lahko sendvice v Sparu, recimo.

Za to ceno v svoji reziji ne bos dobil letala in hotela za 3 dni. Lahko pa prespita ceneje v kaksni luknji ali pri brezdomcih.

Za to ceno v svoji reziji ne bos dobil letala in hotela za 3 dni. Lahko pa prespita ceneje v kaksni luknji ali pri brezdomcih.
[/quote]

Preko bookinga lahko najdeš nočitev od cca 120 eur noč za 2. Kar za 2 noči za vaju pomeni cca 300 eur. Rezerviraj 2 ali 3 hotele, take kjer ni treba predplačila, zato da boš lahko potem skombiniral s cenejšim letom in je dovolj, da samo po mailu odpoveš, brez plačila česarkoli.

Če načrtuješ dovolj zgodaj se dobijo karte za 500 do 600eur na osebo. Samo dobro poglej odkod letiš, da ne kupiš kakih kart iz recimo Budimpešte.

Pa ne pozabi na ESTA dovoljenje.

Glede šopinga ti pa pošiljam tale ženski link :). Dobro napisan članek, jaz si s takimi blogi pomagam, ko planiram izlet v neznano.

http://lifestyle.enaa.com/potovanja/soping-v-new-yorku.html

Pa lepo se imejta in uživajta v šopingu 🙂

Upam, da sem kaj pomagala.

Pa še od malince

https://www.malinca.si/blog/7-zanimivosti-iz-new-yorka

In Elle

https://www.elle.si/lifestyle/mismas/kam-v-new-york/

Recimo iz Benetk (Marco Polo) imaš Turkish Airlines za cca 1100 EUR povratno za 2 osebi, ampak je pa nastanitev v NYC zelo draga. Mogoče se splača probat s kakšnim AirBnB.
Je. biga, kar si obljubil si obljubil… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Če ujameš kakšno akcijo, lahko dobiš letalsko karto bolj ugodno. Cene hotelov pa ravno poceni ne bodo, ker je NY drag. Draga je tudi hrana.

Za prevoz se splača podzemna, ampak si pri tem omejen s tem, kje potekajo linije. Za ostale lokacije priporočam Uber (ceneje kot taxi). Ampak moraš vedeti, da je promet na Manhattnu ena velika prometna konica. Kar pomeni, da rabiš kar nekaj časa, da z Uberjem kam prideš. Recimo, če bi v Ljubljani od ene do druge lokacije z avtom rabil 10 min, bo to v NY trajalo okrog pol ure.

Za nakup oblačil, čevljev in dodatkov priznanih znank po znižanih cenah imaš Saks OFF Fifth (bratska trgovina elitne Saks Fifth Avenue, ki je res “high society”) in Nordstrom Rack (na internetnih straneh si lahko že vnaprej pogledata ponudbo in znamke). Tam prodajajo vse, od cenovno dosegljivih artiklov do visoke mode.

Macy’s in Nordstorom sta veleblagovnici z veliko izbire, raznih cenovnih razredov.
Dražji veleblagovnici sta Lord & Taylor in Nieman Marcus. Vendar imajo tudi oni včasih konkretne popuste na oblačila višjega cenovnega razreda in se zato splača vnaprej preveriti ponudbo na internetu, če te kaj takega zanima.

Pazi predvsem, da bosta imela v času počitnic na voljo dovolj denarja, ker so vsakdanji stroški v NY visoki.


ESTO naročiš preko njihove uradne internetne strani, traja par dni, da ti prijavo potrdijo ali zavrnejo. Velja 2 leti od odobritve.

Pazi, da greš na pravilno stran, ker obstajajo prevarantske spletne strani. Recimo ESTA Slovenija in podobno je nateg. ESTA stane manj kot 20$ na osebo. Če ti na spletni strani želijo zaračunati več, to ni to.

Letalo, spanje v lastni režiji (lahko hostli, lahko airbnb, v skrajni sili booking – obvezno se držita Manhattna – ne toliko zaradi varnosti, temveč časa, ki ga bosta porabila za premike)

Znamenitost: zadajta si vsaj eno, moj predlog bi bil MOMA

Šoping: za lažje denarnice 34th street

Hrana: kjerkoli, imaš vse kuhinje sveta – dobesedno. Boljše restavracije imajo zunaj vrste, res dobre pa rabiš rezervacijo mesece vnaprej.

Na kratko, uživajta.

Ma meni se zdi 3 dni za Ameriko malo, mi smo šli ponavadi za 3 tedne ali več. Za 3 dni gresta lahko najprej v London, bližje, pa še brez jet-laga.

Prvic slisim, da nekdo potuje predvsem zato, da se bo lahko “pohvalil”. Hm… 🙂

Meni se zdi vikend v NYC cista trivijalnost. Kljucno je, da uspes kupiti letalski vozovnici po cim ugodnejsi ceni. Slednje zacnes tako, da gres na Google Flights is malo razisces polete iz bliznji letalisc. Nato online (npr na Booking.com, ipd) rezerviras hotel, ki ti ustreza po ceni, lokaciji, komfortu). Ce mozno nekje sredi Manhatna. Potem na TripAdviser.com razisces kje se zelis zabavati, jesti, kupovati, ipd. Zanimive trgovine, bare, klube si oznacis na Google Maps pametnega telefona kamor si snames tudi offline mapo mesta, da ti bo v pomoc pri navigaciji, ko bos tam. Priletis, ses s podzemno odpeljes v blizino hotela, pustis prtljago, dalje pa po lastnem planu, po mestu, s podzemno in pes. Pozabi na vse ostalo. To je cela umetnost, lol.

Bi te pa opozoril, da NYC ni poceni mesto za vecerno/nocno zabavo. Iz prve roke. 🙂

Evo poceni letalske karte

https://www.piratinviaggio.it/voli/sconti-british-airways-voli-ar-per-new-york-e-tante-altre-destinazioni-da-soli-327-euro_11268

Velikokrat imajo razni letalski prevozniki akcije. Jaz sem za NY povratno dala 260 evrov (american air) iz Trsta (Trst-Rim-ny), brez čakanja na letališču.
Spanje: poglej Airbnb, booking
Vožnja po mestu: podzemna in mestni hiši
Nakupi: velika trgovina Macys (s potnim listom imaš še dodatnih 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} minusa)
Pojdita vsaj za en teden, to je pet dni NY.
Na wall streetu je brezplačni vodni taksi, ki vozi ob vsem polotoku in imata mesto na dlani, v Brooklyn, noro dobro.

Ne mestni hiši temveč mestni bus.

No, jaz pa raje ne grem sploh, kot zgubit cel dan s prevozom s kakšnim nizkocenovnikom (v takem letalu zdržim max. 1- uri), potem pa bivat v neki luknji tri dni, s tem, da niti časovne razlike ne prežvečih tako hitro. Samo zato, da bom lahko rekla, da sem bila v NY? pa vem, da to veliko vas počne, ampak je tako patetično, da se je za posmehovat, ne pa aplaudirat. In da me še fant/partner kao tja odpelje? Torej sem v njegovih očeh vredna le tega? ne hvala. pelji jo tako, kot se šika. In vsekakor za dlje kot 3 nočitve.

Ne mestni hiši temveč mestni bus.
[/quote]

Hrana ni tako draga. V gostilnah je nižja kot v Lj. In to tudi na lokacijah. Seveda ne govorim za miselinove zvezdice, ampak normalne gostilne. Kulinariko imaš iz vsega sveta. Ne poznam cen za alkohol, ker ga ne pijem.
Všeč mi je bilo, da ti vedno ob hrani prinesejo vrč vode in ga sproti dolivajo. To je super za popotnike, ker smo zaradi hoje še bolj dehidrirani.
NY je mesto vseh mest. To je kraj, kjer dogodki pridejo k tebi in ne ti na njih. Kot pravim, pojdita vsaj za en teden.

Za lastno režijo moraš letalske karte, da so poceni ,kupovat nekje 6-8 mesecev pred planiranim odhodom, ko so avioniprazni in cene tudi 2x nižje; da jih dobiš tam po 400, 500 eur po osebi v ekonomski klasi. Direkt na straneh letalskega prevoznika so dostikrat najceneje. Zanesljive letalske družbe so: Lufthansa, Swiss, Austrian, Air Canada, ( po mojih izkušnjah) Ti tudi priletijo na veznih letališčih na glavne terminale, če imaš slučajno kratek vezni čas do naslednjega leta ( da ne laufaš iz enega terminala na drugega in ne zamudiš letala). Sicer se da tudi dobit kakšno varianto sedaj, samo bosta lahko imela 2 do 3 postanke, menjavo letal. Kar je zoprno, časovno, ker preveč časa zabiješ na celi poti po letališčih. Najbolje je direkt let čez lužo iz Evrope.

New York je drag v primerjavi z ostalo Ameriko ( imajo tudi najvišji TAX). JAz nikoli ne grem v shopping v New York. Predrago, pa mi ni problem denar.

Drugače pa na forumu Potovanja. over. net imaš tudi že nekaj nasvetov/postov Slovencev, za začetek bo dobro da prebereš:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=7121225

Midva se poslužujeva za take kratke “skoke” spletne strani Expedia.com, ki je samo še ena v stilu bookinga in podobnih. Na ta način sva bila že v Lizboni, LA in SF ter NY, vedno je vse štimalo. Tam sva vedno dobila najugodnejšo varianto, tudi kombinacijo letala in hotela. PA cena, ki ti jo prikažejo je končna, ne tako kot booking, kjer je treba na roke prišteti še davek.
Pri NY oz. celih ZDA je poleg ostalega pomembno tudi kdaj potuješ – najdražje karte so po pripovedovanjih okrog vseh njihovih praznikov (ampak ne na sam praznik), za čez vikend, pa načelno maja, junija in septembra, ko je NY najlepši. Midva sva takrat letela za 8. februar, pa smo imeli potem čudovito vreme in 15 stopinj (seveda pa lahko naletiš tudi na snežni metež). Spomnim se, da sva takrat plačala po 530 evrov za letalo iz Trsta + 4 nočitve v hotelu (Radisson) na Manhattnu. Če nista muzealca, bosta ravno tako imela kaj videti, nujen se meni zdi kip svobode in Ellis island z ladjico, pa Empire State Building. Samo bodi pripravljen – povsod so vrste, doooolge vrste, poceni pa tudi ni. Kar se hrane tiče, se nam Slovencem zdi čudno, da ne moremo kar v gostilno in se usest – vedno se počaka na vratih, da ti dajo mizo, večina lokalov ima tudi čakalno vrsto. Midva sva v centru kar spodobno jedla za 50 dolarjev za oba, ni pa to nobena visoka kulinarika. Dobiš pa tudi pico za dolar po kosu, ampak je to samo razmočen kruh z malo paradižnika in nekaj flekci sira.

Se vidi, da si “tupa” MONa brez smisla za humor…. NewYorker, -vdevek ki ga ima avtor-kot obiskovalec ali prebivalce mesta ti ni padlo na pamet, samo trgovina, v katero ti letiš v galopu in nizkem štartu v BTCju?

Lahko bi namesto tega avtorju dala kak nasvet iz prakse- ga nimaš? Torej – škoda tvojega časa, ki si za porabila za tipkanje.

Dobro zate in za nas – en Slovenček manj v New Yorku….


Hihi, tale mi je všeč!

Seveda se da ceneje, taki, ki malo spremljamo cene letalskih prevozov recimo, to vemo. Pred časom sem videla variante letalskih kart iz Trsta pod 400 evri na osebo. Seveda pa tega ne najdeš od danes na jutri oziroma kadar si zmisliš, ampak je treba zadeve spremljat in načrtovat za nekaj mesecev vnaprej.
Mi je pa totalno mimo, da nimaš denarja ravno na odmet, pa bi šel v NY v šoping in po barčkih (in pri tem gledal na vsak dolar). Še bolj mimo mi je pa, da gre kdo kamorkoli samo zato, da bi se pohvalil, da je bil tam (pa dal najbrž še par selfijev na Facebook).

New Report

Close