Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Uspela v ZDA

Uspela v ZDA

Ravnokar po radiu poslušal zgodbo naše rojakinje, ki je uspela v ZDA. Ima svojo uspešno firmo. Imela porodniško za enega otroka 2 dni, za drugega 3.
Mnenja ob takem uspehu?

Kaj je za nekoga uspeh, je relativno. In če ona subjektivno ocenjuje, da je uspešna, potem je, otrok gor ali dol. Pač pri njej v faktor uspeha niso vključeni otroci, zato so dani na stranski tir.
Meni bi pač uspeh pomenil, da imam mir in čas izključno zase vsaj 6 ur na dan. Seveda nisem uspešna …

ženska najbrž pretirava o svojem žrtvovanju, tako kot na monu vse ženske vse same postorijo, nobena ne izkorišča mama in tašča servisa……

Ne bodi tako poln predsodkov, no. Če je imela ženska skupne porodniške 5 dni za 2 otroka, je to njena stvar in njega odločitev, a ne misliš tako? Kriza je tam, kjer ti to odredi tvoj delodajalec, če si pa ti sam svoj šef oz. sam svoj delodajalec in se sam in prostovoljno odločiš, koliko dni boš imel porodniške, je pa vseeno drugače, a ni?

Če si je pa želela več dni porodniške, pa si jih ni zmogla vzeti, potem njena firma ni uspešna, ampak ženska komaj shaja.


Ne bodi tako poln predsodkov, no. Če je imela ženska skupne porodniške 5 dni za 2 otroka, je to njena stvar in njega odločitev, a ne misliš tako? Kriza je tam, kjer ti to odredi tvoj delodajalec, če si pa ti sam svoj šef oz. sam svoj delodajalec in se sam in prostovoljno odločiš, koliko dni boš imel porodniške, je pa vseeno drugače, a ni?
Če si je pa želela več dni porodniške, pa si jih ni zmogla vzeti, potem njena firma ni uspešna, ampak ženska komaj shaja.
[/quote]
V ZDA take porodniške s takim razkošjem kot je to v tako zaničevani Sloveniji preprosto NI!
Prav tako ni dopusta v takem obsegu kot pri nas.
Ko seštejete stroške delodajalca in stroške države za takšno količino ljudi, ki nič ne delajo, potem boste razumeli, zakaj so nekatere države bolj uspešne od drugih.
Seštejte- 20.000 žensk vsako leto manjka zaradi porodniške, ne vštevši rizičnih nosečnosti, ko ženske ne proizvajajo nič, potem prištejte še plačane bolniške za nego, potem k temu prištejte še najmanj 21 dni plačanega dopusta na glavo, pa prištejte še vse redne bolniške, potem pa recite, glej tole je Amerika!

Ne bodi tako poln predsodkov, no. Če je imela ženska skupne porodniške 5 dni za 2 otroka, je to njena stvar in njega odločitev, a ne misliš tako? Kriza je tam, kjer ti to odredi tvoj delodajalec, če si pa ti sam svoj šef oz. sam svoj delodajalec in se sam in prostovoljno odločiš, koliko dni boš imel porodniške, je pa vseeno drugače, a ni?

Če si je pa želela več dni porodniške, pa si jih ni zmogla vzeti, potem njena firma ni uspešna, ampak ženska komaj shaja.
[/quote]

ja, takole bi bilo recimo pri nas, tam pač ne, je prevelika konkurenca in firme, s katerimi dela ona in ji dajejo kruh, so preveliki playerji, da bi jih prepustila komu drugemu. Ko si enkrat v tem tempu, greš ven zelo težko, oz. ko greš ven, te ni več na sceni.

meni je bilo zelo zanimivo to, ko je rekla, da si želi priti nazaj v SLO, ker šele zdaj po 25tih letih amerike razume, kaj so ji včasih govorili – da imamo ameriko mi tukaj, ampak ne ve, kako bi se navadila tukaj, predvsem ljudi, ki so agresivni in nepotrpežljivi. Tu ji dam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prav in če se navežem na eno temo tukaj (o smiselnosti potovanj) .. ja, šele ko greš ven iz SLo, na drug kontinent predvsem, šele vidiš, da imamo veliko in še več, pa tega ne znamo cenit, še manj se obnašat primerno drug do drugega in do različnih dobrin.

če sprašuješ o porodniški .. je ni stvari na tem svetu, kateri bi jaz dala prednost pred otroki. Tudi njene besede o tem, kako sta njena otroka tukaj v sloveniji srečna, povedo veliko.

In v ZDA se vseeno rojevajo otroci!

To je isto, kot bi jaz rekla, da mi moz ni nicesar kupil za RD… mi je pa dva tedna pozneje kupil komp. Kaj je zdaj resnica? Je nepozorni prasec ali ne?

V ZDA so res placane porodniske izjemno kratke, a zenske vseeno ostanejo doma nekaj casa, ene par mesecev, druge nekaj let. Govoriti o 2-3 dnevnih porodniskah je neumnost!

Ta ZDA… poznam par, ki je krenil s trebuhom za kruhom. Ona dela v trgovini, on razvaza robo po mestu, mislim da dela za posto ali neko podobno dostavno sluzbo… Imata stanovanje, manjso hiso in eno hiso v kateri zivijo, sta brez kreditov, on dela 3x tedensko, vsako leto so v Evropi na dopustu, … Evo, tudi to je Amerika!


Kdo ti je pa tole naložil? Da on dela kot dostavljač in ona kot prodajalka in imata hiši. Pa veš kakšne so v ZDA hiše, očitno ne. Ker če bi vsaj včeraj pogledala TV, bi videla zakaj odnaša tiste hiše. Ker so iz kartona- montažne v najslabšem smislu te besede. Ja, pa ja, tri nepremičnine, pa še ….in to z 150.000 $ na leto. Hudo! Ali lažeš ti ali pa onadva.


Kdo ti je pa tole naložil? Da on dela kot dostavljač in ona kot prodajalka in imata hiši. Pa veš kakšne so v ZDA hiše, očitno ne. Ker če bi vsaj včeraj pogledala TV, bi videla zakaj odnaša tiste hiše. Ker so iz kartona- montažne v najslabšem smislu te besede. Ja, pa ja, tri nepremičnine, pa še ….in to z 150.000 $ na leto. Hudo! Ali lažeš ti ali pa onadva.
[/quote]

Glede na to, da ju vidim vsako leto, sta res vsako leto v Evropi. Aja, pa bozicne praznike prezivljata na Bahamih, Karibih, nekje na toplem. A?

Glede nepremicnin, to je pa nasa balkanska mentaliteta in njuna pridnost, pa nekaj srece z nepremicninsko krizo v ZDA in njihovim nacinom kreditiranja. Kadar sta potrebovala vecje bivalisce, sta staro oddala in z najemnino odplacevala del kredita, pa nov kredit za novo nepremicnino.
Kako so grajene hise, ne vem, verjetno res montazne. Pri nas v Ljubljani stoji montazna hisa se iz leta 1948, torej ze niso tako zelo slabe…
Kako je on placan, ne vem, za njo vem, da ji v trgovini posebej placujejo za dekoracije recimo in za pripravo dekoriranih narezkov ali podobno, ko stranke posebej narocijo.
Zivita v drzavi Illinois.

Zakaj je takoj treba vse popljuvat in vse omalovazevat? Ce tebi ni uspelo v zivljenju spackat skupaj kaj vec od mansarde pri tasci, ni receno, da so zdaj vsi ljudje tako ubogi!

Sem tudi jaz poslušala vendar sem slišala malo drugače kot ti.
Kot prvo nisem slišala da bi se ona hvalila, da ju uspela v ZDA pač pa da tam živi, da je že toliko časa tam da se ima za Američanko.
Še vedno pa pogreša Slovenijo in da je tu dosti lepše. Kot prvo je izpostavila tudi to da v Slo lažje balansiramo privat in službeno življenje. Da se v ZDA pač vsak boji za svojo službo in si ljudje ne vzamejo dopustov, ker se boljijo da ko pridejo nazaj da bodo brez službe. Glede porodniške jo je potem novinarka vprašala ona se s tem ni nič hvalila. Tudi glede svoje firme ne jo je novinarka vprašala in je potem odgovorila.
Skratka ona bi po eni strain prišla nazaj v Slo pa se boji da bi se po toliko letih težko prilagodila. Predvsem naša nestrpnost jo skrbi.
No evo pa smo še na Monu dokazali da ima prav.

Ne bodi tako poln predsodkov, no. Če je imela ženska skupne porodniške 5 dni za 2 otroka, je to njena stvar in njega odločitev, a ne misliš tako? Kriza je tam, kjer ti to odredi tvoj delodajalec, če si pa ti sam svoj šef oz. sam svoj delodajalec in se sam in prostovoljno odločiš, koliko dni boš imel porodniške, je pa vseeno drugače, a ni?

Če si je pa želela več dni porodniške, pa si jih ni zmogla vzeti, potem njena firma ni uspešna, ampak ženska komaj shaja.
[/quote]

ja, takole bi bilo recimo pri nas, tam pač ne, je prevelika konkurenca in firme, s katerimi dela ona in ji dajejo kruh, so preveliki playerji, da bi jih prepustila komu drugemu. Ko si enkrat v tem tempu, greš ven zelo težko, oz. ko greš ven, te ni več na sceni.

meni je bilo zelo zanimivo to, ko je rekla, da si želi priti nazaj v SLO, ker šele zdaj po 25tih letih amerike razume, kaj so ji včasih govorili – da imamo ameriko mi tukaj, ampak ne ve, kako bi se navadila tukaj, predvsem ljudi, ki so agresivni in nepotrpežljivi. Tu ji dam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prav in če se navežem na eno temo tukaj (o smiselnosti potovanj) .. ja, šele ko greš ven iz SLo, na drug kontinent predvsem, šele vidiš, da imamo veliko in še več, pa tega ne znamo cenit, še manj se obnašat primerno drug do drugega in do različnih dobrin.

če sprašuješ o porodniški .. je ni stvari na tem svetu, kateri bi jaz dala prednost pred otroki. Tudi njene besede o tem, kako sta njena otroka tukaj v sloveniji srečna, povedo veliko.
[/quote]

Moja znanca imata hcerko, zdaj ze skoraj odraslo. Ona je bila nekaj let doma, potem je pa delala vecerne smene v trgovini za polovicni delovni cas.
Oba doma kuhata vse, Americani namrec zelo malo kuhajo, onadva vztrajata pri tej nasi navadi. Tudi drugace pravita, da skusajo ziveti cim bolj evropsko in da hodijo vsako leto v Evropo ravno zato, da hci vidi tudi drugo plat zivljenja.
Primerjava med Slovenijo in ZDA… pravita, da v casu delovne dobe ne bi zivela tu, ker ni sans, da se dva delavca brez tuje financne pomoci pistavita na lastne noge in si nekaj ustvarita, da pa v ZDA, ce si priden delavec, lahko napredujes in si bolje placan. To zadnje mislim, da itak velja za ves svet, razen za nas balkanski kapitalizem…

Zakaj pa ne? Če je uspešna, pomeni, da si finančno lahko privošči varuško in mogoče tudi gospodinjo, ki ji pomagata. Mogoče celo dela od doma in ima tako čez cel dan dostop do otroka. Mogoče ji varuška otroka za nekaj ur pripelje v službo, mogoče ima služba organizirano varstvo / vrtec, in ima dostop do otroka kadar želi….
Z denarjem je vse mogoče in nihče ne trpi.

http://val202.rtvslo.si/2017/09/dva-dneva-po-rojstvu-otroka-nazaj-v-sluzbo/

Sem tudi jaz poslušala vendar sem slišala malo drugače kot ti.
Kot prvo nisem slišala da bi se ona hvalila, da ju uspela v ZDA pač pa da tam živi, da je že toliko časa tam da se ima za Američanko.
Še vedno pa pogreša Slovenijo in da je tu dosti lepše. Kot prvo je izpostavila tudi to da v Slo lažje balansiramo privat in službeno življenje. Da se v ZDA pač vsak boji za svojo službo in si ljudje ne vzamejo dopustov, ker se boljijo da ko pridejo nazaj da bodo brez službe. Glede porodniške jo je potem novinarka vprašala ona se s tem ni nič hvalila. Tudi glede svoje firme ne jo je novinarka vprašala in je potem odgovorila.
Skratka ona bi po eni strain prišla nazaj v Slo pa se boji da bi se po toliko letih težko prilagodila. Predvsem naša nestrpnost jo skrbi.
No evo pa smo še na Monu dokazali da ima prav.
[/quote]
Priznam, uspešnost sem dodal sam. Po mojih kriterijih naj bi bil uspeh:
– živiš v Ameriki (sinonim za uspešno državo)
– imaš svojo firmo ki posluje z renomiranimi podjetji
Ima pa ta uspeh kot kaže tudi svoje senčne plati.
Je pa nekdo zgoraj tudi komentiral, da se pri nas ne da uspeti (mimo vez). Osebno poznam ljudi, ki so uspeli, ali kot podjetniki in z lastno firmo, ali v velikih podjetjih kjer so se dokazali z delom in napredovali na najvišja mesta. Kdor pa je tu “luzer”, me je strah, da bi bil “luzer” tudi v tujini.

Sem tudi jaz poslušala vendar sem slišala malo drugače kot ti.
Kot prvo nisem slišala da bi se ona hvalila, da ju uspela v ZDA pač pa da tam živi, da je že toliko časa tam da se ima za Američanko.
Še vedno pa pogreša Slovenijo in da je tu dosti lepše. Kot prvo je izpostavila tudi to da v Slo lažje balansiramo privat in službeno življenje. Da se v ZDA pač vsak boji za svojo službo in si ljudje ne vzamejo dopustov, ker se boljijo da ko pridejo nazaj da bodo brez službe. Glede porodniške jo je potem novinarka vprašala ona se s tem ni nič hvalila. Tudi glede svoje firme ne jo je novinarka vprašala in je potem odgovorila.
Skratka ona bi po eni strain prišla nazaj v Slo pa se boji da bi se po toliko letih težko prilagodila. Predvsem naša nestrpnost jo skrbi.
No evo pa smo še na Monu dokazali da ima prav.
[/quote]

Tudi jaz sem tako razumela njeno pripoved. pa rekla je tudi, da nekoč ni razumela, ko so ji sorodniki v Sloveniji govorili, da “Ameriko imamo doma”, sedaj pa razume.

Sem tudi jaz poslušala vendar sem slišala malo drugače kot ti.
Kot prvo nisem slišala da bi se ona hvalila, da ju uspela v ZDA pač pa da tam živi, da je že toliko časa tam da se ima za Američanko.
Še vedno pa pogreša Slovenijo in da je tu dosti lepše. Kot prvo je izpostavila tudi to da v Slo lažje balansiramo privat in službeno življenje. Da se v ZDA pač vsak boji za svojo službo in si ljudje ne vzamejo dopustov, ker se boljijo da ko pridejo nazaj da bodo brez službe. Glede porodniške jo je potem novinarka vprašala ona se s tem ni nič hvalila. Tudi glede svoje firme ne jo je novinarka vprašala in je potem odgovorila.
Skratka ona bi po eni strain prišla nazaj v Slo pa se boji da bi se po toliko letih težko prilagodila. Predvsem naša nestrpnost jo skrbi.
No evo pa smo še na Monu dokazali da ima prav.
[/quote]
Priznam, uspešnost sem dodal sam. Po mojih kriterijih naj bi bil uspeh:
– živiš v Ameriki (sinonim za uspešno državo)
– imaš svojo firmo ki posluje z renomiranimi podjetji
Ima pa ta uspeh kot kaže tudi svoje senčne plati.
Je pa nekdo zgoraj tudi komentiral, da se pri nas ne da uspeti (mimo vez). Osebno poznam ljudi, ki so uspeli, ali kot podjetniki in z lastno firmo, ali v velikih podjetjih kjer so se dokazali z delom in napredovali na najvišja mesta. Kdor pa je tu “luzer”, me je strah, da bi bil “luzer” tudi v tujini.
[/quote]

in kaj si potem hotel doseči, ko si članek malo sfriziral po svoje?
Tebi gre dobro na račun podedovanega premoženja in nimaš pojma o poslovanju z vezami ali brez vez.

Naj me koklja brcne, če tole ni najbolj bedna definnicija uspeha, kar jih je. Uspel, ker živi v Ameriki in ima svojo firmo, ki posluje z renomiranimi podjetji. Ja, vau no. A je človek lahko še bolj plehek.

S čim pa je uspela? A mogoče daje stanovanja v najem ?


Priznam, uspešnost sem dodal sam. Po mojih kriterijih naj bi bil uspeh:
– živiš v Ameriki (sinonim za uspešno državo)
– imaš svojo firmo ki posluje z renomiranimi podjetji
Ima pa ta uspeh kot kaže tudi svoje senčne plati.
Je pa nekdo zgoraj tudi komentiral, da se pri nas ne da uspeti (mimo vez). Osebno poznam ljudi, ki so uspeli, ali kot podjetniki in z lastno firmo, ali v velikih podjetjih kjer so se dokazali z delom in napredovali na najvišja mesta. Kdor pa je tu “luzer”, me je strah, da bi bil “luzer” tudi v tujini.
[/quote]

in kaj si potem hotel doseči, ko si članek malo sfriziral po svoje?
Tebi gre dobro na račun podedovanega premoženja in nimaš pojma o poslovanju z vezami ali brez vez.
[/quote]

Friziral nisem nobenega članka (morda si funkcionalno nepismen), pač pa povzel del pogovora. In poanta mojega zapisa naj bi bilo ravno vprašanje uspeha. Kaj je uspeh? Je to nek materialen status? Zadovoljstvo s svojim življenjem? Sreča v družini?
Na osnovi česa pa gre meni dobro? Odpri temo in začni o tem! Bi morala biti zanimiva in dejstev polna tema: “Zakaj gre dobro nekomu, ki ga ne poznam in nič ne vem o njem”? 🙂
Aja, veš da oddajam eno stanovanje (in že (napačno :-)) sklepaš, da je podedovano) 🙂

in kaj si potem hotel doseči, ko si članek malo sfriziral po svoje?
Tebi gre dobro na račun podedovanega premoženja in nimaš pojma o poslovanju z vezami ali brez vez.
[/quote]

Friziral nisem nobenega članka (morda si funkcionalno nepismen), pač pa povzel del pogovora. In poanta mojega zapisa naj bi bilo ravno vprašanje uspeha. Kaj je uspeh? Je to nek materialen status? Zadovoljstvo s svojim življenjem? Sreča v družini?
Na osnovi česa pa gre meni dobro? Odpri temo in začni o tem! Bi morala biti zanimiva in dejstev polna tema: “Zakaj gre dobro nekomu, ki ga ne poznam in nič ne vem o njem”? 🙂
Aja, veš da oddajam eno stanovanje (in že (napačno :-)) sklepaš, da je podedovano) 🙂
[/quote]

dej no dej. hotel si pljuvat po Ameriki, pa so eni pač poslušali oddajo in ti pristrigli peruti.
Najdi si kaj drugega.

Friziral nisem nobenega članka (morda si funkcionalno nepismen), pač pa povzel del pogovora. In poanta mojega zapisa naj bi bilo ravno vprašanje uspeha. Kaj je uspeh? Je to nek materialen status? Zadovoljstvo s svojim življenjem? Sreča v družini?
Na osnovi česa pa gre meni dobro? Odpri temo in začni o tem! Bi morala biti zanimiva in dejstev polna tema: “Zakaj gre dobro nekomu, ki ga ne poznam in nič ne vem o njem”? 🙂
Aja, veš da oddajam eno stanovanje (in že (napačno :-)) sklepaš, da je podedovano) 🙂
[/quote]

dej no dej. hotel si pljuvat po Ameriki, pa so eni pač poslušali oddajo in ti pristrigli peruti.
Najdi si kaj drugega.
[/quote]

Oh, še en “Nostradamus” ki ve, kaj sem hotel, pa si nisem “upal” napisati :-). In tudi nimam nobene potrebe “pljuvati” po čemerkoli (ša najmanj Ameriki). Morda se vprašati, ali ni cena “American way of life” visoka. Morda previsoka za marsikoga tu?

dej no dej. hotel si pljuvat po Ameriki, pa so eni pač poslušali oddajo in ti pristrigli peruti.
Najdi si kaj drugega.
[/quote]

Oh, še en “Nostradamus” ki ve, kaj sem hotel, pa si nisem “upal” napisati :-). In tudi nimam nobene potrebe “pljuvati” po čemerkoli (ša najmanj Ameriki). Morda se vprašati, ali ni cena “American way of life” visoka. Morda previsoka za marsikoga tu?
[/quote]

ženska je pač opisovala njen način življenja, ki ga ne živijo vsi v Ameriki. Imam par kolegic v ZDA in vse so bile lepo z majhnimi otroci doma. Je cena 11 mesečnikov v jaslih ali pri osovraženih taščah v slovenian way of life previsoka?

Oh, še en “Nostradamus” ki ve, kaj sem hotel, pa si nisem “upal” napisati :-). In tudi nimam nobene potrebe “pljuvati” po čemerkoli (ša najmanj Ameriki). Morda se vprašati, ali ni cena “American way of life” visoka. Morda previsoka za marsikoga tu?
[/quote]

ženska je pač opisovala njen način življenja, ki ga ne živijo vsi v Ameriki. Imam par kolegic v ZDA in vse so bile lepo z majhnimi otroci doma. Je cena 11 mesečnikov v jaslih ali pri osovraženih taščah v slovenian way of life previsoka?
[/quote]

Obstaja mnoštvo primerjav med Evropo in ZDA, bistveno bolj relevantnih od mojega (in verjetno tudi tvojega) pogleda.
Mnogi (tudi iz Slovenije) si želijo preseliti tja (imajo občutek da bi tam lažje uspeli). Nekateri pač ostajamo v tej (kot mnogi rečejo “banana republiki”).
In ja, nekateri “uspejo” v širnem svetu (nekateri tudi ne, a tega ne obešajo na “veliki zvon”). In nekateri za to tudi plačajo neko ceno /prosti čas, družina).
Če pa tvoje kolegice v ZDA uspevajo z majhnimi otroci doma – potem so pa one prav zares USPELE (našle ustreznega partnerja) . (Ali je Melanija tudi tvoja kolegica? )

Intervju se mi zdi dalec prekratek, da bi nam dal nek boljsi uvid v njeno zivljenje in razmisljanje. Ravno tako je tezko oceniti njeno uspesnost. Osebno mi njena trditev, da si je 2 tedna dopusta nazadnje privoscila pred 15 leti daje sumiti, da je ali deloholik ali pa relativno neuspesna. Namrec boljsi delodajalci praviloma nudijo dovolj dopusta, da so tudi daljsi dopusti izvedljivi brez resnega strahu, da bos ob vrnitvi odpuscen. Gre bolj za to, da v ZDA ni tako razvita dopustniska kultura.

Sicer je res, da se v ZDA dela vec kot v Sloveniji in da ni, recimo temu, tradicije daljsih odsotnosti, vseeno pa ne manjka ljudi, ki odpotujejo tudi za mesec dni v enem kosu. Boljsi delodajalci pa nudijo tudi daljse porodniske dopuste. Seveda pa je tako kot v Sloveniji druga pesem, ce si sam sebi delodajalec. Sploh v letih, ko se trudis podjetje zagnati. Kasneje pa je potem cisto odvisno od posameznika kako si organizira zivljenje. V tem primeru sicer sumim, da so odgovori iz intervjuja nekoliko amerisko “obarvani”. Namrec, v Sloveniji in Evropi na splosno ljudje radi izpostavljajo, da se v sluzbi ne pretegnejo in je kvalitetno prezivljanje prostega casa zivljenski fokus vecine. Medtem ko Americani radi povdarjajo kako dosti delajo. Fokus je delo. In pri tem nemalokrat zapretiravajo. Z besedami in dejanji. Ceprav, kot ze receno, v ZDA se dejansko dela vec kot po Evropi. Dovolj pove ze dolzina tedenskega delovnika in stevilo dni dopusta in bolniske, ki je povprecnemu delavcu na voljo.


Ne bodi tako poln predsodkov, no. Če je imela ženska skupne porodniške 5 dni za 2 otroka, je to njena stvar in njega odločitev, a ne misliš tako? Kriza je tam, kjer ti to odredi tvoj delodajalec, če si pa ti sam svoj šef oz. sam svoj delodajalec in se sam in prostovoljno odločiš, koliko dni boš imel porodniške, je pa vseeno drugače, a ni?
Če si je pa želela več dni porodniške, pa si jih ni zmogla vzeti, potem njena firma ni uspešna, ampak ženska komaj shaja.
[/quote]
V ZDA take porodniške s takim razkošjem kot je to v tako zaničevani Sloveniji preprosto NI!
Prav tako ni dopusta v takem obsegu kot pri nas.
Ko seštejete stroške delodajalca in stroške države za takšno količino ljudi, ki nič ne delajo, potem boste razumeli, zakaj so nekatere države bolj uspešne od drugih.
Seštejte- 20.000 žensk vsako leto manjka zaradi porodniške, ne vštevši rizičnih nosečnosti, ko ženske ne proizvajajo nič, potem prištejte še plačane bolniške za nego, potem k temu prištejte še najmanj 21 dni plačanega dopusta na glavo, pa prištejte še vse redne bolniške, potem pa recite, glej tole je Amerika!
[/quote]

ZDA imajo letni obrambi proračun v višini cca 600 (!) milijard $, za ta denar bi bile lahko cele družine (oče in mati) na porodniški do odhoda otroka v šolo… 😉
Ampak bolj pomembno se je bit svetovni šerif, da je 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ameriških lopovov še bogatejši… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

New Report

Close