Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Minister Erjavec za Večer: Slovenija bo glasovala proti Hrvaški v OECD!

Minister Erjavec za Večer: Slovenija bo glasovala proti Hrvaški v OECD!

Slovenski zunanji minister Karl Erjavec v kratkem intervjuju za Večer potrjuje: Slovenija bo v Parizu glasovala proti članstvu Hrvaške! Ker soseda zavrača udejanjenje odločitve arbitražnega sodišča o meji med državama. To je uradna Ljubljana sporočila danes na sestanku veleposlanikov pri EU. Nazadnje je Slovenija blokirala vstopanje Hrvaške v Evropsko unijo. To je potem razrešil sporazum, da državi gresta v arbitražo o meji.

Gospod minister, Slovenija ne bo podprla članstva Hrvaške v OECD?

“Odločno sem bil proti temu, da damo zeleno luč. Danes je bilo to na sestanku veleposlanikov pri EU vzeto na znanje. Znotraj Evropske unije Slovenija za članstvo ne bo dala soglasja. Razen če se Hrvaška ne zaveže, da bo spoštovala to, kar se od nje pričakuje.”

Kaj to pomeni, ko se bo v Parizu, predvidoma ta mesec, odločalo o širitvi Organizacije za ekonomsko sodelovanje in razvoj?

“Slovenija bo glasovala proti članstvu Hrvaške.”

To pomeni?

“To pomeni, da članice Evropske unije ne bodo imele enotnega stališča. Že nekaj let je neformalna zaveza, da je podpora EU enotna. Ampak ko se je to sprejelo, se ni pričakovalo, da ena od članic, in to celo najmlajša, ne bi spoštovala mednarodnih pogodb, odločbe sodišča. Kar je navsezadnje tudi pogoj za članstvo v OECD. Očitno Hrvaška potrebuje še nekaj časa, da bo to razumela.”

Imate podporo vlade za ta ne?

“Danes je to obravnavala medresorska skupina, ki jo vodi predsednik vlade. Odločitev je koalicijsko usklajena. Tudi generalnemu sekretarju OECD Angelu Gurrii (v začetku tedna je pripotoval v Slovenijo, op. p.) sem povedal, kakšno je stališče Slovenije, in ni imel kakšnega komentarja.”

http://www.vecer.com/minister-erjavec-za-vecer-slovenija-bo-glasovala-proti-clanstvu-hrvaske-6304216

Tokrat en VELIK PLUS ua Erjavca in vlado

Karel ima prav, mogoče bi jih še prijavil v varnostnem svetu, ker obujajo ustaške simbole in zanikajo holokavst v Jasenovcu

Podpiram Erjavca, ker temi prpotentnimi Hrčki ni nič za imeti.
Mene več v Hrvatiji ne vidijo. Njihovo obnašanje je otroško glupo in tudi njihova vladna opozicija ne deluje. Glupani delalajo nas glupe in ne vedo, da obstajajo pri nas tudi ne samo glupi, ampak tudi fukjeni, ki lahko medsebojne odnose tudi zaostrijo. To ni dobro za oboje.
Jaz bi mejo zakoli#il sam in jih ne bi jebal niti za tri banke.


To ne pomeni nič Ker ga Erjavc večkrat pokrona, kot ga je Trontelj.

Erjavec mi gre totalno na jetra, tole kar zdej dela je tudi že del njegove predvolilne kampanije, ampak jaz mu dam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prav in naj do konca izpelje to, kar je začel, teli hrvati res mislijo da se lahko norca iz vseh delajo in da jim noben nič ne more … primitivni so res do konca. Ne vem kaj imajo od tega da nas že leta buzerirajo, pa arbitrraža je definitivno za njih boljša ampak ne, oni bojo teral svoje do konca … sam kerga konca, ane?

Erjavec mi je doslej pravzaprav bil malček smešen s temi svojimi upokojenci. Ampak zdaj, dragi moji – zdaj se ne nasmiha več, ker gre za resne zadeve. Edini se je resno izpostavil, ne glede na to, da ima svoj vikend tam dol. Jaj*** ima pa naj gre za predvolilne fore ali ne. Pravzaprav mi deluje edini, ki mu gre za Slovenijo.
V stilu naših športnih reprezentanc, ki pravijo: ZA KOGA? ZA SLOVENIJO!!
BRAVO ERJAVC, IMAŠ MOJ GLAS IN GLAS MOJE DRUŽINE! DRŽI SE.
Pa oprosti, ker te tikam. Ma, si mi tako ljub te dni. Da te kje uzrem, te res kar kušnem!

Bližajo se voli(tve)… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Kahl je močno ZAJEBAL, ko je Borutu dovolil, da je prišla HR v EU brez določene meje.
Vreden je nasajanja na kol po turško (kol v rit, pa da počasi polzi po njem)

gorenjcu se reče Korl 🙂

gorenjcu se reče Korl 🙂
[/quote]
Kahl je Belgijec !!

Korla ne maram ampat tokrat mu dam prav, ker to je še edino kar imamo da kaj dosežemo. Povsod jih je treba blokirat.

gorenjcu se reče Korl 🙂
[/quote]
Kahl je Belgijec !!
[/quote]

ahahahaha, a zato tko dobr frenč spikin

Politika je šah, in mi imamo zelo slabe šahiste. Če ne znaš predvidet vsaj 5 potez vnaprej, bolje da ne igraš. In naši politiki igrajo na nivoju predšolskega otroka. Tista 1 poteza, ki so jo sposobni predvidet, je pa itak namenjena zgolj volitvam. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Volitve se bližajo, izgubil je zaupanje upokojencev, zdaj je udaril na zaostrovanje odnosov z Hrvaško.Erjavec in Pahor sta največja klovna na slovenski politični sceni.

Strinjam se z rockerjem in milesom: verjetno je vlada hudo nestabilna in obstaja nevarnost, da bo razpadla, zato se je treba pripraviti na volitve. Erjavec solira, ker bi rad dobil točke za DeSUS. A ni on tisti, ki je obljubljal minimalno pokojnino 1000 eurov?


Obljubil ja.

Večina nas ve, da Erjavec lovi glasove, ker mu za naslednje volitve slabo kaže, ampak verjemi, večina nas podpira to, kar on trenutno pove, pa si drugi politiki ne upajo.

Hrvati mislijo da jim nihče nič ne more, ego imajo napumpan do neba, še američani jim ne sežejo do kolen v tem … čas je, da jih nekdo postavi na realna tla. Če bomo to bli Slovenci, tudi prav in končno si je nekdo upal povedat, da dokler ne bodo igral ferpleja, nimajo v elitni družbi OECDja kej iskat.

Večina nas ve, da Erjavec lovi glasove, ker mu za naslednje volitve slabo kaže, ampak verjemi, večina nas podpira to, kar on trenutno pove, pa si drugi politiki ne upajo.

Hrvati mislijo da jim nihče nič ne more, ego imajo napumpan do neba, še američani jim ne sežejo do kolen v tem … čas je, da jih nekdo postavi na realna tla. Če bomo to bli Slovenci, tudi prav in končno si je nekdo upal povedat, da dokler ne bodo igral ferpleja, nimajo v elitni družbi OECDja kej iskat.
[/quote]

In, kaj ima Slovenija od tega, da je članica te elitne družbe? Koliko znanih firm je v Sloveniji propadlo oziroma koliko jih je na aparatih? Največ gospodarskega sodelovanja se dogovori bilateralno.

Večina nas ve, da Erjavec lovi glasove, ker mu za naslednje volitve slabo kaže, ampak verjemi, večina nas podpira to, kar on trenutno pove, pa si drugi politiki ne upajo.

Hrvati mislijo da jim nihče nič ne more, ego imajo napumpan do neba, še američani jim ne sežejo do kolen v tem … čas je, da jih nekdo postavi na realna tla. Če bomo to bli Slovenci, tudi prav in končno si je nekdo upal povedat, da dokler ne bodo igral ferpleja, nimajo v elitni družbi OECDja kej iskat.
[/quote]

In, kaj ima Slovenija od tega, da je članica te elitne družbe? Koliko znanih firm je v Sloveniji propadlo oziroma koliko jih je na aparatih? Največ gospodarskega sodelovanja se dogovori bilateralno.
[/quote]

Se mi zdi da sem nekje zasledila, da si ti pravnica? Ne vem, meni s svojim pisanjem tukaj gor res ne deluješ preveč brihtno in razgledano, kakor naj bi pravniki recimo bili.
Prednosti članstva v OECD si pač poguglaj. Koliko firm propade res nima veze s prednostmi, ki jih OECD prinaša.

Tu pa govorimo o sosednji državi, ki ne spoštuje neke razsodbe na višjem nivoju, h kateri je sama pristopila in s katero v 25tih letih pogovarjanja, nismo prišli nikamor. Da ne govorimo o tem, da so si sredinsko črto v piranskem zalivu izmislili sami, s čemer pa ogrožajo ekonomsko eksistenco slovenskim ribičem. In vsi primitivni izpadi, ki jih imajo v piranskem zalivu? Primitivci pač.

V vseh teh letih so pokazali, da niso verodostojen sogovornik, torej je treba zavzet druge vzvode in jih prizemljit.

In, kaj ima Slovenija od tega, da je članica te elitne družbe? Koliko znanih firm je v Sloveniji propadlo oziroma koliko jih je na aparatih? Največ gospodarskega sodelovanja se dogovori bilateralno.
[/quote]

Se mi zdi da sem nekje zasledila, da si ti pravnica? Ne vem, meni s svojim pisanjem tukaj gor res ne deluješ preveč brihtno in razgledano, kakor naj bi pravniki recimo bili.
Prednosti članstva v OECD si pač poguglaj. Koliko firm propade res nima veze s prednostmi, ki jih OECD prinaša.

Tu pa govorimo o sosednji državi, ki ne spoštuje neke razsodbe na višjem nivoju, h kateri je sama pristopila in s katero v 25tih letih pogovarjanja, nismo prišli nikamor. Da ne govorimo o tem, da so si sredinsko črto v piranskem zalivu izmislili sami, s čemer pa ogrožajo ekonomsko eksistenco slovenskim ribičem. In vsi primitivni izpadi, ki jih imajo v piranskem zalivu? Primitivci pač.

V vseh teh letih so pokazali, da niso verodostojen sogovornik, torej je treba zavzet druge vzvode in jih prizemljit.
[/quote]

Jah, če ti vsakogar, ki se ne strinja s tabo, ne šteješ za brihtnega, je to tvoj problem. Si pač žejna krvi in zaplankana. Do te mere si zaplankana, da ne veš, da se Piranski zaliv piše z veliko začetnico. Na mednarodno pravo pa se sploh ne spoznaš, zato raje ne piši neumnosti. To velja za tvojo “sredinsko črto”. V življenju ti ne pomaga tvoja ostrina, če je za to ostrino nerazgledanost. :)) Pa lep dan še naprej.

Se mi zdi da sem nekje zasledila, da si ti pravnica? Ne vem, meni s svojim pisanjem tukaj gor res ne deluješ preveč brihtno in razgledano, kakor naj bi pravniki recimo bili.
Prednosti članstva v OECD si pač poguglaj. Koliko firm propade res nima veze s prednostmi, ki jih OECD prinaša.

Tu pa govorimo o sosednji državi, ki ne spoštuje neke razsodbe na višjem nivoju, h kateri je sama pristopila in s katero v 25tih letih pogovarjanja, nismo prišli nikamor. Da ne govorimo o tem, da so si sredinsko črto v piranskem zalivu izmislili sami, s čemer pa ogrožajo ekonomsko eksistenco slovenskim ribičem. In vsi primitivni izpadi, ki jih imajo v piranskem zalivu? Primitivci pač.

V vseh teh letih so pokazali, da niso verodostojen sogovornik, torej je treba zavzet druge vzvode in jih prizemljit.
[/quote]

Jah, če ti vsakogar, ki se ne strinja s tabo, ne šteješ za brihtnega, je to tvoj problem. Si pač žejna krvi in zaplankana. Do te mere si zaplankana, da ne veš, da se Piranski zaliv piše z veliko začetnico. Na mednarodno pravo pa se sploh ne spoznaš, zato raje ne piši neumnosti. To velja za tvojo “sredinsko črto”. V življenju ti ne pomaga tvoja ostrina, če je za to ostrino nerazgledanost. :)) Pa lep dan še naprej.
[/quote]

Kakšno nestrinjanje?
ko zmanjka argumentov je res bolje se umaknit, imaš prav 🙂
sej to ni edina taka tema.

Večina nas ve, da Erjavec lovi glasove, ker mu za naslednje volitve slabo kaže, ampak verjemi, večina nas podpira to, kar on trenutno pove, pa si drugi politiki ne upajo.

Hrvati mislijo da jim nihče nič ne more, ego imajo napumpan do neba, še američani jim ne sežejo do kolen v tem … čas je, da jih nekdo postavi na realna tla. Če bomo to bli Slovenci, tudi prav in končno si je nekdo upal povedat, da dokler ne bodo igral ferpleja, nimajo v elitni družbi OECDja kej iskat.
[/quote]

In, kaj ima Slovenija od tega, da je članica te elitne družbe? Koliko znanih firm je v Sloveniji propadlo oziroma koliko jih je na aparatih? Največ gospodarskega sodelovanja se dogovori bilateralno.
[/quote]
Kaj ima Slovenija od OECD tu ne igra vloge. Hrvati hočejo not in Slovenija ima pravico izrazit zadržke. Meni se zdi logično, da jih izraža, saj z državo, ki ne spoštuje zakonov, ki njej ne ustrezajo, pač težko sodeluješ!? Hrvati vse sortirajo. Vzeli bi le tisto, kar njim ustreza, ampak tako pač ne gre. Včasih je potrebno tudi kaj dati, da lahko dobiš. Če me razumeš? Hrvaška pa vedno le jemlje, oziroma misli, da bodo zakoni na Evropskem nivoju pisani le njim v prid. Tako pač to ne gre. Ali se bodo podredili ali pa naj izstopijo iz vseh Evropskih institucij in gredo svojo pot. Mejo, pa bodo vendarle morali spoštovati, všeč ali ne.

kot pravi dr. M. Balažic: HR hoče!! postati regionalna (vele)sila … zato pa ne sme spoštovati ničesar, kar ni iz njihovega zelnika

To je samo prazno napihovanje za naivneže. Tudi pri vstopu Hrvaške v EU so se naši kekci nekaj širokoustili z vetom, potem so pa takoj ponižno dali soglasje, ko so jim gospodarji iz tujine tako ukazali. Tudi tokrat ne bo nič drugače.

možna opcija, čeprav dvomim da bi si take primitivce kdo želel v svoji bližini.

New Report

Close