Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija skleritis

skleritis

Pozdravljeni

Pred 4 dnevi sem se zbudila z rdečim in bolečim očesom. Po prvi napačni diagnozi sem na očesni kliniki dobila pravo diagnozo….skleritis. Na revmatološke bolezni sem bila testirana pred 4 leti in takrat je bilo vse ok. Pravijo, da če se bo ponavljalo bom morala ponovno na teste. Sedaj pa me zanimajo še kakšni drugi vzroki za skleritis? Trenutno sem na dexametazonu v obiki kapljic. Zanima me tudi alternativno zdravljenje tega. Dexametazon pomaga, vendar imam občutek da se je zdravljenje zaustavilo, bolj ko ne da dexametazon drži vnetje pod kontrolo, ni pa čisto dobro. Seveda kapljice dajem šele 3 dan. Koliko časa se zdravijo te zadeve, alternativno zdravljenje in možni drugi vzroki za vnetje?
Hvala

Vnetje beločnice oz. skleritis je kar zahtevna diagnoza za zdravljenje. Kortikosteroidne kapljice Dexametazon samo blažijo znake vnetja, na vzrok pa žal nimajo vpliva. Zato je smiselno, da vzporedno vključite tudi zdravljenje s homeopatijo, ki daje podporo celotnemu organizmu, da okrepi svoj imunski sistem in vzpostavi ravnovesje.

Vse dobro in lep pozdrav,
Vesna Gorjanc, dr.med.
http://www.homeopatija-vesna.si

Zdravo tudi jaz imam episkleritis

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena
Tudi jaz trpim za občasnimi skleritisi, zdravljenje pri meni poteka prav tako z dexametazonom. Običajno se mi pozdravi v 14 dneh. Držite se zdravnikovih navodil.

Pozdravljeni,
g. Boštjan piše:
»Tudi jaz trpim za občasnimi skleritisi, zdravljenje pri meni poteka prav tako z dexametazonom. Običajno se mi pozdravi v 14 dneh. Držite se zdravnikovih navodil.«
Kot zdravnica se strinjam: » Držite se zdravnikov navodil.« in dodajam: »Preberite navodila za uporabo Dexametazona in možne neželene učinke.«
Poenostavljeno gre pri preparatu, ki se imenuje Dexametazon za učinke supresije imunskega sistema in zaviranja vnetnega procesa. Kratkoročno in zelo hitro dexametazon potlači simptome bolezni, ne odstrani pa vzroka in osnovne bolezni ne pozdravi.
Kot zdravnica celostne medicine v teh primerih svetujem, da se zdravljenje kombinira s homeopatijo, ki lahko pomaga, da se v organizmu vzpostavi ravnovesje in se s časom zmanjša potreba po uporabi dexametazona.

Lep pozdrav,
Vesna Gorjanc, dr.med.
http://www.homeopatija-vesna.si

Pozdravljeni,
g. Boštjan piše:
»Tudi jaz trpim za občasnimi skleritisi, zdravljenje pri meni poteka prav tako z dexametazonom. Običajno se mi pozdravi v 14 dneh. Držite se zdravnikovih navodil.«
Kot zdravnica se strinjam: » Držite se zdravnikov navodil.« in dodajam: »Preberite navodila za uporabo Dexametazona in možne neželene učinke.«
Poenostavljeno gre pri preparatu, ki se imenuje Dexametazon za učinke supresije imunskega sistema in zaviranja vnetnega procesa. Kratkoročno in zelo hitro dexametazon potlači simptome bolezni, ne odstrani pa vzroka in osnovne bolezni ne pozdravi.
Kot zdravnica celostne medicine v teh primerih svetujem, da se zdravljenje kombinira s homeopatijo, ki lahko pomaga, da se v organizmu vzpostavi ravnovesje in se s časom zmanjša potreba po uporabi dexametazona.

Lep pozdrav,
Vesna Gorjanc, dr.med.
http://www.homeopatija-vesna.si

New Report

Close