Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek meša se nama

meša se nama

Ne bom opisovala kako se dogaja, ampak se, najin otrok pri 3 letih govori o stvareh, ki so se dogajale pred njegovim rojstvom in kmalu po njem. Opisi so natančni. Psihologa imamo komaj konec oktobra. Včeraj smo bili pri bioenergetiku, ki je najin strah še poglobil, otrok je veliko prezrel za svoja 3 leta, do maja je bilo vse popolnoma OK!
Ima kod mogoče kako izkušnjo o tem, slišal, naju lahko kdo še kam napoti….?

Zakaj bi se vama mešalo zaradi tega? Zakaj bi moralo biti to povezano s strahom?
Pač govori. Zame je to izredno zanimiva zadeva, ne bi pa zganjala neke panike… Niti ne vem, če bi pri njegovih treh letih takoj letela k “strokovjakom” za te zadeve… Kaj pa naj mi povejo o tem? Razen tega, da boste naredili nešteto kilometrov, zabili ure in ure, dvomim, da bo kdo kaj oprijemljivega povedal. A mislite, da bi to otrokovo vedenje morali “zdravit”?

Očitno je otrok zelo dojemljiv in ima druga telesa bolj razvita. Podpirajte to, naj vaju ne bo strah, ker bo otrok to čutil, in ne imejte tega za nenormalno.

Sem za alternativo, samo ne hodite k vsakemu, za kogar dobite kakšno priporočilo ali celo “priporočilo”. Marsikdo je samo šalabajzer, marsikdo služi na račun drugih, marsikdo pa nima vseh predispozicij za biti dober alternativec ali pa se v te vode poda krepko prehitro. Ogromno je ljudi, ki gredo na en tečaj in mislijo, da morajo pot duhovnosti nadaljevati s pomočjo drugim (ki je lahko prej vse kaj drugega kot pomoč).

Osebno bi se obrnila na Marjana Ogorevca, ampak ne vem, koliko, če je še aktiven (ne, ne poznam osebno, sem brala neke njegove knjige).

nova
Uredništvo priporoča

reinkarnirana duša koga izmed že preminulih iz vaše družine?

sem zadnjič poslušala polnočni klub o reinkarnaciji.
Poglej si oddajo gostjo, ki govori o podobnem primeru. Mogoče pa ideja, da tam morebiti najdeš kakšno pomoč.

jaz ga zato tudi neb vozila k psihologu.


Če ni travmatično zanj, jaz ne bi delala drame iz tega.
Je posebna osebnost.
Bi pa posnela njegove pripovedi – na video.
Za spomin

Imata pač otroka, ki še ni pokvarjen kot vidva in spremlja realnost tako kot je.
To ni nič nenavadnega, vidva sta problem. Začnita urejati družinske odnose kot se spodobi.

Hvala, prestrašena sva zaradi tega, ker se je pričelo dogajati kar na lepem, včeraj popolnoma povprečen 3 letnik, potem pa……imela sva pač občutek, da je faza.
V vrtcu ne opazijo nič posebnega, razen tega da je morda malo bolj zamišljen, kot zanimivost pa mi je varuška zadnjič povedala, da napove vsakega starša, ko pride po otroka, stisnilo me je!

Vidva bi 3 leta starega otroka peljala k psihologu zaradi česa točno? Kaj pa mislita, da vama bo povedal? Saj nista normalna no.


ima samo jasnovidne sposobnosti -poseben otrok.
vsekakor nič takega, da bi otroka zaradi tem obremenjevala s psihologi in mu dajala neke etikete zato – spremljajta in pustita kako se razvija lepo v miru, prisluhnita mu, spoštujta tisto kar pove, ne zaničevati ali karkoli, da bi občutil težino zaradi tega.

k psihologu bi nujno morala starša.

Ampak pojdi v knjiznico in preberi kaksno knjigo na to temo npr. Marjan Ogorevc je napisal kar nekaj knjig in ga kontaktiraj. Otroci do 4 leta vidijo in vedo marsikaj, ampak mi jih ne poslusamo. Ne razumem, zakaj je treba otroka vlacit k psihologu, raje ga poslusaj in ne panicari, ker to je cisto normalno, ker eni so bolj dovzetni in ne pozabijo vsega.

Morda se bosta pomirila, če preberete knjigo Angeli v mojih laseh?
Meni se zdi, da imate čudovitega otroka, vsekakor je izrazil svojo posebnost, ki pa hvala bogu ni bolezen, zato ga tudi ne tretirajta tako (bioenergetik? psiholog?)

a že pozna številke?
mi lahko pove za jutri sedem številk?

Mar ni očitno zaradi česa? Otrok ve stvari, ki jih ne more vedeti, ker ga še ni bilo na svetu, ker so tako obrobne, da se o njih nikoli nismo pogovarjali, vsakdanje. Neka razumljiva razlaga za to vseeno obstaja se ti ne zdi?

hahaha

Hvala za nasvet tebi in vsem, ki razumete. Vsekakor se bom obrnila na gospoda.
Hvala lepa in srečno.

Mar ni očitno zaradi česa? Otrok ve stvari, ki jih ne more vedeti, ker ga še ni bilo na svetu, ker so tako obrobne, da se o njih nikoli nismo pogovarjali, vsakdanje. Neka razumljiva razlaga za to vseeno obstaja se ti ne zdi?
[/quote]

Še za kaj drugega ne obstajajo “razumne” razlage, za tako stvar pa lepo prosim ne hodita k psihologu, vsaj z otrokom ne. ne obremenjujta otroka s tem, raje ga peljita v gozd na sprehod ali pa na sladoled in se lepo mirno pogovarjata z njim 🙂


zna tudi popolnoma izginiti. Pustite ga povezanega? Kaj pa bi psiholog lahko tu delal? Čim manj ga obremenjujte s tem kot da je nekaj šokantnega, alarmantnega in posebnega. Veliko otrok se je v ranem otroštvu spominjalo otroštva. Take it easy in make the most of it. Srečno vsem.

Tako poseben dar bi vidva kar zatrla v otroku in se delala, kot da ne obstaja? Za kaj takšnega nimata niti pravice. Otroka sta rodila, ni pa vajina last. Če bosta to počela, se bo otrok obrnil proti vama ali pa razvil kakšne duševne motnje, ki bodo resnično problematične, ne pa zdaj, ko mu je “samo” v zibelko podarjeno nekaj, česar velika večina ljudi ne občuti/zazna, vendar to ne pomeni, da ne obstaja. Ima pač tisti čut več in naredila bosta res hudo napako, če mu bosta to preprečevala. Zato odpovej psihologe, psihiatre in podobne, ki nimajo popolnoma nobene zveze s tem. Otroku stojta ob strani in ga poskušajta razumeti, ko vama pove kaj od prej ali pa kaj, kar se šele bo zgodilo. Morda bo kdaj na tak način komu rešil življenje. In predvsem ne zganjajta panike!

Mar ni očitno zaradi česa? Otrok ve stvari, ki jih ne more vedeti, ker ga še ni bilo na svetu, ker so tako obrobne, da se o njih nikoli nismo pogovarjali, vsakdanje. Neka razumljiva razlaga za to vseeno obstaja se ti ne zdi?
[/quote]

Včasih naletimo na stvari, ki si jih ne znamo razložiti, ker smo “premajhni” (beri: premalo inteligentni) za kaj takšnega. Zato v takšnih primerih razumljiva razlaga odpade. Za tega otroka je to popolnoma enostavno in običajno, za nas ostale pač ne in ne bo. Ne smemo pa si zatiskati oči in reči, to ne obstaja, ker NE VEMO.

Zakaj zganjati paniko, pa letati k psihologu, pa ne vem kam še…uživajte v tej fazi…
Otrok pač ima razvite določene čute bolj od običajnih in s tem ni nič narobe. Prepustite se toku in…
Moj je bil tudi nekaj podobnega in je še…zelo čuteč otrok…imel v bisvu zelo čudna vprašanja za tako majhnega otroka…o smrti, posmrtnem življenju…o tem da je spraševal če je on preden se je rodil srečal dedija v nebesih…pa nismo versko obremenjeni…vprašanja so prihajala…nimam pojma od kje in zakaj…ampak…dala sva mu odgovore, takšne da jih je razumel in…obdobje je minilo.
Je pa v vrtcu začutil kdaj prihajam…mi je vzgojiteljica povedala da se je zbudil par sekund pred tem predem sem prišla.
Ne delajta iz izredno inteligentnega otroka, bolnega otroka!!!!!

Zakaj zganjati paniko, pa letati k psihologu, pa ne vem kam še…uživajte v tej fazi…
Otrok pač ima razvite določene čute bolj od običajnih in s tem ni nič narobe. Prepustite se toku in…
Moj je bil tudi nekaj podobnega in je še…zelo čuteč otrok…imel v bisvu zelo čudna vprašanja za tako majhnega otroka…o smrti, posmrtnem življenju…o tem da je spraševal če je on preden se je rodil srečal dedija v nebesih…pa nismo versko obremenjeni…vprašanja so prihajala…nimam pojma od kje in zakaj…ampak…dala sva mu odgovore, takšne da jih je razumel in…obdobje je minilo.
Je pa v vrtcu začutil kdaj prihajam…mi je vzgojiteljica povedala da se je zbudil par sekund pred tem predem sem prišla.
Ne delajta iz izredno inteligentnega otroka, bolnega otroka!!!!!
[/quote]

hudiča jaz se vedno zbudim par minut preden zvoni budilka.
pa ne se sekirat, pri 15 si ne znal pogreti juhe, kaj šele makaronov skuhat.

Naši dve sta imeli okoli treh let nevidne prijatelje. Tamala je bila tako nazorna, da sva z možem včasih kar pozabla zapret usta. Sama sebe sem morala prepričevati, da je to plod otroške domišljije. Hvala bogu, da je mimo.

Zakaj zganjati paniko, pa letati k psihologu, pa ne vem kam še…uživajte v tej fazi…
Otrok pač ima razvite določene čute bolj od običajnih in s tem ni nič narobe. Prepustite se toku in…
Moj je bil tudi nekaj podobnega in je še…zelo čuteč otrok…imel v bisvu zelo čudna vprašanja za tako majhnega otroka…o smrti, posmrtnem življenju…o tem da je spraševal če je on preden se je rodil srečal dedija v nebesih…pa nismo versko obremenjeni…vprašanja so prihajala…nimam pojma od kje in zakaj…ampak…dala sva mu odgovore, takšne da jih je razumel in…obdobje je minilo.
Je pa v vrtcu začutil kdaj prihajam…mi je vzgojiteljica povedala da se je zbudil par sekund pred tem predem sem prišla.
Ne delajta iz izredno inteligentnega otroka, bolnega otroka!!!!!
[/quote]

Hvala za pomiritev! Imam pa vprašanje, koliko natančen je bi pri opisovanju, namreč naš ne pozna koledarja, datume pa navaja točno, ne pozna niti delov dneva, pa jih navaja…..ko ga v nekem trenutku vprašaš, ali je zjutraj ali zvečer, ponavadi odgovori podnevi……kot je v skladu z njegovo starostjo.

New Report

Close