Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek podaljšanje porodniške

podaljšanje porodniške

Če sem na porodniški s 3 otrokom, doma imam pa še 4 in 6 letnika, lahko podaljšan porodniško?Sprašujem če kdo ve, drugače se bom pozanimala na csd-ju

In na podlagi česa bi ti podaljšala porodniško? Ker imaš doma še 4 in 6 letnika? Resno?

Pa a resno ne najdete ničesar drugega kot MON?????
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dopustnegavarstvo.asp

In razlog za podaljšanje bolniške naj bi bil kaj? To, da imaš doma še dva druga otroka? To nikakor ne more biti razlog? Bolniške ne podaljšujejo kar tako. Kot jaz vidim, je niti vsem mamah hudo prezgodaj rojenih otrok (kar za sabo povleče veliko težav), ne podaljšajajo.

Ne bolniška, ampak avtorica sprašuje za porodniško.

In ja, podaljša se
starša doma že varujeta najmanj dva otroka v starosti do 8 let, se dopust podaljša za 30 dni, za tri otroke za 60 dni ter za štiri ali več otrok za 90 dni

Hvala Barca, se mi je zdelo, da sem nekje brala

Resno? Se hecaš? Zgoraj ti je ena nalepila link, pa se ti ga ne ljubi niti odpreti in prebrati?

je sem prebrala tudi to, hvala tudi tistemu ki je prilepil link

Na tej spletni strani nimajo objavljenih pravih podatkov.

Zakon pravi takole:
‘(6) Starševski dopust se podaljša v primeru, ko starša že ob rojstvu otroka varujeta in vzgajata najmanj dva otroka do končanega prvega razreda osnovne šole, v skladu s predpisi, ki urejajo osnovno šolo, za 30 dni, za tri otroke do končanega prvega razreda osnovne šole, v skladu s predpisi, ki urejajo osnovno šolo, za 60 dni in za štiri ali več otrok do končanega prvega razreda osnovne šole, v skladu s predpisi, ki urejajo osnovno šolo, za 90 dni.’

Ja, resno je to zakonsko določen razlog za podaljšanje porodniške.

Ne bolniška, ampak avtorica sprašuje za porodniško.

In ja, podaljša se
starša doma že varujeta najmanj dva otroka v starosti do 8 let, se dopust podaljša za 30 dni, za tri otroke za 60 dni ter za štiri ali več otrok za 90 dni
[/quote]

Saj mislila sem porodniško, ne bolniško. Me pa tale podatek zdaj čudi. Ker so strašne težave podaljšati porodniško mami otroka, ki zaradi nedonošenosti pri enem letu komaj sedi, ne more jesti sam, ni niti blizu hoje. Podaljšujejo pa mamam popolnoma zdravih otrok zato, ker imajo doma še dva druga otroka.

Ne bolniška, ampak avtorica sprašuje za porodniško.

In ja, podaljša se
starša doma že varujeta najmanj dva otroka v starosti do 8 let, se dopust podaljša za 30 dni, za tri otroke za 60 dni ter za štiri ali več otrok za 90 dni
[/quote]

Saj mislila sem porodniško, ne bolniško. Me pa tale podatek zdaj čudi. Ker so strašne težave podaljšati porodniško mami otroka, ki zaradi nedonošenosti pri enem letu komaj sedi, ne more jesti sam, ni niti blizu hoje. Podaljšujejo pa mamam popolnoma zdravih otrok zato, ker imajo doma še dva druga otroka.
[/quote]
Ja, ker se spodbuja, da je mama doma. Po možnosti ostane tudi tam. Otroci pa so v drugem ali še katerem bolj oddaljenem planu. Mah, res bedno.

Mislim, da moraš za podaljšanje dati vlogo, ko oddajaš za starševski dopust, da kasneje zaradi starejših otrok ne podaljšajo dopusta.

Se opravičujem, ampak tole podaljšanje porodniške je totalna bedarija. Če je otrok hudo bolan, ima xy bolezen….ok razumem. Da pa nobenemu ni nič pa pač so doma trije otroci (zdravi pa to) se pa kar porodniška podaljša? Zakaj že? In zdaj bi radi dali porodniško na samo 9 mesecev… kako boste pa potem preživele?

ma sej to je ista fora kot zastonj vrtec za 3. otroka, pa otroški dodatek za tiste v nižjih dohodkovnih razredih, pa dodatek za velike družine…

tisti, ki imamo enega ali dva otroka in povprečno plačo, smo avtomatično degradirani v drugorazredne državljane…

zato da so starši z otroci, kar je tudi prav. Za delo bo do 70 leta še čisto dovolj časa in prej in pozneje.

Saj mislila sem porodniško, ne bolniško. Me pa tale podatek zdaj čudi. Ker so strašne težave podaljšati porodniško mami otroka, ki zaradi nedonošenosti pri enem letu komaj sedi, ne more jesti sam, ni niti blizu hoje. Podaljšujejo pa mamam popolnoma zdravih otrok zato, ker imajo doma še dva druga otroka.
[/quote]
Ja, ker se spodbuja, da je mama doma. Po možnosti ostane tudi tam. Otroci pa so v drugem ali še katerem bolj oddaljenem planu. Mah, res bedno.
[/quote]

Nobene zakonske omejitve ni, da ne bi mogel vsaj dela starševskega dopusta koristiti oče.

Niti ni nujno, da starš zaprosi za to podaljšanje, če se mu ne zdi potrebno.

Lahko pa starša, ko je dopust odobren, pokoristita do 75 dni do zaključka 1. razreda najmlajšega otroka.

zato da so starši z otroci, kar je tudi prav. Za delo bo do 70 leta še čisto dovolj časa in prej in pozneje.
[/quote]

Veš, kaj!

Mnogo prezgodaj rojen otrok z zdravstvenimi težavami naj gre v vrtec pri 11 mesecih (kar je zanj, če se je rodil dva meseca prezgodaj) v bistvu pri devetih mesecih, zdrav otrok pa lahko doma sedi do 16 meseca, ker ima še dva sorojenca. In to se tebi zdi v redu? Ja, da nekomu dajo, drugemu vzamejo. Pa razmisli, za katerega otroka je resnično bolje, da je doma.

zato da so starši z otroci, kar je tudi prav. Za delo bo do 70 leta še čisto dovolj časa in prej in pozneje.
[/quote]

Veš, kaj!

Mnogo prezgodaj rojen otrok z zdravstvenimi težavami naj gre v vrtec pri 11 mesecih (kar je zanj, če se je rodil dva meseca prezgodaj) v bistvu pri devetih mesecih, zdrav otrok pa lahko doma sedi do 16 meseca, ker ima še dva sorojenca. In to se tebi zdi v redu? Ja, da nekomu dajo, drugemu vzamejo. Pa razmisli, za katerega otroka je resnično bolje, da je doma.
[/quote]

od kod ti babše misliš, da sta ta dva pojma povezana? da nekaj nekomu vzamejo, če drugemu dajo?
prezgodaj rojeni otroci z zdr. težavami – ne poznam primera, da porodniške v takih primerih ne bi podaljšali.

Veš, kaj!

Mnogo prezgodaj rojen otrok z zdravstvenimi težavami naj gre v vrtec pri 11 mesecih (kar je zanj, če se je rodil dva meseca prezgodaj) v bistvu pri devetih mesecih, zdrav otrok pa lahko doma sedi do 16 meseca, ker ima še dva sorojenca. In to se tebi zdi v redu? Ja, da nekomu dajo, drugemu vzamejo. Pa razmisli, za katerega otroka je resnično bolje, da je doma.
[/quote]

od kod ti babše misliš, da sta ta dva pojma povezana? da nekaj nekomu vzamejo, če drugemu dajo?
prezgodaj rojeni otroci z zdr. težavami – ne poznam primera, da porodniške v takih primerih ne bi podaljšali.
[/quote]

Babše? Na kakšen način ti komuniciraš? Za vsako stvar jim gledajo pod prste, ker se špara. Zato številke za vse držijo čim nižje. Ja, če enemu dajo, ki ne rabi, je zato nekdo, ki rabi, padel ven.

Ti ne poznaš, jaz pa poznam primere.

Vsaki materi pripada toliko dni podaljšane porodniške, kolikor dni pred rokom poroda je rodila oziroma o tem odloča konziljij na Lj. pediatrični.
To sem sama doživela, za druge zakone pa ne vem


ah kje pa, to je samo, če ni nobena ženska ravno tretjega otroka rodila…………

Kje ste pa zdaj tisti ki govorite da brezposelne lenobe nebi smele met otrok? A je lepše če so za nedoločen čas in še bolj leni? No dajte jo zamorit do konca…. ker to je res gnilo in leno še bolj od nas brezposelnih…. aja saj res zdaj boste pa tiho, ker vam vipovcem po vezah ni treba delat, sam rojevate doma, plača je itak na računu vsak mesec… bedno res. LENOBE!

zato da so starši z otroci, kar je tudi prav. Za delo bo do 70 leta še čisto dovolj časa in prej in pozneje.
[/quote]

Veš, kaj!

Mnogo prezgodaj rojen otrok z zdravstvenimi težavami naj gre v vrtec pri 11 mesecih (kar je zanj, če se je rodil dva meseca prezgodaj) v bistvu pri devetih mesecih, zdrav otrok pa lahko doma sedi do 16 meseca, ker ima še dva sorojenca. In to se tebi zdi v redu? Ja, da nekomu dajo, drugemu vzamejo. Pa razmisli, za katerega otroka je resnično bolje, da je doma.
[/quote]

Staršem vsem prezgodaj rojenim otrokom pripada podaljšanje starševskega dopusta zaradi prezgodnjega rojstva.

In če ima otrok zdravstvene težave, se v večini primerov dopust še podaljša.

No, če si rodila predčasno, potem verjetno veš, da odebljeno ni ravno pravilno napisano.

New Report

Close