Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 1. šolski dan in novi partnerji

1. šolski dan in novi partnerji

Zaradi narave moje službe kar nekaj časa opažam kako nenavadno navado imajo razvezane ženske z otroki od prej. To se je pokazalo tudi na 1. šolski dan, saj jih je kar nekaj pripeljalo svojega otroka v šolo v spremstvu novega partnerja.
Skupaj pred šolo, pa potem v šolo, pa na tortico, pa skupno fotografiranje. Novi partnerji objemajo in poljubljajo otroke. Praviloma pa nikjer ni bilo za videti biološke očete teh otrok.
Tako je tudi na praznovanjih, šolskih izletih za starše in otroke, itd.
Čudim se nad pasivnostjo teh očetov še bolj pa nad dejstvom, da so otroci prav prisiljeni biti v družbi novih ljudi, ki si jih je mati izbrala. Sem sodijo tudi novi sorodniki.

Tudi vi opažate ta vzorec?

Te skrbijo novi partnerji ali odsotnost očetov?
In v obeh primerih – kaj točno te j.ebe?

Meni je pa lepo ravno to, da če že biološkemu očetu dol visi za otroka, je vsaj novi partner pripravljen prevzeti očetovsko vlogo. V bistvu ne vem, zakaj se ti to sploh zdi problematično. Otrok mora biti obdan s čim širšim krogom ljudi, ki ga imajo radi, da se počuti varnega in da lahko izkoristi svoje potenciale. V kakšnem sorodstvenem razmerju so ti ljudje z otrokom, je nepomembno.

Mogoče za tiste, kjer še naprej hodita oba starša, čeprav sta razvezana, niti ne veš, da sta ločena. In menda fizično ne preprečujete očetom, da bi prišli na prireditve? Ali pač?
Midva sva tak primer. Prideva/pridemo skupaj, sediva skupaj, se reživa skupaj itd.

No, nekateri smo te zadeve zmogli brez režanja, da bi prikrili, da nismo skupaj :p
Je pa res, da takšni sovpadete s tistimi, ki špilajo srečne družinice :))))

Ne vem iz katere vasi si prišla, avtorica, ampak v mestih smo navajeni vsega. In nikakor se ne vtikamo v navade družin. Imamo dovolj svojega dela. Tudi tebi predlagam enako!

Da ni pomembno v kakšnem sorodstvenem razmerju so ljudje z otrokom?
Pa še kako je pomembno. Otrok si bo vedno želel bližine in ljubezni svojega biološkega starša. Je pa kar precej ločenih mamic, ki jim bližina biološkega očeta ne ustreza, jih moti in ga celo na različne načine namerno oddaljujejo od otrok(a). Ker bi rade otrokom čimprej vsilile nadomestnega očeta in izbrisale preteklost, je biološki oče je zreduciran na plačnika preživnine. Upam si tudi reči, da je zelo malo očetov, ki “jim dol visi” za svojega otroka, jih je pa veliko, ki ob materinih spletkah potegnejo ta kratko.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Sem mama odtujevalka.

Ko se boš obrnil v svet po pomoč, si bom nadela najbolj očarljiv obraz pod soncem, vsem široko razprla svoje roke, da bojo verjeli, da hočem le najboljše za najinegaotroka.

Moj otrok je orodje, nujno orožje za uresničevanje mojih načrtov za obračun z vsemi tistimi, ki mi oporekajo ali nasprotujejo in mi poskušajo odvzeti nadzor. Široko bom odprla oči in razprla dlani in reklla, “kaj pa morem, če pa noče biti z njim” in bom posrkala vase vse tiste, ki bodo poskušali posegati v življenje orožja, ki ga znam proti tebi tako dobro uporabljati.

Najin otrok je satelit okrog sonca, ki sme prihajati le od mene. Ti ne moreš nikoli tekmovati z mano v toploti, ki jo le jaz lahko ovijem okrog njegovega srca. Samo moja ljubezen je čisto dovolj, ti si odveč, nepotreben, te odvržem kot copate, ki si jih kupil zanj, pa mu ne dovolim, da jih obuje. Jaz sem vse, kar najin otrok potrebujejo. Ti nisi.

Tvoja obup in bolečina sta tisti zaklad, ki sem ga iskala. Tvoje trpljenje mi odtehta vse, kar si mi »naredil«. Medtem ko kaos vlada in se sistem prepleta z mojimi blodnjami, vsa moč, ki jo iščem, ostaja na moji strani.

Sem mama odtujevalka, daviteljica, uničevalka. Moj edini cilj je, da te zlepa ali zgrda za vselej izbrišem iz srca in življenja najinega otroka.

Tako tudi nimaš kaj iskati zraven mene na prvi šolski dan najinega otroka. Nočem te zraven. Zdaj ima otrok novega očeta. Do 15. nakaži preživnino, da malemu kupim nove superge. Tebe na rabiva, rabiva samo tvoj denar.

Kdo ti je kriv, če ti ni uspelo predelati zaključene zgodbe?
Midva greva na vse dogodke svojih otrok in, če je kaj smešnega, se seveda tudi reživa skupaj.
Včasih se zgodi, da smo kje skupaj še z novima partnerjema, in ne boš verjela, da se vsi skupaj dosti presmejemo. In prav nihče ne prikriva, da nismo skupaj.
Kakšno sovpadanje z družbenimi normami in s špilanjem nekega odnosa je šele to, da hodita skupaj na hčerkine prireditve samo zato, ker je to kao moderno, potem pa kažeta oba grenke face.
Bil je s tabo, zdaj pa ni več, preboli že.

Gre za trend popolnoma norih egoističnih mater, ki si otroke po ločitvi kar prilastijo, same pa norijo z ritjo naprej in so sposobne videt in upoštevat le lastno rit. Otrok niso zmožne ne videt, ne upoštevat, očetov še manj, žalostno je to. Femniziran sistem pa to enostavno podpira, čeprav trpijo otroci in očetje otrok. N avseh koncih se dejansko kaže, da je družba postala popolnoma bolna.


Res je tako, zelo dobro napisano.

….Praviloma pa nikjer ni bilo za videti biološke očete….
Če si ti učiteljica sem jaz profesor slovenščine.

Edini vzorec, ki ga zadnja leta opažam je ta, da učiteljice ne znajo več pravilno sklanjat.
Ko otroci pridejo iz vrtca v šolo, začno namreč opuščat rodilnik.

Moj bivši je prenehal sodelovati pri vzgoji otroka, ko je dobil novo, ki je bila ljubosumna na njegove otroke in name. Toliko o ženskah in toliko o očetih.

Kdo ti je kriv, če ti ni uspelo predelati zaključene zgodbe?
Midva greva na vse dogodke svojih otrok in, če je kaj smešnega, se seveda tudi reživa skupaj.
Včasih se zgodi, da smo kje skupaj še z novima partnerjema, in ne boš verjela, da se vsi skupaj dosti presmejemo. In prav nihče ne prikriva, da nismo skupaj.
Kakšno sovpadanje z družbenimi normami in s špilanjem nekega odnosa je šele to, da hodita skupaj na hčerkine prireditve samo zato, ker je to kao moderno, potem pa kažeta oba grenke face.
Bil je s tabo, zdaj pa ni več, preboli že.
[/quote]

Tako. Hvala, da si odgovorila namesto mene.

A se čutiš prizadeta, da moraš tako ostro nazaj pikat !? …((

Da ni pomembno v kakšnem sorodstvenem razmerju so ljudje z otrokom?
Pa še kako je pomembno. Otrok si bo vedno želel bližine in ljubezni svojega biološkega starša. Je pa kar precej ločenih mamic, ki jim bližina biološkega očeta ne ustreza, jih moti in ga celo na različne načine namerno oddaljujejo od otrok(a). Ker bi rade otrokom čimprej vsilile nadomestnega očeta in izbrisale preteklost, je biološki oče je zreduciran na plačnika preživnine. Upam si tudi reči, da je zelo malo očetov, ki “jim dol visi” za svojega otroka, jih je pa veliko, ki ob materinih spletkah potegnejo ta kratko.
[/quote]
Ti in polarni sij sta ravno za skupaj. Grde grde mame spletkarijo, da izključijo očeta iz vzgoje skupnega otroka. Moški ste pa največji revčki pod soncem, nemočni in nezmožni ukrepati proti tem čarovnicam.
Kar vidim jaz, je ravno obratno. En kup očetov, ki so (domnevno) prezaposleni, da bi vzdrževali stike z otrokom iz prejšnje zveze. Ene same obljube, pa nič dejanj. Nekaj časa se še prepiraš in naprošaš, da bi bil bolj udeležen, potem pa odnehaš. Tako ni le pri meni, temveč tudi pri dveh znankah.

Vse šole imajo na spletnih straneh koledar, novice in informacije glede dogajanja v šoli. Prav tako so navedeni razredniki. Pač pišeš razredniku naj te vključi v vso komunikacijo v zvezi z otrokom in je.

Partnerji, ki imajo otroka večino časa, niso vaše tajnice, da bi vas morali o vsem obveščati.

Da ni pomembno v kakšnem sorodstvenem razmerju so ljudje z otrokom?
Pa še kako je pomembno. Otrok si bo vedno želel bližine in ljubezni svojega biološkega starša. Je pa kar precej ločenih mamic, ki jim bližina biološkega očeta ne ustreza, jih moti in ga celo na različne načine namerno oddaljujejo od otrok(a). Ker bi rade otrokom čimprej vsilile nadomestnega očeta in izbrisale preteklost, je biološki oče je zreduciran na plačnika preživnine. Upam si tudi reči, da je zelo malo očetov, ki “jim dol visi” za svojega otroka, jih je pa veliko, ki ob materinih spletkah potegnejo ta kratko.
[/quote]
Ti in polarni sij sta ravno za skupaj. Grde grde mame spletkarijo, da izključijo očeta iz vzgoje skupnega otroka. Moški ste pa največji revčki pod soncem, nemočni in nezmožni ukrepati proti tem čarovnicam.
Kar vidim jaz, je ravno obratno. En kup očetov, ki so (domnevno) prezaposleni, da bi vzdrževali stike z otrokom iz prejšnje zveze. Ene same obljube, pa nič dejanj. Nekaj časa se še prepiraš in naprošaš, da bi bil bolj udeležen, potem pa odnehaš. Tako ni le pri meni, temveč tudi pri dveh znankah.
[/quote]

To je klub očetov, ki so zmanipulirani, verjetno za potrebe odvetnikov, ki si drugače ne morejo najti dela ali kaj? Ne vem. Uporabljajo zelo podoben jezik in imajo podoben način razmišljanja, oprani možgani pač.
Miles na začetku, ko je začel sodelovati na forumih (in to ne na starševskem) še ni bil tak. BTDT tudi včasih zanese v takšno retoriko, vendar redko, predvidevam, da je bil na kakem srečanju ali dveh in še ne ve, kaj naj si misli. Polarnega je za prijavit, ker je nevaren svojemu sinu, in ne vem, zakaj portal tega ne stori. Recimo zdaj je napisal, da komaj čaka, da sin pride iz šole in mu pove, katera od mam je nova podivjana puhloglavka. Se pravi, da ga že cepi s sovraštvom do žensk. Noro. Tudi Miles gre uspešno po njegovi zblojeni poti, ne manjka mu več veliko. Seveda s takšnim odnosom do žensk ne moreta nobene dobiti, čeprav verjetno pogrešata, in začarani krog je sklenjen.

In objavljene so tudi govorilne ure, roditeljski sestanki … Skrbniki in starši se jih lahko udeležijo brez omejitev. Če je problem komunikacija med bivšima zakoncema, stopiš do razredničarke in jo prosiš, da te doda na mailing listo, če je to način obveščanja v njenem razredu, oziroma se dogovoriš za dostavo obvestil, če so še vedno v papirni obliki. Jaka muda.

Na sploh so te mame bedne, ker je zadnje case kar moderno postalo, da si do vsaj 5 leta otroka najde novega partnerja..in potem hitro se enega otroka z novim partnerjem..pa magari jih ima ze od prej 2,3…res ubogi otroci..
Prepircek dva tri, pa se ze locujejo.

In objavljene so tudi govorilne ure, roditeljski sestanki … Skrbniki in starši se jih lahko udeležijo brez omejitev. Če je problem komunikacija med bivšima zakoncema, stopiš do razredničarke in jo prosiš, da te doda na mailing listo, če je to način obveščanja v njenem razredu, oziroma se dogovoriš za dostavo obvestil, če so še vedno v papirni obliki. Jaka muda.
[/quote]

jp, vse imajo objavljeno.

če so mame odrezale nekdanje partnerje od vzgoje otrok? Glede na to, da so zapregle nove, kaže na to!

Učiteljica Vida, dobro opazaš. Verjetno si tud v svojih letih poučevanja opazila, da so(smo) moški čedalje večji papki ratali, ker razmišlajo v stilu (posebej mlajše generacije),…… ženska okom, moški skokom.

… kar č’te, ampak zadeva gre res že v skrajnosti. Prepričana sem, da se biološke mame in biološki očetje trudijo vsak po svoje, eni bolj, drugi manj, tretji pač odnesejo pete, ampak menjava partnerjev kar tako je postal vsesplošni trend. Otroci so zmedeni. Nekoč sem imela kolegico, ki je sama sebe imenovala za otroka iz drugega zakona svojega očeta, ki je takrat živel že svoj tretji zakon. Vprašanje, kje je zdaj. Enega svojih polbratov niti poznala ni. Sama je živela nekaj let z enim, nekaj let z drugim, v poznih letih pa si je omislila otroka s starcem, ki bi bil lahko njen ata.

Otroci se zagotovo nimajo fajn, če si midva skočiva v lase, vidijo pa, da se pobotava. Nikakor si ne morem zamisliti, da bi kar šla, pa ne da nisem nikoli pomislila na to možnost. Otroci so prvi, na katere pomisliva, kadar nama ne gre. Ne živiva v sanjskem zakonu, je pa dovolj dober, da se vsi skupaj učimo potrpežljivosti, medsebojne naklonjenosti, upamo se navezati eden na drugega in imamo občutek, da so tla pod nami trdna.

Res se mi smilijo vsi otroci sveta, ki tega nimajo. Tudi jaz delam v šoli in marsikaj opazim. Tudi lepe stvari, še več pa težkih … za otroke.

New Report

Close