Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prvič na fitnesu

Prvič na fitnesu

Odločila sem se, da začnem hoditi na fitnes. Ker nisem bila še nikoli, vas prosim za pomoč.

1. Kaj potrebujem? Superge za notri (so kakšne posebne, ali samo nove?), brisačo (1 ali 2) in kako veliko? Torba? Bidon za vodo? Še kaj?

2. Ali v sam vadbeni prostor vzameš samo brisačo, ali celo torbo v kateri imaš še ključ od garderobe in vodo?

Hvala

Ponavadi imajo pravila obešena na vidnem mestu, ko se vpišeš, ti pa še vse razkažejo in razložijo, sploh v večjih fitnesih.
Brisačo rabiš za v telovadnico eno, bidona ne rabiš, če ne boš pila med vadbo, ponavadi ne smeš imeti telefona, pri nas tudi ne smeš cele torbe vleči s seboj.

Hvala za info. Saj bi vprašala na fitnesu, ampak mi je malo nerodno.

nova
Uredništvo priporoča

Kar pogumno:) Nič bati in nič nerodno:)

Na recepcijah dela prijazno osebje, ki ti je v pomoč karkoli potrebuješ. Vsak fitnes ima svoja pravila, a nekako velja:
– na recepciji se registriraš, prijaviš in prevzameš ključek garderobne omarice (ob prvem obisku ti bodo povedali kje je kaj)
– garderobni prostori so ponavadi ločeni moški-ženske
– garderobna omarica se nahaja v istih prostorih kot so tuši
– v garderobni omarici odložiš torbo, zunanje čevlje, jakno, avto ključe, mobitel (nastavitev na tiho)…vse kar ne rabiš na sami vadbi
– V garderobi se preoblečeš v vadbena oblačila (ali jih pa imaš že na sebi-odvisno od tvojih navad, boš videla kako ti paše, npr če grem iz službe direkt v fitnes potem se preoblečem v fitnesu…) in obuješ superge za v fitnes
– bidon, brisačo in ključek garderobe vzameš s seboj na vadbo in svoj “paketek” prestavljaš kamorkoli greš
– mobitel: nekje je prepovedan (ti bodo povedali ob sprejemu), v večini ni. Eni ga imajo zraven, eni poslušajo svojo glasbo prek slušalk..
– če naprav ne poznaš, le pogumno povej to na recepciji in ti bo nekdo od njih pokazal za vsako napravo kako se jo uporablja, da si ne narediš več škode kot koristi;)
– po končani vadbi greš v garderobo, vzameš svoje stvari (se stuširaš, preoblečeš, preobuješ, posušiš lase (eni imajo fen, drugje rabiš svojega))…pač zrihtaš se za odhod domov
– ob odhodu vrneš ključ garderobne omarice in z širokim nasmeškom odideš :):):)

1. Superge: navadne superge bodo ok, ne rabiš nove, le čiste morajo biti – da ni peska spodaj v podplatih, blata,..če imaš možnost, da imaš te superge samo za notranje prostore.
2. Brisača: eno brisačo potrebuješ, da jo položiš na naprave na katerih sediš/ležiš (da s svojim potom ne umažeš naprave kjer se naslanjaš), drugo brisačo je dobro imeti če se po vadbi tuširaš v fitnesu
3. Bidon: po želji

Vsak je enkrat prvič in se ne znajde. Tudi če že nekaj časa hodiš nekam in zamenjaš telovadnico, rabiš navodila. Ne, ni razloga, da bi ti bilo nerodno, res ne.

O, najlepša hvala za tvojo izčrpno pomoč. Lep dan še naprej.

Letos bom stara 50, ali pri teh letih tudi hodijo v fitnes?
Hvala

Seveda! In te dame so res dobre! Ful simpatične in zgovorne ponavadi:) Delaš vadbe glede na svojo kondicijo. Čisto neobremenjeno in z veliko zabave.


Jaz bom pa letos 48, pa vseeno grem na fitnes.


Se starejsi, tudi cez 80.

Cel kup nas je tako starih in nismo stare gospe in ne delamo po svojih zmožnostih, ampak na ful. Pri teh letih? Halo.

Seveda! In te dame so res dobre! Ful simpatične in zgovorne ponavadi:) Delaš vadbe glede na svojo kondicijo. Čisto neobremenjeno in z veliko zabave.
[/quote]

Delamo na ful, ma pišeš, kot da smo že nončke in prinesemo gugalnik ter štrikanje s seboj.

Da ti povem, kdo smo predstavnice te generacije recimo v našem fitnesu: jaz in še ena kolegica dobri rekreativni tekačici, ena zelo dobra triatlonka, ena, ki bo šla delat licence za vaditelja fitnesa, ena par let čez 50 s tako postavo, da ji lahko zavidajo tudi študentke … V bistvu nas 90 procentov ta starih tam resno trenira in nesemo večino mlajših. Recimo na eno vodeno vadbo večina ljudi (tudi moških) sploh ne upa hodit in nas je 10 maksimalno, jaz sem najstarejša, pa nisem najbolj švoh.

Vedno več je tudi takih. Tudi starejših.

Sem 52, imam 110 kg in 3 leta redno vadim v fitnesu. Začela sem pri 133 kg. Naj ti ne bo nerodno zaradi ničesar. Ta stare in ta debele se naveč presmejemo. Marsikdaj ns svoj račun. Bidon pa le nesi s sabo. Jaz si ne predstavljam, da med vadbo ne bi pila.

Ma daj zavajat, no….

Brisači rabiš DVE – eno za švic brisat in eno za polagat na naprave, joga podloge, ko delaš vaje, ipd. da ti o tem, kako je treba z razkužilom obrisat kardio naprave po svoji uporabi ( meni vedno švic dol teče, pa marsikomu tudi kaplja dol po ročkah in ekranu), upam da ni treba pisat..

Bidon rabiš… vsak pametni fitnes uporabnik ve, da je treba izgubljeno tekočino sproti nadomeščat- jaz je v 45ih minutah izgubim veliko – ker samo na kardio napravah pokurim vsaj 500kcal.

Telefen imaš LAHKO – ker jaz vedno delam s svojo muziko, dam bluetooth slušalke v ušesa in si redvajam glasbo s svojega telefona, ker imam točno naštimane komade za določen režim vadbe.

Torbo jasno pustiš v garderobi. Ključe od omarice jaz zataknem mar v notranji žep hlač – nekako ne zaupam tistim poličkam v fitnesu. Sem pač ziheraš.

Pardon, ampak v 3 letih si shujšala 23kg????? Toliko bi shujšala v 2 mesecih, če bi namesto sladkih pijač in mleka pila le vodo… Pri tej kilaži si pa s fitnesom le uničuješ sklepe in ustvarjaš enormen napor za kardiovaskularni sistem.

Na našem koncu smo zelpo “fit” občina – glede na raziskavo – in ne boš verjela – ogrooomno ljudi v tretjem življenskem obdobju obiskuje fitnese v naši občini…. in so tako fit, da se lahko nekatere današnje 20letne zapuščeni in prenajedeni 20-30 letniki skrijejo pred njimi…. Sem 40+ in jih redno srečujem na skupinskih vadbah in v fitnesu.

Kar pogumno – dobra kondicija podaljšuje življenje!

Seveda! In te dame so res dobre! Ful simpatične in zgovorne ponavadi:) Delaš vadbe glede na svojo kondicijo. Čisto neobremenjeno in z veliko zabave.
[/quote]

Delamo na ful, ma pišeš, kot da smo že nončke in prinesemo gugalnik ter štrikanje s seboj.

Da ti povem, kdo smo predstavnice te generacije recimo v našem fitnesu: jaz in še ena kolegica dobri rekreativni tekačici, ena zelo dobra triatlonka, ena, ki bo šla delat licence za vaditelja fitnesa, ena par let čez 50 s tako postavo, da ji lahko zavidajo tudi študentke … V bistvu nas 90 procentov ta starih tam resno trenira in nesemo večino mlajših. Recimo na eno vodeno vadbo večina ljudi (tudi moških) sploh ne upa hodit in nas je 10 maksimalno, jaz sem najstarejša, pa nisem najbolj švoh.
[/quote]

Ma face ste! Bravo!

Sem napisala, da tiste, ki jih poznam so dame…nikakor ne stare! Dame pa zato, ker so ne znam povedat…res dame..pa ne mislim v nekih ultra znamkah oblečene pa spedenane in obute v najnovejše športne copate…ampak…niti ne vse z idealno postavo…ampak take..madonish no…fajne in totalno neobremenjene…pridejo in se imajo reeees fajn.
Okoli njih je polno smeha.

Tko da …go for it:)

Ma daj zavajat, no….

Brisači rabiš DVE – eno za švic brisat in eno za polagat na naprave, joga podloge, ko delaš vaje, ipd. da ti o tem, kako je treba z razkužilom obrisat kardio naprave po svoji uporabi ( meni vedno švic dol teče, pa marsikomu tudi kaplja dol po ročkah in ekranu), upam da ni treba pisat..

Bidon rabiš… vsak pametni fitnes uporabnik ve, da je treba izgubljeno tekočino sproti nadomeščat- jaz je v 45ih minutah izgubim veliko – ker samo na kardio napravah pokurim vsaj 500kcal.

Telefen imaš LAHKO – ker jaz vedno delam s svojo muziko, dam bluetooth slušalke v ušesa in si redvajam glasbo s svojega telefona, ker imam točno naštimane komade za določen režim vadbe.

Torbo jasno pustiš v garderobi. Ključe od omarice jaz zataknem mar v notranji žep hlač – nekako ne zaupam tistim poličkam v fitnesu. Sem pač ziheraš.
[/quote]

Nič ne zavajam. Popolnoma nikogar še nisem videla z dvema brisačama. Razkužilo da na voljo fitnes.
Nekateri vmes ne pijejo, recimo jaz. Pač ne morem, mi je potem slabo. Vsekakor pa ni obvezen (in nekateri vadijo tako, da ga res ne potrebujejo – vsi definitivno ne pridejo švicat, ampak očitno se skrivat pred ženo).
Telefon je prepovedan v smislu, da ne smeš telefonirati in da ti ne sme zvonit.

Pardon, ampak v 3 letih si shujšala 23kg????? Toliko bi shujšala v 2 mesecih, če bi namesto sladkih pijač in mleka pila le vodo… Pri tej kilaži si pa s fitnesom le uničuješ sklepe in ustvarjaš enormen napor za kardiovaskularni sistem.
[/quote]

Ne skrbi ti zame. Imam osebnega trenerja in določene omejitve pri gibanju. Imam individualen program, kombinacijo kardio in vaj za moč. Nisem na nobeni dieti, toliko je šlo samo od sebe.

Ma daj zavajat, no….

Brisači rabiš DVE – eno za švic brisat in eno za polagat na naprave, joga podloge, ko delaš vaje, ipd. da ti o tem, kako je treba z razkužilom obrisat kardio naprave po svoji uporabi ( meni vedno švic dol teče, pa marsikomu tudi kaplja dol po ročkah in ekranu), upam da ni treba pisat..

Bidon rabiš… vsak pametni fitnes uporabnik ve, da je treba izgubljeno tekočino sproti nadomeščat- jaz je v 45ih minutah izgubim veliko – ker samo na kardio napravah pokurim vsaj 500kcal.

Telefen imaš LAHKO – ker jaz vedno delam s svojo muziko, dam bluetooth slušalke v ušesa in si redvajam glasbo s svojega telefona, ker imam točno naštimane komade za določen režim vadbe.

Torbo jasno pustiš v garderobi. Ključe od omarice jaz zataknem mar v notranji žep hlač – nekako ne zaupam tistim poličkam v fitnesu. Sem pač ziheraš.
[/quote]

Nič ne zavajam. Popolnoma nikogar še nisem videla z dvema brisačama. Razkužilo da na voljo fitnes.
Nekateri vmes ne pijejo, recimo jaz. Pač ne morem, mi je potem slabo. Vsekakor pa ni obvezen (in nekateri vadijo tako, da ga res ne potrebujejo – vsi definitivno ne pridejo švicat, ampak očitno se skrivat pred ženo).
Telefon je prepovedan v smislu, da ne smeš telefonirati in da ti ne sme zvonit.
[/quote]

So?ste pač v fitnesu, ki ga obiskuješ, bolj packi in jebivetri do svoje osebne higiene – pi nas imamo vsi po dve brisači – en za švic brisat, eno za pod rit… Razen, če si ti vse v eno brišeš 🙂

Seveda! In te dame so res dobre! Ful simpatične in zgovorne ponavadi:) Delaš vadbe glede na svojo kondicijo. Čisto neobremenjeno in z veliko zabave.
[/quote]

Delamo na ful, ma pišeš, kot da smo že nončke in prinesemo gugalnik ter štrikanje s seboj.

Da ti povem, kdo smo predstavnice te generacije recimo v našem fitnesu: jaz in še ena kolegica dobri rekreativni tekačici, ena zelo dobra triatlonka, ena, ki bo šla delat licence za vaditelja fitnesa, ena par let čez 50 s tako postavo, da ji lahko zavidajo tudi študentke … V bistvu nas 90 procentov ta starih tam resno trenira in nesemo večino mlajših. Recimo na eno vodeno vadbo večina ljudi (tudi moških) sploh ne upa hodit in nas je 10 maksimalno, jaz sem najstarejša, pa nisem najbolj švoh.
[/quote]

Wau!!!!

Tekmovalne z 20 let mlajšimi :)- take ste najhujše, kar se ega tiče 🙂 Lepo da skrbite za svojo postavco, samo da tekmujete pa s pol mlajšimi od sebe, je pa kratkomalo: otročje! 🙂

Lej, tudi jaz sem 45+, z odlično kondicijo – pa mi na kraj pameti ne pride, da bi tekmovala z mlajšimi od sebe tako, da bi naprimer na tekaču pritisnila zanalašč na kalorije, da bi tamlada poleg mene videla, da sem jih v 20ih minutah “skurila” 330 kcal, ona pa “samo” 170kcal; jaz delam skoraj ves čas na naklonu med 11 in 13 , ker je to za mojo kondicijo najbolje, pa še z dodatnimi utežmi okoli gležnjev :)). Vsak ima svoj tempo, ki nikakor ne sme bit tako ego tekmovalen 🙂

Delamo na ful, ma pišeš, kot da smo že nončke in prinesemo gugalnik ter štrikanje s seboj.

Da ti povem, kdo smo predstavnice te generacije recimo v našem fitnesu: jaz in še ena kolegica dobri rekreativni tekačici, ena zelo dobra triatlonka, ena, ki bo šla delat licence za vaditelja fitnesa, ena par let čez 50 s tako postavo, da ji lahko zavidajo tudi študentke … V bistvu nas 90 procentov ta starih tam resno trenira in nesemo večino mlajših. Recimo na eno vodeno vadbo večina ljudi (tudi moških) sploh ne upa hodit in nas je 10 maksimalno, jaz sem najstarejša, pa nisem najbolj švoh.
[/quote]

Wau!!!!

Tekmovalne z 20 let mlajšimi :)- take ste najhujše, kar se ega tiče 🙂 Lepo da skrbite za svojo postavco, samo da tekmujete pa s pol mlajšimi od sebe, je pa kratkomalo: otročje! 🙂

Lej, tudi jaz sem 45+, z odlično kondicijo – pa mi na kraj pameti ne pride, da bi tekmovala z mlajšimi od sebe tako, da bi naprimer na tekaču pritisnila zanalašč na kalorije, da bi tamlada poleg mene videla, da sem jih v 20ih minutah “skurila” 330 kcal, ona pa “samo” 170kcal; jaz delam skoraj ves čas na naklonu med 11 in 13 , ker je to za mojo kondicijo najbolje, pa še z dodatnimi utežmi okoli gležnjev :)). Vsak ima svoj tempo, ki nikakor ne sme bit tako ego tekmovalen 🙂
[/quote]

Hi hi. Seveda, ti delaš na ful in še z dodatnimi utežmi, ker je to zate najboljše, jaz pa izključno zato, da jo podkurim tamladim, pa če zraven crknem 🙂 Seveda. Potolažena? Upam, da si izbrala dovolj veliko telovadnico, da je dovolj prostora še za koga, razen zate in tvoj ego.

Ta stare nismo upokojenski klekljarski krožek, ampak tja hodimo zato, da delamo. Ornk. Ne režimo se in ne špilamo klovnov, pravzaprav tega ne počne skoraj nihče. Je pa nekaj mladih ljudi, tudi moških, ki hodijo tja sedet in ne vem čisto točno, zakaj plačujejo vadnino.
Če se hočemo malo pozabavat, gremo po vadbi tu in tam na drink. Klepetanje in zezanje je v bistvu nezaželeno, če se pretirava, ker samo zasedaš naprave in nekdo drug mogoče zato potem čaka … Imamo dodaten prostorček za to, če si kdo hoče vmes oddahnit in kakšno rečt. Aja, pa tekaške steze so tako razporejene, da za razliko od tebe ne morem špegat, kaj si kdo nastavi. Bi morala prav zraven in stopit gor, da bi videla. A ti to počneš?

U mater prav vidim vas vse zagnane in zategnjene. Bog ne daj, da se kdo posmeje in kakšno reče. Kar trenirajte vaše vzvišene riti. V naše malem fitnesu se veliko presmejimo in tako je vadba bolj zabavna. Pa ravno tako švicamo in se brišemo v edino brisačo, ki jo imamo. Še nobenega nisem videla z dvema, kaj šele z razkužilom. Tebi avtorica pa veliko zabave med vadbo.

Wau!!!!

Tekmovalne z 20 let mlajšimi :)- take ste najhujše, kar se ega tiče 🙂 Lepo da skrbite za svojo postavco, samo da tekmujete pa s pol mlajšimi od sebe, je pa kratkomalo: otročje! 🙂

Lej, tudi jaz sem 45+, z odlično kondicijo – pa mi na kraj pameti ne pride, da bi tekmovala z mlajšimi od sebe tako, da bi naprimer na tekaču pritisnila zanalašč na kalorije, da bi tamlada poleg mene videla, da sem jih v 20ih minutah “skurila” 330 kcal, ona pa “samo” 170kcal; jaz delam skoraj ves čas na naklonu med 11 in 13 , ker je to za mojo kondicijo najbolje, pa še z dodatnimi utežmi okoli gležnjev :)). Vsak ima svoj tempo, ki nikakor ne sme bit tako ego tekmovalen 🙂
[/quote]

Hi hi. Seveda, ti delaš na ful in še z dodatnimi utežmi, ker je to zate najboljše, jaz pa izključno zato, da jo podkurim tamladim, pa če zraven crknem 🙂 Seveda. Potolažena? Upam, da si izbrala dovolj veliko telovadnico, da je dovolj prostora še za koga, razen zate in tvoj ego.

Ta stare nismo upokojenski klekljarski krožek, ampak tja hodimo zato, da delamo. Ornk. Ne režimo se in ne špilamo klovnov, pravzaprav tega ne počne skoraj nihče. Je pa nekaj mladih ljudi, tudi moških, ki hodijo tja sedet in ne vem čisto točno, zakaj plačujejo vadnino.
Če se hočemo malo pozabavat, gremo po vadbi tu in tam na drink. Klepetanje in zezanje je v bistvu nezaželeno, če se pretirava, ker samo zasedaš naprave in nekdo drug mogoče zato potem čaka … Imamo dodaten prostorček za to, če si kdo hoče vmes oddahnit in kakšno rečt. Aja, pa tekaške steze so tako razporejene, da za razliko od tebe ne morem špegat, kaj si kdo nastavi. Bi morala prav zraven in stopit gor, da bi videla. A ti to počneš?
[/quote]

hehehe- kaj ga pa ti serješ, no.
“moj fitnes moja pravila”, pišeš v svojem vzdevku- a si ga ti gor postavila in sfinancirala, ali samo okupirala s svojim egom ? Ne ponujaj ti “ega” drugim pa obračaj besede, če ti nekdo napiše, kakšne ste nekatere starejše telovadke, z vzišenim egom -saj tudi vaše pisanje tukaj to dokazuje :)))

Ja, v našem fitnesu je 6 tekačev postavljenih tako, da vidiš ali za hrbtom ali drug drugemu na monitor… Kar mene ne moti. Jaz svoj program oddelam, imam slušalke v ušesih, če se kdo pofetišira na mojem moniturju, mi je pa vseeno…

New Report

Close