Starševski čvek

Po prihodu z Dalmacije ne zmorem v morje tukaj

Default avatar
Hodimo na morje v Dalmacijo na otoke že nekaj let in se posledično v Tržaškem zalivu sploh ne morem kopati - le ko zagledam to vodo in se spomnim na tisti čisti vodni kristal v Dalmaciji. Res ne morem. Sem šla že nekajkrat do vode in le pomočila noge, otrokom je sicer vseeno, jaz pa res ne morem, ko vidim takšno razliko v vodi.... Kaj mi torej pomaga živeti blizu morja.... Rešitev je torej le: x let ne hodit v Dalmacijo.... :-)
Kako drugi to rešujete?
Default avatar
:) ...te razumem. Celo otroštvo smo hodili v Istro, potem sva začela izven "domače" plaže dopustovat, Dalmacija & Grčija, ... in letos poleti, par dni oddiha, zopet Istra ... sem se kopala, a neprimerljivo lepša je južnejša stran ..:)

Alternativo, kar se vode tiče, potem najdem v Soči.
Default avatar
Se pač ne kopaš, če ti ni za it v vodo. Ne vidim razloga, da bi se nekdo, ki živi na obali, zato moral skoz namakat v morju.
Tisti, ki živimo v notranjosti, se tudi kopamo samo takrat, ko gremo "na morje".
Default avatar
hehe, letos nism bila niti enkrat tu pri nas v morju, iz istega razloga. odkar smo bili na počitnicah ne morem v to mlako.
Default avatar
Tudi jaz sem bila letos v Dalmaciji, na Braču. Joj, kakšno lepo morje, kakšna barva! Potem na tole naše morje res drugače gledaš. Tudi na grških otokih je morje kristalno čisto, čudovite sinje modre barve, ponekod turkizno.... Se kar zaljubiš.

Nikar ne kaznuj same sebe s tem, da ne bi hodila v Dalmacijo. Saj tudi ne ješ vsak dan kakšne hude kulinarične kreacije, kajne? Ampak le občasno, kot specialiteto. Tako glej na Dalmacijo in njihovo lepo morje. Naše je pač bolj "navadno", običajno, pač manj lepo, ampak smo vseeno veseli, da ga imamo. Mi, ki ne živimo ob obali, z veseljem pridemo parkrat letno pogledat na našo obalo in si naredimo izlet.
Default avatar
qurc....pa kako komlicirate...je še vedno odplavam do tiste boje v Seljanu in nazaj..včasih sam včasih pa tud ne:))))

Pa sem bil tud na Zakintosu 14 dni...in ne, hvala lepa, un svinjak od otoka me ne vidi več (tle ne šteje morje)
Default avatar
Kaj mi pomaga živeti blizu morja je napisal/a:
Sprejmem razliko. Tam tako, tu drugače.
S tem da tudi jaz ne skačem v vodo / po vodi, kjer mi ni všeč. In resnica je, da mi marsikje (tudi v Slo in It) ni všeč.
Pri vsem tem, pa moraš vedeti, da voda sama ni tako različna - gre bolj za material dna ki je različen kar vpliva na npr. količino dvignjenega mulja in je zato voda neprozorna. Podobno situacijo imaš marsikje v Dalmaciji, kjer je muljevito dno.
Default avatar
carlos-m je napisal/a:
Haha, grem glavo stavit, da si ti tisti, ki je v dreku plaval letos, ko so opozorili, da so fekalije v morju ;:)))
Default avatar
Lani sem bila v Izoli en teden in se niti 1x nisem namočila v morje, sem hodila v bazen, kjer sem pa staknila glivice.

Letos sem ravnokar prišla iz Dalmacije, kjer je voda sicer bila hladna, ampak vsak dan sem plavala in uživala v vodi.
Default avatar
Da ne bi no je napisal/a:
Čisto možno da res.....
Default avatar
Jaz grem plavat skoraj vsak dan od aprila do oktobra.
Poleti počakam do večera, da se dnevni kopalci pospravijo (ne prenesem vreščanja pamžev in smradu po kopalnih kremah).
Meni zelo veliko pomeni, da se lahko naplavam, čeprav mi je jasno, da je kje drugje lepše morje.
Ko bom v penziji ali ko bom zadela na lotu, bom pa imela hiško nekje na jugu Italije. Ne povem, kje.
Default avatar
Če bi šla na Pelješac, tja nasproti Korčule... mmmmm tam ti ni treba čakati na mir. Toliko lepih divjih plaž, ribe lahko loviš na leseni štap, senca je, pa še mali market par km stran z avtom. Mi smo šli in bili čisto sami na lepi prodnati plaži pod borovci. So pa ježki, ker je čista voda. Če verjameš ali ne, smo bili čisto sami na sanjski plaži.
Default avatar
candy candy je napisal/a:
Kako od aprila do Oktobra? A nisi več na Norveškem?
Default avatar
In sedaj ti lažje ker si povedala da si bila v Dalmaciji na morju .Ma kere fore no
Default avatar
Norway je napisal/a:
??
Default avatar
Kaj mi pomaga živeti blizu morja je napisal/a:
In v čem je pravzaprav tvoj problem?
Ujagala Dalmatinca in bi šla tja dol?
Ni problema. Prodaj hišo ob morju in si kupi prikolico v Dalmaciji pa si skoz dol pa je.
Default avatar
Nekateri mate res probleme in skrbi. Kaj so korejski izstrelki v primerjavi s tem?
Default avatar
Saj nikjer ne piše, da se sploh moraš it kopat v morje, če si domačin. Kakšna gužva bi to šele bila.... Kar nekaj znank živi dol na obali (že nekaj let) pa so se v morju vsega skupaj kopale ene 3x.
Default avatar
Mi smo pred veliko leti hodili na dopust na enega od Kvarnerskih otokov. Takrat je bilo morje (še sedaj je) kristalno čisto. Potem smo pričeli hodit v Savudrijo. Kot noč in dan. Sem rabila par let, da sem se privadila.
Default avatar
Tudi navajena na lepo morje. Vse še gre, edino v Portorožu se ne bi kopala, tudi če mi kdo plača. Pa ne zaradi letošnih fekalij. Na splošno je tista voda tako nagnusna...(((.