Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolezni ščitnice – žaljivke, posmeh, nesprejemanje

Bolezni ščitnice – žaljivke, posmeh, nesprejemanje

Tiste, ki imate težave s ščitnico. Kako vas okolica sprejema?
Meni se zdi, da ljudje smtrajo težave s ščitnico kot nekaj, kar si sami izmišljujemo.
TUle na monu se posmehujejo tem težavam.

In tisti, ki se temu posmehujete, ste prepričani, da se vam ne more kaj takega zgoditi?

Aja, jaz o tem seveda ne razlagam okrog.
Sem že kdaj poskušala kaj povedat v to smer pa ljudi ali ne zanima ali pa sploh ne vedo kaj je to ali pa preprotso mislijo, da sem lena in da nimam kakih zdr. težav.

Imam to smolo, da mi teža niha, shujšam 20 kil in naslednje let jih dobim nazaj. Skos poslušam kaj pa delaš, nč ne mirkaš nase. Če jem kaj sladkega poslušam, da je zarad tega, če ne jem spet zakaj ne jem kar mi ponudijo. Brez veze. Sem se nehala ukvarjat s tem. Drugim ne razlagam, ker si v vsakem primeru len da se rediš. se ti n da telovadit nč na daš nase. v omari imam konfekcijo od 38 do 46. pa kolobarim med njimi.

Če imaš v resnici težave s ščitnico, je vseeno, ker drugi mislijo, da si izmišljuješ. Ti že veš, da govoriš resnico. Sicer pa obstajajo tablete za to, a ni tako? So ti tablete glede telesne teže kaj pomagale?

Do posmeha je prišlo ker je skoraj vsaka, ki ima težave z debelostjo krivdo prelagala na ščitnico pa to ni bilo res. Ker ko si vprašal katere tablete jemlje jih ni imela ter ko si videl koliko hrane poje ti je bilo hitro jasno.

To je podobno kot zdaj ko je vsak drugi sonček hiperaktiven pa jih je več kot pol samo nevzgojenih.

Teta Fani, torej pohodit nekoga, ki ima težave, da je še bolj v dreku? To se ti zdi ok?

Antilopa, tableti so pomagali, ampak spet ni ok, utrujenost je totalno grozljiva.

tako nekako ja.
v moji družini je kar nekaj žensk na tabletah za ščitnico (obe varjanti), pa nobena ni prekomerne teže, s tem da so nekatere že fino v letih, pa težo vzdržujejo s prehrano, kakopak.

tako nekako ja.
v moji družini je kar nekaj žensk na tabletah za ščitnico (obe varjanti), pa nobena ni prekomerne teže, s tem da so nekatere že fino v letih, pa težo vzdržujejo s prehrano, kakopak.
[/quote]

Veš, teža ni edina težava pri ščitnici. Je še dosti težjih težav.
Malce pobrskaj po literaturi. Je prav žalostno, da ščitnico povezujte samo s težo.

Dejansko imam občutek, da se danes ljudje ves čas ukvarjajo samo z izgledom. Kakšen je kdo sicer kot osebnost sploh ne igra več vloge.
Vazno je le to, a je kdo shujšal in kako mu je to uspelo in kdo ima kaj več kot jaz( nov avto, kariera…). Opažam, da tudi moški javno kritizirajo postave žensk, po drugi strani se pa čutijo zapostavljeni, ko potem taka lepotica bolj skrbi zase, kot za družino. Se spomnim, da ko sem bila mlajša in so se družine dobile na kup ob kakšnem praznovanju nihče ni gledal in simfal drugih zaradi kilaže. Danes je prva stvar: “…o a si se ti zredila/ shujšala..?”. Pol pa debate samo o tem in pa o super živilih, rekreaciji, ki jo itak vsak sproba le od daleč…ipd. Kr neki. Noben te ne vzame takega kot pač si z vsemi težavami, ampak takoj nekaj pametujejo.

Obsedene s težo in izgledom so bile nekatere ženske od vekomaj. Kako bi sicer devetdesetletnica, ob pogledu na svojo fotografijo pri dvajsetih, vzdihnila: “To so bili časi! Kako sem bila suha.”

Ženske, če je to vse, kar imate od spominov oz. na kar ste lahko ponosne, vam ni kaj zavidati.

Poznam osebo, ki ima težave s ščitnico in ja – tudi s prekomerno težo. Žal vidim na lastne oči, kakšne količine hrane poje, brez gibanja. Kako je pri drugih, ne vem, poznam ta primer.
Komentiram oz. rečem pa tej osebi ne kaj v zvezi s tem, to je njena stvar in kvečjemu še njenega zdravnika.

Običajno tiste, ki se iz drugih norčujejo, doleti enaka kazen čez nekaj let. Moj kolega je nekoč v mladosti treniral nogomet, in je bil takrat dokaj fit. Po poroki pa se je fajn razlezel. Seveda je bil v mladosti najbolj pameten kar zadeva debelost, celulit ipd.

Običajno tiste, ki se iz drugih norčujejo, doleti enaka kazen čez nekaj let. Moj kolega je nekoč v mladosti treniral nogomet, in je bil takrat dokaj fit. Po poroki pa se je fajn razlezel. Seveda je bil v mladosti najbolj pameten kar zadeva debelost, celulit ipd.
[/quote]

Hja, se rado zgodi ja. Zloba se marsikomu vrne.
Me pa čudi, da so ljudje tako izjemno nerazgledani, da ko omeniš ščitnico, pišejo samo o teži. Ta tema je pravi dokaz, da je večina ljudi nerazgledanih, kar se tiče ščitnice.

Zaradi kilogramov se nikoli ne posmehujem nobenemu in me tudi ne motijo saj jih sam nosi svoje.
Ko kdo omeni ščitnico in probleme z njo istočasno pa vase meče ogromno količino hrehrane, se nasmehnem oz mislim svoje.

Stara sem 44 let, na teden pretečem od 30 do 40 km, skoraj vsak vikend oz bolj v nedeljo še cca 4-5 urni pohod na hrib. Morda imam cca 2 kg preveč za svoje počutje drugi me vidijo suho, vendar priznam rada jem v hrani uživam in če je kaj meni dobro ne znam odnehati zato mi je kristalno jasno od kod 2 kg viška. Srečo imam, da sem po 12 ur z doma in da v tem času pojem mimogrede kako sadje, jogurt, črno žemljo……

Zaradi kilogramov se nikoli ne posmehujem nobenemu in me tudi ne motijo saj jih sam nosi svoje.
Ko kdo omeni ščitnico in probleme z njo istočasno pa vase meče ogromno količino hrehrane, se nasmehnem oz mislim svoje.

Stara sem 44 let, na teden pretečem od 30 do 40 km, skoraj vsak vikend oz bolj v nedeljo še cca 4-5 urni pohod na hrib. Morda imam cca 2 kg preveč za svoje počutje drugi me vidijo suho, vendar priznam rada jem v hrani uživam in če je kaj meni dobro ne znam odnehati zato mi je kristalno jasno od kod 2 kg viška. Srečo imam, da sem po 12 ur z doma in da v tem času pojem mimogrede kako sadje, jogurt, črno žemljo……

Zaradi kilogramov se nikoli ne posmehujem nobenemu in me tudi ne motijo saj jih sam nosi svoje.
Ko kdo omeni ščitnico in probleme z njo istočasno pa vase meče ogromno količino hrehrane, se nasmehnem oz mislim svoje.

Stara sem 44 let, na teden pretečem od 30 do 40 km, skoraj vsak vikend oz bolj v nedeljo še cca 4-5 urni pohod na hrib. Morda imam cca 2 kg preveč za svoje počutje drugi me vidijo suho, vendar priznam rada jem v hrani uživam in če je kaj meni dobro ne znam odnehati zato mi je kristalno jasno od kod 2 kg viška. Srečo imam, da sem po 12 ur z doma in da v tem času pojem mimogrede kako sadje, jogurt, črno žemljo……
[/quote]

Veš, če bi jaz tako malo športala kot ti, bi bila kot žoga.

Jaz imam tako osebo v bližnjem sorodstvu. Teža je še najmanjša težava, ki jo muči. Hujša je klinična depresija, zaradi katere redno hodi v Begunje na pogovore:(, je itak skoraj nič ne (to že prej ni, sedaj pa sploh), probleme ima z izbuljenimi očmi, občasno je otekla oziroma napihnjena kot da bi bila iz samega kvasa, splošno počutje ima totalno v moškem spolnem organu, utrujena je ves čas – toliko o tem, da je zadeva povezana samo s težo. Teža je na koncu še najmanjši problem!

Začela sem z athyrazolom, pa pol euthyrox, pa radioaktiven jod, pa spet euthyrox. Neki časa celo oba skupaj. Čakam kontrolo.

Zaradi kilogramov se nikoli ne posmehujem nobenemu in me tudi ne motijo saj jih sam nosi svoje.
Ko kdo omeni ščitnico in probleme z njo istočasno pa vase meče ogromno količino hrehrane, se nasmehnem oz mislim svoje.

Stara sem 44 let, na teden pretečem od 30 do 40 km, skoraj vsak vikend oz bolj v nedeljo še cca 4-5 urni pohod na hrib. Morda imam cca 2 kg preveč za svoje počutje drugi me vidijo suho, vendar priznam rada jem v hrani uživam in če je kaj meni dobro ne znam odnehati zato mi je kristalno jasno od kod 2 kg viška. Srečo imam, da sem po 12 ur z doma in da v tem času pojem mimogrede kako sadje, jogurt, črno žemljo……
[/quote]

Veš, če bi jaz tako malo športala kot ti, bi bila kot žoga.
[/quote]

Ne pretiravaj. Okej, če ti je šport poklic ali mu lahko nameniš po dve, tri ure na dan, ker nimaš nobene druge obveznosti na svetu razen službe, potem ti celo verjamem. Ampak vseeno, tudi v tem primeru bi s športom pokurila maksimalno 1000 kalorij na dan. Fani pa pokuri 500 kalorij na dan, torej je med vama pičlih 500 kalorij razlike. Torej bi morala v vsakem primeru paziti tudi pri hrani – ampak ti kar nekaj blebečeš in lažeš, net vse prenese.

Imam prijateljico s hašimotom, pa ji gre čisto v redu. Jaz imam počasno ščitnico, na spodnji meji, in sem vitka. Je pa res, da jem zelo malo in veliko športam. Vem, da imajo nekateri slabo uravnavano bolezen, ampak da bi pa zdaj vsi debeli ljudje imeli probleme s ščitnico?

Res je, teža je še najmanjši problem. Je kopica dosti večjih težav zraven. Samo nerazgledane mone tega ne dojamejo.

Veš, če bi jaz tako malo športala kot ti, bi bila kot žoga.
[/quote]

Ne pretiravaj. Okej, če ti je šport poklic ali mu lahko nameniš po dve, tri ure na dan, ker nimaš nobene druge obveznosti na svetu razen službe, potem ti celo verjamem. Ampak vseeno, tudi v tem primeru bi s športom pokurila maksimalno 1000 kalorij na dan. Fani pa pokuri 500 kalorij na dan, torej je med vama pičlih 500 kalorij razlike. Torej bi morala v vsakem primeru paziti tudi pri hrani – ampak ti kar nekaj blebečeš in lažeš, net vse prenese.

Imam prijateljico s hašimotom, pa ji gre čisto v redu. Jaz imam počasno ščitnico, na spodnji meji, in sem vitka. Je pa res, da jem zelo malo in veliko športam. Vem, da imajo nekateri slabo uravnavano bolezen, ampak da bi pa zdaj vsi debeli ljudje imeli probleme s ščitnico?
[/quote]

Od kje ti ideja, da je teža edini problem ščitnice?
Daj si malo preberi, ker je res težko brati, ko take ven mečete ene.

No, jaz poznam pa osebo, ki je bila najprej u iber debela, nato so prišle še psihične težave, po cirka 10 letih pa še ščitnica, ampak hipertiroza. Če nič drugega, je vsaj shujšala.

Hipotirozo ima od 5 do 10 procentov ljudi, predebelih je pa v Sloveniji cirka 30 procentov ljudi. Sam tolk.

Ne pretiravaj. Okej, če ti je šport poklic ali mu lahko nameniš po dve, tri ure na dan, ker nimaš nobene druge obveznosti na svetu razen službe, potem ti celo verjamem. Ampak vseeno, tudi v tem primeru bi s športom pokurila maksimalno 1000 kalorij na dan. Fani pa pokuri 500 kalorij na dan, torej je med vama pičlih 500 kalorij razlike. Torej bi morala v vsakem primeru paziti tudi pri hrani – ampak ti kar nekaj blebečeš in lažeš, net vse prenese.

Imam prijateljico s hašimotom, pa ji gre čisto v redu. Jaz imam počasno ščitnico, na spodnji meji, in sem vitka. Je pa res, da jem zelo malo in veliko športam. Vem, da imajo nekateri slabo uravnavano bolezen, ampak da bi pa zdaj vsi debeli ljudje imeli probleme s ščitnico?
[/quote]

Od kje ti ideja, da je teža edini problem ščitnice?
Daj si malo preberi, ker je res težko brati, ko take ven mečete ene.
[/quote]

Od kod tebi ideja, da imam jaz idejo, da je teža edini problem? Ti sama si izpostavila težo in kot vidim, med simptomi zaradi ščitnice ni težav z branjem, razumevanjem prebranega in spominom.

V svojem uvodnem postu nisem nikjer omenila teže. Zakaj ste prav obsedene s to težo?
MOnovke, ko imaš težave s ščitnico, je teža še najmanjša od vseh težav. Večina ostalih težav je bistveno hujših.
Ampak ve očitno veste edino za težo?

Zaradi kilogramov se nikoli ne posmehujem nobenemu in me tudi ne motijo saj jih sam nosi svoje.
Ko kdo omeni ščitnico in probleme z njo istočasno pa vase meče ogromno količino hrehrane, se nasmehnem oz mislim svoje.

Stara sem 44 let, na teden pretečem od 30 do 40 km, skoraj vsak vikend oz bolj v nedeljo še cca 4-5 urni pohod na hrib. Morda imam cca 2 kg preveč za svoje počutje drugi me vidijo suho, vendar priznam rada jem v hrani uživam in če je kaj meni dobro ne znam odnehati zato mi je kristalno jasno od kod 2 kg viška. Srečo imam, da sem po 12 ur z doma in da v tem času pojem mimogrede kako sadje, jogurt, črno žemljo……
[/quote]

Veš, če bi jaz tako malo športala kot ti, bi bila kot žoga.
[/quote]

Jaz ne športam zaradi kilogramov ali hujšanja, ampak je to moja rekreacija kjer si spočijem pamet in v tisti uri teka odmislim vse. Žam mi je zate, da moraš tok garati za svojo postavco.

New Report

Close