Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Pogosto zbolevanje otroka po cepljenju OMR

Pogosto zbolevanje otroka po cepljenju OMR

Pozdravljeni

Na vas se obračam z naslednjo situacijo.
Otroka smo cepili za OMR dne 27.6., takrat je bilo brez reakcije, razen morda malo otekline na mestu vboda. 2.7. je zbolel, povišana tel. temperatura. Po par dnevih je bil ok in ponovno šel v vrtec. Po dobrem tednu se je zadeva ponovila, temperatura cca do 38,5 z zelo grdim kašljem, ki smo se ga rešili s pumpico Ventolin, vse ostalo že pred tem ni pomagalo. Pediatrinja je rekla, da gre za virozo. Čez 14 dni (26.7.) je otrok ponovno zbolel, ponovno vročina s kašljem, in največ 37,6 vročine. Takrat smo otroka peljali k drugi pediatrinji, ker je bila naša na dopustu. Izvidi krvi so bili naslednji:
Hemogram:
K-Lkci: 8,5
K-Erci:4,71
K-Hb: L 108
K-Ht:L 0,335
MCV:L 71
MCH L 22,9
MCHC L 322
RDW H 14,6
K-trombociti 293
MPV H 10

K-CRP H 10

Diferencialna krvna slika:
Nevrt. granulociti 3,42
Limfociti 4,16
Monociti 0,76
Eozinofilci 0,13
Bazofilci 0,05
Nevrt.granulociti 40,2
Limfociti 48,8
Monociti 8,9
Eozinofilci 1,5
Bacilofilci 0,6

7.in 8.8. je otrok imel ponovno rahlo povišano temperaturo, ki pa je hitro minila, zato nismo šli ponovno k pediatrinji, je pa bila o tem obveščena in zanikala povezanost s cepljenjem. 26.8. je otrok ponovno zakuhal in imel ponovno vročino do max. 38,5, danes mu je sicer padla in je ok, pri pediatrinji še nismo bili. So se mu pa pojavile pikice po telesu, največ jih ima na predelu okrog pasu (boka), cca 5x3cm velikosti, drobno posejanih pikic. Mislila, sem da gre za izpuščaje od toplote, ampak niso izginili in sedaj opazujem, da ga to tudi srbi, ima jih cca 10 dni.

Naj omenim, da je otrok vsakič skoraj kot da ni bolan, počutje je dokaj ok, le malce bolj siten je kot navadno. Izjema postane le ko vročina naraste malce bolj. Pred cepljenjem OMR je bil sicer otrok zdrav in nikoli tako pogosto bolan. Prva tri cepljenja je prestal vse ok, razen pri drugem z malce povišano temperaturo.
Zanima me ali je to značilno za reakcijo po cepljenju OMR, saj se je prva “viroza” začela pred potekom 14 dni od cepljenja? Naj zahtevamo dodatne preiskave krvi oz. kaj bi nam vi predlagali?

Hvala za vaše mnenje in se opravičujem, če sem se razpisala, ampak sem vam želela podati celotno sliko zbolevanje našega otroka.

Lep pozdrav.

Spoštovani, dogajanje se mi ni zdi nič posebnega. Prvo povišano temperturo (po 4 dneh) bi lahko povezali s cepljenjem, ostalo pa pač s srečanji s povzročitelji nalezljivih bolezni, ki so relativno hitro minila. Najjbrž gre za dobro leto starega otroka? ki ste ga vključili v vrtec, tam se srečuje s sovrstniki. Morda ste bili tudi na kakšnih počitnicah, se kopali v bazenu/morju? Skratka, tole opisi niso prav nič posebnega, prav tako ne laboratorijski izvidi. Otrok prve okužbe hitro premaguje, saj opisujete, da je v par dnevih ok.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close