Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek neverjetno draga hrana na sejmu agra Gornji Radgoni

neverjetno draga hrana na sejmu agra Gornji Radgoni

nisem škrt, a 120 evrov za mesno ploščo za 5 ljudi ?!

ne, hvalaaaa!


Nisi škrt? ŽID si v najslabšem pomenu besede!


Nisi škrt? ŽID si v najslabšem pomenu besede!
[/quote]

ja… seveda, 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Si se vsaj najedel?

na osebo ena pleskavica, dva čevapčiča, ena perutnička in četrt ( ! ) hrenovke, za vzorec zelenjave.
S prilogo, 5x brezalkoholna pijača, malo pod 150 evri… če bi bilo po moje, bi šli kam v bližnjo gostilno, tako pa….eh izkoriščanje na 120{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!

na osebo ena pleskavica, dva čevapčiča, ena perutnička in četrt ( ! ) hrenovke, za vzorec zelenjave.
S prilogo, 5x brezalkoholna pijača, malo pod 150 evri… če bi bilo po moje, bi šli kam v bližnjo gostilno, tako pa….eh izkoriščanje na 120{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!
[/quote]

Jah, no če bi šli v gostilno pol ne bi mogel reči, da si jedel na Agri.

Tam je bilonvedno drago;enako je na celjskem sejmu;ampak ni zezavs v pozresnosti gostincev psk v ceni zakupljenega gostinskega prostora; sejem te prostore oddaja nenermalno drago in sevefa si v teh petih dneh morajo priti not z kalkulacijo

Ja, bo kar držalo. In v resnici je bilo tako vedno na vseh teh večjih sejmih – velja tudi za Ljubljano. Ampak v samem cvetu kurje glave, kjer se bogovsko je v vsaki gostilni kjer strežejo dobro hrano in so porcije že skoraj prevelike in še na kmetijskem sejmu bi človek vseeno malček drugače pričakoval, kot na sejmu navtike, ko veš, da se moraš v kopalke enkrat spravit.

Jooj, pa tam blizu pred Radenci je ravno ena čudovita gostilna Adanič al nekaj podobnega… Kakšna škoda jesti nekaj precenjenega instant na sejmu in zamuditi nekaj boljšega in še cenejšega. Komaj čakam, da bosta moja otroka dovolj velika, da bomo lahko šli jesti v civilizirano gostilno….

Sicer že nekaj let ne živim več v Radgoni, ampak kot je bilo že svetovano, bolje je iti jest ven iz sejma. Dobro za jesti imajo v gostilni Adanič v vasi Mele (med Radgono in Radenci) ali pa v gostilni Picollo v vasi Boračeva, prav tako blizu Radencev. Slednja je tudi cenejša od Adaniča. Včasih so imeli dobro tudi v gostilni Mencinger v Črešnjevcih. Od vseh treh lahko pot nadaljujete proti Sv. Juriji ob Ščavnici, kjer je izvoz za avtocesto. Mislim, da skoraj vsi znamo s telefonom najti vse te omenjene destinacije.

Če pa greste proti Lenartu, pa priporočam picerijo Agatho v Lenartu ali pa da se zapeljete mimo izvoza na AC v Lenartu naprej proti MB po stari cesti in pridete skozi vas Hrastovec in potem pridete na en hrib (vas Močna), kjer se začnete spuščati in takoj na levi vidite gostilno Šiker. Meni osebno od vseh najboljša, pa tudi verjetno najdražja.

Oglejte si spletne strani vseh omenjenih pa se odločite. Tudi na tripadvisorju imate ocene in mnenja pa se odločite. Poglejte tudi delovni čas, ker nekateri imajo en dan v tednu zaprto (ponavadi ponedeljek ali torek).

Pozabil še dodati, da je potem od Šikerja proti MB 1km naprej spet izvoz na AC, tako da je v bistvu med Lenartom in nasljednjim izvozom (mislim da je Pernica) je cca 3-4km, vmes pa je ta gostilna Šiker.

Tiste gostilne pri Radencih in Črešnjevcih imajo pa pravtako dokaj blizu izvoz pri Sv. Juriju, le da je cesta v malce slabšem stanju a prav tako več kot 5min vožnje ni do tja.

Dober tek vsem in upam, da sem vam pomagal, če pa vas še kaj zanima pa kar vprašajte.

Meni pa se zdi draga blejska rezina na bledu in v postojni je 4,50 (v trgovini dobiš dve za1.65) kava pa 2,40?

Sevede da je navita cena,ker je lahko. Ponudnik na sejmu je plačal najemnino prostora in mora not prinest :)) In je skalkuliral,da tisti, ki ste tam kupili, morate pokrit vse stroške, tkao najema, kot delovne sile, ki je tam čez vikend po vikend tarifi.

Jaz po sejmih ne jem – že iz vidika načina priprave tiste hrane, mi ni najbolj apetitlih.

kaj pa dobiš v benetkah za ta denar?
kapuccino na markovom trgu je recimo 11.50€.

ravno Slovenci bi se morali zastonj razprodajat…

A jaz to prav vidim, da ti primerjaš Hoferjevo kremšnito s tisto na Bledu, na krožniku in z razgledom? Eni mate res mal pomešane pojme o marsičem.


škoda dnarja za blejske ali trgovinske- jaz jih sama naredim cel pratfan za evo cca 11 e (sestavine), rečmo, da ker se domači sladkamo – elektrike in dela ne vštevam v ceno…
Evo zadnjič nas je blo 8 – zagotovo za vsakega prideta dve… in so slastne – najboljše res – osvežilne in ne presladke… ne zamenjamo za nobeno kupljeno

A jaz to prav vidim, da ti primerjaš Hoferjevo kremšnito s tisto na Bledu, na krožniku in z razgledom? Eni mate res mal pomešane pojme o marsičem.
[/quote]
Hoferjeva je 98 centov pa še veliko boljša je od blejske, tudi sam nisem mogel verjeti, da sta dve kremšniti več kot 9€, miza poleg je gost rekel, če se jim je zmešalo, kapučino skoraj 3€, ni bil čudež, da je bila terasa skoraj prazna, tisti ki je primerjal cene v Benetkah, ljubček, ko bom imel italijansko plačo ali penzijo mi bo vseeno koliko bo kava, zaenkrat živim v sloveniji in povprečna plača je malenkost nad 1000€ pokojnina pa cca 600€ in cene naj bodo temu primerljive.

A jaz to prav vidim, da ti primerjaš Hoferjevo kremšnito s tisto na Bledu, na krožniku in z razgledom? Eni mate res mal pomešane pojme o marsičem.
[/quote]
Ja, če te ne moti, da razgled plačuješ ob vsaki kremšniti, potem bi ti komot par sto evrov mesečno lahko izstavili položnico za zrak. In bi jo tudi morali, da ovce ne bi vzpodbujale trenda požrešnosti.

A jaz to prav vidim, da ti primerjaš Hoferjevo kremšnito s tisto na Bledu, na krožniku in z razgledom? Eni mate res mal pomešane pojme o marsičem.
[/quote]

Primerjam! Nič niso slabše!


škoda dnarja za blejske ali trgovinske- jaz jih sama naredim cel pratfan za evo cca 11 e (sestavine), rečmo, da ker se domači sladkamo – elektrike in dela ne vštevam v ceno…
Evo zadnjič nas je blo 8 – zagotovo za vsakega prideta dve… in so slastne – najboljše res – osvežilne in ne presladke… ne zamenjamo za nobeno kupljeno
[/quote]

Puding iz vrečke ali instant prašek iz trgovine ali prav tako, kot se jih dela – jajca in moka ali škrob?

Protfan je, ne pratfan- iz originala ” Brot pfan(ne)….”

Eni Slovenci ne razumete,da tradicija pač ima svojo ceno: pa naj bo to Blejska kremna rezina na Bledu ali pa šiptarjev burek kjer kraljuje že 30 let( slednjega ne jem, ker ne podpiram njihove strategije).

Blejske kremne rezine so zame presladke, jih delam tudi doma po klasišnem receptu jajca in moka, ne puding ali instant prašek za kremšnite, cel “pleh”, ko se jih žigadiji zahoče – ampak potem povabimo še koga, da jih takoj zmanjka, da je mir za nekaj časa.

A jaz to prav vidim, da ti primerjaš Hoferjevo kremšnito s tisto na Bledu, na krožniku in z razgledom? Eni mate res mal pomešane pojme o marsičem.
[/quote]
Hoferjeva je 98 centov pa še veliko boljša je od blejske, tudi sam nisem mogel verjeti, da sta dve kremšniti več kot 9€, miza poleg je gost rekel, če se jim je zmešalo, kapučino skoraj 3€, ni bil čudež, da je bila terasa skoraj prazna, tisti ki je primerjal cene v Benetkah, ljubček, ko bom imel italijansko plačo ali penzijo mi bo vseeno koliko bo kava, zaenkrat živim v sloveniji in povprečna plača je malenkost nad 1000€ pokojnina pa cca 600€ in cene naj bodo temu primerljive.
[/quote]

? A te kdo sili, da si privoščiš na turističnem placu? …
p.s: da zaključim v tvojem stilu: pri tako majhni plači, ostani doma, je turizem zate predrag …


škoda dnarja za blejske ali trgovinske- jaz jih sama naredim cel pratfan za evo cca 11 e (sestavine), rečmo, da ker se domači sladkamo – elektrike in dela ne vštevam v ceno…
Evo zadnjič nas je blo 8 – zagotovo za vsakega prideta dve… in so slastne – najboljše res – osvežilne in ne presladke… ne zamenjamo za nobeno kupljeno
[/quote]

Puding iz vrečke ali instant prašek iz trgovine ali prav tako, kot se jih dela – jajca in moka ali škrob?

Protfan je, ne pratfan- iz originala ” Brot pfan(ne)….”

Eni Slovenci ne razumete,da tradicija pač ima svojo ceno: pa naj bo to Blejska kremna rezina na Bledu ali pa šiptarjev burek kjer kraljuje že 30 let( slednjega ne jem, ker ne podpiram njihove strategije).

Blejske kremne rezine so zame presladke, jih delam tudi doma po klasišnem receptu jajca in moka, ne puding ali instant prašek za kremšnite, cel “pleh”, ko se jih žigadiji zahoče – ampak potem povabimo še koga, da jih takoj zmanjka, da je mir za nekaj časa.
[/quote]

kaj tako zaničevalno z nekim instantom – mi ni treba tebi se zagovarjati prav nič, sploh, ker takoj napadeš s takim zaničevalnim odnosom.
Zagotovo pa niso iz ničesar instantnega kupljenega.
recepta ne izdam, ker je družinska tradicija predan mojega pokojnega strica, ki me jih je naučil.

Glede pratfana – bo ostal kar pratfan – mi tako rečemo tukaj pogovorno – in bo ostalo tako, slovensko itak ni, ampak je poslovenjena tujka – pogovorno… tako da se ne rabiš zaničevalno kritizirajoče se vpikavati v to.
ker po tvoji logiki bi potem moral biti brotfan. in ne protfan. Pač ker je itak poslovenjena tujka vsaj reče po svoje – različna okolja so jo poslovenila po svoje… in mi rečemo tako. Če ti drugače tudi prav,mi bomo pa še naprej tako.

*predan s strani mojega pokojnega strica, ki me jih je naučil.

No, no, no, no……Pa zakaj se ženske na tem forumu takoj čutite napadene, če nekdo napiše brez smeškotov na koncu?
Noben zaničevalni odnos ni -samo ti ne ločiš sarkazma od nekega napadanja….

“Puding iz vrečke ali instant prašek iz trgovine ali prav tako, kot se jih dela – jajca in moka ali škrob? 🙂

Protfan je, ne pratfan- iz originala ” Brot pfan(ne)….” :-). “

A bo sedaj ?

jasno, da bo šel recept iz roda v rod, v grob – tudi pri nas je tak, tako da ne skrbi, ne potrebujemo tvojega recepta 🙂 Moj rod je pa teta naučila, je imela tapravi “blejski recept”.

New Report

Close