Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Igra prestolov

Default avatar

Nevenič

Kako vam je kaj všeč zadnja zaključna sezona?
Default avatar

auri

Z vsakim delom manj, če sem iskrena.

In čakam, da se Danyris in Sansi končno nekaj zgodi.
Default avatar

no-ja

Tole ni zadnja, zaključna sezona. Sledi še ena, ampak šele jeseni naslednje leto.(
Default avatar

auri

Res je, prav imaš.

Sploh nisem preveč pozorno prebrala vprašanja in seveda odgovarjala za trenutno aktualno.

p.s. Jamie ftw
Default avatar

koncno se dogaja

Res so spremenili nekaj iz knjig, a osnova je ista in do zdaj smo vedeli, kaj naj bi se zgodilo. Zdaj pa koncno gledamo zgodbo naprej od knjig in meni je iz epizode v epizodo bolj huda serija. Komaj cakam zadnjo sezono naslednje leto!
Default avatar

maynapink

Fora je, da so pisatelja priganjali zaradi pritiska javnosti.
Daenerys pa je nasankala, ker so dead walkers dobili zmaja.
Predvidevam, da bo full drame okoli tega, ker bo v nekem momentu
hotela tega zmaja spraviti na svojo stran. Mogoče bo pa pomagalo Dragon glass,
tako kot pri stricu Benjenu, ko ga je dobil v srce in še vedno ostal normalen.
Default avatar

auri

Mene so v zadnjem delu zmotili predvsem časovni nesmisli.

KDOR ŠE NI VIDEL ZADNJEGA DELA BERE NAPREJ NA LASTNO ODGOVORNOST... SPOILER ALERT SPOILER ALERT!!

Najprej xy časa hodijo do jezera, ko srečajo wights pošljejo Gendry-ja nazaj... on teče k zmešan (seveda brez postanka, brez orožja - that one makes so much sense!), Gendry pošlje vrana do Dany (tale vran mora met hujše pospeške k Millenium falcon) in pol prišiba Dany na zmaju reševat suicide squad :)

Glede na to, da so se prvih 6 sezon trudili dajati vtis, kok ogromen je Westeros ter koliko časa vsa potovanja trajajo se mi je tole zdelo res nesmiselno. Vem da se mudi, in da potovanje ni pomembno. Ampak uni fantje niso zgledal kot da so na otočku preživeli dlje k eno noč in ni realno da bi Gendry - golob - zmaji bili sposobni take hitrosti.
Default avatar

maynapink

auri je napisal/a:

KDOR ŠE NI VIDEL ZADNJEGA DELA BERE NAPREJ NA LASTNO ODGOVORNOST... SPOILER ALERT SPOILER ALERT!!

Najprej xy časa hodijo do jezera, ko srečajo wights pošljejo Gendry-ja nazaj... on teče k zmešan (seveda brez postanka, brez orožja - that one makes so much sense!), Gendry pošlje vrana do Dany (tale vran mora met hujše pospeške k Millenium falcon) in pol prišiba Dany na zmaju reševat suicide squad :)

Glede na to, da so se prvih 6 sezon trudili dajati vtis, kok ogromen je Westeros ter koliko časa vsa potovanja trajajo se mi je tole zdelo res nesmiselno. Vem da se mudi, in da potovanje ni pomembno. Ampak uni fantje niso zgledal kot da so na otočku preživeli dlje k eno noč in ni realno da bi Gendry - golob - zmaji bili sposobni take hitrosti.
To je že preteklost. Gendrya so poslali brez orožja, ker če bi ti nosil 10kg kladivo, bi bil počasnejši in njemu sploh uspelo ne bi priti do zida. Jaz mislim, da bo ta zmaj zajebal celo situacijo in rešila jo bo Danny, ali pa druga dva zmaja.

Kar je najlepše pri tej seriji je, da ne veš kdo je badguy ali pa goodguy. Vsi so takšni, kot smo ljudje danes.
Default avatar

Danysnow

auri je napisal/a:

Na spletu se je pojavilo par izračunov, po katerih je tak scenarij smiseln. Led bi v skladu z njimi potreboval cca 3,5 dni, da zmrzne toliko, da bi zdržal takšno maso ljudi in v tem času bi lahko dogodki stekli. Valda pa ne bodo kazali kako tam ždijo in se gledajo. Ter obmetavajo s kamni. :-D Meni so fantje sicer delovali precej premražani. :-)
Default avatar

je že čas

Je že čas,da se Igra prestolov preneha snemati. 3.sezone so še bile zanimive,potem od 4.sezone naprej pa mi že oči skupaj lezejo.
Malo utrujajo že z celotno zgodbo.
Na žalost bo to nadaljevanko nadomestila po koncu še ena bolj tečna serija.
Nova serija bo v smislu Severa in juga,samo v daljni prihodnosti.
Default avatar

samo bla in bla

Akcije v Igri prestolov bolj malo. Je že bolj fantazijska dramska nadaljevanka.
Slišim še samo bla,bla,bla in nič pravega dogajanja.
Default avatar

meh

Za običajnega gledalca je čisto ok. Torej za osebo, ki se vsede pred tv, pogleda trenutni del in počaka na naslednjega. Od pete sezone dalje postaja vse bolj holivudski in predvidevam, da je to večini tovrstnih gledalcev še bolj všeč. Ker je akcija, ker je John Snow cute itd...

Ampak "fora" te serije ni v tem. Fora je, da je vsaj na začetku, ko je zgodba temeljila na knjigah, serija predstavljala fantazijski svet, ki ni črno-bel. Da se se stvari dogajale, ne zato ker s nekdo nekaj zasluži ali ne, ampak zato, ker je to logičen potek zgodbe. Od pete sezone dalje je tako polno nesmislov. V tej sezoni pa sploh. Samo za primer. Kako so lahko 4 ženske same prevzele Dornijo, brez da bi kdo rekel karkoli in kdo sedaj vlada Dorniji? Kako je lahko Highgarden padel v eni epizodi, s tem da so imeli (največjo oz. drugo največjo vojsko) in strateški položaj. Kako da nihče Johnu ne omeni, zakaj je zapustil nočno stražo, čeprav je to zelo resen prekršek (prva epizoda se praktično začne z usmrtitvijo prebežnika). Aria in njene zdravilne sposobnosti v Bravosu, ipd. Da zadnje epizode sploh ne omenjam.

V glavnem postaja bedno, zgodba pa se po strukturi ne razlikuje več od ostalih tovrstnih serij.

Nekako sem upal, da bosta D&D na nivoju in bosta lahko sama, brez osnove Martina postavila zgodbo, ampak se dejansko vidi, da se jima j... in da komaj čakata, da zaključita s snemanjem.
Default avatar

meh

Danysnow je napisal/a:
auri je napisal/a:

Na spletu se je pojavilo par izračunov, po katerih je tak scenarij smiseln. Led bi v skladu z njimi potreboval cca 3,5 dni, da zmrzne toliko, da bi zdržal takšno maso ljudi in v tem času bi lahko dogodki stekli. Valda pa ne bodo kazali kako tam ždijo in se gledajo. Ter obmetavajo s kamni. :-D Meni so fantje sicer delovali precej premražani. :-)
Ta je dobra ja. Ne vem po kakšni logiki (razen da se iz vidika zgodbe pridobi čas, da prispe pomoč) ne bi mogel Ice King nazaj zamrznit ledu na jezeru. Ali pa jih pač enega za drugim pocepat s sulicami ;)
Default avatar

lede snowa

meh je napisal/a:
Za običajnega gledalca je čisto ok. Torej za osebo, ki se vsede pred tv, pogleda trenutni del in počaka na naslednjega. Od pete sezone dalje postaja vse bolj holivudski in predvidevam, da je to večini tovrstnih gledalcev še bolj všeč. Ker je akcija, ker je John Snow cute itd...

Ampak "fora" te serije ni v tem. Fora je, da je vsaj na začetku, ko je zgodba temeljila na knjigah, serija predstavljala fantazijski svet, ki ni črno-bel. Da se se stvari dogajale, ne zato ker s nekdo nekaj zasluži ali ne, ampak zato, ker je to logičen potek zgodbe. Od pete sezone dalje je tako polno nesmislov. V tej sezoni pa sploh. Samo za primer. Kako so lahko 4 ženske same prevzele Dornijo, brez da bi kdo rekel karkoli in kdo sedaj vlada Dorniji? Kako je lahko Highgarden padel v eni epizodi, s tem da so imeli (največjo oz. drugo največjo vojsko) in strateški položaj. Kako da nihče Johnu ne omeni, zakaj je zapustil nočno stražo, čeprav je to zelo resen prekršek (prva epizoda se praktično začne z usmrtitvijo prebežnika). Aria in njene zdravilne sposobnosti v Bravosu, ipd. Da zadnje epizode sploh ne omenjam.

V glavnem postaja bedno, zgodba pa se po strukturi ne razlikuje več od ostalih tovrstnih serij.

Nekako sem upal, da bosta D&D na nivoju in bosta lahko sama, brez osnove Martina postavila zgodbo, ampak se dejansko vidi, da se jima j... in da komaj čakata, da zaključita s snemanjem.
Snow je zaprisegel do smrti. Ker je umrl, je prisege konec.

Glede dogajanja v seriji pa, avtor naj bi dal smernice, vendar ni uzdal vsega, torej kaj bo v seriji in kaj v knjigah, se bo razlikovalo. Gledalci zahtevajo nadaljevanja. Ker avtor zavlačuje z izidom knjige in po moje ne bo izšla pred koncem serije, so pač avtorji serije pohiteli, da povedo vse, a spet ne zapletejo in si ne izmislijo nečesa, kar bo popolno nasprotje knjigam, ki še niso izšle. Ni lahko takole na pamet napeljat zgodbo, ki mora biti kot v knjigi, ki je sploh nisi prebral.

Meni osebno so knjige zelo všeč, zgodba zelo razdelana, veliko likov, ki so pomembni in njihovi karakterji so razdelani, nič ni črno belo, ..., verjamem, da je tako obširno težko na hitro napisati, ampak da pa potrebuje 5 let za eno knjigo, ja pa naj gre f rit, pišuka rosna...

Serija mi je top. Seveda ni nek filmski presežek, a jo zelo rada gledam, rada imam vse like, vsakega posebej in vsak lik me kdaj tudi razpi*di, popolnoma človeško. Tudi zadnja sezona mi je všeč, v bistvu gledam, kako se odvijajo moja predvidanja, nekaj se uresniči, nekaj ne, do konca bomo pa še videli, kaj vse se bo zgodilo.

No, in končno sta se srečala ogenj in led, kar je trajalo 5 sezon in 5 knjig, da se ples končno začne.
Default avatar

meh

lede snowa je napisal/a:
meh je napisal/a:

Snow je zaprisegel do smrti. Ker je umrl, je prisege konec.

Glede dogajanja v seriji pa, avtor naj bi dal smernice, vendar ni uzdal vsega, torej kaj bo v seriji in kaj v knjigah, se bo razlikovalo. Gledalci zahtevajo nadaljevanja. Ker avtor zavlačuje z izidom knjige in po moje ne bo izšla pred koncem serije, so pač avtorji serije pohiteli, da povedo vse, a spet ne zapletejo in si ne izmislijo nečesa, kar bo popolno nasprotje knjigam, ki še niso izšle. Ni lahko takole na pamet napeljat zgodbo, ki mora biti kot v knjigi, ki je sploh nisi prebral.

Meni osebno so knjige zelo všeč, zgodba zelo razdelana, veliko likov, ki so pomembni in njihovi karakterji so razdelani, nič ni črno belo, ..., verjamem, da je tako obširno težko na hitro napisati, ampak da pa potrebuje 5 let za eno knjigo, ja pa naj gre f rit, pišuka rosna...

Serija mi je top. Seveda ni nek filmski presežek, a jo zelo rada gledam, rada imam vse like, vsakega posebej in vsak lik me kdaj tudi razpi*di, popolnoma človeško. Tudi zadnja sezona mi je všeč, v bistvu gledam, kako se odvijajo moja predvidanja, nekaj se uresniči, nekaj ne, do konca bomo pa še videli, kaj vse se bo zgodilo.

No, in končno sta se srečala ogenj in led, kar je trajalo 5 sezon in 5 knjig, da se ples končno začne.
Res je. Prisegel je do smrti in s tem je prisege konec. Fora pa je, da tega nihče ne omenja. Ni omenjal, ko so nabirali vojsko na severu, niti ne sedaj, ko so ga kot pankrta kr izvolili za kralja in nekako nikogar ne zanima kako to, da je poveljnik nočne straže sedaj kr kralj na severu. Da je umrl vemo mi, gledalci, in nekaj ljudi okoli njega. Ni pa to nekako splošno znano v njihovem svetu.

V glavnem ok. To je še najmanj kar je nelogičnega.

V knjigah takšnih nelogičnosti ni. In ravno zaradi tega je serija tako zaživela v začetnih sezonah. Sedaj pa na vsakem koraku ubirajo bližnjice. Kolikor krožijo govorice GRRM sploh ne gleda zadnje sezone. In po moje je res ne.
Default avatar

eIaine

Goat je postala telenovela, ni konca zapletom. Pa vseeno še gledam, da ne gre pretekli čas v nič. Komaj čakam na konec.