Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Kombinacija zdravil + ustrezna nega

Kombinacija zdravil + ustrezna nega

Pozdravljeni,

ginekologinja mi je predpisala Primolut tablete zaradi tezav z menstruacijo, sedaj jih jemljem ze 5 dan (eno zjutraj in eno zvecer). Dermatolog pa mi je predpisal roacutane. Ali lahko kombiniram obe zdravili? Ali lahko torej zacnem z jemanjem roacutane?

Vprasala bi se glede nege, kaj, katere tocno izdelke mi priporocate za ciscenje obraza in nego?

Hvala. Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Derivati retinojske kisline (Roaccutane) lahko zmanjšajo učinek progestagenov (Primolut Nor), zato vam svetujem, da najprej končate terapijo s Primolut Nor tbl. Poleg tega morate pri Roaccutanu nujno uporabljati dve vrsti kontracepcije (tabletke, kondome) in izvajati mesečne teste nosečnosti zaradi teratogenosti (povzroča okvare ploda).
Za nego aknaste kože uporabljajte nekomedogene izdelke (ne mašijo por), nežna mila brez penilcev in po želji tonik brez alkohola. Pri terapiji z Roaccutanom se poveča občutljivost kože, zato morate obraz nujno zaščititi s kremo z visokim faktorjem 50+. Koža in sluznice (usta, nos, oči) postanejo pri terapiji zelo suhe, zato takrat svetujemo vlažilno nego iz posebne linije za izsušeno kožo, vlažilni stik za ustnice in po potrebi vlažilne kapljice za oči (umetne solze).

Lep pozdrav,
Maja Zupan

Maja Zupan, mag.farm.

New Report

Close